Marcela Varhoľová

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Marcela Varhoľová napísal recenziu

06.12.2021 18:22

S touto autorkou som ešte žiadne skúsenosti nemala, no videla som na jej knihy skvelé recenzie. Od tejto chvíle sa aj ja zaradzujem medzi ne.
Hlavní hrdinovia, Summer a Fitz, boli úplne rozdielni. On introvert, najradšej mimo dosahu ľudí, ona mala rada spoločnosť a zábavu. Obaja sa mi zapáčili hneď od začiatku a nevedela som sa dočkať, kedy to medzi nimi zaiskrí.
Dej má dobrý základ, od začiatku som sa začítala. Pokračoval plynule, nenútene, nenudila som sa pri žiadnej scéne. Dej obohatili vtipné scény, dialógy a myšlienky, nad ktorými sa mi občas zodvihli kútiky. Občas mi prišiel ten humor taký prehnaný, a zrazu mi postavy nesedeli, pretože mi prišlo, že ich v ten moment nahradili ich o pár rokov mladšie verzie. Chcem tým povedať, že občas mi prišlo, akoby sa nesprávali prirodzene na svoj vek, ale detinsky.
Musím spomenúť peknú romantickú linku, ktorá už je v knihe akoby sa začala skôr, ešte pred knihou, a tu pokračuje a rozvíja sa. Hlavní hrdinovia už skrátka mali svoju minulosť, s ktorou je čitateľ oboznámený počas čítania. Páčilo sa mi, ako sa nenápadne zbližovali a riešili problémy toho druhého, zaujímali sa o seba.
Ak ste ešte od autorky nič nečítali, určite ju skúste, ak máte radi knižky v vysokoškolského prostredia. Ja vám túto vrelo odporúčam.

Čítaj viac

Lov
  • Elle Kennedy
4,7
13,25 €

4
4

Marcela Varhoľová napísal recenziu

06.12.2021 18:20

Aj druhý diel série Fablehaven bol rovnako dobrý ako ten prvý. Znovu v ňom nájdete dobrodružstvo, nebezpečenstvo, odvážnych hlavných hrdinov a rôzne druhy bytostí z Čarolesa.
Dej sa začal zaujímavo a akčne. V prvej polovici knihy pribudli nové postavy, s ktorými som sa časom zoznámila a objasnila sa aj hlavná zápletka. Ako príbeh pokračoval, nebola som si istá, či môžem každej postave veriť aj napriek tomu, že mi z nich nikto nebol nesympatický.
Zápletka, ktorá je v tomto dieli bola už trochu načrtnutá v predošlej časti, takže som nebola až tak prekvapená. Napriek tomu sa mi to veľmi páčilo, autor pekne nadviazal na predošlý príbeh. Musím znovu pochváliť vynaliezavosť a originalitu autora, ktorý mal každú situáciu premyslenú a logicky vysvetlenú.
Zvraty sa mi páčili, niektoré som očakávala, no niektoré ma aj prekvapili. Koniec bol veľmi zaujímavý a aj napínavý. Som zvedavá, čo sa bude diať v ďalšej časti, keďže posledné strany boli také všelijaké a rozhodne ma nalákali na tretí diel. Som zvedavá, o čo v ňom pôjde tentoraz, a čomu budú Kendra so Sethom, spolu so starými rodičmi musieť čeliť.
Ak ste sa do tejto série ešte nepustili, určite sa do nej začítajte.

Čítaj viac

4
4

Marcela Varhoľová napísal recenziu

06.12.2021 18:19

Po nejakej dobe som sa znovu pustila do hate to love romantiky.
Hlavní hrdinovia, ako sme už v takých knihách zvyknutí, sú viac menej zbohatlíci, ktorí majú dostatok sebavedomia a ega.
Ani tu to nebolo inak a zo začiatku mi obaja hlavní hrdinovia boli nesympatickí. Časom, keď som ich viac spoznávala, keď celkovo spoznávali oni sami seba, tak sa to lepšilo, no neobľúbila som si ich úplne. Stále prišlo niečo, pri čom sa správali hlúpo.

Celkový dej a pohľad na priebeh príbehu bol dobrý, knižka sa rýchlo čítala a situácie postupovali v dobrom tempe. Malo to hlavu a pätu, páčilo sa mi, ako autorka rozvíjala minulosť Westona, hlavného hrdinu.
Erotická linka prišla dosť skoro, no povedzme si úprimne, o tom knižka vlastne aj bola, oni skrátka mali skončiť spolu v posteli.
Čo sa týka romantickej linky, tak tá sa mi páčila. Prišla síce trochu neskôr, ale aj tak to stálo za to.
Samozrejme, na konci nesmie chýbať nejaký zvrat, a s týmto som sa úplne stotožňovala. Bol skvelo premyslený, musím povedať, že som ho trošku očakávala, ale aj tak som mu dala plus.
Musím ešte pochváliť, ako autorka vyriešila ukončenie príbehu. Weston zahviezdil a bolo vidieť, že to nebol ten istý Weston, ktorý bol na prvých stranách knihy. Niečo podobné môžem povedať aj o Sophie.

Ak ste fanúšikom tejto autorky, určite nevynechajte ani túto jej knižku. Sú to naozaj krátke knižky, nezaberú vám veľa času a hlavné je, že si užijete dobrý príbeh.

Čítaj viac

4
4

Marcela Varhoľová napísal recenziu

05.12.2021 11:07

Hneď na začiatok vám poviem, že som od knihy nemala vysoké očakávania a ani som si nemyslela, že by mohla byť tak dobrá.

Hlavných hrdinov, súrodencov Kendru a Setha, som si obľúbila hneď po prvých kapitolách. Keďže sú to detskí hrdinovia, páčilo sa mi, ako im autor vykreslil charaktery. Celú knihu sa správali ako deti, občas bláznivo, občas inteligentne, múdro a uvážlivo. Nemyslím to, samozrejme, ako urážku, ale ako pozitívum. Ich správanie zodpovedalo ich veku.
Kniha je určená ako mladším čitateľom, tak aj starším, a je to pravda.

Od začiatku sa to začalo klasicky a trochu predvídavo. Boli stanovené nejaké pravidlá, no keby sa neporušili, jasné, že kniha by bola nudná. Hlavná zápletka sa nečrtá hneď na začiatku, ako to väčšinou býva, ale prichádzala postupne. Dej mal dobré tempo, stále sa tam dialo niečo, čo ma zaujímalo.
Čo ma prekvapovalo bolo, ako mal autor celú knihu, každú jednu situáciu a zvraty premyslené. Na všetko mal vysvetlenie a logickú odpoveď. Aj keď sa udialo niečo, čomu som najprv nechápala, stačilo čítať ďalej a všetko som sa z dialógov postáv dozvedela.
Čo sa týka opisov, musím uznať, že boli naozaj stručné a pochopiteľné. Krajinku Čarolesa a všetky zázračné bytosti v ňom boli v mojich predstavách nádherné. Bolo tam aj niekoľko vtipných kapitol a situácii, na ktorých som sa pousmiala.

Určite odporúčam aj vám zavítať do Čarolesa a stráviť tam nejakú chvíľu. Ja sa už nemôžem dočkať, čo sa bude diať v druhom dieli.

Čítaj viac

4
4

Marcela Varhoľová napísal recenziu

05.12.2021 11:02

Príjemná oddychová knižka, v ktorej nájdete ako nenávisť, problémy, prekážky, tak aj lásku a šťastný koniec.
Príbeh sa začal v dobrom tempe, a tak pokračoval aj naďalej. Hlavná hrdinka Lovisa, ktorá má veľmi zvláštne meno, mi bola celú knihu sympatická, nemala som voči nej žiadne výhrady. V anotácii je spomenutý Rouben, ktorého som kvôli jeho charakteru nemala rada od začiatku. Arogantný a namyslený chlapík, ktorý si myslí, že mu patrí všetko na čo siahne a so správnym chovaním nemá nič spoločné. Jeho brat bol ale úplný opak a snažil sa to dokazovať počas celej knihy.

Dej sa odohráva v krásnom mestečku, o ktorom som si v hlave vytvorila peknú predstavu. Okrem toho, že je v knihe pár hádok a boj o pekáreň, v knižke nájdete aj kúsok romantiky. Pri tejto poznámke sa trochu zastavím a v skratke poviem, že som čakala trochu viac romantiky a s ňou aj vyvážený dej, no romantických scén tam veľa nebolo, ale neznamená to, že to knižke ubralo kvalitu.
Chcem ešte spomenúť jednu a poslednú vec, s ktorou som nebola úplne stotožnená, a to množstvo postáv, ktoré na mňa príbeh vychrlil.
Prvá polovica knihy sa odohráva v histórii, a tak sa dá pochopiť celý ten dej a konflikt medzi rodinami, čo bolo super, no aj kvôli tomu bolo v knihe množstvo postáv aj z minulosti aj z prítomnosti a ja som sa v nich občas strácala. Občas sa mi stalo, že sa v prítomnosti spomenula nejaká nie až tak dôležitá postava z minulosti, a ja som mala problém pochopiť a spomenúť si, o koho ide.
Posledná tretina knihy obsahovala aj zvraty, aj situácie, pri ktorých som si nebola istá ako dopadne celá kniha, a nakoniec aj pekné momenty, pri ktorých mi len zostal úsmev na tvári.

Ak máte chuť na oddychovú knižku, pri ktorej dostanete aj chuť piecť (ako ja) a máte radi v knihách konflikty medzi znepriatelenými rodinami, rozhodne siahnite po tejto milej knižke.

Čítaj viac

4
4

Marcela Varhoľová napísal recenziu

05.12.2021 10:59

Hneď na začiatok chcem povedať, že som sa s takým tipom knižky ešte nestretla, ale milo ma prekvapila.
Tému materstva v knihách často nevyhľadávam, ale keďže sa knižka radila medzi psychologický triler, samozrejme, že som neodolala. Autorka mala naozaj zaujímavý nápad a poňala ho dobre.
Hlavná hrdinka Blythe mi zo začiatku nebola sympatická, nevedela som, čo si o nej po pár stranách myslieť, a tak som myslela na to najhoršie. Mýlila som sa. Keď sa dej začal rozbiehať, chápala som ju, taktiež jej pocity, myšlienky a obavy.
Tiež som nevedela, čo si myslieť o Violet. Pýtala som sa, prečo je taká a snažila som sa prísť tomu na koreň.

Po prvých stranách som bola zmätená, nevedela som poriadne, kto bude hlavným hrdinom, o kom sa tam po celý čas píše, ale potom to bolo všetko pekne vysvetlené a všetko do seba zapadalo. Autorkin štýl písania je taký zvláštny, ale vôbec nie zlý. Píše štýlom, akoby sa hlavná hrdinka, v tomto prípade Blythe, prihovárala svojmu manželovi. Na konci som pochopila, prečo tomu tak bolo.
Dej postupoval z dávnejšej minulosti smerom k prítomnosti a opisoval dôležité momenty zo života Blythe a jej rodiny. Všetko pekné, ale aj to zlé.
Párkrát sa mi stalo, že ma nejaká situácia úplne zmiatla a musela som sa nad tým zamyslieť. Dej opisuje okrem materstva aj mnoho iných vecí, napríklad aj pocit samoty, ktorú mnoho ľudí zažíva.
Po dočítaní knihy som zostala v šoku. Posledná veta bola tak otvorená, až som tomu nemohla uveriť. Môjho názoru sa to skončilo excelentne, aj napriek tomu, že som nedostala odpoveď na otázku, ktorú som mala v hlave počas celého čítania knihy, a to, prečo a s akým dôvodom sa to všetko dialo.

Ak máte radi tento tip kníh a radi sa začítate do psychologických trilerov, odporúčam vám siahnuť po knižke.

Čítaj viac

4
4

Marcela Varhoľová napísal recenziu

05.12.2021 10:56

Vzhľadom na to, že knižku napísala autorka série After, Anna Todd, ktorú som si obľúbila, mala som od tejto knihy podobné očakávania. Musím povedať, že knižka nebola taká, akú som ju možno chcela mať.

Hlavní hrdinovia, Karina a Kael, mi neboli úplne pochuti. Karina mi prišla taká nesmelá, neistá, stále sa samej seba v myšlienkach niečo pýtala. Kael mi zo začiatku prišiel super, tichý, možno nespoločenský mladý muž a vojak, no časom sa prejavoval a niektoré veci, hlavne ku koncu knihy, mi k jeho charakteru skrátka nepasovali.
Už po prvých stranách som spoznala štýl písania Anny Todd. Má totiž poznávacie znaky, ktorými začína knihu a ukončuje ju. Jej štýl mám rada, no na knižke mi viac menej nesedel samotný priebeh deja. Mala som pocit, akoby som zo scény na scénu preskakovala, a nie prirodzene prechádzala.
Romantická linka bola celkom prirodzená aj pomalšia, no niečo mi tam chýbalo. Možno ten priebeh nebol tak dokonalý, ako som čakala, alebo mi tam vadilo niečo iné, sama to neviem vysvetliť.
Niektoré veci tam boli začaté ale nedokončené, no neberiem to ako negatívnu vec vzhľadom na to, že kniha bude mať aj druhý diel. Práve naopak, autorka čitateľov navnadila, aby siahli aj po ďalšom dieli, ak sa chcú dozvedieť, ako to bude ďalej a či sa stane to, čo si myslia.
Koniec bol, samozrejme, otvorený a skončil sa zvratom, ktorý ma naozaj prekvapil.

Chcem sériu čítať aj ďalej, pretože potrebujem odpovede na niektoré veci. Odporúčam vám siahnuť po knižke, pretože sa nie len, že čítala rýchlo, ale nebola najhoršia. Každému sa páči niečo iné, takže ak mne napríklad príbeh úplne nesadol, neznamená to, že vy si ho neobľúbite. Ja sa teším na druhý diel a som zvedavá, ako sa bude vyvíjať vzťah hlavných hrdinov.

Čítaj viac

4
4

Marcela Varhoľová napísal recenziu

05.12.2021 10:52

Od tejto knižky som nemala nijaké očakávania, no dúfala som, že keď je knižka takáto krásna zvonku, musí byť aj zvnútra, a bolo to tak.

Hlavná hrdinka Laura mala všetky dobré vlastnosti, no v popredí bola určite dobrosrdečnosť a láskavosť. Bola mi sympatická od začiatku. Páčilo sa mi, ako sa od ostatných odlišovala.
Alexander mi bol sympatický, obľúbila som si ho a priala mu len to dobré.
Kniha nemá nijaký dlhý začiatok, autorka hneď zaujala zoznámením sa s postavami, ktoré mali rozličné charaktery. Niektoré som si obľúbila, iné mi zas vôbec neboli sympatické a už od začiatku som vedela, že ich nebudem mať rada. Dej plynul v dobrom tempe, nemala som žiadne výhrady. Stále sa tam dialo niečo, čo ma bavilo a lákalo čítať ďalej. Bola som zvedavá, ako bude príbeh každou kapitolou pokračovať.
Koniec bol aj napínavý, aj dojímavý, no ako je zvykom pri týchto historických románoch, aj krásny. V tomto prípade sa tam stala aj jedna celkom originálna vec, ktorá sa mi veľmi páčila.
Ak sa vám páčia knižky tohto žánru, určite nevynechajte ani túto.

Čítaj viac

4
4

Marcela Varhoľová napísal recenziu

05.12.2021 10:47

Mám tu pre vás odporúčanie na ďalšiu knižku od Mony Kasten, a zároveň druhý diel série Znova, ktorý bol oproti prvému dielu trochu iný, no to mu vôbec neubralo na kvalite a skvelosti príbehu.
Hlavní hrdinovia Dawn a Spencer mi boli sympatickí už v prvej časti, a v tejto som mala možnosť ich spoznať oveľa viac. Ich príbeh sa začína už v prvom dieli, preto začiatok knihy nie je vôbec nudný, autorka hneď vhupla do deja. V knihe sa rozoberá ako ich vzťah, tak ich problémy a minulosť.

Dej mal dobré tempo, stále tam bolo niečo, čo ma bavilo a nenudilo. Ak by som mala porovnať predošlý diel s týmto, bolo to niečo iné. Hlavným rozdielom bol vývoj vzťahu Dawn a Spencera. Stavali na iných základoch ako Allie a Kaden, a aj tento typ vzťahu autorka zvládla veľmi dobre. Takisto sa mi páčilo, ako sa vyvíjala aj jedna vedľajšia postava, ktorá bola najprv negatívna, no konečne už ukázala aj tú svoju lepšiu stránku.
Ak by som sa mala rozhodnúť, či sa mi viac páčil prvý alebo druhý diel, tak si vyberiem asi tento, pretože som mala pocit, že autorka si dala viac záležať na hĺbke pocitov a myšlienok postáv.

Ak máte radi knižky z vysokoškolského prostredia, pomaly odhaľujúcu minulosť hlavných hrdinov a romantiku, určite si nenechajte ujsť ani túto sériu. Ja sa nemôžem dočkať ďalších častí a som veľmi zvedavá, o čom budú tie.

Čítaj viac

4
Marcela  Varhoľová

Marcela Varhoľová získal odznak Máte čitateľský profil

06.09.2021 21:25

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

„Myslím si, že je prirodzená potreba človeka počúvať príbeh iného človeka... vďaka tomu cítime, že tu nie sme sami.“

George Guidall