Viktória Dominová

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Autorka niekoľkých kníh a vášnivá čitateľka. Rada siaham po slovenskej tvorbe, aby sme podporovali našich autorov.

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Autorka niekoľkých kníh a vášnivá čitateľka. Rada siaham po slovenskej tvorbe, aby sme podporovali našich autorov.

Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Viktória Dominová napísala recenziu

14.05.2023 21:54

Človek si povie, že po knižnej bombe, akú nám autorka naservírovala v prvej časti série, by sme asi nechceli byť v jej koži, pretože preskočiť latku, ktorú si umiestnila až kamsi do nebies... nuž, neľahká úloha. Ale Majka je proste Autorka s veľkým A, knižná čarodejnica, ktorá nám všetkým učaruje a my sa jednoducho nebudeme chcieť so svetmi a postavami, ktoré vytvorila, rozlúčiť.

Ak si rovnako ako ja myslíte, že je nemožné pokoriť Dedičku ruže, nuž, mám pre vás dobrú správu. Naše obavy boli úplne zbytočné. Zlodej tulipánu je úžasnejší vo všetkých smeroch. Môžeme sa tešiť na dobrodružstvo, odhaľovanie tajomstiev a čo sa mne veľmi páčilo, máme možnosť spoznať postavy ešte viac do hĺbky, ja som si fakt myslela, že ich už poznám, ale v pokračovaní sa vykreslia ešte v inom svetle. Nie všetko je čierne alebo biele, postavy, ktoré Majka vytvorila, sú toho jasným dôkazom.

Musím sa však priznať ešte k iným obavám. Keď som si prečítala epilóg v jednotke, ktorý bol čisté sci-fi, tak som sa trochu vydesila. Ak takéto scifičko dostaneme aj v dvojke, amen-tma. A ono tam bolo naozaj viac tohto tajomna, ale na počudovanie, mne to absolútne nevadilo. Majka keby spojila historický román, paródiu, rozprávku, sci-fi a darkromance, tak by som jej to s veľkou pravdepodobnosťou zožrala aj s navijakom.

No a Brooks... Bude viac Brooksa, jupííí. To ste všetci chceli počuť, však?

Akurát po závere budete musieť predýchavať chuť vybrať sa za Majkou a donútiť ju v tom momente napísať záverečný diel. To je podľa mňa jediné mínus tejto knihy. Ale vlastne nie je mínusom, ale plusom. Pretože kniha, ktorá vo vás rozdúcha takéto emócie, jednoducho stojí za váš čas aj peniaze a zaslúži si miesto vo vašej knižnici.

Ja túto sériu MI-LU-JEM! Kiežby mala nekonečne veľa častí a ja by som každý rok mohla čítať nový a nový diel.

Čítať viac

2
2

Viktória Dominová napísala recenziu

07.01.2023 21:15

Počas čítania tejto knihy som v hlave mala stále jeden veľký otáznik. Po celý čas som nevedela prísť na to, čo sa so mnou deje a na čo čakám. A zistila som to až niekedy v polovici knihy. Ja som si po dočítaní Habibiho a prečítaní namotávky na pokračovanie po celú dobu myslela, že hlavný hrdina voľného pokračovania bude totálny pako. Väčší ako Habibi. A vlastne počas čítania knihy som celú dobu čakala, kedy sa z neho ten pako vykľuje. Ja som si fakt asi do 3/4 knihy myslela, že sa Candy iba pretvaruje a pod povrchom drieme diabol.
Najskôr som sa nazdávala, že mi to prekáža. Že mi vadí, že Candy je pravý opak Habibiho a teda som dostala niečo úplne iné. S odstupom času viem, že je to vlastne super. Pretože sme dostali úplne iný príbeh a v tomto pokračovaní bolo krásne vidieť, akí sú rozdielni. Prečo by mali byť hrdinovia z tejto série ako cez kopirák? Bola by to nuda.
Na knihe taktiež veľmi oceňujem, že sa autorka zaoberala tabuizovanými témami a možno mnohým ľuďom pomohla zbúrať ich predsudky. Len tak ďalej a držím palce v ďalšej tvorbe.
Verím, že na záverečný diel nebudeme čakať dlho, ale ak aj áno, tak sa nám to určite vyplatí a finále bude stáť za to. :)

Čítať viac

2
2

Viktória Dominová napísala recenziu

06.01.2023 21:08

Miškine knihy sú pre mňa zárukou kvality, neskutočných emócií a veľa smiechu. V tejto knihe toho smiechu bolo asi najviac a po Celom živote, ktorý ma emočne úplne rozbil, som uvítala takúto oddychovku. Ale zasa aby som neklamala, aj tu som si poplakala, ale skôr tak pozitívne, ak rozumiete, čo tým chcem povedať. Žiadna depresia sa po dočítaní nekonala, napriek tomu, že som posledné strany nevidela cez slzy.

Anotácia sľubuje vtipnú a dojímavú vianočnú komédiu a ja som presne toto dostala. Som veľmi hrdá na to, že na Slovensku máme takúto Autorku. A ak ste ešte túto jej knihu nečítali, vrelo odporúčam. Je to krásny príbeh, ktorý možno na prvý pohľad tak nevyzerá, ale ukrýva v sebe aj hĺbku, čo sa mne osobne veľmi páčilo. Nie je to plytká komédia, ktorá ide po povrchu, ale príbeh Niny a Dominika s vami zostane aj po dočítaní a toto dielo sa pridá na zoznam kníh, ku ktorým sa v budúcnosti radi vrátite.

Čítať viac

2
Viktória Dominová

Viktória Dominová prečítala knihu

31.05.2022 09:52

2
2

Viktória Dominová napísala recenziu

12.05.2022 20:49

Na túto knihu som sa tešila, odkedy som prvýkrát videla obálku, ktorú zverejnilo najskôr vydavateľstvo a potom samotná autorka.

Ide o romantický triler, v ktorom prevláda skôr tá romantika a hoci mojej duši milujúcej psychotrilery by ulahodilo, keby tam bolo viac tej "psycho" zložky, aj tak som si čítanie veľmi užila.

Napriek tomu, že sa skákalo v čase, kapitoly boli jasne označené, takže som sa v chronologickej postupnosti absolútne nestrácala. Takisto sa mi páčilo, že kapitoly boli usporiadané presne tak, aby sa napätie správne stupňovalo.

Chválim autorkinu snahu priblížiť nám myseľ psychopata, pretože aspoň v mojom ponímaní sa jej to podarilo. Chémiu medzi Danielom a April som taktiež cítila, čiže aj za toto dávam palec hore.

Keď som si s Maťkou písala, priznala sa mi, že sa nevie rozlúčiť s týmto príbehom a preto momentálne nepíše nič iné. Podľa mňa je to veľká škoda, lebo talent jednoznačne má a ja sa už teraz neviem dočkať jej ďalšej knihy. Len tak ďalej a ďakujem za krásne venovanie v knihe. Veľa to pre mňa znamená.

Čítať viac

2
2

Viktória Dominová napísala recenziu

04.05.2022 05:47

Túto knihu som mala možnosť prečítať ešte pred vydaním ako betareaderka a keďže predobjednávky sú spustené, rada by som vám k nej povedala zopár slov.

Toto bola nenormálna jazda! Od Majky som čítala jej prvotinu V znamení ametystu, takže som vedela, že píše veľmi dobre. Ale toto... toto mi do slova a do písmena odpálilo dekel.

Je to darkromance, ale v príbehu napriek tonu nájdete pasáže, pri ktorých sa budete priam roztápať.

Hlavná hrdinka Violet bola presne taká, aká musela byť a hoci je výborná klamárka, vďaka prvej osobe, v ktorej je kniha písaná, môžeme nahliadnuť do jej vnútra a spoznať ju takú, aká skutočne je.

Dedička ruže je presne ten typ knihy, pri ktorej cítite, že autorka si jej písanie nesmierne užívala. A vy nemôžete inak, jednoducho si musíte rovnako veľmi užívať aj jej čítanie.

Keďže sa okolo Violet motá viac mužov, jeden z nich si poľahky ukradne vaše srdce. Máte na výber z viacerých adeptov, u mňa vyhral s nezanedbateľným náskokom chlapec s dobrým a čistým srdcom. Teda nič pre Violet a jej svet, v ktorom žije. Alebo...?

Ak máte radi záhady, akciu, temnotu, neskutočne skvelé knižné postavy, dychberúce okamihy, Dedičku ruže budete milovať.

Jediné negatívum je, že stránky v knihe sa akosi prirýchlo míňajú a ani sa nenazdáte, už ste na konci.

Ako bonus mám pre vás dodatok, ktorý hovorí za všetko. V príbehu sa striedajú kapitoly z prítomnosti a minulosti... Pri pasážach z minulosti ma Majka natoľko vtiahla do deja, že som so zatajeným dychom tŕpla, či Violet prežije. A pritom to bola minulosť!

Je mi ľúto, že vám neviem lepšie opísať slovami, aká bola táto kniha skvelá, ale to jednoducho musíte zažiť na vlastnej koži. Veľmi sa teším, že už začiatkom mája uzrie svetlo sveta a pevne verím, že nájde svoj domov u mnohých spokojných čitateľov.

Čítať viac

2
2

Viktória Dominová napísala recenziu

30.03.2022 05:49

Pri takomto type charakteru hlavnej hrdinky sa čitatelia väčšinou rozdelia do dvoch táborov. Tí, ktorí hrdinku zbožňujú, tolerujú alebo tí, ktorí ju neznášajú a neskutočne im lezie na nervy. Ja som sa, žiaľ, zaradila do druhej skupinky a týchto svojich nesympatií som sa len veľmi ťažko zbavovala.

Táňa bola v mojich očiach neskutočne drzá, prostoreká, nevďačná a trapasy, ktoré sa jej diali, mi v mnohých prípadoch prišli priam neuveriteľné. Jednoducho toho bolo priveľa. Rozumiem, že je hlavnou hrdinkou knižnej komédie, no zároveň mám v knihách rada, keď sú pre mňa postavy uveriteľné. Ona taká pre mňa, nanešťastie, nebola.

Ďalším jej mínusom bol fakt, že na mňa pôsobila ako obohraná platňa. Neustále sa opakovala, ľutovala. Skutočnosť, že sa jej pred oltár nedostavil snúbenec, neprežívala so zlomeným srdcom, ale viackrát prízvukovala, ako neskutočne ju zahanbil. Spočiatku som si stále hovorila, že ho asi ani veľmi neľúbila, keď namiesto toho, že prišla o svoju drahú polovičku, sa viac zaoberala tým, že ju strápnil pred celou dedinou. Možno aj preto som s ňou akosi nedokázala súcitiť a bola som skôr tím Pati. To bola jedna z postáv, ktoré som v knihe mala naozaj rada. Neraz mi čítala myšlienky.

Viktora som si tiež veľmi obľúbila. Spočiatku som sa pýtala, ako je možné, že si k Táni postupne nachádza cestu. Mal porozumenie pre jej povahu a možno aj on mal svoj podiel na tom, že ku koncu som si k nej konečne dokázala vybudovať aké-také pozitívne dojmy aj ja. Ale určite k tomu prispel aj fakt, že postava prešla neskutočným prerodom. Čím príbeh viac napredoval, tým sa Táňa začala približovať k tomu, aby sa správala na svoj vek a nie ako nezodpovedná stredoškoláčka.

Aby som však len nekritizovala, nápad s láskoholikmi sa mi pozdával, akurát sa mu mohlo venovať viac priestoru. Stačilo by zredukovať nepodstatné časti, ktoré sa v príbehu hojne nachádzali, a tým zaujímavejším naopak pridať viac strán.

Taktiež autorku chválim za záver, ktorý sa mi naozaj páčil. Bol taký realistický, žiadne presladené rečičky, to by sa k Prekliatiu ani nehodilo. S tým, ako to skončilo, som naozaj spokojná. Aj k Táni som si pri posledných kapitolách konečne dokázala vybudovať sympatie.

Čítať viac

2
2

Viktória Dominová napísala recenziu

21.03.2022 20:01

Keď čítam nejakú knihu, vždy potrebujem, aby mala hlavná hrdinka alebo hlavný hrdina moje sympatie. Ak to tak nie je, ťažko sa mi príbehom prelúskava a zvyčajne sú aj moje finálne pocity po dočítaní negatívne. Pri Nele sa mi to však našťastie nestalo. Aj napriek tomu, že urobila chybu, ktorá sa nedá len tak ľahko odpustiť.

Do príbehu som sa začítala bez toho, aby som si prečítala anotáciu. Niekedy to tak zvyknem robiť a potom som veľmi zvedavá, ktorým smerom sa príbeh poberie. Pri tejto knihe som to tušila od začiatku a nemýlila som sa. To, že je málinko predvídateľná, jej však na kvalite neuberá. Práve naopak. Ide o oddychovku, pri ktorej dokonale vypnete a iba si užívate príbeh Nely, ktorý má síce temnejšie časti, ale aj tie, ktoré sú prežiarené slnkom.

Charaktery, ktoré Ivka vytvorila, boli zvládnuté úplne super. Pri niektorých som im zhltla všetko aj s navijakom, rovnako ako Nela. Nemôžem konkretizovať, lebo by som prezradila priveľa. Avšak nesmierne si vážim, že to, čo malo zafungovať na hlavnú hrdinku, zafungovalo aj na mňa, až som zostala v závere dosť prekvapená.

Palec hore dávam aj za to, aká bola Nela skutočná. Úplne som sa dokázala vžiť do jej kože, chápala som, čo robí, prečo to robí. A hoci ona sa za jednu chybu nenávidela, ja som len túžila objať ju a povedať jej, že nie je taký zlý človek, ako si o sebe myslí. Ľudská psychika je naozaj neprebádané územie. Nikdy nevieme, ako by sme sa zachovali v jej situácii, ale dám ruku do ohňa za to, že mnohé z nás by urobili to isté čo ona.

Záver bol len chutná čerešnička na torte a som rada, že to dopadlo takto. Bolo aj stiahnuté hrdlo, aj lesklé oči.

Čítať viac

2
2

Viktória Dominová napísala recenziu

17.03.2022 12:29

Po prečítaní príspevku o možnosti zúčastniť sa štafety u Val som si ani neprečítala anotáciu a barbarsky sa nechala zlákať dokonalou obálkou. Vraví sa, že by sme sa nikdy nemali nechať oklamať krásnym zovňajškom, lebo vnútro nás potom môže sklamať. No myslím si, že pri Katji môžete urobiť výnimku. Pokojne sa nechajte zvábiť, pretože sklamaní rozhodne nebudete.

Táto prvotina od Natali je kniha zo žánru fantasy a ide o prvú časť pripravovanej série. Pripravte sa teda na to, že po dočítaní epilógu budete nutne potrebovať pokračovanie. Ja sa ho nemôžem dočkať a keby som ho mala doma, hneď sa doň púšťam, hoci som Katju dočítala pred polnocou.

Hoci pri prvých stranách som mala problém začítať sa, pretože autorka nás pomaličky oboznamovala so svojím svetom, ktorý vytvorila, neskôr mi to bolo vykompenzované. Rovnakou mierou, akou som sa nevedela najskôr naladiť na príbeh, som ho od určitej pasáže nedokázala pustiť z hlavy a ani knihu z ruky. V tomto by som možno aj vám radila, aby ste ho nezavrhovali, ak budete spočiatku stagnovať. Keď sa to rozbehne, užijete si jazdu plnú skvelých dobrodružstiev, ktoré k tomuto žánru jednoducho patria.

Na svoje si prídu aj milovníci romantiky, lebo aj tá sa v príbehu nachádza. No a pri tejto príležitosti mi nedá nespomenúť skvelé postavy, ktoré som si zamilovala a páčilo sa mi, že ich charaktery neboli len čierno-biele. To im pridávalo na reálnosti. No a tie ilustrácie vnútri, to je čistá láska.

Ešte raz ďakujem Val, že ma vybrala do štafety a autorke, ktorá nakoniec tento príbeh vydala knižne. Bola by škoda, keby zostal len v zásuvke.

Čítať viac

2
2

Viktória Dominová napísala recenziu

23.12.2021 00:22

Často som sa presvedčila o tom, že práve neplánované veci vedia vypáliť najlepšie. Inak tomu nebolo ani pri Miškinej horúcej novinke.

Priznám sa, nečítala som si ani ukážky, iba som si knihu objednala u autorky a tešila sa na to, kedy mi príde domov. Od Mišky mám ešte iné knihy, ktoré som zatiaľ neprečítala, avšak aj ich čas príde.

Táto neplánovaná však mala takú silu, že som sa do nej musela pustiť hneď, ako mi prišla domov. V ten večer som ju načala a nebyť iných povinností, hneď by som ju aj dorazila. A tak som sa k nej mohla vrátiť až včera večer a poslednú stránku som obrátila po polnoci.

Kniha Nebol si v pláne je taká príjemná jednohubková oddychovka, ktorá však obsahuje krásne myšlienky a ja som z nej naozaj nadšená.

Postavy v tejto knihe mi veľmi sadli. Konečne hlavná hrdinka nebola uštipačná trúba a hoci sa tam udiali nejaké veci, ktoré sa mohli vysvetliť skôr, mne sa páčilo, že sa to naťahovalo. Aspoň nás autorka dlhšie držala v napätí.

Ja tejto knihe fakt nemám čo vytknúť. Boli emócie, bola chémia, boli sympatie, oddýchla som si, zasmiala sa, na konci aj trochu slzili oči... Ja som fakt riadne spokojná.

Až žasnem, že táto kniha vznikla za neuveriteľné tri týždne. Ak mi niekto chce stále tvrdiť, že dobrá kniha sa nedá napísať za taký krátky čas, choďte si prečítať toto.

Miškina desiata kniha by podľa mňa nemohla byť ani lepšia. Respektíve, latku si nastavila teraz naozaj vysoko a keďže som si všimla dosť veľký progres a aj to, ako sa snaží brať názory čitateľov k srdcu, som si istá, že ďalšie jej dielko ju poľahky preskočí.

Autorke ďakujem za skvelý zážitok a verím, že si kniha nájde množstvo spokojných čitateľov.

Čítať viac

„Hoci je iba päť základných farieb (modrá, žltá, červená, biela a čierna), ich kombinácie vytvoria toľko odtieňov, že za celý život ich nikto neuvidí všetky.“

Umenie vojny - Sun-c', 2013
Umenie vojny
Sun-c'