Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Medzi dvoma kráľovstvami - Suleika Jaouad, Fortuna Libri, 2021

17,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Medzi dvoma kráľovstvami

Skutočný príbeh o tom, ako ma choroba naučila vážiť si život

Skutočný príbeh, z ktorého sa krátko po vydaní stal bestseller New York Times. Dojímavé zápisky o chorobe a zotavení sledujú cestu mladej ženy od ochorenia na rakovinu cez... Čítať viac

4,9 25 hodnotení
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2021
416 strán
6-7 hodín čítania

Skutočný príbeh, z ktorého sa krátko po vydaní stal bestseller New York Times. Dojímavé zápisky o chorobe a zotavení sledujú cestu mladej ženy od ochorenia na rakovinu cez remisiu až po cestu naprieč Amerikou, na ktorú sa vydá s cieľom nájsť samu seba.. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

17,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 23 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach
Ďalšie knižné vydania (2)
Between Two Kingdoms - Suleika Jaouad, Penguin Books, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Viac ako 30 dní
-5 %

17,25 €


Between two Kingdoms - Suleika Jaouad, Bantam Press, 2021
Brožovaná väzba
Angličtina, 2021
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Nič ma nezlomí - David Goggins, Motýľ, 2023

Viac o knihe

Skutočný príbeh, z ktorého sa krátko po vydaní stal bestseller New York Times.

Dojímavé zápisky o chorobe a zotavení sledujú cestu mladej ženy od ochorenia na rakovinu cez remisiu až po cestu naprieč Amerikou, na ktorú sa vydá s cieľom nájsť samu seba...

Keď Suleika Jaouad v lete 2010 dokončila štúdium na vysokej škole, pripravovala sa na vstup do reálneho života. Zaľúbila sa a odsťahovala sa do Paríža, aby si splnila sen a jedného dňa sa stala vojnovou korešpondentkou. Reálny život ju však zaviedol o úplne inej vojnovej oblasti, než si predstavovala: ako dvadsaťdvaročnej jej diagnostikovali akútnu leukémiu s tridsaťpäťpercentnou šancou na prežitie.
Život sa jej v okamihu zrútil ako domček z karát. Prišla o prácu, o bývanie, o nezávislosť. Musela sa vrátiť k rodičom a nasledujúce štyri roky strávila pripútaná na lôžko, kde bojovala o život a písala o svojom utrpení v stĺpčeku pre New York Times. Keď sa napokon vystrábila z choroby, uvedomila si, že vyliečením sa cesta k zdraviu ani zďaleka nekončí.

Tisícpäťsto dní sa zúfalo usilovala dosiahnuť jediný cieľ – prežiť, lenže keď sa jej to podarilo, zistila, že vlastne netuší, ako má žiť. Čo jej pomôže vrátiť sa do sveta zdravých? Ako znovu získa to, čo stratila? V snahe nájsť odpovede sa vydá na stodňovú cestu autom naprieč Amerikou, aby sa stretla s ľuďmi, ktorí jej v čase choroby poslali e-mail či list, neúnavne ju odporovali a zdôverovali sa jej so svojimi životnými ťažkosťami.
Čítať viac
Originálny názov
Between Two Kingdoms
Počet strán
416
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
582 g
ISBN
9788057300892
Rok vydania
2021
Edícia
Fortuna Litera
Naše katalógové číslo
887449
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Medzi dvoma kráľovstvami - Suleika Jaouad, Fortuna Libri, 2021
Tak trocha inak - Erika Mokrý, Tak trocha inak, 2019
31,80 €

Hodnotenia

4,9 / 5

25 hodnotení

22
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Medzi dvoma kráľovstvami

Toto je kniha, pri ktorej neviem, akým spôsobom ju odporúčať. Je napísaná veľmi dobrým spôsobom, realisticky, ale zároveň citlivo zobrazuje boj so zákernou chorobou, o ktorej sa ľudia boja hovoriť, nieto ešte písať skutočné príbehy. Autorka opisuje svoj život pred, počas a po chorobe, svoje vzťahy s rodinou, lásku, ale aj priateľstvá. Pri čítaní som často pociťovala smútok, ale aj nádej, čo je to hlavné, čo mi táto kniha dala - nikdy nestrácať nádej.

Čítať viac
Must read

Konečne som sa po dlhom čase dostala opäť ku knihe, ktorú som nechcela pustiť z ruky. Každá strana je plná krásnych myšlienok, pri ktorých sa človek neraz zamyslí. Čítať Suleikin príbeh bolo pre mňa veľmi inšpirujúce. Tak odvážna a pokorná žena, ktorá úprimne popisuje svoje prežívanie spojené s onkologickým ochorením a jej cestu k uzdraveniu. Myslím si, že aj po dočítaní budete nad Suleikou premýšľať ešte dlho. Hoci som túto knihu mala len požičanú, myslím si, že sa k tejto knihe ešte určite vrátim a bude hrdo vystavená na mojej poličke. Vrelo odporúčam! :)

Čítať viac

Ľudia si budujú svoje kráľovstvo medzi živými nemysliac na kráľovstvo, ktoré je na druhej strane života. Pozerajúc sa na náš život, môžeme povedať, že ich máme pomerne stereotypne, pretože nikto z nás nečaká, že vážne ochorie v mladom veku. Ako sa s tým vysporiadať? Ako to rozhádže našou psychikou a okolím?
Medzi dvoma kráľovstvami je kniha so silným a atypickým príbehom, ktorá nám počas čítania otvára dvere do našich najtemnejších kútov.
Ak si ju prečítate, neobanujete. Silný príbeh nielen hlavnej hrdinky, ale i vedľajších postáv vás dostane, rozplače i zahreje. Pretože žijeme medzi dvoma kráľovstvami.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Miroslav Gotthardt
Neoverený nákup
3.9.2022
Jedinečné
Tak toto je sila. Sfilmované by to bol žáner road movie. Naozaj krásne, až mi je trápne používať toľko superlatívov. Pripomína to film Útek do divočiny, aj keď miesto divočiny na Aljaške, je to boj s divočinou rakoviny. Proste vzťahy, osudy, okružná cesta po Amerike, túžba žiť a dať svojmu životu nejaký zmysel... Čítať viac
5.11.2021
Čo píše sám život
Moja prvá a dozaista nie posledná kniha, ktorú napísal sám život a okamžite sa mi vryla hlboko do srdca. Je pre mňa výnimočnou najmä tým, že autorkou nie je žiadna slávna osobnosť, ale obyčajná žena, ktorá to nemá v živote ľahké a podelila sa s nami o svoje trápenia, ale aj radosti normálneho smrteľníka, ktorý má k smrti zrazu oveľa bližšie, než by si kto kedy prial.
.
Do tohto príbehu som sa púšťala s veľkým rešpektom, vzhľadom na vážnosť témy, ktorá sa ma nie len dotýka, ale je celkovo veľmi akútna, aktuálna a čím ďalej, tým viac ohrozujúca ľudské životy.
Bavíme sa tu o rakovine, ktorá si nepýta povolenie ubližovať. Striehne a útočí aj v tej najnevhodnejšej chvíli, spokojne aj u najsilnejšieho jednica. Rakovina si nevyberá medzi bohatstvom, či chudobou, krásou, slávou, či jednoduchosťou, ona svojou zákernosťou útočí na všetkých frontoch.
.
Keďže Suleika napísala túto knihu, je zrejmé, že svoj boj s rakovinou vyhrala, ale vyhrala aj zdravie a normálny život? Viete, aké je to byť vážne chorým a odkázaným na iných ľudí? Aké je to byť úplne bezbranným, krehkým a bezmocným? Ani ja to neviem, ale teraz mám jasnú predstavu a prežívať podobné stavy by som nepriala žiadnej ľudskej bytosti.
Veľakrát som pri čítaní Suleikiných slov očakávala slzavé vodopády, ktoré sa ale nedostavili. Je to tým, ako to všetko skvelo spísala a mne nonstop naskakovali zimomriavky po celom tele. Odborné terminológie pretransformovala do hovorenej reči a všetky "zážitky" vyrozprávala s toľkou silou a energiou, až je nemožné plakať, naopak, sama som cítila tú odvahu a chuť žiť a to ma privádzalo k hromade ďalších myšlienok.
.
Suleika je mladé, inteligentné, krásne, citlivé, silné, priebojné a odvážne žieňa. Boj medzi životom a smrťou zvádzame vlastne každý, je otázne, ku ktorej hranici sme bližšie a ako sa k veci postavíme. Berme si ale príklad z tejto ženy a nevzdávajme sa ani v najhoršej možnej životnej situácii.
Čítať viac
@knizkomolka
Neoverený nákup
1.11.2021
"Skutočné príbehy majú moc liečiť a dodávať iným silu." a presne taký je aj tento príbeh.

Veľa kníh o prekonaní ťažkej choroby je smutných až tragických či srdcervúcich, občas plných životných múdrostí hraničiacich s filozofickými otázkami a popri tom dostávate veľa všeobecných rád ako si máte užívať život a presne preto ich nečítam. Lenze táto kniha je iná a to je ten dôvod prečo Vám ju určite odporúčam.

Či je smutná. Určite. Veď je to príbeh mladej ženy, ktorá bojovala niekoľko rokov s leukémiou a keď sa vyliečila (a nie, nie je to spoiler, keďže o tom napísala knihu je jasné, že prežila) potom bojovala ďalší boj- ako žiť. Lenže jej rozprávanie nie je tragické, patetické ani plné trápnych filozofických nezmyslov ako si užívať život. Je o úprimnej spovedi ako prežívala a vyrovnávala sa s ťažkou chorobou. Občas sa s tým vyrovnávala ľahšie, občas ťahsie, niekedy bola nezrelá, niekedy sebecká, nikdy sa však nevzdávala, bojovala, išla na hranicu svojich síl fyzických, mentálnych...

Suleika vie písať, vie rozprávať, je neuveriteľne inšpiratívna žena a podľa jej rozprávania viedla neobyčajný život aj pred jej chorobou...jej príbeh rozhodne stojí za prečítanie.
Čítať viac
19.10.2021
Medzi dvoma kráľovstvami prináša úprimný a inšpiratívny príbeh mladej ženy, ktorá sa vyrovnáva s diagnózou rakoviny, o jej trýznivej ceste liečbou, o skúsenostiach so zotavovaním sa a dospievaním. Suleika Jaouad odvádza skvelú prácu, keď prináša čitateľovi skúsenosti mladého pacienta s rakovinou, ktorí sú spoločnosťou často ignorovaní, a zdôrazňuje, že choroba si vyberá svoju cenu nielen na pacientovi, ale aj jeho rodine, priateľoch, vzťahoch a profesionálnej kariére.
Väčšia časť knihy sa zaoberá popisom jej života pred diagnostikovaním leukémie, jej skúsenosťami s liečbou a konečnými fázami remisie, od pozorovania, ako sa ľudia v jej okolí správajú s vedomím, že môže čoskoro zomrieť, až po to, že chce zúfalo niečím prispieť svetu pred potenciálnou smrťou. V druhej časti Jaouad začína svoju cestu po Amerike, aby sa pokúsila prísť na to, ako sa po uzdravení popasovať so životom, a stretáva sa s ľuďmi, ktorí jej napísali listy a e-maily. Hoci je zaujímavé čítať o ľuďoch, ktorých spája rovnaká diagnóza, v tejto fáze kniha stráca paru a budí dojem zbierania materiálu na blog. Kniha je mierne nesúrodá; občas rozpráva veľa zbytočných príbehov na úkor pozoruhodnejších (možno aj dôležitejších), inokedy sú v príbehu noví ľudia bez kontextu.
Niekoľko myšlienok a pocitov, ktoré autorka zdieľa, je hlbokých a zmysluplných, ale inak jej osoba pôsobí sebeckým dojmom, je nezrelá a neváži si, čo pre ňu urobili a obetovali jej rodičia, brat a priateľ Will. Iste, bojovala o svoj život, ale ani pri spätnom pohľade sa nezdá, že by si uvedomovala, že je požehnaná milujúcou rodinou, peniazmi, podporou, láskou a príležitosťami, ktoré menej privilegovaní pacienti málokedy dostávajú.
Čítať viac
12.10.2021
"Nikdy som nebola produktívnejšia ako v tom čase. Smrť môže byť skvelým motivátorom."

Knihy zamerané na ťažké životné strasti, či už ide o choroby alebo partnerské, či rodinné nezhody, môžu častokrát pôsobiť depresívne. Ale popravde? Mám rada takéto knihy. Nájdem v nich inšpiráciu, silu a pripomeniem si, ako sa mám dobre a moje problémy sú nič oproti iným, ozajstným problémom.

Inak to nebolo ani v tomto prípade. Suleika Jaouad je tak silná žena. Veľmi sa mi páči jej osobnosť a to, že seba nevykrášlila ako vzornú, pokornú ženu ľutujúcu sa kvôli svojmu údelu. Keďže som mala možnosť sledovať jej príbeh aj pred ochorením, viem, že to bolo dievča užívajúce si život so všetkým, čo ponúkol naplno. Či už pozitívnym alebo negatívnym. O to ťažšie pre ňu muselo byť nabehnúť na kľudový režim a vzdať sa skoro všetkého. Pôsobila na mňa tak, akokeby to bolo bežnou súčasťou života a je normálne sa s tým jednoducho popasovať. Rakovina sa okolo mňa šuchla niekoľkokrát v mojom živote, či už v detstve alebo aj v dospelosti a videla som ako sa mi človek zmenil pred očami skoro zo dňa na deň a pocítila som tú túžbu žiť. Žiaľ, pliaga zakaždým vyhrala, ale vo mne to zanechalo neopísateľné zmeny a dalo mi to do života tak veľa a najmä iný pohľad na život. Voči Suleike mám obrovský obdiv, že tak bojovala, aj keď sa jej najbližší ľudia strácali a ona z toho nakoniec vyťažila ešte viac. Našla samú seba a už nemusela balansovať medzi dvoma kráľovstvami aj vďaka ceste naprieč Amerikou, ktorá bola tým najlepším rozhodnutím.
Príbeh ma zaujal aj po tej zdravotníckej stránke. Bolo zaujímavé čítať medicínske postupy a čo všetko ju sprevádzalo cestou za zdravím. Oceňujem taktiež, že príbeh bol podaný bez servítky, hodnoverne a zabŕdol do intímnejších tém, ako sex, vzťahy, či materstvo. Knihy je rozdelená na dve časti, ktoré by som charakterizovala a rozdelila na prvú časť venovanú chorobe a boju s ňou a druhú čast, život a zaradenie sa doňho po vyliečení. Spolu tvoria úžasný, inšpiratívny celok o jednej krásnej žene, ako z vonku - googlila som si ju, tak aj z vnútra.
Čítať viac
15
Overený zákazník
7.10.2021
Medzi dvoma kralovstvami
Suleika Jaouad - Medzi dvoma kráľovstvami (#recenzia )

Krásny, emotívny a hlavne skutočný príbeh ženy, ktorá opisuje istý drsný a ťažký úsek svojho života. Autorja je zároveň hlavnou hrdinkou príbehu.

Ako som už spomínala aj vo videu, príbeh je rozdelený do dvoch častí, kde prvá časť opisuje priebeh liečby od začiatku až po jej relatívny koniec, druhá časť predstavuje život "po vyliečení".
Musím pripomenúť, že tento príbeh verne opisuje následky chemoterapie, jej dopad ako na telesnú stránku, tak na stránku psychickú.
Suleika bola nezávislá mladá žena, no potom sa ocitla na samom dne, odkázaná na pomoc okolia. V tom čase pri nej stáli rodičia a Will. Od kedy jej diagnostikovali leukémiu stál po jej boku, no ich vzťah sa na konci jej dlhej cesty rozpadol.
Páči sa mi, že spomienky na Willa sa nesú celým príbehom, pretože bol pre ňu v najhorších časoch dôležitý.

Suleika spoznala aj sebe podobných. Pacientov, ktorí ju postupne jeden po druhom opúšťali a to bolo kruté. Zažili spolu aj pekné chvíle a boli jediní, ktorí ju vedeli najviac pochopiť.

Druhá časť by mala byť veselá, ale ako sa má človek odraziť od brehu, keď myslel, že zomrie a zrazu dostal priepustku a môže žiť?

Suleika tápe a hľadá svoje miesto na svete a aby nestratila samu seba, vyberie sa na okružnú cestu naprieč Amerikou, aby navštívila ľudí, ktorí jej písali a podporovali ju v ťažkom období.
V novej fáze života jej doň vstúpi Jon, milý chlapík, no ak chce, aby ich vzťah pretrval a napredoval, musí sa Suleika zmieriť sama so sebou...
Čítať viac
15
Overený zákazník
7.10.2021
Medzi dvoma kralovstvami
Suleika Jaouad - Medzi dvoma kráľovstvami (#recenzia )

Krásny, emotívny a hlavne skutočný príbeh ženy, ktorá opisuje istý drsný a ťažký úsek svojho života. Autorja je zároveň hlavnou hrdinkou príbehu.

Ako som už spomínala aj vo videu, príbeh je rozdelený do dvoch častí, kde prvá časť opisuje priebeh liečby od začiatku až po jej relatívny koniec, druhá časť predstavuje život "po vyliečení".
Musím pripomenúť, že tento príbeh verne opisuje následky chemoterapie, jej dopad ako na telesnú stránku, tak na stránku psychickú.
Suleika bola nezávislá mladá žena, no potom sa ocitla na samom dne, odkázaná na pomoc okolia. V tom čase pri nej stáli rodičia a Will. Od kedy jej diagnostikovali leukémiu stál po jej boku, no ich vzťah sa na konci jej dlhej cesty rozpadol.
Páči sa mi, že spomienky na Willa sa nesú celým príbehom, pretože bol pre ňu v najhorších časoch dôležitý.

Suleika spoznala aj sebe podobných. Pacientov, ktorí ju postupne jeden po druhom opúšťali a to bolo kruté. Zažili spolu aj pekné chvíle a boli jediní, ktorí ju vedeli najviac pochopiť.

Druhá časť by mala byť veselá, ale ako sa má človek odraziť od brehu, keď myslel, že zomrie a zrazu dostal priepustku a môže žiť?

Suleika tápe a hľadá svoje miesto na svete a aby nestratila samu seba, vyberie sa na okružnú cestu naprieč Amerikou, aby navštívila ľudí, ktorí jej písali a podporovali ju v ťažkom období.
V novej fáze života jej doň vstúpi Jon, milý chlapík, no ak chce, aby ich vzťah pretrval a napredoval, musí sa Suleika zmieriť sama so sebou...
Čítať viac
1.10.2021
Silný a inšpiratívyny príbeh
Keď sa dlhé roky snažíte dostať z kráľovstva chorých tak sa môže stať, že keď sa Vám to konečne splní, tak sa nedokážete začleniť do kráľovstva zdravých.
Suleika je čerstvo vyliečená onkologická pacientka, ktorá odišla naprieč Amerikou aby našla samu seba a znova začala žiť.
Na výlete sa stretla s ľuďmi, ktorí boli taktiež pacienti a navzájom si prostredníctvom emailov pomáhali. Čím viac kilometrov mala za sebou a čím viac ľudí stretla, tým bola väčšmi presvedčená, že bolestivé životné skúsenosti nám pomáhajú prekonať rozdiely, ktoré sa inak zdajú neprekonateľné. Silný, smutný, no veľmi inšpiratívny skutočný príbeh.
Čítať viac
Beáta
Neoverený nákup
27.9.2021
Krásna úprimná spoveď
Určite väčšina z nás pozná onkologických pacientov a možno aj mladých. Čo sa stane so svetom dvadsiatničky, keď sa dozvie, že má smrteľné ochorenie? To sa práve stalo Suleike, ktorá v tejto knihe opisuje svoj skutočný príbeh. Keď sa dozvedela, že má akútnu myeloidnú leukémiu, bola na začiatku krásneho vzťahu, začínala svoju kariéru, bola plná síl, plánov a snov. A to všetko sa jej začalo rúcať s vyhliadkou neistej, možno žiadnej, budúcnosti. Ako mladá žena musela čeliť veľkej fyzickej i duševnej bolesti, stáť zoči-voči neľahkým rozhodnutiam, stratila možnosť prirodzene počať dieťa a dostala sa do menopauzy. Toto je len štipka toho, čím si táto mladá žena musela prejsť a boj na 100% ešte nemá vyhratý. V druhej časti knihy sa Suleika vydá na cestu naprieč Amerikou, aby navštívila svojich súputníkov v chorobe, s ktorými sa spoznala počas pobytu v nemocnici, s väčšinou iba prostredníctvom internetu.
Počas čítania som mala na tele aj zimomriavky, pretože toto nie je sladký príbeh, ale drsne pravdivý. Suleika opisuje všetky svoje nálady a pocity. Veľmi sa mi páčilo, ako si vedela spätne uvedomiť chyby, ktorých sa dopustila a nenariekala, aby ju niekto ľutoval. Rozhodla sa bojovať a žiť svoj život najlepšie, ako len bude vedieť. Ja jej veľmi fandím a pevne verím, že ona bude tým víťazom.
Kniha sa číta výborne, je skvele napísaná a určite obohatí mnohých čitateľov. Drsnejšiu prvú časť vystrieda, aspoň pre mňa, pohodovejšia druhá časť. Ja by som knihu odporúčala prečítať každému, určite nebude nikto ľutovať.
Čítať viac
18.9.2021
Inspirativny pribeh
Knihu som nasla nahodou medzi novinkami v kniznici. Zaujala ma obalom a svojim nazvom. Po precitani jej kratkeho popisu som si najskor myslela, ze pribeh je prilis neuveritelny, aby bol skutocny, ale dala som jej sancu. Som rada, ze som tak urobila.
Autorka ma dar pisat putavo. Tazke veci nevyznievaju pateticky a aj ked pise uvahy o zivote a smrti, nesklza do klise.
Kniha ma prinutila zamysliet sa nad osudom tazko chorych ludi a ako malo si cenime svoje zdravie a slobodu z neho plynucu.
Čítať viac

Vydavateľstvo Fortuna Libri

Čítať viac
Kúpte spolu
Medzi dvoma kráľovstvami - Suleika Jaouad, Fortuna Libri, 2021
Tak trocha inak - Erika Mokrý, Tak trocha inak, 2019
31,80 €

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo, 2018
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo