Len raz

Ivana Popluhárová
POVIEDKY o ženách - Evita Twardzik, Tatiana Brezinská, Marika Budayová, Ivana Popluhárová, Monika Macháčková, Petra Hederová
POVIEDKY o ženách - Evita Twardzik, Tatiana Brezinská, Marika Budayová, Ivana Popluhárová, Monika Macháčková, Petra Hederová
POVIEDKY o ženách - Evita Twardzik, Tatiana Brezinská, Marika Budayová, Ivana Popluhárová, Monika Macháčková, Petra Hederová

Knihy boli vždy neoddeliteľnou súčasťou jej života. Doteraz iba pasívne, Evitovka Len raz je jej autorskou premiérou. Narodila sa v Galante (1989), kde dodnes žije. Celý profesionálny život sa venuje novinárčine, PR a marketingu. Pracovala v televízii, prešla rôznymi pozíciami na komunikačnom...

Nová evitovka od novej autorky. Príbeh o tom, ako jedna chyba môže ovplyvniť životy mnohých rodín. Nela sa nevie vyrovnať s traumatickou minulosťou, a to ju doženie k zlému... Čítať viac

4,8 27 hodnotení
Vydavateľstvo
MAFRA Slovakia, 2021
240 strán
3-4 hodiny čítania

Nová evitovka od novej autorky. Príbeh o tom, ako jedna chyba môže ovplyvniť životy mnohých rodín. Nela sa nevie vyrovnať s traumatickou minulosťou, a to ju doženie k zlému rozhodnutiu. Sama si odpustiť nevie, ale ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

6,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Nová evitovka od novej autorky. Príbeh o tom, ako jedna chyba môže ovplyvniť životy mnohých rodín.

Nela sa nevie vyrovnať s traumatickou minulosťou, a to ju doženie k zlému rozhodnutiu. Sama si odpustiť nevie, ale odpustia jej ostatní? Nela, Alica, Diana. Tri kamarátky, každá je iná a ťahajú to spolu už od strednej školy. Ani jedna z nich nemala ľahký osud, avšak najťažšie to mala Nela, ktorá prišla pri tragickej nehode o svoju životnú lásku a otca svojho dieťaťa. Nočné mory ju sužujú aj po roku, vyrovnáva s tým len ťažko, ale pred okolím to tají. Zhoda náhod ju privedie do situácie, ktorej ako zlomená žena nedokáže odolať. Stalo sa to len raz. Ale ovplyvní to životy všetkých...
Čítať viac
Počet strán
240
Rok vydania
2021
Edícia
Evitovky
Naše katalógové číslo
962383
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
MAFRA Slovakia
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

27 hodnotení

22
4
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

9
25.5.2022
Knihovcuc 2022
Predstavujem vám vážneho adepta na tohtoročného víťaza kategórie KNIHOVCUC 2022.

Kniha mi ráno, dnes ráno, prišla. Doma ju otvorím a zo zvedavosti sa začítam do prvých dvoch strán. Zrazu sa druhá strana z ničoho nič zmenila na stranu 237 a ručička hodín ukazovala o tri hodiny viac. A to som, prosím, bola počas čítania hodinu na bežiacom páse. Dnes bol, chudák, degradovaný na pás kráčací, no ale to sa inak nedalo. Tú knihu nie a nie z ruky pustiť.

Taká som bola zvedavá, ako sa to bude vyvíjať a ako príbeh autorka ukončí. Dej sa dal predvídať, napriek tomu bol chytľavý. Všetky postavy boli nesmierne zaujímavo vykreslené. Páčil sa mi vzťah Nelinej a Michalovej rodiny, hlavne postoj rodičov a zázemie, ktoré deťom/vnúčatám poskytovali. Dokonca aj záporák sa mi páčil. Na začiatku.

Niekde v tretine som si myslela, že viem presne, ako sa bude príbeh vyvíjať, v jednom bode som sa však mýlila a oceňujem, že sa autorka nevybrala touto "klišeovitou" cestou, naopak postavy dostali možnosť vyvinúť sa.

Bolo to písané svižne, humorne, miestami ironicky a strašne sa mi páčilo "citrónové fluidum", ktoré sa prelínalo knihou. Veľmi to tam pasovalo a krásne oživilo dej.

Fakt veľmi vydarená oddychovka (a to ja "Evitovky" nemusím - objavila som v nich ale napríklad Zuzku Širokú, na ktorú nedám dopustiť).

Ďakujem, že som si mohla prečítať túto perfektnú knižočku. Už teraz sa teším na ďalšiu.
Čítať viac
1

Autorka niekoľkých kníh a vášnivá čitateľka. Rada siaham po slovenskej tvorbe, aby sme podporovali našich autorov.

Viktória Dominová
21.3.2022
Príjemná oddychovka
Keď čítam nejakú knihu, vždy potrebujem, aby mala hlavná hrdinka alebo hlavný hrdina moje sympatie. Ak to tak nie je, ťažko sa mi príbehom prelúskava a zvyčajne sú aj moje finálne pocity po dočítaní negatívne. Pri Nele sa mi to však našťastie nestalo. Aj napriek tomu, že urobila chybu, ktorá sa nedá len tak ľahko odpustiť.

Do príbehu som sa začítala bez toho, aby som si prečítala anotáciu. Niekedy to tak zvyknem robiť a potom som veľmi zvedavá, ktorým smerom sa príbeh poberie. Pri tejto knihe som to tušila od začiatku a nemýlila som sa. To, že je málinko predvídateľná, jej však na kvalite neuberá. Práve naopak. Ide o oddychovku, pri ktorej dokonale vypnete a iba si užívate príbeh Nely, ktorý má síce temnejšie časti, ale aj tie, ktoré sú prežiarené slnkom.

Charaktery, ktoré Ivka vytvorila, boli zvládnuté úplne super. Pri niektorých som im zhltla všetko aj s navijakom, rovnako ako Nela. Nemôžem konkretizovať, lebo by som prezradila priveľa. Avšak nesmierne si vážim, že to, čo malo zafungovať na hlavnú hrdinku, zafungovalo aj na mňa, až som zostala v závere dosť prekvapená.

Palec hore dávam aj za to, aká bola Nela skutočná. Úplne som sa dokázala vžiť do jej kože, chápala som, čo robí, prečo to robí. A hoci ona sa za jednu chybu nenávidela, ja som len túžila objať ju a povedať jej, že nie je taký zlý človek, ako si o sebe myslí. Ľudská psychika je naozaj neprebádané územie. Nikdy nevieme, ako by sme sa zachovali v jej situácii, ale dám ruku do ohňa za to, že mnohé z nás by urobili to isté čo ona.

Záver bol len chutná čerešnička na torte a som rada, že to dopadlo takto. Bolo aj stiahnuté hrdlo, aj lesklé oči.
Čítať viac
3
13.1.2022
Kniha s krásnym koncom
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zo začiatku sa mi kniha čítala ťažko, veľakrát som si od nej musela dať pauzu, ale príbehom, ktorý sa rozvíjal, som sa už od nej nevedela odtrhnúť. Koniec bol krásny, dojímavý a pre mňa aj šťastný pre hlavnú hrdinku. Na to čím si musela prejsť, v niektorých prípadoch aj svojim zapríčinením, som jej priala šťastný koniec - a aj ho dostala. :) Čítať viac
13
12.11.2021
Príjemná oddychovka
Moja prvá evitovka, ktorá ma veľmi príjemne prekvapila. Taká príjemná oddychovka, ktorá sa mi čítala naozaj ľahko. Do hlavnej postavy som sa ľahko vcítila, prišla mi taká normálna a celý čas som mala pocit, že sa dozvedám príbeh kamarátky. Aj keď sa od začiatku dalo čakať, čo sa asi v príbehu udeje, celý čas som tŕpla ako sa to celé skončí. Kedy, či a ako sa jej tajomstvo prezradí a kto bude za to zodpovedný? Budú jej vedieť priatelia odpustiť? A nakoniec vlastne všetko dopadlo presne tak ako malo. Aj mi bolo celkom ľúto, že už kniha skončila, kľudne by som čítala ďalej a dozvedela sa o Nele a jej priateľoch viac. Čítať viac
Dominika Jemalová
1.11.2021
Som majiteľkou niekoľkých Evitovkek, ale v skutočnosti klobúk dole práve pred touto konkrétnou. Autorka odviedla úžasnú prácu a výsledkom je príbeh, ktorý chytí za srdcia nejednú z nás, ani sa mi nechce veriť, že je to debut.

Povedzme si úprimne, koľko výnimočných kníh od slovenských autorov držíme za život v ruke? V mojom prípade patrí práve táto medzi ne.

Príbeh je svieží, miestami humorný no zároveň vás úplne opantá, chcete stále viac a viac až príde posledná strana a vy dúfate, že príbeh nekončí a ešte pár strán sa objaví. Od prvých slov ma príbeh vtiahol do deja, až sa mi nechce veriť, že po pár hodinách bola kniha dočítaná.

Dôležitý bol fakt, že ma kniha veľmi bavila každým slovom a preto autorke ďakujem a teším sa s čím príde ďalej.
Čítať viac
Ivana
27.10.2021
Výborne oddychové čítanie
Výborná kniha, odporúčam.. Veľmi dobre sa čítala. Autorku som nepoznala ako spisovateľku a veľmi ma potešilo, štýl akým bola kniha napísaná. Ťažko sa od knihy odchádzalo.... Čítať viac
Janka
24.10.2021
Skvelá oddychovka
Išlo o moju vôbec prvú Evitovku a musím sa priznať, že si získala moje sympatie už po úvodných pár stranách. Ono človek naozaj niekedy potrebuje čítať úplne nazvime to pohodové knižky, také, pri ktorých si maximálne oddýchne a nemusí pri nich extra premýšľať. Pre mňa táto taká bola.

A pokiaľ ide naozaj o debut autorky, tak klobúk dole. Má moje sympatie, uznanie a rešpekt.
Čítať viac
22
6.10.2021
Veľmi dobrá vzťahovka
Veľmi slušný debut. Mne hneď od prvej strany išiel v hlave ako film s Marcinkovou, Pauhofovou (ale tie dve mám ja vo všetkých "mojich" filmoch ) a tretia sa mi tam priplietla Samatha zo seriálu Sex v meste.
Povedala by som, že pravdepodobne budete pri otáčaní stránok tušiť, čo vyparatí jedna z nich, no zároveň budete veľmi napäté, pretože budete tuho premýšľať - kedy sa to stane, kde sa to stane, kto spustí celý ten kolotoč? Prizna sa, alebo ju odhalia?
Veľmi sa mi páči, ako uveriteľne, sviežo a pritom citlivo je celý príbeh napísaný. Presne tak, ako by sa to mohlo udiať aj v reálnom živote. So všetkými slovami, čo boli povedané a aj s tými, ktoré ostali visieť vo vzduchu. So všetkými pocitmi a gestami. So všetkou bolesťou, radosťou, šťastím, láskou, túžbou, nenávisťou, sklamaním ... Od A po Z.
.
Ak máte chuť na dobrú vzťahovku, tak skúste dať šancu novinke Len raz. A je už len na vás, či si ju šupnete do kabelky a budete postupne dávkovať počas cesty do práce, na lehátku pri bazéne, alebo ako ja, pod dekou na gauči so šálkou teplého citronového čaju.
Čítať viac
Lenka
7.9.2021
skvelá kniha
knižku som prečítala v jeden deň, hneď ma zaujala a nemohla som ju prestať čítať. Dej je celý čas pútavý a napínavý, čo vás núti čítať ďalej a Ďalej až do konca :) Čítať viac

Čítať viac

„Pozbiera sa, čo je pozbierateľné. Ak rozbijete sklený pohár, môžete pozbierať črepy, ale nie pohár.“