Knihy
E-knihy

Prísaha

i527.net, 2020
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #16
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
i527.net, 2020
1. diel série
Príbehy z Carntonu

Ďalšie formáty

Kniha
13,16 €

30. novembra 1864 večer sa pri Frankline v štáte Tennessee odohrá ukrutná bitka, ktorá zdecimuje konfederačnú armádu a takmer pripraví o život kapitána Rolanda Warda Jonesa, vyznamenaného mississippského ostrostrelca. Jones má na bojisku...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

10,49 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

30. novembra 1864 večer sa pri Frankline v štáte Tennessee odohrá ukrutná bitka, ktorá zdecimuje konfederačnú armádu a takmer pripraví o život kapitána Rolanda Warda Jonesa, vyznamenaného mississippského ostrostrelca. Jones má na bojisku vidinu a napriek vážnym zraneniam verí, že prežije. Život bez nohy si však predstaviť nedokáže, preto prinúti Elizabeth „Lizzie“ Cloustonovú – guvernantku u McGavockovcov, majiteľov Carntonu –, aby zasiahla, ak sa chirurg rozhodne pre amputáciu. Lizzie svoje slovo dodrží. Kapitánovi tým zachráni nielen nohu, ale aj život.

Keď Lizzie v tú noc v náručí zomiera štrnásťročný chlapec, naliehavo ju prosí, aby odkázala jeho posledné slová zamýšľanému adresátovi. Okrem krstného mena o chlapcovi nič nevie a čoskoro zistí, že o ňom nie sú žiadne úradné záznamy. Ako má dodržať svoj sľub v krajine rozdelenej vojnou a nenávisťou? Odváži sa prijať ponuku kapitána Jonesa, že jej s tým pomôže? Počas svojej liečby na Carntone, ktorý sa zmení na poľnú nemocnicu, sa kapitán Jones do Lizzie zaľúbi. Tá je však zasnúbená s mužom, ktorého nemiluje.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Novinka
-12%
13,16 €

Posielame ihneď

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
10,49 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Prísaha - Tamera Alexander
Klbko zmijí - Dominik Dán
22,48 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
With This Pledge
Rok vydania
2020
Počet strán
400
Vydavateľstvo
i527.net
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
759175

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?


8
10.6.2020
Nič sladké, no krásne
Túto knihu som si mohla prečítať trochu skôr, vďaka spolupráci s vydavateľstvom i527. net na jej príprave.
Na Tameru Alexander som počula kritiku, že jej knihy sú príliš,, sladké,,. (aj keď podľa mňa sú tak akurát :)). Nuž táto kniha rozhodne,, sladká,, nie je. Ale nie je o nič menej krásna. Silná. Plná myšlienok, histórie a zaujímavých postáv. Neprestanete ju čítať, kým ju neprečítate celú. A zanechá vo vás dojem. Aspoň vo mne teda zanechala. Treba sa však pripraviť, že sú tam aj drsné momenty. Romantika ale nechýba. Skratka veľmi podarené!
Čítaj viac
5
28.5.2020
Tamera Alexander tak, ako ju nepoznáme, ale o to lepšia :)
Táto kniha ma uchvátila od prvého momentu. Nie je to len prázdny historický román plný romantiky. Je plný nádherných myšlienok, modlitieb, historických faktov, romantiky. Určite odporúčam prečítať, je to naozaj čitateľský zážitok.
Recenziu som mala možnosť napísať vďaka spolupráci s vydavateľstvom na príprave tejto knihy.
Čítaj viac
anonym
24.5.2020
Očarujúci príbeh pre všetkých milovníkov historických románov - 5 hviezdičiek
Príbeh odohrávajúci sa v období americkej vojny Juhu proti Severu zavedenie čitateľa na statok Carnton. Na Carton sú umiestnení zranení vojaci z bitky uskutočnenej neďaleko statku. Táto udalosť zmení životy všetkých obyvateľov statku, ale najmä guvernantky Lizzie, ktorá na vlastné oči uvidí zverstvá vojny a snaží sa čo najlepšie pomôcť zraneným vojakom, medzi ktorými sa nachádza aj Roland...
Autorka bravúrne opisuje historické fakty, zverstvá a dôsledky vojny, nastoľuje otázku otroctva a zmien, ktoré so sebou koniec vojny prinesie. Príbeh popretkávaný bolesťou, láskou a vierou očarí každého milovníka historických románov. Nielen samotný román, ale nenásilne vpísané modlitby a nádherné myšlienky jednotlivých postáv prinútia čitateľa zamyslieť sa nad mnohými otázkami...
P.S. Recenziu som mala možnosť napísať vďaka spolupráci s vydavateľstvom na príprave tejto knihy.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Prísaha - Tamera Alexander
Klbko zmijí - Dominik Dán
22,48 €

„Čítanie je pre dušu tým, čím je cvičenie pre telo.“

Sir Richard Steele