Balada o hadoch a vtáčatkách

Suzanne Collins

Suzanne Collins sa na začiatku kariéry venovala televíznej tvorbe pre deti. Stretnutie so spisovateľom Jamesom Proimosom ju inšpirovalo k písaniu pôvodnej literatúry pre mládež. Popularitu získala vďaka sérii kníh o chlapcovi Gregorovi, ktorý sa podobne ako Alica v krajine zázrakov prepadne do...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
CooBoo, 2021
Séria
Hry o život
592 strán
8-9 hodín čítania

Osemnásťročný Coriolanus Snow čaká len na to, ako zahviezdi v Hrách o život. Tento rok bude totiž iný. Tento rok bude mentorom jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, vedomosti a zručnosti ... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 16,99 €

Osemnásťročný Coriolanus Snow čaká len na to, ako zahviezdi v Hrách o život. Tento rok bude totiž iný. Tento rok bude mentorom jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, vedomosti a zručnosti ... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 16,99 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kultová séria Hry o život je späťVráťte sa do Panemu šesťdesiat štyri rokov pred udalosťami z bestsellerovej série Hry o život.

Osemnásťročný Coriolanus Snow čaká len na to, ako zahviezdi v Hrách o život. Tento rok bude totiž iný. Tento rok bude mentorom jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, vedomosti a zručnosti a doviesť svojho vyvoleného k víťazstvu.
Lenže šťastena mu nepraje. Jeho vyvolenou je dievčina z dvanásteho obvodu, tá najodpornejšia spodina v celom Paneme. Ich osudy sú odteraz nerozlučiteľne prepletené, každé Coriolanovo rozhodnutie ich môže vyniesť na stupienok víťazov alebo úplne potopiť. V aréne to bude súboj na život a na smrť. Mimo arény sa v Coriolanovi prebúdzajú city... a tak sa musí rozhodnúť, či bude dodržiavať pravidlá, aj keď mu jeho pud sebazáchovy radí niečo úplne iné.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
2022
Posielame do troch dní
16,99 €
Kniha
2021
Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
2021
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
8,99 €
Ďalšie
Originálny názov
The Ballad of Songbirds and Snakes
592 strán
8-9 hodín čítania
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
894913
Jazyk
slovenčina
Séria
Hry o život
Vydavateľstvo
CooBoo

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

94 hodnotení

48
15
7
0
2

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

2
27.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Hry o život sú moja srdcovka.

Dnes sa vrátime v čase, k desiatym hrám o život, kedy spoznávame 18r. Corya. Ospevovaného mentora v jeho prvých Hrách o život. Jeho súťažiacou sa stala Lucy Grayová. Dievča z 12. obvodu. Spevavý cukríček publika a tak trochu aj Corya.
Ich vzťah bol zvláštny a doteraz neviem, či to vôbec bola láska. Som na pochybách, či aspoň jeden z nich dokázal cítiť niečo také vzácne. Obaja totižto mysleli hlavne na seba. Áno, boli chvíľky a vzplanutia, kt. čitateľ ocení, ale nejak som im neverila. Možno to bude tým, že vieme ako Coryo napokon dopadol. Alebo tým, že Lucy bola účastníkom Hier o život, tým pádom mala takmer podpísaný rozsudok smrti. Neviem. Proste som necítila iskru. Skôr využívanie. Ona sa chcela zachrániť a prežiť. A on? No povedzme, že sa chcel zviditeľniť (už v 18tich sa videl ako budúci prezident Panemu - verte mi, aj ja by som chcela mať sebavedomie toho chlapca).

Snow bol od začiatku divný. Najskôr mi ho bolo ľúto a potom som videla už len chladnokrvnú mrchavú obludu. Páčil sa mu nečakaný pocit bezpečia, kt. priniesla porážka rebelov. Bezpečia, kt. mohlo prísť len so silou. Moc mať veci pod kontrolou. Áno, to sa mu páčilo zo všetkého najviac. A ako asi môže niečo také skončiť? Jednoducho. Svet stvoril psychopatickú príšeru.
Sneh priniesol skazu snáď všetkým. Úbohá Lucy Grayová. Úbohý Sejanus. (Nenašiel brata, v skutočnosti si choval na prsiach hada). A úbohá Tigris - svojmu bratrancovi by zniesla modré z neba.

Knihy od S. Collins sú nezvyčajné surovosťou a zároveň krásny tým, že si z nich vezmete vždy len to najlepšie.

Rovnako, ako ma nesklamali Hry o život, nesklamal ma ani príbeh Corya. Zaujímalo ma, aký bol jeho život predtým, ako sa stal vládcom Panemu. A zistila som, že sa ním nestal. Celá jeho podstata bola taká. Narodil sa ako prezident Snow. Je to smutné, že nevedel vnímať svoje srdce. A ešte smutnejšie, že tak dôležitý orgán úplne odpísal.
Čítať viac
4
7.5.2022
Sneh padá na vrch.
Balada o hadoch a vtáčatkách je prequel k trilógii Hry o život.Bolo zaujímavé spoznať príbeh mladého Snowa a zistiť ako sa z neho stal taký zlý a zákerný človek.
Pre fanúšikov kníh a filmov Hry o život je to povinné čítanie.
Dúfam že sa tiež dočkáme filmového spracovania.

Čo ale musím vytknúť je obal ktorý je pre takúto hrubú knihu nevhodný.Kniha mala aj dosť preklepov.
Čítať viac
3
10.3.2022
Tento prequel je skvelým doplnkom k trilógii Hry o život. Čitateľ si počas čítania uvedomí mnoho súvislostí a začne sa dívať na prezidenta Snowa z iného uhla pohľadu. Je Snow skutočne neľudský diktátor alebo tiež iba obeť systému? Je odpoveď jednoznačná?
Nie som si istá, či by čitateľ naplno ocenil túto knihu bez predchádzajúceho prečítania pôvodnej trilógie. Pre fanúšika Hier o život je to však výborná voľba, ktorá rozhodne nesklame a naplní túžbu dozvedieť sa o svete Panemu opäť niečo viac.
Čítať viac
R.
31.1.2022
škoda toho konca
Príbeh sa rozvíjal parádne a celého ma pohltil, ukazoval zákulisie mnohého, čo sa dialo v sérii samotnej, no koniec ma trocha sklamal, očakával som niečo trocha iné, aj napriek tomu som knihu doslova zhltol a mám dojem, že bola lepšia než samotná séria. Čítať viac
9
3.1.2022
Perfektné, nielen pre fanúšikov trilógie Hry o život
Hry o život milujem. Troška som sa obávala, aká bude nová kniha. Nielen preto, že je hlavným hrdinom nenávidený prezident Snow, ale aj celkovo, či to nebude oproti pôvodnej sérii nuda. Vôbec nebola! :)
Áno, bolo to značne odlišné oproti predošlej trilógii, viac politické, zachádzajúce do podstaty pováh ľudí, fungovania Panemu a vzniku Hier o život, bolo to vyspelejšie. A bolo to super!

Určite to neradím medzi ľahké čítanie, nakoľko sú tam ťažšie témy, myšlienky na zamyslenie. Napríklad to, čoho sme ako ľudia schopní v konkrétnych situáciach. Či sme svojou podstatou všetci zlí, s vražedným inštinktom a podobne. Osobne mi to prišlo veľmi zaujímavé a viaceré myšlienky som si v knižke vyznačila.
Coriolanus Snow nie je postava, ktorú by ste si zamilovali, nedá sa mu ľahko fandiť. Napriek tomu som miestami jeho rozhodnutia chápala vzhľadom na to, ako bol jeho charakter vykreslený. Miestami mi prišiel dokonca, že má aj city. V knihe bol perfektne vykreslený jeho prerod z chlapca na začiatky muža akého poznáme ako prezidenta. Kniha je rozdelená na 3 životné Coryove etapy, všetky rovnako zaujímavé.
Hlavná ženská hrdinka Lucy Gray ma bavila, i keď tiež nebola psychicky úplne v poriadku. Aj viaceré ďalšie vedľajšie postavy boli super.
Určite si knihu rada prečítam v budúcnosti opäť :)

Čo ma ale sklamalo/zamrzelo, je väčšie množstvo preklepov, a aj reálnych chýb v slovenskom preklade/korekcii. Očakávala by som, že pri známej autorke/knihe, sa na toto dá mimoriadny pozor. No a obálka... Mäkká väzba pre tak hrubú knihu je fakt nešťastné riešenie :( Nehovoriac o tej lesklej fólii, ktorá sa po bokoch začína štiepiť, a to som knihu čítala len raz a opatrne.
Čítať viac
14
1.1.2022
BALADA O HADOCH A VTÁČATKÁCH
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Balada o hadoch a vtáčatkách je prequel ku knižnej sérii Hry o život, ktorú napísala americká autorka Suzanne Collins. V trojdielnom príbehu v jednom zväzku sa dozvedáme, čím si prešiel mladý Coriolanus predtým, než sa z neho stal nenávidený prezident Snow. Hoci sa v mladosti snažil robiť dobré skutky a hájiť spravodlivosť, strach o svoj život a postavenie v spoločnosti z neho urobili vojnového profitéra, ktorý na prvé miesto kladie vždy len seba. A tak sledujeme osud muža mnohých tvárí - z Coria sa stáva najprv mentor Hier o život, neskôr mierotvorca v 12. obvode a napokon študent Univerzity v Sídle Panemu. Túžba po moci a potreba obhájiť česť slávneho rodu, do ktorého sa narodil, napokon vyhráva nad láskou k slobodnej cirkusantke. Texty piesní Lucy Grayovej (ako napríklad ten o strome obesenca) výborne zapasovali do ľahko čitateľného prozaického textu. No ak viete dobre po anglicky, román vám odporúčam čítať radšej v origináli. Zatiaľ čo predchádzajúce tri knihy do slovenčiny famózne preložil Michal Jedinák, tentokrát mi v epických pasážach prekážali kostrbaté preklady, ktoré má na svedomí dvojica prekladateliek. Vzhľadom na cieľovku mohli pre niektoré slovné spojenia (možno vyhrám kontumačne, boleli ho potničky) v cieľovom jazyku zvoliť lepšie riešenia. Tak ako celá séria Hunger Games, aj Balada o hadoch a vtáčatkách má pútavý dej, nečakané zvraty a pripravuje sa filmové spracovanie, ktoré by malo prísť do kín koncom budúceho roka. Neviem sa dočkať! :) Čítať viac
4
30.12.2021
RECENZIA
Recenzia:Čakala som, že táto kniha mi odpovie na to prečo bol Snow taký aký bol. A úprimne, čakala som, že dôvod bude omnoho hlbší a významnejší než aký naozaj bol. Kniha je rozdelená na tri časti a od začiatku sa to strašne ťahá. Je tam veľa opisov, z ktorých by sa dala väčšina vynechať. Tu viac ako samotný priebeh hier vidíme skôr ich zákulisie. Síce to bolo niečo nové ale mne by sa viac páčilo, keby tam bolo viac z hier. Tuto hry ešte neboli tak prepracované a ani sa z vyvolenými nezaobchádzalo tak dobre ako sme tomu bude v budúcnosti. Správali sa k ním ako keby neboli ani ľudia len nejaké zvieratá, z čoho som bola dosť znechutená. To bolo nie čo katastrofálne. Čo som ocenila, bolo že sme mohli pozrieť ako sa ľudia ešte stále vyrovnávajú s dopadom vojny. V knihe bolo menej akcie než som očakávala ale zato zvrat na konci druhej časti ma úplne odrovnal. Kniha má pomalší priebeh a až posledných 50 strán sa začína stupňovať napätie a len čakáte ako to nakoniec dopadne. Čo mi tiež chýbalo, bolo kapitoly z pohľadu Lucy a Sejana, ktorú by knihu určité oživili a bolo by zaujímavejšia. Som rada, že sme sa dozvedeli niečo viac a Snowovi a jeho rodine. Tigris bola úplné zlatíčko a nesmierne som si ju obľúbila. Lucy bol zaujímavá postava a hneď od začiatku mi bola nesmierne sympatická a dovolím si tvrdiť, že som si ju obľúbila viac ako Katniss. Musím pravdaže spomenúť aj Sejaná, ktorého dejová linka bola zaujímavá a bavila ma. Romantickej linke medzi Snowom a Lucy chýbalo viac romantiky ale ked boli spolu tak chémia bola cítiť. Páčilo sa mi aký postup zvolil Snow aby si získal dôveru Lucy. Fakt som bola zvedavá ma koniec. A ten koniec to bolo niečo tak odfľaknuté. Ako keby už nevedela, autorka, čo má písať ďalej tak proste knihu skončila. Ten koniec ma tak rozčúlil, hlavne čo sa týka Lucy. Ja som nechápala. Napriek tomu sa však teším na filmové spracovanie.
Hodnotenie: 3/5
Čítať viac
10
20.10.2021
Úžasná jazda
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toto teda bolo. Lepšie ako Hry o život. Nedala sa kniha pustiť z rúk a ešte dlho po prečítaní som o nej musela rozmýšľať.
Mnohé veci doplnili knihu Hry o život. Osobnosť Corya fantasticky napísaná, jeho rozhodnutia, jeho zatrpknutie, prečo sa stal "zlým". No a zlatíčko Tigris. Až mi chýbalo, prečo o nej nebolo písané v Hrách viac, bola by to ďalšia obľúbená postava.
No a Lucy. .. paráda.
V tejto knihe bolo premyslené každé slovo. Autorka sa skutočne vyhrala. Úplne ma dostala.

P.S.
Aj vám to pripadá tak, že Alma Coinová mohla byť Lucy? Veď ani Lucy Grey nebolo skutočné meno. Hlavne keď Snow naznačil Katniss, že neriešil Almu, aj keď ju poznal. Ale v akom zmysle ju poznal? Poznal ju osobne alebo len jej rozhodovanie? To z tejto knihy nezistíme, ale nedá mi to spať :-)
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Ťažké detstvo je ako neviditeľný nepriateľ: Človek nikdy nevie, kedy zaútočí.“

Na konci samoty - Benedict Wells
Na konci samoty
Benedict Wells