Marcela Varhoľová

6

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

27.03.2023 14:19

Ďalší diel z Romantických útekov mám za sebou, no tento neskončil úplne podľa mojich predstáv. Ako sa hovorí, 100 ľudí 100 chutí a ja túto knižku považujem za najslabšiu zo všetkých prečítaných od autorky (všetky úteky okrem Hotelíka na Islande).

Už zo začiatku mi hlavná hrdinka nesadla. Jej gesto, ktoré na začiatku knihy urobila, mi prišlo zvláštne a odvtedy som si ju nejak nevedela obľúbiť. Nehovorím, že nebola milá, láskavá a nápomocná, no nejak si ma nezískala a nenašla som si k nej cestu.

Romantická linka mala pekný námet a mohla byť úplne nádherná, no jej vývoj ma nepotešil. Správanie oboch hlavných hrdinov mi neprišlo vôbec zábavné, ich doťahovačky mi občas prišli nereálne a umelé. Chýbala mi tá iskrička, ktorá by medzi hlavnými hrdinami mala prebehnúť a zotrvať.

Čo ale na knihe vyzdvihnem sú nádherné opisy a vytvorenie útulného miesta chatky uprostred bielej krajinky. Autorke opisy naozaj idú a mám veľmi rada, keď celkovo spoznám to hlavné prostredie a neustále sa tam vraciam.

Potešila som sa, keď sa v knihe objavilo lyžovanie, ktoré veľmi obľubujem.
Fascinuje ma, ako autorka vie nájsť v danej krajine miesta, ktoré čitateľa zaujmú a opíše ich veľmi presne, aj so svojimi pocitmi.
V písaní romantických koncov je takisto génius, a ani toto ukončenie príbehu nebola výnimka. Perfektne zapracované do situácií a prepojené s dejom.
V príbehu nechýbali ani opisy jedla, sladkých pochúťok a veľmi veľa čokolády.

Verím, že ďalšie knihy zo série ma zaujmú viac a znova nadobudnem ten správny pocit pri čítaní Romantického úteku, aký som mala pri predošlých knihách.

Rozhodne vám odporúčam čítať Julie Caplin, má v sebe romantické cítenie, ktoré dáva do kníh a nás, mnohých čitateľov, to rozhodne veľmi baví.

Čítať viac

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

21.03.2023 14:59

Už dlhšie som mala chuť na nejakú romantickú zápletku v knihe, pri ktorej si oddýchnem, zasmejem sa a možno sa s hlavnou hrdinkou zaľúbim aj ja.
Španielsky ľúbostný podvod mi skvelo sadol a hlavných hrdinov som si celkovo obľúbila. Budem úprimná, zo začiatku ma to vôbec nechytilo ako som čakala a hlavní hrdinovia mi najprv neprišli sympatickí. Mala to na starosti siahodlhá prvá kapitola, v ktorej sa hlavní hrdinovia iba doťahovali a jeden druhého presviedčal o svojej pravde štýlom, ktorý sa mi nepáčil.

Neskôr, ako sa ich vzťah začal utužovať a uzavreli spolu dohodu sa mi to páčilo čoraz viac. Prejavovali svoje charaktery, dozvedali sa o sebe viac a ja som bola čoraz viac zvedavá, ako to bude pokračovať.
Romantická linka bola perfektná a veľmi sa mi páčil jej vývoj.

Čo bolo ešte jedno negatívum, ktoré som voči knižke mala bol pocit, že príbeh plynie príliš rýchlo a nevedela som, v ktorom časovom pásme sa dej nachádzal. Najprv všetko plynulo pekne postupne a potom prišla hlavná dejová zápletka a mala som pocit, akoby dej iba skákal neplynulo zo situácie na situáciu a mala som v tom trošičku chaos.

Koniec knihy bol ale nádherný. Nechýbali tam ani zvraty, ktoré ma prekvapili.
Teraz si uvedomujem, že s touto knihou to bolo ako na hojdačke. Najprv som sa nevedela úplne začítať, potom sa mi to podarilo a príbeh som si zamilovala, neskôr som sa v deji strácala a na koniec to bolo opäť výborné.

Samotný nápad sa mi ale veľmi páči, preto knihu rozhodne odporúčam milovníkom Španielska, ich kultúry a, samozrejme, milovníkom romantiky.

Čítať viac

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

20.03.2023 13:42

Na knihe ma najviac zaujal jej obsah, ktorý ma hneď presvedčil, že jej prečítanie bude stáť za to.
Od autora som už nejaké knihy čítala, preto som vedela, že mám očakávať napätú atmosféru, hrdinov opísaných skoro až do reality a žiadne prikrášlené detaily.

Hlavný hrdina v minulosti zažil vec, ktorá sa s ním ťahá až do súčasnosti a spája sa aj s hlavnou zápletkou. Veľmi sa mi toto prepojenie zapáčilo.
Tak ako mi sadol hlavný hrdina mi sadli aj ostatné postavy, ich charakterové črty a pozoruhodné správania, ktoré perfektne do deja zapadli.
Najviac zo všetkých postáv ma zaujala Alina. Po celý čas ma fascinovala. Od začiatku som nevedela, či jej veriť mám alebo nie. Takisto som nemala dôveru v niektorých vedľajších postavách. Autor sa s nimi pekne vyhral a nedal čitateľovi možnosť rozlúsknuť celú záhadu.

Zbožňovala som, ako sa skoro každá kapitola končila otvorene. Tieto zakončenia ma nútili čítať stále ďalej a ďalej a bola som veľmi zvedavá, či sa podarí hlavnému hrdinovi odhaliť Zberateľa očí a zachrániť obete.

Zvraty, ktoré postupne prichádzali plnili svoj účel a výborne ma prekvapovali. Počas čítania som mala aj pár teórií, ako by sa príbeh mohol skončiť a bola som veľmi rada, že som aspoň niečo uhádla.

Po dočítaní som sa chvíľu nevedela spamätať z konca, ktorý vo mne zanechal zvláštny pocit a všetko som si dokola v hlave prehrávala ešte raz.
Otvorené konce v trileroch sú moje obľúbené, preto som veľmi spokojná, ako sa Zberateľ očí skončil. Tento príbeh zo všetkých prečítaných od autora hodnotím zatiaľ asi najlepšie.
Ak vás príbeh zaujal a máte radi v knihách napätie, originálnu zápletku a mrazivé opisy, určite vám túto knihu odporúčam.

Čítať viac

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

09.03.2023 17:44

Kniha ma hneď na prvý pohľad zaujala svojou obálkou, ktorá vo mne vyvolala veľmi pokojný a príjemný pocit.
Dve hlavné hrdinky, Lexie a Flora, obe z rozlišných dejových liniek som si obľúbila.

Florin príbeh z minulosti, počas vojny, ma chytil za srdce. Zakázaná láska je stále náročná a počas vojny dvojnásobne. Videla som, ako v nej stále rastie nádej a ako upadala, keď sa objavili prekážky.
Lexie, Florina dcéra, a rozkošná Daisy si ma ihneď získali a po zložitej minulosti som dúfala v ich šťastný koniec.

Páčilo sa mi prelínanie dvoch dejových liniek, minulosti a prítomnosti. Keďže ja to mám v knihách veľmi rada, bola som so spracovaním spokojná. Páčilo sa mi, ako sa niektoré kapitoly ukončovali napínavo a mňa to len nútilo čítať ďalej a ďalej.

Príbeh napredoval pokojne, nedialo sa tam nič závratne veľké, no ku koncu sa dej začal zvrtávať a nastávali zaujímavejšie situácie.
Na konečný zvrat som sa tešila najviac a dúfala som, že to bude niečo originálne a prekvapí ma to, a tak sa aj stalo. Aj keď na neho nadväzovali nepekné a smutné udalosti v súvislosti s vojnou, prítomnosť a samotný Lexin príbeh skončil pekne.

Ak máte radi prelínanie minulosti a prítomnosti, obdobie vojny a života počas nej, príbeh lásky, ktorá si prešla mnohými prekážkami a máte radi aj smutnejšie závery, jednoznačne odporúčam.

Čítať viac

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

06.03.2023 09:12

Od autorky som čítala jednu jej predošlú knihu, s ktorou som nebola úplne na 100% spokojná, preto som chcela od autorky skúsiť ešte niečo ďalšie a Morrow Littleová ma veľmi prekvapila.
Samotná Morrow bola veľmi skromná, milá, vďačná za drobnosti, ochranárska a mala veľmi dobrý vzťah so svojím otcom.
Páčilo sa mi, ako autorka vyjadrovala jej krásu, či už vonkajšiu alebo vnútornú.

Dej sa začal a plynul veľmi pomaly a ľahko som chápala súvislosti a udalosti. Pomalý priebeh nemám obvykle v knihách rada, ale tieto historické romány majú u mňa výnimku.
Pomaly sa vyvíjajúcu romantickú linku popretkávanú prekážkami som si nadmerne užívala a nemám sa na čo sťažovať.

Nádherné opisy prírody a prostredia ma úplne preniesli do príbehu a mne sa tam veľmi páčilo.
Ako v knihe Neobyčajná žena, ani tu nechýbali Indiáni a ich zvyky, zvláštne mená, reč a správanie.

Koniec knihy ma taktiež trošku prekvapil, pretože pri týchto knihách z vydavateľstva som zvyknutá na konce, kedy sa hlavní hrdinovia po ťažkých bojoch k sebe konečne dostanú a spoja svoje srdcia skoro až na poslednej strane. Tu to bolo trošičku inak a veľmi sa mi to páčilo.

Ak máte radi tieto pomaličké historické romány, neváhajte a aj tento si zaraďte ku knihám na prečítanie.

Čítať viac

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

15.02.2023 16:59

Od autorky som čítala jej predošlú knihu s názvom Tanec medzi kvapkami, ktorá ma emočne zasiahla a už vtedy som vedela, že autorka má talent na písanie silných príbehov.

Hlavnú hrdinku Aryu som si hneď obľúbila, nie len kvôli jej krásnemu menu, ale aj kvôli jej jednoduchosti a skromnosti. Veľmi, veľmi ma mrzelo, čo dennodenne prežívala a ja som v kútiku srdca trpela s ňou.

Dej knihy plynul v dobrom tempe, nič sa zbytočne nepredlžovalo a ani dej príliš neskákal. Bol výborne vyvinutý.
Príbeh Arye sa trošku odrážal aj na realite, keďže určite existujú aj takéto “rodinné vzťahy”.

Doteraz nechápem, ako mala autorka to srdce vytvoriť úžasnú, milú a láskavú postavu a takto ju trápiť. A takisto, ako len mohla vzniknúť jedna vedľajšia postava, ktorá dokázala urobiť peklo mihnutím oka.

Koniec bol jednou veľkou úľavou. Arya sa konečne dočkala aj niečoho dobrého, za čo som bola veľmi šťastná a tešila som sa s ňou.

Ak radi čítate silné príbehy, pri ktorých si aj poplačete, rozhodne vám odporúčam Nové konce. Zažila som pri nich mnoho emócií a pocitov, ako napríklad sklamanie, nádej na lepšie dni, zúfalstvo, ale aj kúsok radosti.

Čítať viac

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

06.01.2023 08:50

Novela k sérii Mysľomágovia mi vyčarila úsmev na tvári.
Na prvý pohľad ma veľmi zaujala magická obálka s rozkošným stvorením, ktoré vo mne hneď vyvolalo zvedavosť.
Príbeh rozpráva o malom dievčatku Olwen. Ak ste už čítali Mysľomágov, tak si na ňu určite spomeniete.
V tejto tenučkej knižke som sa trochu vrátila do minulosti k tomu, ako sa z Olwen a Ellis stali najlepšie kamošky a ako zažili čarovné a magicé dobrodružstvo.

Štýl písania autorky vás ihneď vtiahne do deja, opisy prostredia boli nádherné a čítalo sa mi to skvelo.
Ak ste čítali Mysľomágov, tak vám odporúčam aj túto novelu. Je to taký milý doplnok k príbehu.

Čítať viac

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

06.01.2023 08:48

Tento záverečný diel série ma ani neprekvapil, ani nesklamal. Od Mony Kasten som na záver očakávala ďalšiu výbornú zápletku s pár zvratmi na konci, a to som dostala.

Veľmi som si užila príbeh posledného páru, a to Jude a Blake-a. Veľmi rýchlo sa príbeh začal, hneď som vhupla do deja a obľúbila si hlavnú hrdinku Jude. V istých chvíľach mi jej bolo ľúto, pretože do Woodshillu prišla s neľahkými udalosťami.
Blake jej pobyt u brata nijako nezľahčoval a zo začiatku jej dosť dával najavo, aký má k nej postoj.

Nemala som ani na chvíľu problém dostať sa do deja a prežívať s postavami všetky emócie. Romantická linka má super priebeh a je veľmi pekne vidieť, ako sa mení vzťah medzi hlavnými hrdinami.
Asi v polovici knižky som sa na chvíľu zamyslela a povedala si, “wau, ani neviem ako, a tí dvaja sa majú radi a dobrovoľne spolu trávia čas”. Autorka to jednoducho s tými vzťahmi vie, a to jej nikto nevezme.

Táto séria sa stala jednou z mojou obľúbených a veľmi sa teším, keď sa k nej raz vrátim.

A ak ste sa ešte nepustili do tejto série a máte radi vysokoškolské romantické príbehy, jednoznačne sa pustite do tejto série. Zamilujete si to.

Čítať viac

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

06.01.2023 08:46

Očakávaná kniha knihomoľov a zároveň milovníkov série Fantastických zverov už prešla aj mojimi rukami.

O jej obálke by som mohla rozprávať hodiny a hodiny. Je nádherná, možno aj jedna z najkrajších obálok kníh tohto roku.
V knihe nájdete kompletný scenár k filmu, k tomu zoznam postáv na začiatku a neskôr aj náčrty hlavných hrdinov.
Ako dej postupuje a dejú sa tam isté veci, autori si dali záležať aj na ilustráciách a vďaka nim som videla aj nejaké drobnosti, ktoré vo filme neboli.
Čítaním ma sprevádzali aj poznámky autorov, či hercov, ktoré boli zaujímavým okorenením.

Keďže to nebola klasicky napísaná kniha, iba scenár, musím povedať, že som sa do toho nevedela na 100% vžiť. Chýbali mi tam väčšie emócie a väčšie prejavy myšlienok postáv. Napriek tomu sa to čítalo ozaj rýchlo, nič z deja tam nechýbalo a bolo to super zhrnutie k filmu.

Ak ste fanúšik, prečítajte si to aj kvôli super ilustráciám. Ja ale naďalej zostávam verná viac filmom.

Čítať viac

6
6

Marcela Varhoľová napísal recenziu

06.01.2023 08:43

Táto tenučká jednohubka mi popri jej čítaní vyčaruvávala úsmev na tvári.
Príbeh písaný ako rozprávka ma zaujal od začiatku a nebolo tomu inak ani na konci.

Hlavní hrdinovia Peter a Hank, dlhoroční priatelia, mi boli od začiatku veľmi sympatickí, boli tolerantní voči tomu druhému, zhovievaví a trpezliví. Peter ako pastor si vyskúšal prácu barmana, o ktorej nevedel sprvu vôbec nič a naopak Hank, barman, si vyskúšal plniť pastorské povinnosti.

Veľmi ma bavilo sledovať, ako sa obaja snažili vžiť do svojich nových povinností a ako im to občas nešlo.
Páčilo sa mi, ako boli do príbehu zakomponované dve rozdielne romantické linky na oboch stranách, Hankovej aj Peterovej.

Ako som spomenula na začiatku, príbeh je spracovaný ako rozprávka, teda rozprávaný babičkou svojim vnúčatkám. Toto vytváralo výbornú atmosféru a naozaj sa to čítalo veľmi dobre.

Čítať viac

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy, 2009
Žiadne umenie
Péter Esterházy