Na vlnách času
E-kniha

Tri ženy. Jeden osud. Napriek tomu, že sa nikdy nestretli, ich životy spája rieka času. Lucia je mladá ambiciózna žena, pre ktorú je práca všetkým. Myslí si, že šťastie tkvie... Čítať viac

Vydavateľstvo
Alena Dvořáčková
355 strán
5 hodín čítania

Tri ženy. Jeden osud. Napriek tomu, že sa nikdy nestretli, ich životy spája rieka času. Lucia je mladá ambiciózna žena, pre ktorú je práca všetkým. Myslí si, že šťastie tkvie v kariérnom postupe a nevyhľadáva lásku ani podporu... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

3,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Na vlnách času - Ali Dvořáčková, Alena Dvořáčková
E-kniha
3,00 €

Viac o e-knihe

Tri ženy.
Jeden osud.
Napriek tomu, že sa nikdy nestretli, ich životy spája rieka času.
Lucia je mladá ambiciózna žena, pre ktorú je práca všetkým. Myslí si, že šťastie tkvie v kariérnom postupe a nevyhľadáva lásku ani podporu blízkych. Jedného dňa však pocíti na vlastnej koži, že sa nedá donekonečna skrývať za prácu a chladnú rozvahu.
Na ceste životom ju sprevádzajú dve záhadné ženy z minulosti, ktoré jej postupne odhaľujú svoje príbehy prostredníctvom snov a dávno stratených spomienok. Lucia sa dáva unášať na vlnách času a popritom čelí horko-sladkej realite. Prekoná prekážky, ktoré si pre ňu pripravil osud? A postačí jej na boj so zlom láska?
Prečítajte si osviežujúci romantický príbeh so štipkou mágie, ktorý vám očarujúcim spôsobom poodhalí životy našich predkov v kontraste s dnešným uponáhľaným svetom.

Román o nenaplnenej láske, s prvkami mágie a nadprirodzena, odohrávajúci sa v troch časových rovinách. Príbeh o ženách, pre ženy, ktoré obľubujú v knihách prelínajúce sa osudy, mystiku, tajomno, históriu v kombinácii s prítomnosťou.
Čítať viac
Počet strán
355
Naše katalógové číslo
721011
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Alena Dvořáčková
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

17 hodnotení

13
4
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Barbora
Neoverený nákup
9.8.2023
Fantastický príbeh!!!
Knihu som dostala darom od autorky, za čo jej srdečne ďakujem. Priznám sa, začítala som sa okamžite.
Dej bol od začiatku veľmi pútavý, 3 príbehy a 3 hlavné hrdinky (ženy ovplývajúce vnútornou silou a odhodlaním), ktoré sú navzájom prepojené. Veria v osudovú lásku, do posledného dychu pomáhajú ľuďom s liečením teľa i duše. Všetky sú vyslovene stelesnením bojovníc a dobrodiniek.
Ocenila som hlavne autorkynu fantáziu a prepracovaný nápad pre samotný príbeh.
Silný vplyv prírody, mágie a liečiteľstva je zjavný v celej dejovej linke. Vlk ako symbol odvahy a priateľstva tam tiež zohráva dôležitú úlohu.
Rozprávkové ukončenie určite nečakajte. Aj keď ja by som ho teda brala. Ale život je jednoducho taký - nevyspytateľný.
PS: nie je to úplná love story, takže knihu odporúčam aj mužskému publiku.
Hodnotenie: 5/5
Čítať viac
Patrick Závadský
Overený zákazník
24.2.2023
...lahôdka...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha aspoň pre mňa, patrí ku knihám, ktoré si s radosťou nazvem "lahôdka", číta sa dobre, ľahko a povedala by som, že tým, že sa človek zahĺbi do deja, tak aj rýchlo, lebo sa ťažko púšťa z rúk... rýchlo som pochopila dej a neskutočne sa mi páčilo porovnanie mágie (bosoráctva - liečiteľstva) v minulosti a dnes...Tak ako v minulosti aj dnes skutočne platí, aby ľudia čo najmenej vedeli a nevideli do karát vodcom...v minulosti vedelo málo ľudí čítať či písať, tým sa s nimi lepšie manipulovalo...rovnako ak niekto rozumel bylinám, tým, že sa s ľudom dalo manipulovať z bylinkárky sa stala bosorka a ak bola chudobná, už nebola vhodná partia pre bohatého pána. Rovnako mnohokrát aj v dnešnej dobe vidíme manipuláciu s ľudom či porovnávanie ľudí podľa finančných možností, kde ak je niekto právnik, nemôže si otráviť život čašníčkou...kniha nám otvára a ukazuje minulosť a prítomnosť a rovnako ako v minulosti aj dnes sú ľudia ľahko ovládateľný... ukazuje dobro a zlo, v nás...osobne som sa pri knihe zamyslela, že hoc sme dnes pokročili technologicky, máme možnosť vzdelania, minulosť, je zároveň prítomnosťou...rovnaké zlo minulosti je aj dnes, ale ináč prezentované...kniha sa mi veľmi páčila, veľmi sa nestotožňujem s koncom knihy, ale dúfam, že sa mi čoskoro do rúk dostane pokračovanie a koniec nám vleje viac pozitívnej energie do sivých dní, aby sme knihu dočítali s úsmevom na perách... Čítať viac
30
Kornélie - Beata Balogová, 2022
Práve čítam
Kornélie

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
16.8.2022
Silné ženské hrdinky z minulosti, v objatí prírody a hôr, obklopené bylinkami, slovanskými zvykmi a tradíciami, drsný kontrast im robí súčasná dejová línia ambicióznej workoholičky, ktorej progres napäto sledujeme stránkami knihy.
Autorka nestráca čas rozsiahlymi odpismi okolia, bohatou slovnou zásobou ide rovno na to hlavné. Román je písaný pútavo, jeho dejové línie sa plynule striedajú, ľahko sa doň ponoríte a po pár úvodných kapitolách zorientujete. Nesie v sebe prvky fantasy a mágie a nechýba mu tajomno s postupným odhaľovaním.
Jediné, čo ma na tejto knihe subjektívne mrzelo, bol záver, s ktorým sa mi nepodarilo stotožniť. Okrajovo sa vyjadrím sa aj ku grafickému spracovaniu, rozhodne by potrebovalo úpravu.
Bol to naozaj príjemne strávený čas s knihou, ktorá si zaslúži viac pozornosti a určite by si zaslúžila miesto na pultoch našich kníhkupectiev. Ali je nadanou slovenskou autorkou a želám jej mnoho tvorivých chvíľ a inšpirácie, rada by som si od nej prečítala niečo ďalšie.
Čítať viac
40

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
13.6.2022
Výborná kniha, pre mňa milé prekvapenie
Tri ženy, tri príbehy, jedna duša putujúca riekou času. Tri dejové línie z prítomnosti, minulosti a ešte dávnejšej minulosti, v ktorých sú hlavnými hrdinkami ženy. Tie z minulosti mali magické schopnosti a boli bylinkárky, ale čo ich spája so súčasnou Luciou? Ona tiež bude musieť čoskoro čeliť zlu, ale pomôže jej ho prekonať láska? Čo ak ani jej osudom nie je prežiť tú ozajstnú? Alebo žeby predsa? Alebo sa stane...? To si už dočítajte!
Autorkina prvotina je krásnou ,,rozprávkou" pre dospelých. Obsahuje veľa nádherných myšlienok a štýl mi pripomenul tak trochu písanie Mišky Hajdukovej. Spočiatku som síce mala trošku problém sa zorientovať v dvoch linkách z minulosti, ale postupne som sa do príbehov v príbehu ponárala a aj ja som sa nechala niesť na vlnách času. I keď som skoro prišla na to, o čo v príbehu ide, vôbec mi to nevadilo, pretože autorka podala osudy postáv tak pútavo, že som chcela vedieť, aké boli ich životy. Magickosť príbehu sa prepletá s felčiarskym umením a spätosťou s prírodou. Veľmi sa mi páčilo vyobrazenie krásnych vzťahov vnučiek so starými mamami. Nechýbali ani vtipné hlášky. Nie na jednej som sa dobre nasmiala :) Akurát pre väčšiu hĺbku deja a viac emócií by som prijala o čosi viac opisov, aby veľká osudová láska bola vierohodnejšia. Veľmi milo ma prekvapil zaujímavý koniec knihy. Taký som nečakala a kľudne si viem predstaviť aj pokračovanie. Aspoň ja by som si ho veľmi rada prečítala. Ale ak nebude, to nevadí, ukončenie beriem také, aké je, konečne trošku iné...
V knihe sa nachádza viacero korekčných chýb a v tomto smere tlieskam autorke za to, že ich uznala a ospravedlnila sa za ne na priloženom lístku, ktorý sa nachádza vložený v knihe. Podľa mňa je táto kniha veľmi vydarenou prvotinou, mne sadla, pretože ja rada čítam tajomné knihy s prelínaním časových období a nie je ani ,,presladená". Za mňa jednoznačne ÁNO i napriek drobným chybičkám. Pevne verím, že sa ešte dočkáme mnohých autorkiných kníh, pretože má veľký potenciál, ktorý by bolo škoda zahodiť.
Čítať viac
ivka u.
Neoverený nákup
9.1.2021
skvelé čítanie
výborná kniha o láske, romantike, s napätím, tajomnom a mágiou. všetko, čo mám rada. Som naozaj rada, že sa ku mne táto kniha čítala, a aj keď nie som veľký knihomol, prečítala som ju na dva dychy.
Skvelé čítanie na letnú dovolenku :) a už teraz sa teším na pokračovanie
Čítať viac
17.10.2020
Ali Dvořáčková vo svojej prvotine Na vlnách času prináša príbeh plný neutíchajúcej bolesti, hlbokej straty, nesplnených túžob, nevypočutých želaní, no aj spaľujúcej vášne a osudovej lásky.
Tento debut je príjemným, no najmä sofistikovaným románom, ktorého dejová konštrukcia ma úprimne nadchla, aj napriek tomu, že mi v mnohých situáciách chýbali pestré opisy.
Ide o zaujímavé a pútavé dielo s myšlienkou a hlbším zmyslom, v ktorom nechýba tajomno, výborná, priam nezabudnuteľná atmosféra prameniaca z lásky k prírode, s ktorou sa spája mágia, liečiteľstvo a obrovská múdrosť.
Zásluhou troch prelínajúcich sa časových pásem patriacich k prítomnosti, minulosti a ešte dávnejšej minulosti môže čitateľ cestovať na vlnách času a snažiť sa pochopiť, prečo je vzájomná podobnosť týchto žien taká dôležitá. Ali Dvořáčková má zjavný talent a síce sa v knihe vyskytlo pár logických chybičiek, či zvláštností týkajúcich sa štýlu písania, no sú tak nebadané, že nie je potrené prižmúriť ani jedno oko. Jej prvotinu možno nazvať vydarenou a ja len dúfam, že sa dočkáme pokračovania, pretože síce toho bolo veľa povedaného, no ešte mnoho ostalo nezodpovedaného, čím sa načrtli podklady pre druhú časť.
Čítať viac
18.6.2020
Mladšia generácia
Aj napriek tomu, že táto kniha bola určená inej kategórii čitateľov, tak ja som sa k nej dostala a hoc po dlhšom čase, ale prečítala som ju. No a musím povedať, že bola úžasná. Až na konci knihy som si uvedomila, že niečo podobné som čítala predtým v knihe Dievča z minulosti od Zuzky Šulajovej a Ali mala niečo podobné v tejto knihe aj keď v tejto jej bolo viac magických vecí, ktoré boli zaujímavé.
Není to typická happy kniha, ale na konci človek pochopí o čom to bolo a prečo sa to všetko dialo a ja musím povedať, že aj keď mi autorka písala, že ťa kniha nie je pre moju vekovú kategóriu, tak som rada, že mi dala možnosť si jej knihu prečítať a tým som dokázala, že to môžu čítať aj moje vekové kategórie.
Čítať viac
Petra Pepelepew
Neoverený nákup
10.5.2020
Tato knizka ma zaujala jednoducho od zaciatku po koniec.Velmi prijemne a oddychove citanie. Neodporucam citat pred spanim - lebo tak skoro nepojdete spat ;) Pre mna je dobra kniha ked mi je luto,ze som ju uz docitala a pri tejto mi veru bolo luto. Tesim sa na dalsiu :) a Ali drzim palce :-* Čítať viac
29.4.2020
Skvele
Wau, super napisaná kniha, po dlhcom case som precitala uz druhu slovensku ,ktorá ma milo prekvapila. Porovnala by som ju s knihami ,ktore som citala pred 15 rokmi a to je velký kompliment,neboli to len také rychle oddychovky ale super opísaný pribeh troch žien,do ktorých sa vzijete....a knihu nepustite z ruk,lebo chcete vediet ko sa ich pribeh skončí....Laska a zlo ako v rozpravke...,uvidime v pokracovaní... Čítať viac

„Pamäť rada zahmlieva predchádzajúce zlyhania.“