Prominentní právník Andrew Hamilton má ohledně žen jasné požadavky: líbí se mu blondýnky s pěknými křivkami a vyžaduje, aby nelhaly... Andrew nemá čas na romantické vztahy, proto uspokojuje své potřeby anonymním...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Prominentní právník Andrew Hamilton má ohledně žen jasné požadavky: líbí se mu blondýnky s pěknými křivkami a vyžaduje, aby nelhaly...

Andrew nemá čas na romantické vztahy, proto uspokojuje své potřeby anonymním dopisováním po internetu a sexem se ženami, se kterými se seznámí on-line. Jeho pravidla jsou prostá: jedna večeře, jedna noc, žádné opakování. Jde jenom o nezávazný sex, nic víc, nic míň.

Aspoň to tak bylo, než poznal Alyssu. Domníval se, že je vystudovaná sedmadvacetiletá právnička a zcela neatraktivní sběratelka knih. Pozdě v noci se spolu radili o právních záležitostech a Andrew se jí s důvěrou svěřoval se svými milostnými eskapádami.

Jenže pak přišla do jeho firmy na pohovor – jako vysokoškolská stážistka – a všechno se zatraceně změnilo.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
18,28 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
11,90 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Reasonable Doubt
Počet strán
4246 hodín čítania
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
900467
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Baronet

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

41 hodnotení

32
8
1
0
0

1
26.2.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Bylo to čtivé, mělo to spád, četlo se to dobře. A bavilo mě to. Andrew Hamilton alias Liam Henderson alias Thoreau, úspěšný, sebevědomý, sexy pohledný a bohatý právník s nešťastnou minulostí, která ho poznamenala a který opravdu, opravdu nesnáší lež. Navíc je dominantní, hrubý, vulgární. A pak je tu Aubrey Everhartová alias Alyssa, studentka, se kterou se přátelí přes internet a se kterou komunikuje jen po telefonu, přes e-maily nebo textovky a se kterou se nikdy osobně nesetkal a neví, jak vypadá. Nemusí si před ní na nic hrát, jen si s ní otevřeně povídá a navzájem si dokáží zlepšit den, jo jasně a občas si dopřejí sex po telefonu. A mimochodem, jejich rozhovory jsou opravdu zábavné. Ona mu ale lže. A pak se Aubrey shodou okolností dostane na stáž právě k němu. A on už ví, že lhala. A je naštvaný.
I Aubrey má své problémy, nepodporující rodinu, sny které se neplní. A její nový šéf se jí líbí a přitahuje ji. A Thorea má ráda, ale potkat se s ním nechce.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a nedávno jsem se k ní vrátila a většinu pasáží si přečetla znovu. Autorka umí dobře vyprávět, dialogy jsou v pořádku a sexuální scény mě nijak extra nevadily, protože je jasné, že hlavní hrdina je prostě dominantní bejk ? Jeho mluva byla poněkud vulgární, bez příkras a jeho vztah k Aburey byl vlastně čistě sexuální. Rozhodně většinu knihy. Bez ohledu na to, že se k ní neustále vracel. Alespoň se tak choval. Opakovaně ji využíval a ona se nechala, protože si nemohla pomoct. Jako by neměla žádnou sebeúctu. Kolikrát od něj odešla a kolikrát mu zase dala šanci? Nevím, jestli takhle by to fungovalo i v normálním životě, ale celkově se mi příběh líbil, napsáno to bylo poutavě a zhltla jsem to na jeden zátah.
Čítať viac
5

Vždy čítam knižky , ktoré ma zaujmú popisom , či názvom. Preferujem vybraných autorov , ktorých mam overených a zatiaľ ma nesklamali. Ale keď ma zaujme kniha a popis, tak sa nebránim zmene a prečítam si knihu.

Darina Deáková
18.1.2022
Overený nákup
Wauu. Ako vždy autorka nesklamala. Z jej pera vždy vychádzajú krásne príbehy.
Veľmi dobrý príbeh s pikantným dejom. Páčila sa mi povaha oboch hlavných hrdinov. Kniha sa čítala sama a rýchlo. Určite ešte si ju v budúcnosti prečítam.
Knihu odporúčam, je to skvelá oddychovka.
Čítať viac
16

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
29.8.2021
Whitney G. opäť nesklamala a opäť napísala jeden zaujímavý príbeh. Kniha sa čítala skvele, autorka má veľmi dobrý štýl písania, ktorý je čtivý a knižka sa číta rýchlo. Využíva predovšetkým dialógy, ktorým nechýba šmrnc a iskra.

Nebude to najlepšia kniha od autorky, ale určite poteší ženské srdce a príjemne si pri nej oddýchnete. Mne sa páčila.

Páčilo sa mi, ako autorka vyskladala príbeh a pomaličky odhaľovala jednotlivé stránky Andrewa, jeho charakteru a minulosti.

Trošku už na mňa niekedy bolo moc tých vulgarizmov a sexu a pod., ale inak to bolo veľmi milé. Páčilo sa mi prostredie, do ktorého autorka dej zasadila, advokátske prostredie, právne záležitosti a pod., to ja veľmi môžem.

Postavy sa mi páčili, väčšinou sa príbeh točí okolo hlavných postáv a niekedy sa vyskytnú aj vedľajšie postavy, ale máme tu teda predovšetkým dialógy medzi hlavnými postavami.

Od začiatku je jasné, akým smerom sa bude príbeh uberať, ale to vôbec nevadí. Autorka si prichystala viacero zaujímavých momentov. Je niečo, čo mi tam chýbalo, a preto nemôžem dať plný počet hviezd. Myslím, že je to čítanie ako skvelé na oddych, nečakajte nič hlboké, ktoré vás extrémne zasiahne na duši a myslím, že popri všetkých tých knihách, mi tento príbeh rýchlo z hlavy vypadne, ale môžem ju odporúčať.
Čítať viac
4
12.7.2021
"Niektoré klamstvá je nutné povedať a niektoré pravdy je nutné zatajiť."
°
Z tejto knihy som veľmi rozpoltená... Stále si neviem vybrať či sa mi páčila alebo nie, každopádne to skúsim nejak zhrnúť.

Čo sa týka štýlu písania, kniha sa číta fakt rýchlo. Dej v podstate stále plynie, stále sa tam niečo deje, nie sú tam žiadne hluché miesta.
To čo mi vadilo, boli obe hlavné postavy-a od toho sa potom vyvíjali ďalšie negatíva. Andrew je jeden arogantný, nepríjemný chlap, čo mne za iných okolností nevadí, ak to vykompenzuje aspoň nejakým pekným skutkom alebo občasnými milými slovami. Tu by ste ale na niečo také čakali márne, on je jednoducho jednotvárny debil a drží sa toho asi 95% času. Ďalšie čo mi na ňom vadilo, že bol posadnutý sexom. To je vlastne celkom príťažlivé že? No nie v prípade ak ten človek nevie viesť !!jediný!! dialog bez toho, aby hovoril o šukaní, lizani, kundičke a tomu podobných slovách. Nežartujem, seriózne nechápem z čoho u tejto dvojice splanula láska, lebo oni sa nebavili o ničom inom len o sexe a tak isto nerobili nič iné len sex...
Aubrey podľa všetkého trpela bipolárnou poruchou, pretože v jednej chvíli tvrdila, že ho nenávidí a už nikdy v živote ho nechce vidieť a o 2 minúty už samozrejme robila presný opak, pričom po tomto akte bola opäť nahnevaná a smutná ... Toto všetko sú veci, ktoré vidíme v každej druhej knihe a je to v poriadku, ak sa to stane 2x, ale keď sa to stane už tak 10.x ide to človeku na nervy...

Aby som ale vyzdvihla aj nejaké pozitíva... Romantická linka bola síce des, autorka to ale vykompenzovala istou záhadou v Andrewovej minulosti, ktorá príbeh osviežila a bola pre mňa o mnoho zaujímavejšia, než čokoľvek iné v tomto príbehu. Autorka nás držala dosť dlho v napätí, kým to celé vysvetlila a to ma fakt bavilo... Ďalej sa mi páčili aj baletné tréningy a vystúpenia hlavnej hrdinky, bola to taká príjemná vsuvka...

Epilog bol taktiež celkom milým prekvapením. Celkový dojem z knihy mi to ale moc nezachránilo a nerada dávám knihám slabšie hodnotenie, tu ale nedokážem dať viac ako 3/5
Čítať viac
6

Všetko recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

IVINKAAA BOOKSLAND
6.7.2021
Kniha Dúvodné pochybnosti je v originály rozdelená do troch kratších častí. V českom preklade ich spojili do jednej a pekne podelili na tie dané diely. Prvýkrát boli vydané v roku 2014, čiže českého prekladu sme sa dočkali o dosť neskôr.

Na autorkinom štýle je cítiť, že ide o jej staršiu knihu. Dej je písaný dvomi pohľadmi, ale prevažuje ten mužský. Autorka ho zvládla veľmi dobre a nebolo nič také, čo by mi na tom nesedelo alebo som tomu neverila. Kapitoly vždy začínajú právnickým termínom, pod ktorým je jeho krátke vysvetlenie a obvykle súvisí s danou časťou. Je to veľmi zaujímavé a oživilo to príbeh.

Čo sa týka hlavných postáv. No, treba sa poriadne obrniť pred Andrewom. Prvé strany, kedy si s Alyssou píšu správy a volajú spolu, tak je úplne zlatíčko. Potom prichádza odhalenie a on sa otočí o 180 stupňov. Fakt sa väčšinu knihy správa ako úplný kretén a vy ani neviete prečo. Áno, na konci prišlo vysvetlenie, ale i tak sa nechoval ukážkovo a už to nezachránilo dojem z jeho charakteru. Páčili sa mi však jeho určité zásady a komplexne ho autorka vykreslila dôveryhodne.

,,Jedného pekného dňa budeš chcieť viac ako len sex a tá osoba, po ktorej budeš túžiť, bude niekto, koho by si vôbec nečakal. Niekto, kto ťa prinúti, aby si mu podľahol." - str. 15

Alyssa podľa mňa nemala poriadnu sebaúctu. Nevedela si dupnúť a nechala sebou manipulovať, čo ju viedlo k určitým situáciám. Kvitovala som na nej, že si napokon išla za svojimi snami a nie tými rodičovskými. Whitney popísala prostredie baletu. Spracovala ho dobre, ale možno by sa žiadalo čosi viac do hĺbky.

Medzi postavami je desaťročný vekový rozdiel. V knihe je fakt množstvo sexuálnych scén a Andrew pripomína sexuálne závislého chlapa. Myslím, že by bolo lepšie, keby tá úvodná četovacia/volajúca pasáž bola dlhšia. Bola vtipná, vzrušujúca, dynamická, ale skončila strašne rýchlo. Whitney znovu vytvorila mužský charakter, ktorý je navonok debil, ale je to kvôli jeho minulosti, ktorá je fakt emotívna. Ku koncu by bolo lepšie, aby sa viac správal krajšie, pretože tých pár momentov to nezachránilo.

Kniha sa však vynikajúco a rýchlo číta, že sa od nej nechcete odtrhnúť. Whitney má skvelý štýl písania, čo sa prejavilo aj v tomto diele. Opäť sa pohrala s detailmi, ktoré postupne do seba perfektne zapadli.

Záverečné hodnotenie
Dielo obsahuje množstvo sexuálnych scén, takže ak ich veľmi neobľubujete, nebude to pre vás správna voľba. Právnické a baletné prostredie je spracované vierohodne. Dej je plynulý, rýchlo sa číta, obsahuje napätie, humor, vášeň a drámu. Hlavný hrdina sa správa ako idiot, takže prajem veľa nervov. Hlavnej hrdinke by sa zišlo viac sebaúcty. Napriek niektorým negatívam knihu odporúčam, pretože určitým spôsobom sa vo mne zapísala, ani neviem čím. Hocikedy na ňu myslím a páčila sa mi viac ako Výpoveď, ktorú som ohodnotila horšie. Finálne hodnotenie 4/5.
Čítať viac
10

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Slávka Beňáková
19.6.2021
Ďalšia kniha od tejto skvelej autorky sa ku mne dostala. Autorkin štýl písania sa mi zapáčil už pri predošlých knihách a aj preto som sa na túto knihu tešila. Ide o príbeh z právnického prostredia, kde vystupije sexy, arogantný a sebavedomý chlap. Andrew sa možmo niekomu nebude hneď zo začiatku páčiť, ale myslím si, že väčšina po čase na neho zmení názor. Veď ako sme pri takýchto knihách zvyknutí, väčšinou za takým správaním stojí niečo zlé z minulosti. Čo sa týka hlavnej hrdinky Alyssy, tak tá bola super, páčila sa mi jej prefíkanosť a aj celkovo jej postava. Pri tejto postave sa zase stretávame s problémamy s rodičmi. Kniha ma celý čas bavila, čítala sa veľmi dobre a ľahko. Oceňujem nápad autorky dať ako názvy kapitol výrazy z právnického prostredia a následne aj definíciu tohto výrazu. Do knihy sa to veľmi hodilo, pasovalo to k textu v nasledujúcich stranách, bolo to originálne a čitateľ sa dozvie aj niečo nové. No a ako sme pri takýchto knihách zvyknutí nechýba tu ani poriadna dávka erotiky. Takže autorka opäť nesklamala. Čítať viac
29
3.6.2021
Kniha je presne to, čo hľadám v tomto žánre. Štýl písania tejto autorky mi plne vyhovuje a som náchylná jej uveriť takmer všetko. S ničím sa zbytočne nepára, kto čaká rozvláčny úvod bude sklamaný - hneď na prvej stránke skočíte rovno do deja a i keď viete ako sa bude dej vyvíjať, autorka dokáže udržať vašu pozornosť a držať vás v napätí. Dokonca som sa pristihla, že mi v jej podaní nevadia ani nadmieru opisované sexuálne scény, čo u iných nie vždy viem prepáčiť. Táto kniha má všetko, čo má mať romanticko-erotická kniha - sexi a sympatické postavy, vášeň, iskru, humor, tragédiu a lásku. Čítať viac
Daniela Nagyová Mesárošová
2.6.2021
Úžasná kniha
Overený nákup
Ďalšia zo skvelých diel od tejto autorky. Je to jedna z tých kníh, ktorú čítate bez prestávky, pretože sa neviete dočkať ako skončí a vôbec nevadí že sú 3 hod. ráno. Dej je pútavý, skvelé napísaný z pohľadu ona a on. Zaraďujem medzi TOP 10. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Namaľoval si nejakého hrozne čierneho čerta na stenu a uteká pred ním. No dobre. Ľudia sa všelijako bláznia. Či ja nevyvádzam sprostosti? Ono maľovaný čert sa trochu ošúcha, a vtedy hneď sa uvidí, že nie je ozajstný.“

Zobrané spisy zväzok II - Jozef Cíger Hronský
Zobrané spisy zväzok II
Jozef Cíger Hronský