Krutosť

V dusivú letnú noc na okraji mesta sa mladá žena Clara, dcéra jedného z najprominentnejších developerov v regióne, potáca nahá, omámená a zakrvavená po výpadovke z mesta. Jej... Čítať viac

Vydavateľstvo
Inaque, 2020
400 strán
6-7 hodín čítania

V dusivú letnú noc na okraji mesta sa mladá žena Clara, dcéra jedného z najprominentnejších developerov v regióne, potáca nahá, omámená a zakrvavená po výpadovke z mesta. Jej smrť označia za samovraždu... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Román Krutosť, za ktorý jeho autor získal cenu Strega, „má všetky prvky trileru a zároveň je majstrovsky napísaným barokovým, viacvrstvovým portrétom moderného Talianska“. Spectator

Bari v južnom Taliansku: V dusivú letnú noc na okraji mesta sa mladá žena Clara, dcéra jedného z najprominentnejších developerov v regióne, potáca nahá, omámená a zakrvavená po výpadovke z mesta. Jej smrť označia za samovraždu. Clarin odcudzený nevlastný brat sa však nedokáže zbaviť spomienky na sestru a otázok vznášajúcich sa nad jej smrťou a čím viac Clarin život spoznáva, tým viac morálnej skazenosti odhaľuje v srdci svojej rodiny.
Čítať viac
Originálny názov
La ferocia
Počet strán
400
Rok vydania
2020
Edícia
Apostrof
Naše katalógové číslo
832887
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Inaque
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

7 hodnotení

3
2
0
1
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

22
30.4.2021
Musím povedať, že prvých 20-30 strán som mala problém začítať sa. Aj som myslela, že možno knihu odložím, no ešteže som tak neurobila, pretože by som prišla o výborný a veľavravný príbeh o morálnom úpadku jednej rodiny, ktorý by sa mohol stať kdekoľvek, nielen v Taliansku, kde je dej zasadený. Miestami sa v deji nachádzali na môj vkus pridlhé pasáže s rôznymi opisami, ktoré ma trošku vyrušovali. Inak knihe nemám čo vytknúť, príbeh sa mi dostal pod kožu, pretože úplne reflektuje dobu, v ktorej žijeme a to, čo sa stalo jednej Clare sa môže stať aj ďalšej ... Odporúčam, určite stojí za prečítanie a zamyslenie. Čítať viac
5
3.3.2021
Talianski autori mi sedia, na to som prišla už minulý rok a teraz sa v tom len utvrdzujem. Vedia dokonale spojiť obyčajnosť žitia, silu osudov, byť tvrdí až suroví, ale zároveň tak zvláštne citliví. Neboja sa byť vulgárni, ale nepohŕdajú ani krásnymi opismi. A to všetko vytvára skvelé umelecké diela.
V knihe Krutosť to všetko spojil Nicola Lagioia a ja som si čítanie veľmi užila. Príbeh je pomerne jednoduchý. Dcéra prominentného podnikateľa, známa svojím zhýralým životom, spácha samovraždu. Jej brat sa cez to nedokáže preniesť a snaží sa prísť na to, čo sa vlastne stalo. V deji sa prelína minulosť so súčasnosťou, pohľady mnohých postáv a na povrch vyplávajú všetky krutosti.
Na knihe sa mi najviac páčilo prepracovanie postáv. Čím viac sa im autor venoval tým viac som ich všetkých neznášala, no zaujímala som sa ako a prečo konajú ako konajú. Spôsob písania mi sadol, opisov tam bolo tak akurát, dej sa vyvíjal a komplikoval a znova posúval a ešte viac zamotával. Boli časti, kde som bola stratená, hlavne na začiatku, všetky tie talianske mená ma mýlili, ale potom sa to už čítalo samo.
Kniha mala svoju silu a zvrátenosť, dokonalú emóciu a pre mňa jedna z naj od Inaque, ktorú som čítala. Ak máte radi tento druh literatúry, po Krutosti určite siahnite a ja verím, že vás pohltí rovnako ako mňa.
Čítať viac

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

Roviny života - Julian Barnes
Roviny života
Julian Barnes