Podpaľačka - Stephen King, Ikar, 2001

8,60 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Podpaľačka - Stephen King, Ikar, 2001
Podpaľačka - Stephen King, Ikar, 2001

Podpaľačka

Osemročné dievčatko Charlie získalo "dar" psychokinézy následkom nebezpečných vedeckých pokusov na jej rodičoch... Čítať viac

4,4 184 hodnotení
Vydavateľstvo
Ikar, 2001
399 strán
6-7 hodín čítania

Osemročné dievčatko Charlie získalo "dar" psychokinézy následkom nebezpečných vedeckých pokusov na jej rodičoch... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (6)
Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2022
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2022
Do 9 dní
-4 %

17,22 €


Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2021
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2021
Do 9 dní

17,86 €


Firestarter - Stephen King, Hodder and Stoughton, 2011
Brožovaná väzba
Angličtina, 2011
Viac ako 30 dní

9,99 €


Podpaľačka - Stephen King, Ikar, 2006
Pevná väzba
Slovenčina, 2006
Vypredané

Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2016
Brožovaná väzba
Čeština, 2016
Vypredané

Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2008
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2008
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Ak tečie krv - Stephen King, Ikar, 2023

Viac o knihe

 Osemročné dievčatko Charlie získalo "dar" psychokinézy následkom nebezpečných vedeckých pokusov na jej rodičoch. Tieto vlastnosti sa usiluje využiť špeciálna spravodajská služba na prípadné vojenské účely... Kniha Podpaľačka sa stala svetovým bestsellerom, preložili ju do viacerých svetových jazykov a bola aj úspešne sfilmovaná.
Čítať viac
Počet strán
399
Väzba
pevná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
382 g
ISBN
8071189782
Rok vydania
2001
Naše katalógové číslo
8514
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

184 hodnotení

103
52
23
4
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

24
Svedectvá - Margaret Atwood, 2021
Práve čítam
Svedectvá

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený zákazník
24.4.2022
King nikdy nie je krok vedľa. Milujem jeho knihy, sú knihy, ktoré sú lepšie a niektoré trochu slabšie, no trochu slabšie od topky je i tak skvelá kniha. No a Podpaľačka bola pre mňa z tých trochu slabších, no i tak výborná kniha so skvelým, prepracovaným príbehom. Čítať viac
4
Farby pravdy - Tamera Alexander, 2021
Práve čítam
Farby pravdy

,,Books were her only luxuries and these are easy to obtain." E. A. Poe

Lívia Paľová
Overený zákazník
8.1.2022
Bomba
Toto dielo ma príjemne prekvapilo, bolo naozaj úžasné. Je to moja 5. kniha od Kinga a pre mňa zatiaľ najlepšia. Hlavným dôvodom je dej, ktorý je zaujímavý a napínavý od začiatku do konca. Napríklad pri Žiarení alebo Cintoríne zvieratiek sa niečo začalo diať približne od polovice knihy. Podpaľačka ma vtiahla už od prvých strán. Knihu som zohnala v antikvariáte a naozaj sa čudujem, prečo nie je dostupné nové vydanie. Čítať viac
2.10.2021
Cez výpredaj v knižnici som si našla cestu k "začiatkom" Kinga. Dostala sa mi do rúk táto kniha Podpaľačka, zaujala ma ukážka, tak išla so mnou domov. Hlavnými postavami sú Andy McGee a jeho dcéra Charlie, ktorý utekajú pred týpkami z Firmy. Všetko sa ale začalo, keď Andy chodil na vysokú a chýbali mu financie, preto sa rozhodol ako dobrovoľník podstúpiť lekársky experiment s látkou L 6, kde stretol svoju budúcu manželku, Charlienu mamu, Vicky. Na oboch to zanechalo následky, nezvyčajné následky. A ich dieťa, nejakým spôsobom zdedilo ešte aj niečo nové, niečo čo z nej robí čarodejnicu, majsterku ohňa, obludu. Preto Andy aj so svojou dcérkou uteká. Chcú sa ich zmocniť ľudia z Firmy a robiť s nimi experimenty a ktovie čo ešte. Nebudem tu rekapitulovať celý dej, kto chce vedieť, nech si nájde dlhšie recenzie... Veľakrát mi táto kniha pripomínala útržky seriálu Stranger Things. Tiež som sa párkrát pýtala, či knihu čítala aj Rowlingová :D Každopádne, dej je veľmi pútavý - i keď stred je dosť rozvláčny a rozťahaný, čomu však rozumiem, autor si potreboval pripraviť pôdu pre udalosti na konci - kto má rád "nadprirodzené" veci, akciu a psychopatov, si príde na svoje. Čítať viac
20.8.2021
„I'm a firestarter, twisted firestarter“
PYROKINÉZA - Schopnosť ovládať plamene, oheň alebo teplo pomocou vlastnej mysle. Tiež fiktívna alebo legendárna schopnosť zapaľovať oheň len silou vôle. Niekedy sa označuje aj ako určitý druh psychokinézy. Zahrňuje všetky schopnosti manipulácie s ohňom: od základných ako zapaľovanie a hasenie až po vedľajšie ako je teplota alebo tvar plameňa.

Sranda, akú majú slová MOC! Ja som si vďaka názvu knihy stále spievala Firestarter od The Prodigy a teda poviem vám, dokopy to malo celkom hustú atmosféru.

Moja druhá kingovka a Kingov v poradí 9 román (r. 1980). Spomínam si, že Podpaľačku som počas svojho života chytila do rúk už 2x, ale nikdy nedočítala. Voľajako ma to v 20-tke nebralo, aj keď otec vravel, že je super. Samé naháňačky, vysielačky, občas nejaký oheň, smrad zo spálených vlasov, auta vo vzduchu a únava dvoch utečencov, ktorú som tiež pociťovala, ale z čítania. Na môj vkus sa v románe nachádza viac textu, než by potreboval. Opisy ulíc v trošku prehnanom množstve, kde čo je alebo bolo - s radosťou by som uvítala redukciu minimálne o 30 FS. Prvé strany mi prišli vlažnejšie a musela som sa cez ne prehrýzť. Beriem to tak, že do niektorých knižných príbehov musím dospieť, aby som dokázala oceniť ich kvalitu alebo proste zo mňa nebude Kingo-fil.
Tak ako Carrie, ani Podpaľačka ma štýlom písania neohúrila natoľko, aby som povedala WAW a bodovala 5 hviezdami, aj keď samotný príbeh o dievčatku, ktoré chrlí oheň ako taký drak (nie dráčik požiarnik, to si nepleťme!) je na postavenie zo stoličky.

Myslím, že Kingovú Podpaľačku nemusím predstavovať, ale verím tiež, že sa nájde kopa ľudí, ako ja donedávna, ktorí knihu poznali iba kvôli názvu, prípadne kvôli malej rozkošnej Drew Barrymore a jej poletujúcim vlasom ala Beyoncé na pódiu, ktorá si v tomto detskom veku nezahrala iba v E.T. mimozemšťanovi, ale aj vo filme Ohnivé oči (Firestarter r. 1984). Z názvu aj anotácie tohto psychothrilleru vieme, že naša malá princezná je vlastne diablova zbraň (hlavne, keď ju niekto naštve). Možno máme niečo spoločné, lebo aj mne stúpa telesná teplota, keď ma niekto vytočí - hlavne v tvári, takže bohvie.

Chúďa malé si to ako bábätko neuvedomuje (logicky). Až keď sa udejú škaredé veci ako popálene mamičkine ruky a spálená obľúbená hračka, si začne malá Charlene McGeeová (Charlie) uvedomovať, že robí niečo, čo JE ZLÉ. Niečo, čo dokáže ublížiť, ale aj zabiť a to niečo nevie ovládať. Bohužiaľ aj NIEČO, čo sa v blízkej budúcnosti bude od nej vyžadovať, lebo iba tak dokáže zachrániť seba a svojho otca Andrewa. Ako 8-ročná si začne uvedomovať svoju moc. V kútiku duše sa jej to páči a to ju vyľaká ešte viac ako nejaké zapaľovanie podrážok mužom, ktorí si to zaslúžia. Spozná tiež pocity viny, strachu a zúfalstva, pretože svojou schopnosťou dokáže nie len ochrániť a zničiť. Vedľajším účinkom sú škody na majetku a životoch iných, ktorí za nič nemôžu a ktorých má dokonca rada. Veľký vnútorný boj, ktorý Charlie prežíva spôsobuje dokonca myšlienky na samovraždu, lebo inej cesty podľa nej niet. Toto priznanie je aj pre čitateľa bolestné.

Charlie - dcéra, ktorá bola božím požehnaním lásky dvoch ľudí, no dieťa, ktorého hlavnou nadprirodzenou schopnosťou je pyrokinéza, a teda dieťa, ktoré nikdy nebude mať normálne detstvo. Mutant.

Podstatou celej knihy je útek otca s dcérkou v NY pred organizáciou Firma, ktorá ma na rováši testovanie nového syntetického hormónu, ktorý tak trošku DOSŤ! mení osobnosť človeka a grátis v nich prebudí nadprirodzené schopnosti (telepatia, telekinéza..), prípadne niektorí rovno zošalejú alebo si vyškriabu oči alebo rovno umrú. Nejde teda o testovanie neškodnej drogy L6, ako bolo študentom, ktorí za to dostali 200$, povedané. Firma celá besná zrazu nevie, či potrebuje živých oboch alebo len TU MALÚ, ktorá je dcérou testovanej Vicky a Andrewa. Predpokladajú totiž, že u dieťaťa budú nadprirodzené schopnosti oveľa silnejšie a nebezpečnejšie. Čo takto ich testovať a využiť vo svoj prospech? Ako to už pri týchto naháňačkách býva, aj by som napísala "samá krv", ale v tomto prípade samé ohníky a ohne, sem tam nejaká mŕtvola a pre ešte väčšie zdôraznenie moci našej malej Charlie, veľké výbuchy a pomocná telepatia s otcom. Detailné opisy smradu po spálenom mäse, látke, vlasoch, tráve, či roztavenom železe boli bravúrne ako aj dokonalosť záverečného masakru, ktorý som si neskutočne užila.

Aj by som sa ďalej rozpísala (ako to mám vo zvyku), lebo pán spisovateľ ŠteFko Kráľ pútavo píše o rôznych činnostiach organizácií, ktoré vyšetrujú a zaoberajú sa podobnými, ak nie rovnakými prípadmi, ale.. jeho doslov ku knihe je tak výborne napísaný, že ja by som to lepšie nedokázala (slová, vďaka ktorým mam o ďalších 1000 myšlienok naviac).
Za mňa 3,5 hviezdičky z 5.
Čítať viac
Marek Jánoš
Overený zákazník
23.7.2014
Podpaľačka
Ahojte, keďže som dočítal po dlhšej dobe moju prvú Kingovku, tak by som ju pravdepodobne aj mal recenzovať, keďže p. King je v posledných rokoch najčítanejší autor. Alebo aspoň jeden z nich. Prvá a zatiaľ aj posledná kniha, ktorú som od neho čítal bola v slovenskom jazyku s názvom Podpalačka. Je to príbeh, ktorý hovorí o sprvoti jednoduchom, no neskôr nebezpečnom experimente s drogou L6. Jej požitie prižili len dvaja ľudia, ktorí získali menšie nadprirodzené schopnosti. Ovšem nemôže chýbať láska a tak je to muž so ženou. Začnú spolu žiť a ovšem splodia dieťa s menom Charlie, ktorá je mierne povedané mutant. Dokáže predvídať budúcnosť v krátkom časovom rozmedzí, zapalovať oheň pomocou mysle (pyrokinéza) a hýbať predmetmi. Charlienu matku brutálne zabijú a Charlie musí utekať pred tajnými agentmi spoločnosti so svojím otcom Andym, čo sa im darí, no len do určitého času, pretože americký agenti majú veľkú trpezlivosť samozrejme aj rozpočet na podobné dlhoročné akcie. Nasleduje zaujímavý priebeh celého rozprávania, ktorý odhaliť nemôžem, pretože základ knihy, by bol pre budúceho čitateľa odhalený Stephen King tento príbeh napísal celkom zaujímavo, no nevtiahol ma viac ako 2x do deja a tak som knihu čítal ako úplnú oddychovku, hoc mala byť akčná. Či je to problém a či nie, ťažko posúdiť. Ak sa niekomu nechce publikáciu čítať, môže si pozrieť aj sfilmovanú verziu Ohnivé oči (1984). Je aj novší film, ale ten sa od knihy lýši úplnými vymyslenými hlúposťami, ktoré v nej nikdy neboli napísané. Čítať viac

Stephen King

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„O čo väčšia múdrosť, o to väčší rozmar. Zamkni ženský dôvtip za dverami, vyskočí oknom. Zavri okno, vylezie kľúčovou dierkou. Upchaj ju, vyletí s dymom cez komín.“

Ako sa vám páči - William Shakespeare, 2006
Ako sa vám páči
William Shakespeare