Vtedy a tam

Moskva v Sovietskom zväze: 30. roky sa blížia ku koncu, Stalinove čistky vrcholia, boľševickí pohlavári sa dopúšťajú nevýslovných zverstiev. V ich radoch povstal jeden... Čítať viac

4,7 31 hodnotení
Séria
Andrej Bojar
Vydavateľstvo
Mgr. Juraj Gerbel, 2021
412 strán
6-7 hodín čítania

Moskva v Sovietskom zväze: 30. roky sa blížia ku koncu, Stalinove čistky vrcholia, boľševickí pohlavári sa dopúšťajú nevýslovných zverstiev. V ich radoch povstal jeden konkrétny muž – a svojou beštiálnou krutosťou zatienil... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,80 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Julie Smith: Prečo mi to nikto nepovedal?. Ikar, 2023

Viac o e-knihe

Moskva v Sovietskom zväze: 30. roky sa blížia ku koncu, Stalinove čistky vrcholia, boľševickí pohlavári sa dopúšťajú nevýslovných zverstiev.
V ich radoch povstal jeden konkrétny muž – a svojou beštiálnou krutosťou zatienil všetkých ostatných.

Moskva v súčasnosti: polícia krvopotne vyšetruje hrôzostrašný prípad, vysoko postavení funkcionári si neprajú škandál, prostí ľudia žijú v strachu zo sériového vraha.
Medzi nimi sa objavuje jeden konkrétny muž – ktorý si iba prišiel užiť obyčajnú dovolenku.

ANDREJ BOJAR – bývalý vymáhateľ gangov v Bangkoku a majster thajského boxu .
Má za sebou vážne zranenia po celom tele.
Ale hranice svojich možností musí posunúť: uvedomil si totiž desivé prepojenie medzi prítomnosťou a minulosťou.
Vtedy – a tam...


Voľné pokračovanie úspešného románu Príliš neskoro. Ako psychologický thriller napínavo kombinuje prvky detektívky, hororu, mystiky, bojových umení a akcie. Dielo sa odohráva v Moskve – jedna línia v prítomnosti, druhá v 30. rokoch 20. storočia, za vrcholného Stalinovho teroru očami zvráteného psychopata. Ide o samostatnú knihu, na vychutnanie si jej príbehu nie je vôbec potrebné čítať predošlé knihy.

UPOZORNENIE: Kniha je miestami výrazne brutálna a naturalistická. Preto sa rozhodne neodporúča slabším povahám.

Viac o autorovi na www.jurajgerbel.sk

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
412
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-570-3078-2
ISBN EPUB
978-80-570-3077-5
ISBN PDF
978-80-570-3076-8
Naše katalógové číslo
995777
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Séria
Andrej Bojar
Vydavateľstvo
Mgr. Juraj Gerbel
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

31 hodnotení

22
9
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
Nočný lov - Robert Bryndza, 2018
Práve čítam
Nočný lov

Milovník rocku, spoluzakladateľ hudobnej stránky ROCKOVICA.com ... Po dlhom čase návrat ku knihám ...

Pito Rockovica
Overený nákup
predvčerom
Metóda štyroch týždňov!
„Čím vyšší schod, tým ťažší pád.“

Ak máte radi akčné trilery, skúste dať šancu slovenskému spisovateľovi Jurajovi Gerbelovi, ktorý zatiaľ vydal štyri knihy, piata je na ceste, s neporaziteľným hrdinom Andrejom Bojarom, podľa ktorého je celá séria aj pomenovaná...

„Som zvyknutý na kadejakých agresorov, ktorí sa ma v minulosti pokúšali dolapiť, zastrašiť, zmlátiť, odrovnať, alebo všetko dohromady. Ani jednému sa to zatiaľ nepodarilo.“

V treťom príbehu nás autor zavedie do Moskvy, hlavného mesta Ruska, kde sa Andrej zhodou náhod pripletie k brutálnym vraždám, ktoré evokujú staré časy - tridsiate roky 20. storočia - kedy v Moskve vládol Stalin...

„Moskovčan je zvláštny živočích. Zvykol si na prostredie, v ktorom by iné tvory čochvíľa zakapali.“

K tomu jedna veľká trauma rodiny Bojarových a o napätie s prvkami hororu nie je núdza. Začiatok mi prišiel trocha pritiahnutý za vlasy, ale postupne som sa dostal do príbehu a nevedel sa od knihy odtrhnúť. Musím oceniť autorov štýl - píše pútavo, zaujímavo a mne sa jeho text číta jedna radosť. A ešte jednu vec by som chcel vyzdvihnúť - Juraj sa nevyžíva v opisoch smutných scén a aj tie najbrutálnejšie časti tohto príbehu a Bojarovho zápasu za spravodlivosť podáva s určitou noblesou, čo si osobne veľmi cením...

„Ak niečo zo srdca neznášam, tak je to letargia a pasivita; pasivita voči utrpeniu druhých. Nie som schopný sa nečinne prizerať, ako sa iným nevinným ľuďom ubližuje...“
Čítať viac
13
Polámané kosti - Angela Marsons, 2020
Práve čítam
Polámané kosti

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú.

Julka M.
Overený nákup
8.6.2023
Vtedy a tam
Aj tento tretí triler z pera Juraja Gerbela je vynikajúci a napínavý od začiatku až po poslednú stránku, už sa teším na ďalšiu jeho knihu a dúfam, že Andrej Bojar bude zasa hlavným hrdinom a bude riešiť ďalší napínavý príbeh. Knihu určite odporúčam milovníkom trilerov a napatia. Čítať viac
The Synesthesis (klep8Ydrya)
Neoverený nákup
13.2.2023
Prekvapivo výborné čítanie
Recenzia: Juraj Gerbel, Vtedy a tam

Krimi román alebo thriller od slovenských autorov je pre mňa vždy akýmsi lákadlom.

Zahraničný román môže riešiť zaujímavú tému i pútavú anotáciu, ale vo väčšej alebo menšej miere ho deformuje preklad. Hľadal som niečo nové, slovenským perom písané romány. Keď sa mi nejako časovo nedalo, uspokojil som s Karikovou tvorbou neprečítaných kníh. Štýlom písania zapasoval v minulosti Rumpli, Vilikovský, Thal i Červenák. Veľa ľudí chváli pána Dána. Dal som mu šancu pri niekoľkých knihách. Mňa neoslovil skoro vôbec, a tak som hľadal ďalších autorov románov i thrillerov.

Facebook mi jedného dňa ponúkol Juraja Gerbela. Oslovil ma jeho hrdina Andrej Bojar i lokality, ktoré v thrilleroch popisuje. Aj na základe recenzií som sa rozhodol pre tretiu časť série, kvôli línii príbehu z minulosti. Ide o Jurajovu tretiu knihu Vtedy a Tam. Dejová vetva z minulosti opisuje kruté techniky väznenia v období zločinov stalinizmu. Popri téme 2 S.V. je toto obdobie menej populárnou témou dejín v beletrizovanom pozlátku.

Od prvých riadkov som mal pocit, že čítam thriller, ktorý má výborné zvládnutú prípravu historického pozadia jednej z dvoch časových osí.
Z opisu Moskvy v prítomnej línii bolo zrejmé, že Juraj si to všetko poctivo pochodil.
Sebavedomé jednanie Bojara mi prišlo sympatické. Nemám rad umumlaných detektívov sediacich v dyme s alkoholickým dychom ani neprekonateľných superhrdinov. Strany som otáčal úmerne intenzite Bojarovmu pohybu po moskovských uliciach.
Priamočiarosť, chladná hlava, široké lakte a premyslené argumenty v každej situácii to je eso v Bojarovom rukáve.

Pozitívne postrehy a názory na thriller v bodoch:

1. Potešil situačno-dramatický, veľakrát priamy štýl písania bez zbytočných opisov, odbočiek, kudrliniek. Vnútorne myšlienkové pochody, resp. filozofické defilé o živote, a také to uvažovanie nad prípadom mi v prvej tretine mierne absentovalo. Prišlo to však neskôr a bolo to fajn. Dokonca som sa čo to dozvedel aj k prvým dvom knihám série Andrej Bojar. Menšie úvahy boli rozumne rozmiestnené.Nenarúšali plynulosť príbehu ani gradáciu deja, zdôraznili dobromyselnosť, ctižiadostivosť a silné zanietenie pre spravodlivosť hlavnej postavy.

2. Väčšie napätie pri čítaní thrilleru zásadne spravia dve oddelené časové línie, ktoré gradujú a vyskladávajú postupne mozaiku príbehu.Vtiahnu už na prvých tridsiatich stranách.

3. Presný opis techník súboja s nepriateľom odkazújce na thajský box bol zaujímavým opisom pre človeka, ktorého bojové umenia obchádzajú v živote na sto honov. Palec hore.

4. Psychológia postáv v thrilleri je veľmi na vysokej úrovni. Odhliadnuc od Andreja boli výraznejšie rozpracované postavy Oksany a Xenie. Postava musí byť pre čitateľa sympatická, aj keď má svoje muchy alebo ak je to zjavne záporák pod maskou. Ďalej musí byť uveriteľná, prirodzená. Nemôže mať len dobré vlastnosti a byť stopercentná pri každom konaní. Spĺňa po bodky.


5. Písanie prítomnej časovej línie v prvej osobe a dialógy sú prepracované, oceňujem aj menší rozsah na dĺžky kapacity príbehu.

6. Páči sa mi, že Bojar nebol vykreslený ako superhrdina, takto sa vie viac citateľ viac stotožniť s postavou a zvraty v deji i napätie naberá iný rozmer. Superhrdina, ten všetko zdolá, každého porazí. Finále býva tak mojou optikou predvídateľné a hustonudné. Tuto je to našťastie naopak.

7. Atmosféra a jej opis v súlade s napätím a nastavením matrixu býva pre spisovateľov tiež slušná výzva. Aj pri vybudovaní atmosféry aj pri kreovaní vrstiev napätí bolo všetko v poriadku. Ruka v ruke v harmónii povahy deja a žánrovej koncepcie.

8. Veľmi príjemný bola pasáž po samotnom konci, kde Juraj vložil kúsok traileru ďalšieho voľného pokračovania thrilleru Na kolenách.


Menšie nedostatky:
Ťažko je niečo vytknúť knihe, ktorá sa akoby čítala sama, lebo ma pohltila svojim príbehom.


Formát ako taký je síce klasický, ale knižka mi pripomínala učebnicový dizajn a aj papier a pejprbekový štýl. Na grafiku obálky som si neskôr zvykol, ale je taká netradičná.
Je viem, že chcel byť autor osobitý, oceňujem, že nepublikuje cez vydavateľstvo a tak sú náklady značne vyššie. Držím palce Juraj pri ďalšom písaní.

Teším sa na ďalšie knihy s hrdinom Bojarom.
My hudobníci a kritici, keď píšeme recky, škálu máme desať.
Mienil som 8.5 ale dávam pre povzbudenie do ďalších thrillerov: 9/10
Ďakujem za výbornú knihu.
Čítať viac
26
Hrob v horách - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt, 2016
Práve čítam
Hrob v horách

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
1.1.2023
Napínavé, nepredvídateľné, vynikajúce
Andrej Bojar si naplánoval voľné chvíle bez stresu a povinností v metropole Ruska. Ráno sa prebudil bez budíka výnimočne skoro, čo sa mu stáva najmä vtedy keď jeho podvedomie niečo "tuší".
"Bude dnešný deň naozaj ťažký, alebo nepríjemný? Dobrá otázka."
Záver roka som prežila s 3. knihou od Juraja Gerbela, ktorá bola plná napätia, ohavných zločinov, písaná v 2 časových obdobiach. Opäť je Andrej Bojar zapletený do riešenia desivého prípadu odohrávajúceho sa v Moskve. Púšťa sa po stopách obávanej beštie, ktorá po desaťročiach znovu zaútočí čím upúta Bojarovu pozornosť a lovecký inštinkt. Bojar tuší, že k páchateľovi a aj k zodpovedaniu mnohých otázok z dávnej minulosti je bližšie ako kedy dúfal. Kto to je?
"Niekto, kto má v obľube stopovať svoju korisť a napokon ju nechá zmiznúť z povrchu zemského."
Každá ďalšia kniha je lepšia, napínavejšia, je cítiť autorovu istotu v písaní. Nechýbajú tu opäť zaujímavé a aj poučné opisy, či už prostredia, ale aj z histórie. Inteligencia hlavného hrdinu, schopnosť vhodne a pohotovo reagovať robí z Bojara akčného hrdinu svetového formátu. Keby to bol Brit, mohol by byť agentom 007. Opäť môžem tento triler z pera nadaného slovenského autora vrelo odporúčať!!!
A vedeli ste, že: v najnovšom špionážnom trileri od Alexander J Kenji s názvom Osobná záležitosť - na vás v texte odrazu vyskočí hrdina Andrej Bojar, ktorý sa v rovnakom čase pohybuje po Moskve spolu s Oliverom Bellowsom? Je milé, že Slovenskí autori "zoznamujú" svojich knižných hrdinov vo svojich knihách (rovnako to robia v animovaných Disneyovkách).
Našli ste niečo podobné aj u iných autorov?
Čítať viac
Ivan Vyskočil
Neoverený nákup
15.12.2022
Top krimi
Takto krutého vraha som už dlho v knihách (ani filmoch) nezažil… a hlavne: neuhádnete, kto ním je, pokým vám autor sám nedá indíciu (a možno ani vtedy nie)… Konečne krimi, kde sa neopakujú klišé, kde sa dozviem čo-to z histórie a kde detektívom nie je žiadny prepitý, prefajčený niktoš, ale poriadny frajer, ktorý nikomu nič nedaruje. Čítať viac
15.12.2022
Skvelý príbeh
Aj keď je táto kniha 3.časť o Andrejovi Bojarovi, vôbec mi to nepokazilo zážitok z čítania a nemala som pocit, že mi niečo chýba čo by som mala vedieť a kvôli tomu by som si knihu neužila naplno, presne tak, ako je to napísané na obale knihy.

Je to teda voľné pokračovanie a ako ja, kľudne môžete začať touto časťou, no pre poriadok by som odporúčala začať od prvej časti, pretože autor si vás získa skvelým a strhujúcim štýlom písania, skvelo uťal každú kapitolu tak, aby som hltala strany ešte rýchlejšie, nech sa dozviem ako to je a dostala som akurát tak ďalšiu záhadu a takto to bolo stále dokola až bol koniec a mne nezostalo nič iné, len zostať pozerať a hľadať ďalšie strany, no tie už neboli.

Asi si bol autor vedomý, že to ukončil pre čitateľov ukrutne a bol tak dobrý, že dal menšiu ukážku zo 4.časti, ktorá vás ako inak navnadí na čítanie.

Kniha bola písaná z pohľadov prítomnosti a minulosti, každá rozprávala svoj príbeh alebo to bol vlastne ten istý, len z iného uhla? Na to sa Andrej Bojar snaží nájsť odpoveď a môžete spoločne s ním bádať, spájať a rozmýšľať nad tým, ako to vlastne je.

Je vidno, že autor má obdobie o ktorom píše naštudované a podľa mňa o to lepší zážitok môže čitateľ z knihy mať, pretože naháňa zimomriavky ten pocit, že je to skutočne opisovaná realita... aj kvôli tomu sa kniha číta neskutočne rýchlo, je napínavá od začiatku až po koniec a nedovolí vám len tak ľahko od nej odísť.

Kniha je prepletená tajomným závojom a je len na vás, či sa rozhodnete spoločne s Andrejom vyriešiť záhadu alebo budete ako nenápadný pozorovateľ, ktorý čaká na záver.

??Hodnotenie: 4,5/5
Čítať viac
Veronika Petríková
Overený nákup
29.11.2022
Tretíkrát sa stretávame s Andrejom Bojarom v akcii a tretíkrát je toto stretnutie nesmierne intezívne. Kniha rozdelená do dvoch rozličných časových období je istotou, že čitateľ dostane očakávanú dávku napätia i nečakaných zvratov. Zo štýlu písania, ako i obsahu je zrejmé, že autor vie o čom píše a má dané obdobie veľmi podrobne naštudované, čo len podtŕha punc kvality. Neviem sa dočkať ďalšieho dielu. Čítať viac
Miro P.
Neoverený nákup
4.11.2022
Autentické
Kniha je strhujúca a historicky presná. Autor si naštudoval reálie a dejiny a podáva verný obraz doby s prímesou beletristickej fikcie. Hrôzostrašný sériový vrah, príšerné zverstvá, inteligentná výstavba deja a jeden nečakaný zvrat za druhým. Kto je vrah? Budete prekvapený… Čítať viac

Juraj Gerbel

Čítať viac

„Nezaujímalo ma, kde budeme bývať, pracovať a čo bude zajtra. Bola som s ním. Iba na tom záležalo. A bola som šťastná. Taká šťastná ako nikdy predtým. “

Pod talianskymi hviezdami - Katarína Páleniková, 2014
Pod talianskymi hviezdami
Katarína Páleniková