Po dnešnej noci mi nevolaj

Simona Rošková

Simona Rošková knihy nielen číta, ale aj píše. Z vášnivej knihomoľky sa stala uznávaná blogerka a recenzentka, ktorá debutovala románom Nechcem počuť tvoj plač. Má rada daždivé dni, lebo vtedy dokáže s knihou v ruke presedieť celý deň. Preferuje psychologické romány, trilery, severské krimi, no...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press, 2020
336 strán
5-6 hodín čítania

Vanesa to nemala v živote ľahké. Nevyrastala v usporiadanej rodine a na štúdium si musí tvrdo privyrábať. Za rodinné pomery, v ktorých žije, sa v skutočnosti hanbí. Po otcovom nečakanom zlyhaní sa konečne rozhodne vyriešiť svoju... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,99 €

Vanesa to nemala v živote ľahké. Nevyrastala v usporiadanej rodine a na štúdium si musí tvrdo privyrábať. Za rodinné pomery, v ktorých žije, sa v skutočnosti hanbí. Po otcovom nečakanom zlyhaní sa konečne rozhodne vyriešiť svoju... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 12,99 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Nikdy by sme sa nemali cítiť vinu za to, že dokážeme začať odznova...
Vanesa to nemala v živote ľahké. Nevyrastala v usporiadanej rodine a na štúdium si musí tvrdo privyrábať. Za rodinné pomery, v ktorých žije, sa v skutočnosti hanbí. Po otcovom nečakanom zlyhaní sa konečne rozhodne vyriešiť svoju bezútešnú situáciu a bezhlavo sa vrhá do náručia charizmatického muža.
Zamilovaná po uši verí, že opätuje jej lásku a pomôže jej postaviť sa na vlastné nohy.
Odsudzujúc maminu závislosť, presvedčená, že má svoj život pod kontrolou, sa postupne dopracuje k tej svojej.
Rovnako nebezpečnej ako je tá, ktorej roky bola svedkom.
Bludný kruh sa po čase uzatvára a Vanesa musí naprávať, čo pokazila.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
12,99 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
8,99 €
Ďalšie
Počet strán
336
Rok vydania
2020
Edícia
Moderné romány
Naše katalógové číslo
805611
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press
Pre koho
pre ženy

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

47 hodnotení

34
10
2
0
1

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

Iveta Klemanova
11.4.2022
Smutné ale pekné
Alkohol, nevera, depresia... často diskutované spoločenské problémy, ktorých svedkom, a neskôr i obeťou, sa stala aj hlavná hrdinka príbehu písaného na základoch skutočných udalostí.
Kruté, koľko hrozných zážitkov dokáže život nadeliť jednej osobe ? Obzvlášť, ak si uvedomíme, že mnohé z toho, čo prežívala Vanesa na stránkach knihy, kopíruje skutočný príbeh ženy - žijúcej možno niekde nablízku nás. Svoje problémy však dokonale skrývajú a pomôcť im nie je vôbec také jednoduché. Možno aj vďaka takýmto knihám, sme k nim o krok bližšie.
Čítať viac
Lexi
10.4.2022
Dôvera je ako sklenený pohár. Ak sa raz rozbije, už nikdy nebude ako pred tým.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha bola už od začiatku zaujímavá. Jej príbeh je plný smútku, nenaplnenej lásky, alkoholizmu, ale aj sebapoškodzovania. Dodáva vám pocit opisu vlastných skúseností zo života.
Kniha sa čítala úplne sama ani si nevšimnete a už ste na jej konci. Je skvelým príkladom ako kvôli jednému rozhodnutiu si môžme zničiť celý život aj to ako sa môžme zmeniť pre jedného človeka ktorý si nás aj tak nezaslúži ale mi ho aj tak slepo nasledujeme, ako sa nechceme stať svojimi rodičmi ale aj tak zistíme že odkukaného spôsobu sa nezbavíme. Ale nikdy nie je neskoro, tieto veci zmeniť. Koniec tejto knihy bol nečakaný ale veľmi sa mi páčil. Ako sa hovorí po búrke vždy výjde slnko.

Autorke musím pochváliť štýl písania pretože si vyberá ťažké témy, ktorými nám čitateľom otvára oči. Vrelo odporúčam každému túto knihu
Čítať viac
Lucia
2.4.2022
V jednoduchosti je krása
Zbožňujem autorkin štýl písania, vždy ide k veci, veľmi jednoducho sa číta, priam sa číta sama, táto kniha s ťažkou témou a ľahkým čítaním bola tiež skvelá. Príbehy písané životom, alkoholizmus, nevera, medziľudské vzťahy, slepá láska, sebapoškodzovanie... To všetko prináša táto kniha od ktorej sa dá len ťažko odtrhnúť... Čítať viac
3
Ja ti to vrátim - Vita Jamborová
Práve čítam
Ja ti to vrátim

Milujem stráviť voľný čas čítaním kníh... Najradšej čítam večer v posteli pri lampe alebo na dovolenke na pláži ♥♥♥

Miriama Papireková
8.3.2022
moja prvá kniha od tejto autorky, ale fakt za mňa vynikajúca !
veľmi ma chytil obsah ,, super písané .... z reálneho života...
nemohla som sa od knihy odtrhnúť ! ...fakt odporúčam
Čítať viac
4
14.8.2021
“Dôvera je ako papier. Ak ho raz pokrčíš, už nikdy nebude hladký. “
Halavná hrdinka Vanesa , okúsi silu peňazí a neopätovanej lásky.
V knihe sú opísané negatívne témy spoločnosti, ktoré sú žiaľ večné a staré ako ľudstvo samo. V tomto príbehu sa dotýkajú hlavnej hrdinky a jej rodiny.
Kniha Vás bude dostávať do do stavu hnevu, ľútosti a niektorí si možno aj poplačú.
Žiaľ aj v živote “raz si hore, raz si dole”.
Mňa osobne dostávala do vývrtky a v niektorých kapitolách som bola napätá, ako pri čítaní detektívky a odhaľovaní vraha. A pritom je to moderný román. Z toho vyplýva, že kniha je super napísaná a nebudete chcieť prestať čítať. Ak áno, tak len preto, aby ste sa dostali do klídku.
Autorka prezradila, že 80% príbehu sa reálne stalo.
Pri každých kritických životných situáciách , je ťažko dávať rady. Môžete dotyčnému vykladať nerob to, takto to urob. Niekedy je to “ako hrach na stenu hádzať”. Musí byť v tom nešťastníkovi sila postaviť sa tomu a chcieť to zmeniť .
Či sa to podarí aj Vanese sa dozviete, ak siahnete po tejto dobre napísanej knihe.
Čítať viac
Alica Eštoková
18.7.2021
Skvelé čítanie
Kniha ma oslovila. Ide o dobre spracovanú tému alkoholizmu, ktorý ruinuje rodinu. Simona Rošková nám predstavuje mladé dievča, ktoré musí trvdo bojovať o svoje miesto pod slnkom a prejde mnohými skúškami. Taktiež postava matky sa vyvíja, nejde čisto zápornú postavu, čo dokazuje vyzretosť autorkinho pera. Príbeh odporúčam prečítať. Čítať viac
3
22.6.2021
Kniha, ktorá vás bude vytáčať do nepríčetnosti a napriek tomu ju budete milovať
Chcela som vedieť vždy viac hoci som mnohokrát tušila, čo sa stane.

Kniha patrí medzi tie, ktoré ma nenechali chladnou. Veľakrát som bola neskutočne nahnevaná a mala chuť niečo rozbiť. Inokedy som bola smutná a prežívala ťažké chvíle spolu s postavami. A v neposlednom rade som bola zamilovaná do Mariána. Veď to je tak charizmatický chlap. Škoda, že bol v knihe tak krátko.

Autorka na mňa preniesla emócie vďaka kruto realistickým povahám. Alkoholička, závislačka, pokrytec a mnoho mnoho ďalšieho, čo stretávame každý deň. Miestami ma nútila premýšľať a to najmä keď premýšľala Vanesa.

A ešte sa chcem s vami podeliť o citát z tejto knihy, ktorý ma uchvátil.

“Mama. Slovo, pred ktorým nemusí byť prídavné meno, lebo znamená všetko.”

Knihu vrelo odporúčam a tiež odporúčam zásobu sladkého na ukľudnenie nervov. Teda dúfam, že nie som jediná, ktorú takéto povahy vytáčajú.
Čítať viac
8
7.6.2021
Odporúčam
Túto knihu by som mala chápať viac než ktokoľvek iný...

Téma alkoholizmu sa spracováva veľmi ťažko, žiaľ je častejšia než by byť mala. Príbeh bol výborný, hoc predvídateľný. Viac ako samotný dej ma oslovili myšlienkové pochody hlavnej hrdinky. Oslovili, a vytáčali.

Napriek tomu, že na začiatku som ju mala odhliadnuc od veku, alebo práve vďaka nemu, za hotovú, predčasne dospelú, racionálne zmýšľajúcu osobu pasujúcu sa s problémami viac než chvályhodne, ako dej plynul, moje sympatie sa menili, až takmer zmizli. Myslela na niečo iné a povedala niečo iné, akoby bojovala sama so sebou myšlienka vs. povedané.

Bolo zaujímavé sledovať jej vnútorný boj s postojom voči matke. Jedným dychom však musím dodať, že jej postoj voči vlastnej hodnote bol totálne deštruktívny, až ponižujúci. Šliapala po vlastných zásadách a skutkami príliš hanobila vlastné slová, v čom som častokrát zhliadala knižné gény jej matky, proti ktorým tak bojovala. Aj som sa chvíľami bála, kam ju autorka nechá až zájsť.

Možno mi jej správanie bolo cudzie aj preto, že som takýto vzťah nikdy nezažila, chvalabohu, a preto mám o svojom predstavovanom správaní sa v takej situácii skreslené predstavy.

Ale... s koncom som spokojná. Kniha obsahuje veľa pekných myšlienok, tne do živého, núti vás zamýšľať sa a ja viem, že autorkine budúce knihy sa na mojom wishliste určite nachádzať budú.
Čítať viac
21
27.5.2021
Skvelé
Kniha Po dnešnej noci mi nevolaj sa vám bude čítať veľmi ťažko, no zároveň neuveriteľné ľahko. Viem, je to paradox, no hneď vám aj objasním, čo ma viedlo k tomuto tvrdeniu.
.
Ťažko pretože aj keď ide o fiktívny príbeh mladej Vanesy a jej rodiny, veľa podobných príbehov sa dennodenne odohráva za zatvorenými dverami možno aj u vašich susedov, známych či blízkych. Ľudia svoje problémy, ťažkosti alebo závislosti vedia často veľmi dobre maskovať, skrývať a treba mať nesmierne pozorné oko, aby ste začali vôbec tušiť, že sa niečo deje. Svojim neuváženým konaním neubližujú len sebe, ale najmä tým, ktorým na nich najviac záleží a najhoršie je, že si svoje zlyhanie nechcú pripustiť, pretože veď oni ak chcú, z bludného kruhu v pohodičke a s veľkou gráciou vystúpia.
.
A prečo sa bude zároveň čítať neuveriteľne ľahko? Pretože autorka má veľmi chytľavý a pútavý štýl písania. Hneď od prvej strany vás vtiahne do deja a pohrá sa s vašimi emóciami. Nahnevá vás, znechutí, možno si aj ponadávate, bude vám ľúto, možno aj smutno, potom zasvieti na chvíľu slnko, chvíľkami vám bude aj horúco (heh), budete sa tešiť a zrazu príde šok, sklamanie, no treba mať na pamäti, že vždy je tu nádej na krajší zajtrajšok... Veľmi zložitým životom Vanesy vás prevedie bez zbytočných omáčok, čaká vás viacero (ne)príjemných prekvapení a aj keď príbeh v sebe skrýva naozaj ťažké a drsné témy, budete hĺtať stranu za stranou a ani nebudete vedieť kedy a zrazu budete na konci.
Odporúčam
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„To jediné, na čo sa nevzťahuje pravidlo väčšiny, je ľudské svedomie.“