Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
With this Pledge - Tamera Alexander, Thomas Nelson Publishers, 2019

12,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
With this Pledge - Tamera Alexander, Thomas Nelson Publishers, 2019
With this Pledge - Tamera Alexander, Thomas Nelson Publishers, 2019

With this Pledge

Elizabeth "Lizzie" Clouston's quietly held principles oppose those of the Southern Cause-but when forty thousand soldiers converge on the fields of Franklin, Tennessee, the war... Čítať viac

4,8 41 hodnotení
1. diel série
Carnton
Vydavateľstvo
Thomas Nelson Publishers, 2019
352 strán
5 hodín čítania

Elizabeth "Lizzie" Clouston's quietly held principles oppose those of the Southern Cause-but when forty thousand soldiers converge on the fields of Franklin, Tennessee, the war demands an answer. The Carnton home where ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina
12,95 €

12,50 €

-3 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v jednej knižnici. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Cukráreň Petry Tóthovej - Petra Tóthová, Ikar, 2023
With this Pledge - Tamera Alexander, Thomas Nelson Publishers, 2019
12,50 €

Viac o knihe

Elizabeth "Lizzie" Clouston's quietly held principles oppose those of the Southern Cause-but when forty thousand soldiers converge on the fields of Franklin, Tennessee, the war demands an answer. The Carnton home where she is governess is converted into a Confederate field hospital, and Lizzie is called upon to assist the military doctor with surgeries that determine life or death. Faced with the unimaginable, she must summon fortitude, even as she fears for the life of Towny, her fiance and lifelong friend.
As a young soldier lies dying in Lizzie's arms, she vows to relay his final words to his mother, but knows little more than the boy's first name. That same night, decorated Mississippi sharpshooter Captain Roland Ward Jones extracts a different promise from Lizzie: that she intervene should the surgeon decide to amputate his leg.

Lizzie is nothing if not a woman of her word, earning the soldiers' respect as she tends to the wounded within Carnton's walls. None is more admiring than Captain Jones, who doesn't realize she is pledged to another. But as Lizzie's heart softens toward the Confederate captain, she discovers that his moral ground is at odds with her own. Now torn between love, principles, and promises made, she struggles to be true to her heart while standing for what she knows is right-no matter the cost.
From the pages of history and the personal accounts of those who endured the Battle of Franklin, Tamera Alexander weaves the real-life love letters between Captain Roland Ward Jones and Miss Elizabeth Clouston into a story of unlikely romance first kindled amid the shadows of war.
Čítať viac
Počet strán
352
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×215 mm
Hmotnosť
435 g
ISBN
9780718081836
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
764637
Štýl
romantický, historický
Jazyk
angličtina
1. diel série
Carnton
Vydavateľstvo
Thomas Nelson Publishers
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

41 hodnotení

33
6
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7
Tichá melódia - Mary Balogh, 2020
Práve čítam
Tichá melódia

Vášnivá čitateľka, ktorá sa najradšej vnáša do iných príbehov z čias dávnych minulých... do príbehov, ku ktorým sa môžem vrátiť aj 10-krát...

Zuzana Fecková
Overený zákazník
19.7.2023
Nádhera v inom slova zmysle
Autorka opäť nesklamala, je neskutočne ako vie príbehy napísať. Páči sa mi, že opäť je to o silnej žene, láskavej s dobrým srdcom, ktorá drží svoj sľub...

Musím povedať, že veľmi nemám rada tieto príbehy z vojny, ale táto kniha ma očarila skrz svojich hrdinov. V knihe sú opäť nádherné myšlienky, opäť trochu viery. Autorka nezabudla ani na historickú líniu, listy od skutočných ľudí z tohto obdobia. S veľmi ťažkou témou sa popasovala briliantne, o bojovaní s niečím nad čím už ani neveria, o obetovaní, o strachu vojakov, o strate, o tom, čo si uvedomujeme v posledných chvíľach, o samozrejmostiach života, o výbere.... Jednoducho v knihe toho čitateľ nájde neskutočne veľa. Opäť kniha ku ktorej sa vrátim viackrát.
Čítať viac
patricia
Neoverený nákup
13.11.2021
jedinečny čitateľský zážitok
Lizzie je jedna z tých postáv.Ktoré si zaslúžia obdiv a uznanie.Autorka do príbehu vložila kus histórie.Naozaj detailne opísanej, ukázala nám občiansku vojnu opismi, pri ktorých mrazilo, táto fikcia patrí snáď medzi najlepšie aké som kedy čítala.Aj napriek tomu, že sa kniha radí medzi fikciu, dovolím si povedať, že má veľmi realistické základy, na ktorých si autorka dala mimoriadne záležať.Ako náhle som sa do knihy začítala nevedela som sa od nej odtrhnúť, jednotlivé kapitoly mi mizli v rukách a ani neviem ako, mala som prečítané.Už dlho som tak rýchlo neprecitala knihu, jej ľahkosť aj napriek téme, o ktorej Tamera Alexander píše, je neskutočná.Postavy majú svoj priestor a funguje to medzi nimi.Naozaj sa čudujem, že som neprečítala viac kníh od tejto talentovanej autorky Čítať viac
15
Overený zákazník
29.8.2021
Prísaha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tennessee, okolo roku 1860.
Boje Unionistickej armády s Konfederáciou majú fatálne následky.

Akým právom môže jeden človek vlastniť druhého? Kto mu dal takú moc nad životom? Toto Lizzie nedokáže pochopiť a preto tajne dúfa, že zvíťazia Unionisti, napriek tomu, že okolo nej sú samí prívrženci Konfederácie. Preto svoje myšlienky schováva. Ale určití ľudia to vedia spoznať:

/Tempy - postaršia černoška v službách McGavockovcov, pre ktorých ako guvernantka pracuje aj Lizzie.
"Myslíte si, že neviem čo cítite, madam? Že nevidím, že ste iná?"

A tiež kapitán Joneson - Bola skrz-naskrz južanka, aj keď potajme sympatizovala s abolicionistami. (To jej vyčítal z pohľadu do očí)/

Boje odohrávajúce sa v blízkosti sídla Carntone, premenia sídlo na poľnú nemocnicu a priebehu krátkeho času a dom začne plniť ranenými vojakmi.
Tam sa Lizzie zoznámi so zraneným kapitánom Rolandom Jonesonom, keď asistuje pri jeho operácii a padnú si do oka. Niečo neviditeľné ich spája a nie je to len stav na pokraji smrti.

Ich cestu za láskou brzdia mnohé prekážky. Nie len to, že je vojna, že Roland je na strane porazených, že Elizabeth tuší, že ho raz odvedú do vezenia a nebudú spolu, ale aj mnohé ďalšie.

Bolo krásne sledovať ich cestu za šťastím. Občas som mala zimomriavky, občas pochmúrne myšlienky, keď sa opisovali nemilosrdné vojnové následky. Ale aj mi v bruchu lietali motýle, keď sa tí dvaja konečne prebojovali do vytúženého cieľa.

Musím vyzdvihnúť aj vedľajše postavy, ktoré boli nemenej dôležité ako hlavné. Mali svoj výnimočný charakter a svojou troškou perfektne dotvárali príbeh. Zanechali vo mne hlbokú stopu, pretože činy, ktoré vykonali, mali veľkú váhu a zmenili životy iných.

Krásne smutný príbeh, o priebehu vojny, ktorá zmenila mnohé. Približuje príbeh jednej lásky, ktorá vznikla v čase, keď každý túžil prežiť, lebo život sa menil zo dňa na deň. Nebol to typický romantický príbeh, ale bol nádherný.
Čítať viac
11
Dievča v hmle - Barbora Bernátová, 2020
Práve čítam
Dievča v hmle

Môj instagram: simona_jaros Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
Overený zákazník
10.8.2021
Dobré čítanie
Ak máš rad históriu, vojnu, a romantiku tak toto je ako stvorené práve pre teba!
Autorka v príbehu opisuje dianie v bojisku počas občianskej vojny veľmi živo, realisticky a citlivo. Dianie na bojiskách, vlastne aj celú situáciu som si vďaka nej dokázala živo predstaviť a behal mi mráz po chrbte. Tiež autorka precízne prepracovala postavy, je poznať, že autorka si dála veľmi záležať. Príbeh je veľmi zaujímavý, dojemný, plný bolesti, smútku, lásky a viery. Kniha je písaná podľa skutočných udalostí a postáv. Preto sa vám aj tým príbeh trochu úschova do pamäti. Aj ho budete viac a intenzívnejšie prežívať. V knihe je tiež spracovaná téma otroctva a autorka odhaľuje čo sa odohrávalo v ich mysliach a srdci. Ľudská láska dokáže zvíťaziť aj v tých najtemnejších a najťažších okamihoch života. Mne sa kniha páčila. Ja odporúčam

Moje recenzie nájdete aj na instagrame simona_jaros
Čítať viac
24
Overený zákazník
22.7.2021
Téma, ktorou sa autorka zaoberá je silná, dojemná, no opísaná do podrobných detailov a je vidieť, ako si Tamera tému otroctva a občianskej vojny naštudovala a každá situácia vo mne zanechala obrovské množstvo emócií. Dianie na bojiskách, rovnako ako aj celú situáciu v Carntone, som si vďaka jej autentickým opisom dokázala živo predstaviť a nie raz mi behal po chrbte mráz. Kniha v sebe ukrýva posolstvo, ktoré je aktuálne aj v dnešných časoch, a to, že ak je prítomná nádej, sila a láska medzi ľuďmi, je možné zvíťaziť aj v tých najťažších okamihoch. Knihu jednoznačne odporúčam :) Čítať viac
11.2.2021
Mám všetky preložené knihy od Tamery prečítané. A môžem povedať, že Prísaha je od ostatných úplne iná.
Ak máte radi históriu, vojnu, ale aj romantiku tak toto je ti práve. Autorka ma milo prekvapila touto knihou a som rada, že ju môžem vlastniť.
Nebabre sa s ničím a píše všetko na rovinu, bez akýchkoľvek opletačiek.
Vrelo odporúčam..
Čítať viac

„Láska nie je očarením dvoch pekných alebo vášnivých ľudí, ale rozhodnutím, prácou, dielom, nie ani pekných, ani mladých ľudí, dokonca iba jedného a možno nepekného a nemladého človeka, ktorý chce byť milovaný a milovať. Ten druhý a či druhá veľmi rád sa učí, dáva sa milovať, prv či neskôr pristane, poddá sa nám, začne nám odpovedať svojím jedinečným, prekvapujúcim, nadchýnajúcim spôsobom. Verte, drahá Jarmila, človek až žasne, aká neprebudenosť, nevzdelanosť vládne práve v láske. Starí to nevedia a mladým to nemá kto povedať.“

Honeymoon - Jana Beňová, 2015
Honeymoon
Jana Beňová