Temná veža 6: Susannina pieseň

Hrdinovia nášho ka-tet síce dokázali poraziť vlky z Cally, ale vzápätí ich postihne nová katastrofa. Telo Susannah Deanovej ovládla démonka Mia a jej smrteľnú podobu chce... Čítať viac

4,7 87 hodnotení
6. diel série
Temná veža
Vydavateľstvo
Ikar, 2020
480 strán
7-8 hodín čítania

Hrdinovia nášho ka-tet síce dokázali poraziť vlky z Cally, ale vzápätí ich postihne nová katastrofa. Telo Susannah Deanovej ovládla démonka Mia a jej smrteľnú podobu chce zneužiť na vynosenie démonického dieťaťa... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,80 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Chimamanda Ngozi Adichie: To, čo máš okolo krku. Absynt, 2023

Viac o e-knihe

Hrdinovia nášho ka-tet síce dokázali poraziť vlky z Cally, ale vzápätí ich postihne nová katastrofa. Telo Susannah Deanovej ovládla démonka Mia a jej smrteľnú podobu chce zneužiť na vynosenie démonického dieťaťa. Mia ukradla čiernu Trinástku a cez stratené dvere prešla do New Yorku v roku 1999, aby tam porodila potomka zrodeného z dvoch matiek a dvoch otcov. Z neho má vyrásť Rolandova nemesis. Roland a Eddie sa rozhodnú využiť pomoc manniov, cestovateľov v čase, a vybrať sa za Susannah. Otec Callahan s Jakom dostanú za úlohu nájsť Calvina Towera, majiteľa prázdnej parcely, na ktorej rastie magická ruža – a tú treba za každú cenu zachrániť. Bez ohľadu na ich úmysly však ka má pre nich úplne iné plány. Jake, Callahan a chlapcov spoločník brumbo sa prenesú do New Yorku za Susannah a Eddie s Rolandom skončia v East Stonehame v štáte Maine, kde ich privíta Eddieho starý nepriateľ gangster Balazar. Pištoľník s mladým spoločníkom však nemusia čeliť iba guľkám. Onedlho ich totiž čaká stretnutie s ich stvoriteľom, mladým autorom románu Prekliatie Salemu.
Čítať viac
Originálny názov
Song of Susannah
Počet strán
480
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
715373
Štýl
mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
6. diel série
Temná veža
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

87 hodnotení

16
4
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

18

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.” “Naše životy sú ako domy. Niekedy spadnú a majú prečo, inokedy spadnú úplne bezdôvodne.” Stephen King

Lujza S.
Overený zákazník
8.2.2022
Song of Susannah
Táto časť je pre mňa o niečo slabšia ako piata, ale dejovo ešte viacej zamotaná! Po tom, ako sa na konci piatej časti tešíme s obyvateľmi Cally, že zabili zlé vlky a zachránili deti, zároveň smútime s Eddiem, ktorý je zúfalý z toho že Susannah/ Mia utiekla.
Dej šiestej časti sa odohráva za dverami mesta New York. Zatiaľ čo Eddie s Rolandom sa ocitnú v roku 1977, otec Callahan a Jake v roku 1999 a sú na stope Susannah/ Mia.
Najviac ma zaujala časť Susannah/ Mia, ktorej bolo venovaného najviac času - Mia je celkom zaujímavá a hlavne nepredvídateľná postava, ktorá riadne zamieša karty v celkom ka-tet.
Eddie s Rolandom mali tiež zaujímavú cestu - hneď ako sa vynorili do nového sveta a času, na nich čakali starí známi so zbraňami.
Stephen King mi v knihe celkom vytrel zrak sám sebou - ako postava spisovateľa sa zakomponoval do deja a ja premýšľam, či nemal inú možnosť ako uviesť seba alebo to spôsobila jeho namyslenosť či túžba "vyrozprávať" svoj skutočný príbeh boja medzi ním a alkoholom. Každopádne posledná strana knihy isto nasmeruje pokračovanie deja na veľmi zaujímavé cestičky, snáď to budú tie v smere lúča!
Čítať viac
1

mam rad knihy - logicky :D - hlavne Kingovky

Riso Her
Overený zákazník
20.7.2021
veža
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
6/7
Táto kniha je podhodnotená.
King sa inšpiroval pre túto knižnú seriu Pánom Prsteňou ale teraz tam je inšpiracia jeho dalšími knihami nevijímaje toho ze aj King je postavou tohto pribehu z doby ked mal za sebou iba dve knihy. Rolandov a Eddieho pribeh bol lepší ako tie ostatné.
Začiatok som očakaval trošku rychlejší keď 5 diel skončil tak napínavo.
Tato kniha trošku zmenila môj pohlad na Kinga (musím si prečítať jeho knihu o písani :D) kedže sa opísal v období svojho alkoholizmu.
Najviac sa mi na celej knihe páčili jeho zápiski na konci.
Teraz hurá do finále!
Čítať viac
21.6.2021
Susannina pieseň
Táto knižka je vlastne taký prológ k epilógu. A hlavne je to potvrdenie uzavretého vesmíru na ktorom King od svojho prvého dielu tak úpenlivo pracuje. Amerika mýtov a legiend, duchov a bosoriek, vymyslených miest schovávajúcich sa za tie skutočné. Je tu jeden z jeho ( podľa môjho názoru) najlepších nápadov. Prekvapivé a plné napätia. Hoci sa jedná o jednu z najkratších kníh série. Čítať viac
31.5.2021
Najviac ma upútalo pri tejto knihe ako autor dokázal originálne zakomponovať seba samého do príbehu aj keď som mala miestami pocit ze som na prehliadke Kingovej tvorby. Dej mal pomalšie a kľudnejšie tempo oproti predchádzajúcim knihám, bola to skôr predpríprava na záver celej série,ktorej sa už nemôžem dočkať. Autor sa viac zameral na Susanah a Miu ale podstatnú úlohu tam zohral Roland s Ediem Čítať viac
Michal
Neoverený nákup
26.3.2020
Temná veža VI
Predposledný diel Temnej veže ma dosť prekvapil. Už je to tak domotané a dokrútene až je to super :) ale zas ja mám slabosť na Kinga, takže občasná nelogickosť mi je v podstate ukradnutá. Je zaujímavé sledovať príbeh hrdinov. Už sa neviem dočkať poslednej časti. Nemám ani predstavu ako sa to celé skončí. Takže už len dúfam, nech to vyjde čím skôr. Čítať viac

Stephen King

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Ako hviezda k svojej dráhe som celou dušou pripútaný k nej.“

Hamlet - William Shakespeare, 2006
Hamlet
William Shakespeare