Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Tajomstvo Agathy Christie - Marie Benedict, Lindeni, 2021

12,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Tajomstvo Agathy Christie

Ohromujúci príbeh zmiznutia slávnej spisovateľky

Romány Agathy Christie odolali skúške časom a predstavili detektívne majstrovstvo, ktorému sa vďaka jej neriešiteľným záhadám azda nikto nevyrovná. No skutočná história... Čítať viac

Vek
15+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
264 strán
4-5 hodín čítania

Romány Agathy Christie odolali skúške časom a predstavili detektívne majstrovstvo, ktorému sa vďaka jej neriešiteľným záhadám azda nikto nevyrovná. No skutočná história Agathinho života ponúka možno tú najväčšiu záhadu zo všetkých... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Ohromujúci príbeh zmiznutia slávnej spisovateľky

Romány Agathy Christie odolali skúške časom a predstavili detektívne majstrovstvo, ktorému sa vďaka jej neriešiteľným záhadám azda nikto nevyrovná. No skutočná história Agathinho života ponúka možno tú najväčšiu záhadu zo všetkých.
V decembri 1926 bola Agatha Christie nezvestná. Vyšetrovatelia objavili jej prázdne auto na okraji hlbokého ponurého rybníka a vo vozidle zostal kožuch aj napriek mrazivej noci. Jej manžel, personál domu ani jej dcéra nemali potuchy o tom, kde sa nachádzala. V Anglicku sa rozpútalo bezprecedentné pátranie po úspešnej autorke záhadných románov. O jedenásť dní sa Agatha objavila, no rovnako tajomne ako zmizla. Špekulácie o týchto jedenástich dňoch pretrvávajú dodnes. A bestsellerová autorka Marie Benedict predstavuje napínavú rekonštrukciu jednej z najslávnejších udalostí literárnej histórie.

Čo je skutočnosť a čo fikcia? Akú úlohu v zmiznutí Agathy Christie zohral jej neverný manžel a čo zatajil vyšetrovateľom?
Čítať viac
Originálny názov
The Mystery of Mrs. Christie
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
521 g
ISBN
9788056622346
Rok vydania
2021
Edícia
Príbehy mimoriadnych žien
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
809653
Štýl
životopisný, mysteriózny, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Lindeni
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Tajomstvo Agathy Christie - Marie Benedict, Lindeni, 2021
Agatha Christie: Životopis - Janet Morgan, Slovart, 2020
32,94 €

Hodnotenia

3,5 / 5

16 hodnotení

5
3
4
3
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14
22.1.2023
Vendeta proti nevernému manželovi
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vendeda proti nevernému manželovi v štýle najpredávanejšej autorky detektívok všetkých čias.

Dámy a páni Tajomstvo Agathy Christie z pera Marie Benedict.

O, čo v zásade pôjde sa dozviete už v začiatkoch knihy.

Agatha zmizne, nechá tajomný list manželovi a polícia začne pátrať.

Máme tu dva pohľady. Na súčasnosť z pohľadu Archiho (manžela) a na minulosť, resp. chronologické udalosti vedúce až do zmiznutia, Agathin rukopis.

A teraz otázka. Čím bola kniha podľa mňa výnimočná? Čo spôsobilo, že som ju otvorila a zatvorila až na úplnom konci?

Pred vami sa bude odohrávať príbeh ženy. Od mladého dievčaťa, ktoré zasvätí svoj život šťastiu svojho manžela. Je milujúca, oddaná manželka, ktorá je vykreslená ako hotová svätica a jej manžel, ktorý berie ohľad len na seba a navyše svoju úbohú manželku podvádza, zosmiešňuje a budete ho mať chuť zhodiť do jamy pekelnej.

Pýtate sa, čo je na tom geniálne? Povedzme, že majsterka detektívok má všetko premyslené. Každý jeden krok, každé napísané slovo. Polícia a verejnosť sú jej bábikami a robia a myslia presne tak, ako to zmiznutej vyhovuje.

Z mojich slov by sa mohlo zdať, že Agathu vnímam a popisujem ako tu zlú. No vôbec tomu nie je tak. Je to žena, ktorá si prechádza ťažkým manželstvom, kde jej manžel hlboko ubližuje, no ona to nenechá len tak.

Páčil sa mi aj detail, ako vykreslila svoju spisovateľskú kariéru (žena nemôže len tak priznať ambície), o tom viac na konci knihy. Obdivovala som, ako vedela manipulovať, aby odhalila manželove neresti, pred celým svetom a zároveň si zachovala tvár.

Celý príbeh bol svižný, napínavý a čtivý.

Ak ste videli film Gone girl môžem povedať, že to má čiastočne podobnú myšlienku.
Čítať viac
Zuzana Rajčanová
Overený zákazník
23.2.2022
Niektoré pasáže sa čítali rýchlo a dychtivo, hlavne tie ktoré boli písane z pohľadu Agathy. Tie písané z pohľadu jej manžela ma až tak moc nebavili a musela som ich čítať vážne s nechuťou. Neviem či za to mohlo to, že som ho ako postavu nemala rada, alebo to, že som čakala len príbeh Agathy.
Jediná žena v miestnosti od tejto autorky sa mi čítala jednoduhšie, možno aj preto, že mi bol príbeh bližší.
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
19.2.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Keď som pred pár rokmi čítala skvelú autobiografiu Agathy Christie, všimla som si, že v nej vynechala najznámejších 11 dní jej života- čas, keď nevedno kam po hádke s manželom zmizla. Spôsobilo to senzáciu v dobovej tlači, stovky ľudí s vidinou získania odmeny nahlasovali, že ju videli na rôznych miestach celej Británie a tisíce dobrovoľníkov pátrali v celom okolí, najmä pri jazere, kde sa našlo jej opustené auto. Som si istá, že Agatha by aj z tohto úseku svojho života dokázala napísať šťavnatý plnohodnotný román, keďže na to však zjavne nemala chuť, vyrojili sa po rokoch iní spisovatelia, ktorí rozriešili tajomstvo po svojom. Asi žiaden z nich to nevie napísať tak skvele, ako by to urobila samotná Agatha, nuž beriem aspoň to, čo je. Tentokrát vysvetlenie od americkej právničky Marie Benedict. A sľúbila som si práve, že nájdem a porovnám aj ďalšie dostupné verzie- zatiaľ viem o Talente na vraždu od Andrewa Wilsona. A možno mi odporučíte aj nejaké ďalšie?
.
Ale naspäť k tejto knihe. Marie Benedict Agathu vykresľuje ako silnú ženu, ktorá síce sprvu upadla do „rodových stereotypov“, avšak nakoniec sa z nich oslobodila a v zaujme seba, svojej tvorby a vzťahu s ich spoločnou dcérou zosnovala drobné sprisahanie. Agathin manžel, Archibald Christie, je tu vykreslený ako fakt odporný týpek bez jedinej kladnej vlastnosti. Ani neviem, či tak slizký had vôbec môže existovať. Nuž, ale aspoň (síce nechtiac) naveky zviditeľnil svoje priezvisko. Ak by sa Agatha vydala za Reggieho, svojho dávneho priateľa z detstva, mohlo by sa stať, že by viedla šťastný rodinný život plný starostlivosti o deti a meno Agatha Lucy by sme nikdy nepoznali. To všetko sú samozrejme len domnienky Marie Benedict. Jej kniha sa číta dobre, aj keď jej chýba tá šťavnatosť, ktorá odlíši obstojnú knihu od vynikajúcej.
Čítať viac
Alžbeta Vargovčáková
Neoverený nákup
15.12.2021
Tajomstvo Agaty Christy
Táto kniha splnila všetky moje očakávania. Získala som viac informácii o samotnej autorke.
Nevedela som sa dočkať až sa dočítam k záveru - vylúšteniu záhady jej zmiznutia. Odporúčam.
Čítať viac
15
Kulturní vzorce - Ruth Benedict, 2019
Práve čítam
Kulturní vzorce

Milujem knihy. Milujem myslieť myšlienkami iných. Milujem vôňu papierových príbehov.

Simona Pikusová
Overený zákazník
12.9.2021
Život Agathy Christie najväčšou záhadou?
Bolo 11 dní trvajúce zmiznutie Agathy Christie v roku 1926 jej najlepšie vymyslenou záhadou? Možno i áno, keďže sa to už asi nikdy nedozvieme.

Svoju verziu udalostí súvisiacich s prípadom, ktorý svojho času pobláznil celé Britské ostrovy, čitateľom podáva i Marie Benedict. Tá do centra svojich bestsellerov s obľubou umiestňuje silné a jedinečné ženy, medzi ktoré kráľovná detektívok rozhodne patrí.

Život a tvorba Agathy Christie ma fascinujú, preto som siahla i po tejto knihe. Objavíte v nej rôzne podoby lásky, ženský boj o „autentické ja“, a tiež prirovnávanie zmiznutia najslávnejšej spisovateľky sveta k senzačným záhadám vytvorenými jej perom. V dvoch časových líniách deja sa pohybujú reálne postavy a dochádza k skutočným udalostiam, no samotný príbeh je v mnohom odrazom predstavivosti a životných názorov samotnej autorky knihy.

Ak hľadáte nenáročné „dovolenkové“ čítanie sem-tam popretkávané faktami, pátranie môžete ukončiť! ;-)
Čítať viac
5
1.9.2021
Moja tretia kniha od Marie Benedict. Nesklamala. Román Jediná žena v miestnosti ma zaujal, ale kniha Lady Clementine úplne presvedčila.
Musím priznať, že skôr ako som si román Tajomstvo Agathy Christie prečítala, siahla som po jej pár detektívkach. Dovtedy som žiadnu neprečítala a v televízii videla len pár spracovaní jej diel. Veľa som o jej zmiznutí počula, dokonca v Anglicku videla miesto, kde bola nakoniec objavená, preto som sa na túto knihu veľmi tešila. Pre mňa uveriteľný príbeh.
Vďaka Marie Benedict som spoznala ďalšiu silnú ženu 20.storočia. Sú to inšpirujúce osobnosti.
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
19.2.2022
Skuste si prečítať vlastný Životopis Agathy Christie, ten je ešte omnoho lepší. Čítať viac
12
Práve čítam
Chyžná

Nenazvala by som sa knihomoľom, napriek tomu som u mojich známych a priateľov známa tým, že veľa čítam. K mojej čitateľskej vášni ma viedla aj ma v nej podporovala moja mama. Takmer každú jednu knihu som dostala práve od nej. A keď sa u mňa v detstve prihlásili zdravotné problémy, nemocnica a barle, tak mi moja mamina chodila požičiavať knihy do knižnice. V to leto som ich prečítala okolo 50. Momentálne stíham knihy kupovať rýchlejšie, než čítať, pretože nie vždy je čas, najviac ma zamestnáva práca a cesta do nej a z nej (nie každý môže mať home office).

Eva Prosňáková
Overený nákup
17.7.2021
Čistá fikcia
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ako fikcia je to relatívne dobré, ale človek sa nemôže zbaviť toho dojmu, že nie je to nič viac, len tá fikcia, ktorá sa odráža od jediného skutočného faktu, a to že Agatha Christie naozaj na niekoľko dní zmizla. Určite by som si veľmi rada prečítala o zmiznutí Agathy Christie, ale podloženom faktami, dôkazmi, ktoré sa dajú dohľadať. Takto som mala z celého príbehu pocit, že Agatha Christie bola submisívne úbožiatko, ktoré robí všetko pre svojho manžela, a ten si to necení a ešte si aj nájde inú, ktorá je len mladšia od Agathy a tichšia a v podstate sa neprejavuje. Neviem aký bol skutočný Archiebald Christie. Len dúfam, že nebol až taký sviniar ako je vykreslený v tejto knihe. Myslím, že ostanem redovšetkým pri tom, že Agatha Christie bola fenomenálna spisovateľka a autorka úžasných detektívnych kníh, ktoré budem navždy milovať. Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac
Kúpte spolu
Tajomstvo Agathy Christie - Marie Benedict, Lindeni, 2021
Agatha Christie: Životopis - Janet Morgan, Slovart, 2020
32,94 €

„Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

Chatrč - William Paul Young, 2009
Chatrč
William Paul Young