Nejsem typická dívka. Utíkala jsem tak dlouho od vzpomínek, které mě pronasledovaly, až se deprese stala mou jedinou společnicí...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Nejsem typická dívka. Utíkala jsem tak dlouho od vzpomínek, které mě pronásledovaly, až se deprese stala mou jedinou společnicí.

Žila jsem v temnotě... dokud se Wes Michals nenabídl, že se stane mým světlem. Netušila jsem, že čas nehraje v můj prospěch – že každou vteřinu, která uběhne, se přibližuju ke konci něčeho, co znamená začátek konce mě samotné. Snažil se mě varovat. Slíbil mi všechno, co jen mohl – každičkou chvíli – ale ani to nestačilo.

Někdy, když si myslíte, že je to konec, tak je to ve skutečnosti jen začátek. Wes si myslel, že mě může zachránit, ale tím, že mi dal všechno, mě naopak zničil. Protože po jednom jediném polibku, jednom jediném dotyku, už jsem nemohla – už jsem nechtěla – být stejná jako dřív.
Od té chvíle se jeho srdeční tep stal mým vlastním.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
13,79 €
-2 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB
MOBI
9,50 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Ruin
Počet strán
2564-5 hodín čítania
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
828441
Jazyk
čeština
1. diel série
Zatracení
Vydavateľstvo
Baronet
Pre koho
pre ženy

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

18 hodnotení

13
3
0
2
0

Lubica Simendicova
2.12.2021
Kniha na zamyslenie
Práve som dočítala 1.diel tejto série a už sa ihneď vrhám na 2. Príbeh so mnou zamával (bola aj slzička). Úprimne, bála som sa, ako to skončí, ale zvedavosť, kam až autorka zájde v príbehu, prevážila nad obavami. Knihu hodnotím pozitívne skrz príbehu, postavy som si okamžite oblúbila. Jediné, čo ma vyrušovalo, boli reakcie a repliky postáv - vyjadrovali sa ako zrelí dospeláci a nie ako študenti. Ak nad prečítaním uvažujete, smelo do toho, nebudete lutovať. Čítať viac
Janyella
4.8.2021
Sú knihy, ktoré čítaš, lebo sa ti páči obálka.
Sú knihy, ktoré čítaš, lebo ťa zaujme anotácia.
Sú knihy, ktoré čítaš, lebo sú na ňu priaznivé recenzie.
Sú knihy, ktoré čítaš, lebo ju napísal/a tvoj/a obľúbený/á autor/ka.
Mnohé z týchto kníh prečítaš a nič. Nechajú v človeku prázdno. Áno, zaujme ťa dej, postavy, štýl písania ... ale nič. Proste zachvíľu zabudneš.

A potom sú knihy, ku ktorým sa dostaneš náhodou. Nepoznáš autorku, štýl písania, proste nič. Takto náhodou som sa dostala k trilógii ZATRACENÍ.
1. diel Zničená bol emocionálny "nářez". Bol to zaujímavý, nádherný, emotívny príbeh o dvoch mladých ľuďoch. ONA prváčka na vysokej škole, ktorá prepadla depresiám po strate rodičov. ON sexy Boh, ktorému padajú k nohám všetky ženy. Klišé. Možno. Ale krásne. Majú všetko. Lásku, krásny vzťah, získavajú priateľov, darí sa im v škole, idú si za svojimi snami. Nemajú však ČAS. Ten pre nich uteká prirýchlo.

Táto kniha bola pre mňa emotívna a dostala sa mi riadne do srdca. Áno, zasiahla ma priamo do srdca. Možno preto, lebo aj ja som pred desiatimi rokmi bojovala presne s tým, čím v knihe Wes. Áno je to len príbeh v knihe, áno skončil sa pre mňa šťastne, ale tie spomienky a pocity, ktoré som prežívala mi zostanú navždy.
Pri čítaní knihy som prežila emočný uragán a slzy mi samé stekali po tvári.
Nie je to len taký obyčajný love story príbeh, ale je to príbeh, ktorý Vám zlomí srdce, no Vy sa doňho znova a znova zamilujete. Nesie v sebe myšlienku, posolstvo, donúti človeka zamyslieť sa, čo je skutočne v živote dôležité, pretože každému sa nám kráti čas. Čas na rodinu,priateľov, vzťahy, lásku ....

Už sa teším na ďalšie dva príbehy. Najskôr Gabe, potom Lisa.

Za mňa 5/5. Túto knihu odporúčam, pretože ide fakt o skvelé čítanie.
Čítať viac
@knizkomolka
4.3.2021
Kniha bola prirýchla. Vo všetkom. Všetko sa dialo extrémne rýchlo a najmä vyvíjanie vzťahov medzi Kiersten a ostatnými. To, že Weston išiel na to rýchlo a inak som úplne chápala a bolo to v poriadku ale jej vzťah k nemu a s ostatnými bol hrrr. Všetci ju mali asi po minúte dokonale prečítanú ako nevinné dievča, ktoré treba za každú cenu ochraňovať a tak sa k nej aj správali, hoci ich konanie nedávalo zmysel. Chýbal mi tam akýsi vývoj postáv, vzťahov, plnohodnotné dialógy, aby som si tie postavy aspoň mohla obľúbiť.

Weston mal svoju "povesť", určitý status, čo sa akoby vyparilo a ďalej sa už vôbec neriešilo, presne tak ako extra rýchle uzdravenie duše u Kiersten.

Weston, občas prezentoval naozaj pekné myšlienky ale niektoré naopak pôsobili veľmi lacno a nasilu, málo uveriteľne a ich vzťahu som akosi prestála chápať, keďže Weston iné robil a úplne iné hovoril.

K záveru to malo byť srdcervúce ale na mňa to emočne vôbec nezapôsobilo. Celé to bolo také rýchle, že som ani nemala čas to s nimi prežiť a už bol koniec knihy. A záver? Tým to pre mňa autorka asi viac pokazila ako napravila

Autorka sa pri ničom poriadne nezastavila, celé to bolo akési povrchné, nič ma nenechala precítiť a ponoriť sa do toho príbehu. Ja som si nestihla ani postavy obľúbiť, ako som to teda mohla s nimi prežívať?

Páčil sa mi námet na knihu. Ale to spracovanie ma až tak neohúrilo. Žiaľ, pre mňa to bola jedna z tých priemerných kníh.
Čítať viac
8

Som závislá na knihách a veľká romantická duša ❤️‍ Ak máte záujem vidieť moje recenzie nájdete ma na bookstagrame - @reading_with_nataly

Natalia Domčeková
22.2.2021
emočne rozhodenie
Ešte žiadna kniha má zatiaľ nedokázala tak emočne rozhodiť ako táto. Cez škerenie, úsmevy, zamilovanosť prejdete ku smútku, plaču a emóciám, ktoré si pohrajú s vašim srdcom.

Zo začiatku sa mi kniha nepozdávala. Už len z toho dôvodu, že som od autorky čítala jednu knihu a tá si má moc nezískala. Tak som mala predsudky. Ale to bol čisto môj problém a nie knihy.

Všetko bolo rýchle na mňa, aj keď potom som to pochopila prečo sa všetko muselo diať tak rýchlo. Hovorím si, veď máme čas kam sa ponáhľate no pochopíte, že nemáme. Takže ju neodložte pokiaľ sa vám bude zdať rýchla!

Hlavní hrdinovia sa mi veľmi pozdávali. Wes bol milý, priateľský, vtipný, šarmantný, silný a zo všetko najviac to bol bojovník, ktorý sa nevzdal len tak ľahko. Kiersten si má ako hlavná hrdinka tiež získala. Ich vzťah bol proste krásny, silný a najviac sa mi páčilo, že si ho zakladali na priateľstve. Voči nim som nemala výhrady, tak isto ako som nemala žiadne výhrady ani proti vedľajším postavami. Veľmi sa mi práveže páčili vedľajšie postavy a hlavne Gabe. Takže na jeho knihu sa veľmi teším. Ich priateľstvo, ktoré medzi sebou všetci mali bolo úchvatne a v takých chvíľach, aké si prežívali hlavné postavy bolo vidieť, že je pravé.
Veľmi sa mi páčilo čo Wes robil pre Kiersten. Ako sa snažil splniť jej zoznam veci, ktoré chce zažiť. Aj keď sa niektorých veci chcel zdržať. Láska bola silnejšia. A to doslova.

Kniha má veľmi veľa pekných a hlbokých myšlienok, ktoré vo vás zanechajú veľa pocitov a donútia vás premýšľať. Či už nad svojim životom, správaním, prioritách...
Neviem čo iné povedať ako.
Do knihy sa bez váhania zamilujete, potom vám zlomí srdce na márne kúsky, no aj tak sa znova do nej zamilujete.
Určite vám ju odporúčam si prečítať. Verím, že si pohrá s vašim srdcom tak ako si pohrala s tým mojim.
Čítať viac
4
26.1.2021
Od tejto knihy som mala po všetkých tých chválach veľké očakávania. Asi neboli úplne naplnené, napriek tomu bola ale kniha krásna.

Silný príbeh 2 mladých ľudí, ktorí pôsobili trochu vyspelejšie, než mohli v skutočnosti byť. Každý z nich si prešiel svojim trápením a navzájom si pomáhali uzdraviť sa. Musím povedať, že občas som trochu nechápala myšlienkové pochody hlavného hrdinu Wesa. Často si sám protirečil, inak robil a inak rozmýšľal. Túto časť som ale brala s nadhľadom, lebo ťažko to súdiť, keď jeho situácia bola naozaj ťažká...
Vzťah medzi Kiersten a Wesom bol krásny. Bol založený na priateľstve a to je podľa mňa veľmi dobrý základ. Navzájom sa dopĺňali a podporovali v sebe len to najlepšie.
Musím ešte spomenúť vedľajšie postavy, spolubývajúcu Lisu a jej bratranca Gabe. Bola to vtipná dvojica pri ktorej som sa neraz zasmiala, no neskôr sa prejavili aj ako oddaní priatelia pre horšie časy... Pokračovanie série ma byť práve o Gabeovi a na túto časť sa veľmi teším, keďže jeho charakter sa mi z postáv páčil asi najviac.
Celý príbeh si v sebe niesol veľa hlbokých myšlienok, ktoré nútia čitateľa zamýšľať sa nad svojím vlastným spôsobom života a prehodnotiť si priority. Toto posolstvo mi veľa dalo a bola na knihe tou najkrajšou, výnimočnou časťou. Autorka napísala aj krásne venovanie a dodala aj to, komu poputujú peniaze z predaja knihy, za čo si u mňa získala veľký rešpekt!
4/5 uberám iba za detaily, kniha bola krásna a ja ju všetkým odporúčam!
Čítať viac
16

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
17.1.2021
Kniha sa mi veľmi páčila. Vôbec som nečakala, že bude až takáto dobrá, a o to viac som z nej nadšená.

Pre zmenu od Nakladatelství Baronet tu máme tentokrát vysokoškolákov, čo bola veľmi príjemná zmena.

Veľmi dobre to bolo napísané, oceňujem krátke kapitoly, máme tu opäť pohľady obidvoch hlavných hrdinov, Westona aj Kiersten. Autorka využívala hlavne dialógy na posúvanie deja a kniha sa čítala nesmierne rýchlo. Otáčala som stránku za stránkou, chcela čítať dalej a dalej, veľmi ma to bavilo a páčilo sa mi to.

Weston bol úplne skvelá postava, mal v sebe humor, ľahkosť, bojovnosť, bol úplne skvelý. Užasný charakter, srdce na pravom mieste. Zároveň mu nechýbala ani charizma, šmrnc, iskra..

Kiersten nezaostávala a tiež mi bola ako hlavná hrdinka veľmi sympatická. Vedľajšie postavy Gabe a Lisa boli veľmi zaujímavé. Gabe bol úplne skvelou vedľajšou postavou, len niekedy na základe jeho správania a rečí sa mi nezdalo, že by bol sukničkár, skôr by som povedala, že je inak orientovaný. Ale bol úplne úžasný a teším sa na ďalšiu časť, kde nám autorka vyrozpráva jeho príbeh.

Táto kniha bola zo začiatku veľmi oddychová, vtipná, zábavná, ale čakala som, že po smiechu býva plač a neskôr prišlo to emočné tornádo, ktoré ma úplne stiahlo so sebou.

Táto kniha sa mi vryla do srdca a nesmierne ťažko sa mi ju dočítavalo. Musela som si ju dokonca odkladať, pretože som veľmi plakala a veľmi som bola z nej doslova zničená. Ledva som ju dočítala, pretože som mala v sebe rozporuplné pocity - na jednej strane chcem to dočítať a vedieť, ako príbeh skončí, na druhej strane som sa bála a pri každej vete som hneď išla do plaču.

Pre niekoho môže byť ten vývoj zo začiatku veľmi rýchly, ale ja som to ocenila, pretože autorka to skvele spracovala a teda mi to neprekážalo. Inokedy mám rada čo najdlhšie doťahovačky, ale tu bol ten rýchly spád na mieste, pretože v tejto knihe hral hlavnú rolu čas, ktorý bol nesmierne dôležitý.

Taktiež sa mi páčil aj Westonov otec, od ktorého som možno čakala, že bude úplne iný. Tým, že bol nadmieru bohatý, a väčšinou v týchto knihách bývajú takýto rodičia práve tými zápornými postavami, tak tu to tak nebolo a veľmi ma to potešilo.

Táto kniha má veľmi hlbokú myšlienku, posolstvo, veľmi ma ovplyvnila, zmenila v určitom smere môj pohľad na život, na choroby, a veľa mi dala. Veľa pozitívneho aj napriek ťažkej téme a to je, že sa nikdy nevzdávať.

Ja vám túto knižku jednoznačne odporúčam, pretože to bolo skvelé čítanie a už sa teším na ďalšiu časť.
Čítať viac
10

Milovníčka kníh najmä románov a young adult literatúry.

Anna Anna
27.12.2020
Tak toto bol veľmi krásny príbeh plný romantiky, nádherných myšlienok, ale aj vtipných dialógov. Obe hlavné postavy, Wes a Kiersten si ma získali. Wes mal v sebe plno humoru, a aj napriek tomu, čím si prechádzal, pomáhal Kiersten splniť jej zoznam. A to, prečo robil asistenta pre študentov bolo pre mňa niečo úžasné. Wesa si snáď zamilujete tak, ako som si ho zamilovala ja, pretože pre mňa to bol bojovník v ktorom zbĺkla nádej vďaka Kiersten. Kiersten v sebe mala temnotu s ktorou jej pomohol práve Wes, síce s niektorými bodmi na zozname jej Wes pomôcť nechcel, no láska to zmenila. A v tomto príbehu pochopíte, aká veľká a silná môže byť láska. Musím spomenúť aj vedľajšie postavy, ich priateľov....Gabe a Lisa boli úžasní priatelia pre Kiersten a Wesa. A neviem sa dočkať ich príbehov. Veľmi som bola zvedavá na koniec tohto príbehu a zároveň sa bála ako dopadne, pretože tento príbeh bol plný rôznych emócií. Záver príbehu sa mi veľmi páčil. Pri tejto knihe spadlo aj niekoľko sĺz, takže keď sa ho rozhodnete čítať, nachystajte si vreckovky. Príbeh o ovečke a vlkovi ma úplne pohltil, a tiež emočne vyšťavil a veľmi sa mi páčilo, ako autorka spracovala celý tento príbeh.

Táto kniha je proste skvelá a neviem sa dočkať ďalších dvoch kníh z tejto série, ktoré môžeme očakávať v roku 2021.
Čítať viac
9
2.12.2020
Zničená
Overený nákup
Nejsem typická dívka. Utíkala jsem tak dlouho od vzpomínek, které mě pronásledovaly, až se deprese stala mou jedinou společnicí.
Za mňa je to jedna veľmi pekná, citlivá kniha. Od spisovateľky som uz čítala viacero kníh ale táto mi prišla tak pekne napísaná, bez zbytočných vulgarnosti, aj vtipná hoci téma je sama o sebe ťašia ale tým humorom to trochu odlahcila. Odporúčam
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Pretože ovplyvniť niekoho znamená dať mu svoju vlastnú dušu. Ten človek potom nemyslí svojimi vrodenými myšlienkami a nehorí svojimi vrodenými vášňami. Jeho cnosti, to už nie sú jeho pravé cnosti. Jeho hriechy – ak je vôbec niečo takého ako hriech – sú vypožičané. Ten človek sa stáva ozvenou hudby niekoho iného, hercom role, ktorá nebola napísaná pre neho. Účelom života je rozvoj vlastnej osobnosti. Každý z nás má dokonale uplatniť svoju vlastnú povahu, preto sme na svete.“