Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.

20,92 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Stín větru - Carlos Ruiz Zafón, OneHotBook, 2020
Audiokniha
Stín větru - Carlos Ruiz Zafón, OneHotBook, 2020
Audiokniha

Stín větru

2 CD

Lidé, čtěte, i kdyby bylo nejhůř… Čítať viac

1. diel série
Pohřebiště zapomenutých knih
Vydavateľstvo
OneHotBook, 2020
Interpret

Lidé, čtěte, i kdyby bylo nejhůř… Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Čeština
21,95 €

20,92 €

-5 %
Posielame do piatich dní
Ďalšie audioknižné vydania
Stín větru - Carlos Ruiz Zafón, OneHotBook, 2020
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2020
Ihneď na stiahnutie

13,51 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Gary Chapman: 5 jazykov lásky. Publixing a Porta Libri, 2023
Stín větru - Carlos Ruiz Zafón, OneHotBook, 2020
Audiokniha
20,92 €

Viac o audioknihe

Lidé, čtěte, i kdyby bylo nejhůř…
Když v hladovém roce 1945 zavítá desetiletý syn antikváře Daniel na prapodivné barcelonské pohřebiště knih, zaujme ho román Juliána Caraxe Stín větru. Melancholický chlapec je příběhem uchvácen, touží o tajuplném spisovateli zjistit víc a dlouho po něm pátrá s posedlostí školeného detektiva. A rázem se kolem knihy, která se dochovala v jediném výtisku, začnou dít věci. Především o ní kdekdo leccos ví. Hocha dokonce začne stopovat člověk, jenž ji od něj hodlá získat stůj co stůj. Navíc jako by se dílo začalo propisovat do života Danielovi i jeho blízkým, jelikož Caraxovy postavy vrůstají do životů skutečných lidí… Osvědčené postupy gotických próz proplétá Ruiz Zafón s prvky románu milostného a iniciačního. Výsledkem je podmanivý thriller ve stylu magických knihoven papá Borgese, zasazený do časů těžce zkoušeného Španělska po občanské válce, dál sevřeného režimem diktátora Franka – a dál spoléhajícího na očistnou moc slova.
První část románového cyklu Pohřebiště zapomenutých knih provede posluchače křivolakou katalánskou metropolí i stíny moderních španělských dějin. Krátce po vydání se próza stala bestsellerem.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

27.6.2023
Stín větru, román, ktorý ma uchvátil svojou komplexnosťou, rôznorodosťou, humorom i kriminálnym pozadím. Nechýba tu priateľstvo, láska, zaslepenosť, nenávisť, vražda…
Carlos Ruiz Zafón je rozprávač veľkého formátu, ktorý si čitateľa omotá okolo prsta behom jednej kapitoly. Jeho rozprávanie je košaté a spletité a aj napriek audioknihe som nemala problém zorientovať sa v postavách a tých je tu naozaj neúrekom - sú tu starci i chlapi v najlepších rokoch, záporáci, ktorých naozaj nebudete mať radi (Francisco Javier Fumero), naivní mladíci, ktorým však nechýba zapálenie (Daniel Sempere - je zároveň aj rozprávačom príbehu) či charizmatickí vtipálkovia, ktorým nebudete mať problém odpustiť čokoľvek (Fermín Romero de Torrres). Nájdu sa tu i osudové ženy (Penélope Aldayová, Bea Aguillarová), ktorých osudy sú si prekvapivo podobné. Celý príbeh však spája jedna jediná osoba, ktorá ako sa zdá, je pôvodcom všetkých problémov, ale i všetkého pozitívneho, čo sa v príbehu udialo. Tou tajomnou osobou je Julián Carax, spisovateľ, autor knihy Stín větru.
Stín větru vyšiel už pred viac ako dvadsiatimi rokmi a kniha bola preložená do viac ako tridsať jazykov, prešla rukami nespočetne veľa čitateľov a mnohí z nich o knihe napísali, preto písať čokoľvek ďalšie k obsahu knihy by bolo ako reprízovať už zreprízované.
Audioknihe prepožičal svoj hlas Gustav Hašek, herec s rebelantským výzorom, ktorý sa síce nemôže pýšiť desiatkami narozprávaných kníh (zatiaľ), ale verím že ich bude viac. Jeho interpretácii nie je čo vytknúť, dokonca som mu uverila i repliky starej Jacinty (Chasinty) Coronado, bývalej opatrovateľky a spoločníčky Penéope Aldayovej. Kde-tu sa objavili aj hudobné vsuvky, ktoré umocňovali atmosféru príbehu a doby, v ktorej sa príbeh odohrával. Bol to skvelý audioknižný zážitok, len škoda, že vydavateľstvo OneHotBook nevydalo aj zvyšné tri časti série.
Čítať viac

„Existujú ľudia, vedľa ktorých môžeme stráviť roky a nemať si čo povedať, a ľudia, s ktorými na rozhovory nestačí celý život.“