Věci, na které nastal čas - Petra Soukupová
Věci, na které nastal čas
18,28 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Věci, na které nastal čas

Román v povídkách

Host, 2020
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Host, 2020

Alice a Richard, sedmnáct let jejich společného života, dvě děti, Kája a Lola. Kájovi je třináct a začíná mít rodičů dost, Lole bude jedenáct a nejvíc ze všeho na světě si přeje psa. Nikomu se nic moc neděje, stereotyp všechno překrývá jako měkká deka...

Čítaj viac

18,28 €

Dočasne vypredané,
opäť bude o tri dni

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Život nelze naplánovat ani se na něj nedá dopředu připravit.

Alice a Richard, sedmnáct let jejich společného života, dvě děti, Kája a Lola. Kájovi je třináct a začíná mít rodičů dost, Lole bude jedenáct a nejvíc ze všeho na světě si přeje psa. Nikomu se nic moc neděje, stereotyp všechno překrývá jako měkká deka. Asi to není štěstí, ale žít se v tom dá. Až do chvíle, než se objeví někdo nový. A s tím pocit, že doteď to vlastně nebyla láska.
Jenže jsou rodina, a cokoliv se stane jednomu, poznamená všechny. A Kája s Lolou musí najednou řešit to, co děti nikdy řešit nechtějí. Stojí ale tahle rodina vůbec za záchranu?
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba, Host
18,28 €

Dočasne vypredané,
opäť bude o tri dni

E-knihy a audioknihy

Novinka
MP3 na stiahnutie
12,78 €

Okamžite na stiahnutie

E-kniha Host
PDF
EPUB
MOBI
10,00 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Audiokniha (CD) CD obal, OneHotBook
MP3 na CD
-5 %
15,62 €

Posielame do 10 dní

Ďalšie
Kúpte spolu
Věci, na které nastal čas - Petra Soukupová
Epidémie v dejinách - Branislav Kovár, Oliver Zajac, Lucia Benediková
30,28 €
Ušetríte 2,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2020
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Host
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788027503902
Naše katalógové číslo
767543
19. januára 2021

Tento román v poviedkach sa vyznačuje pomerne špecifickým štýlom - dlhé vety a súvetia bez predelov, priama reč bez úvodzoviek, dialógy miešajúce sa s vnútornými monológmi či vložené do opisov. Jednotlivé kapitoly sú navyše epizódnymi výjavmi, a tak sa nutne nedozviete všetko, čo by vás možno zaujímalo. Napriek tomu sa knižka číta veľmi dobre. Jej hlavná sila spočíva v až brutálne realistickom zobrazení každodennosti. Je to príbeh, akých sa vo svete odohrávajú tisíce. Zbližovanie a následné odcudzovanie sa partnerov v dlhoročnom vzťahu, skúšky, krízy aj pekné momenty, nenaplnené túžby a potreby, nepochopenie, frustrácia, pocit nespravodlivosti. Emocionálna horská dráha, na ktorej akosi neviete, ktorej strane držať palce a nakoniec ich držíte všetkým, aj keď sú všetci svojím spôsobom protivní. Odporúčam, ak hľadáte knižku o neprikrášlenej realite života.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

7 hodnotení

4
2
0
1
0

3

Obsahová marketérka na voľnej nohe, ktorá žije príbehmi od rána do večera.

Michaela Struhárová
12.1.2021
Príbeh, ktorý sa pokojne môže odohrávať u susedov
Overený nákup
Príbeh jednej bežnej rodiny, ktorá môže žiť na druhej strane vašej panelákovej steny. Rozhovory, situácie a argumenty, v ktorých ste sa možno ocitli vy sami, vaši priatelia alebo rodina. Kniha sa číta neuveriteľne ľahko, páčili sa mi pohľady každého člena rodiny, ako sa autorka vedela vcítiť do mysle človeka, ktorý je práve rozprávačom. Páčili sa mi detailné opisy, keď si v hlave môžem vytvárať vizuál postáv a prostredia, v ktorom sa práve nachádzajú. Čítaj viac
Zuzana
30.12.2020
Vidomá
Soukupova nám vidí pod kožu. Vie, akí sme, dokáže vidieť očami ženy, muža, dieťaťa. Neviem, ako to robí, ale jej knihy sú neúprosné svojou presnosťou, absenciou pozlátka, zároveň však človek tak akosi chápe každého, v koho koži sa práve ocitá. Výborná kniha o vzťahoch, v ktorých nejde o nič a predsa ide o všetko. Čítaj viac
1

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
11.12.2020
Příběh ze života jedné rodiny, sedmnáctileté manželství Alice a Richarda, jejich dvě děti a stereotyp běžného života. Až do doby, než přijde někdo nový. Má cenu ještě rodinu zachraňovat?

Tak tohle je příběh, ve kterém se uvidí v určitých částech téměř každý z nás. Je to o životě tak, jak plyne – seznámení, svatba, děti, stereotyp. Ze začátku mě kniha neskutečně bavila, našla jsem se tam opravdu několikrát, musela jsem se usmívat, jak je to přesné. Kolem poloviny mě už kniha tolik nebavila, bylo to na mě pomalejší a dost věcí se tam opakovalo. Ani konec to už úplně nezachránil. Ale každopádně kniha nebyla špatná, celkově jsem si ji užila.

Bavilo mě střídání jednotlivých postav ve vyprávění a to i včetně dětí. Jak oni vnímají různé situace v rodině, jak je to zasáhne.
Nečekejte žádné velké akce a dramata, ale spíše poklidné vyprávění o tom, jak to chodí v životě jedné rodiny.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Věci, na které nastal čas - Petra Soukupová
Epidémie v dejinách - Branislav Kovár, Oliver Zajac, Lucia Benediková
30,28 €
Ušetríte 2,95 €

„Kniha je vždy rozhovor, ktorý sa nemohol uskutočniť.“

Hans Urs Von Balthasar