Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tri ženy.
Jeden osud.
Napriek tomu, že sa nikdy nestretli, ich životy spája rieka času.
Lucia je mladá ambiciózna žena, pre ktorú je práca všetkým. Myslí si, že šťastie tkvie v kariérnom postupe a nevyhľadáva lásku ani podporu blízkych. Jedného dňa však pocíti na vlastnej koži, že sa nedá donekonečna skrývať za prácu a chladnú rozvahu.
Na ceste životom ju sprevádzajú dve záhadné ženy z minulosti, ktoré jej postupne odhaľujú svoje príbehy prostredníctvom snov a dávno stratených spomienok. Lucia sa dáva unášať na vlnách času a popritom čelí horko-sladkej realite. Prekoná prekážky, ktoré si pre ňu pripravil osud? A postačí jej na boj so zlom láska?
Prečítajte si osviežujúci romantický príbeh so štipkou mágie, ktorý vám očarujúcim spôsobom poodhalí životy našich predkov v kontraste s dnešným uponáhľaným svetom.

Román o nenaplnenej láske, s prvkami mágie a nadprirodzena, odohrávajúci sa v troch časových rovinách. Príbeh o ženách, pre ženy, ktoré obľubujú v knihách prelínajúce sa osudy, mystiku, tajomno, históriu v kombinácii s prítomnosťou.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3555 hodín čítania
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
721011
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Alena Dvořáčková
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

10 hodnotení

8
2
0
0
0

ivka u.
9.1.2021
skvelé čítanie
výborná kniha o láske, romantike, s napätím, tajomnom a mágiou. všetko, čo mám rada. Som naozaj rada, že sa ku mne táto kniha čítala, a aj keď nie som veľký knihomol, prečítala som ju na dva dychy.
Skvelé čítanie na letnú dovolenku :) a už teraz sa teším na pokračovanie
Čítaj viac
4
17.10.2020
Ali Dvořáčková vo svojej prvotine Na vlnách času prináša príbeh plný neutíchajúcej bolesti, hlbokej straty, nesplnených túžob, nevypočutých želaní, no aj spaľujúcej vášne a osudovej lásky.
Tento debut je príjemným, no najmä sofistikovaným románom, ktorého dejová konštrukcia ma úprimne nadchla, aj napriek tomu, že mi v mnohých situáciách chýbali pestré opisy.
Ide o zaujímavé a pútavé dielo s myšlienkou a hlbším zmyslom, v ktorom nechýba tajomno, výborná, priam nezabudnuteľná atmosféra prameniaca z lásky k prírode, s ktorou sa spája mágia, liečiteľstvo a obrovská múdrosť.
Zásluhou troch prelínajúcich sa časových pásem patriacich k prítomnosti, minulosti a ešte dávnejšej minulosti môže čitateľ cestovať na vlnách času a snažiť sa pochopiť, prečo je vzájomná podobnosť týchto žien taká dôležitá. Ali Dvořáčková má zjavný talent a síce sa v knihe vyskytlo pár logických chybičiek, či zvláštností týkajúcich sa štýlu písania, no sú tak nebadané, že nie je potrené prižmúriť ani jedno oko. Jej prvotinu možno nazvať vydarenou a ja len dúfam, že sa dočkáme pokračovania, pretože síce toho bolo veľa povedaného, no ešte mnoho ostalo nezodpovedaného, čím sa načrtli podklady pre druhú časť.
Čítaj viac
4

Som dievča z Východu, ktoré miluje knihy a kávu (už aj čáaaj). :D

Miroslava Krajníková
18.6.2020
Mladšia generácia
Aj napriek tomu, že táto kniha bola určená inej kategórii čitateľov, tak ja som sa k nej dostala a hoc po dlhšom čase, ale prečítala som ju. No a musím povedať, že bola úžasná. Až na konci knihy som si uvedomila, že niečo podobné som čítala predtým v knihe Dievča z minulosti od Zuzky Šulajovej a Ali mala niečo podobné v tejto knihe aj keď v tejto jej bolo viac magických vecí, ktoré boli zaujímavé.
Není to typická happy kniha, ale na konci človek pochopí o čom to bolo a prečo sa to všetko dialo a ja musím povedať, že aj keď mi autorka písala, že ťa kniha nie je pre moju vekovú kategóriu, tak som rada, že mi dala možnosť si jej knihu prečítať a tým som dokázala, že to môžu čítať aj moje vekové kategórie.
Čítaj viac
Petra Pepelepew
10.5.2020
Tato knizka ma zaujala jednoducho od zaciatku po koniec.Velmi prijemne a oddychove citanie. Neodporucam citat pred spanim - lebo tak skoro nepojdete spat ;) Pre mna je dobra kniha ked mi je luto,ze som ju uz docitala a pri tejto mi veru bolo luto. Tesim sa na dalsiu :) a Ali drzim palce :-* Čítaj viac
22
29.4.2020
Skvele
Wau, super napisaná kniha, po dlhcom case som precitala uz druhu slovensku ,ktorá ma milo prekvapila. Porovnala by som ju s knihami ,ktore som citala pred 15 rokmi a to je velký kompliment,neboli to len také rychle oddychovky ale super opísaný pribeh troch žien,do ktorých sa vzijete....a knihu nepustite z ruk,lebo chcete vediet ko sa ich pribeh skončí....Laska a zlo ako v rozpravke...,uvidime v pokracovaní... Čítaj viac
Veronika
28.3.2020
Spokojnosť
Autorkin štýl písania zbožňujem, odkedy som si prečítala prvý článok na jej blogu. Bohatá slovná zásoba a celkovo spôsob, akým svojim čitateľom sprostredkúva jednotlivé myšlienky, či v tomto prípade konkrétny príbeh, je jedinečný, takže keď som zistila, že má vydať svoju prvotinu, nevedela som sa dočkať.
Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša a tentokrát priniesla rovno celý záhon. Ali nesklamala.
Kniha sa čítala ľahko a bola ozaj skvelým prostriedkom pre oddych. Zároveň to bolo po dlhom čase čosi iné. Nádych mystična dodával celému príbehu čaro, no nie také, na aké sme zvyknutí pri typickom fantasy od zahraničných autorov. Toto bolo čosi iné, také naše, slovanské.:) Veľmi pekné.
Záver ma nechal v nemom úžase, takže dúfam, že autorka sa skôr či neskôr dostane k pokračovaniu. Už teraz sa teším..
Čítaj viac
Deny
25.3.2020
Kniha ma veľmi milo prekvapila. Napriek trom dejovým líniám sa čítala veľmi ľahko. Jemná romantika s nádychom starej mágie a tri ženy spojené podobným osudom aj keď v rozdielnych časoch. Koniec knihy a síce prekvapil, ale celkovo knihu hodnotím veľmi dobre. Keďže je to autorkyna prvotina, môžem povedať len klobúk dole. Dúfam, že sa čoskoro dočkáme aj jej ďalšieho diela. Túto knihu môžem len doporučiť. Čítaj viac
Alena Fedorová
8.3.2020
Veľmi sa mi páčilo ako sa hlavná hrdinka pasuje s osudom,ako sa vyvíja a dozrieva.Takisto sa zaujímavo prelína prítomnosť s minulosťou a to až v dvoch líniách.Mňa osobne prekvapil aj záver a určite by som sa potešila pokračovaniu.Mladej autorke prajem veľa inšpirácie pri ďalšom písaní:) Čítaj viac
Irena
7.3.2020
Na vlnách času
Kniha o emancipovanej žene je reálnym zobrazením života ambicióznych žien v dnešnej dobe, práca a zase práca, na minulé životy neverí a nevie si vysvetliť zvláštne vidiny a udalostí okolo seba ...tieto udalosti autorka nenásilne zapracovala do deja ......
Prvotina mladej slovenskej autorky je dobre čitateľná, vtiahne do deja ... dobré čítanie na oddych, dovolenku alebo pred spaním
Čítaj viac

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“