Zjazvený kráľ

Prvá časť novej série z magického sveta gríš od bestsellerovej autorky Leigh Bardugo. Nikolai Lantsov mal odjakživa dar dokázať nemožné. Nikto nevie, čo si počas krvavej... Čítať viac

4,6 106 hodnotení
1. diel série
Zjazvený kráľ
Vydavateľstvo
Slovart, 2020
488 strán
7-8 hodín čítania

Prvá časť novej série z magického sveta gríš od bestsellerovej autorky Leigh Bardugo. Nikolai Lantsov mal odjakživa dar dokázať nemožné. Nikto nevie, čo si počas krvavej občianskej vojny vytrpel - a chce, aby to tak aj ostalo... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Zjizvený král - Leigh Bardugo, Nakladatelství Fragment, 2019
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2019
Ihneď na stiahnutie

13,97 €


King of Scars - Leigh Bardugo, Hachette Childrens Group, 2019
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2019
Ihneď na stiahnutie

5,49 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Róbert Barcík: Zrkadlo umelej inteligencie. LearningDoe, 2023

Viac o e-knihe

Prvá časť novej série z magického sveta gríš od bestsellerovej autorky Leigh Bardugo!
Nikolai Lantsov mal odjakživa dar dokázať nemožné. Nikto nevie, čo si počas krvavej občianskej vojny vytrpel - a chce, aby to tak aj ostalo. Teraz sa však na oslabených hraniciach zbiehajú nepriatelia a mladý kráľ musí nájsť spôsob, ako znova naplniť ravkanské pokladnice, nadviazať nové spojenectvá a zastaviť hrozbu, ktorej čelí kedysi veľkolepá grišská armáda. Temná mágia v jeho vnútri však každý deň mocnie a hrozí, že zničí všetko jeho úsilie. Nikolai sa v sprievode mladého mnícha a legendárnej grišskej búrničky vydá s cieľom poraziť svoje prekliatie na tie miesta v Ravke, kde prežíva staroveká mágia. Dá do stávky všetko, aby zachránil seba a svoju krajinu. Niektoré tajomstvá však nemajú ostať tajomstvami – a niektoré rany sa nemajú zahojiť.
Čítať viac
Originálny názov
King of Scars
Počet strán
488
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
711703
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Zjazvený kráľ
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

106 hodnotení

56
18
6
1
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

5.4.2023
Príjemne čítanie
Autorka nesklamala ani pri tejto sérii. Drží sa svojho štýlu písania a fanúšikovia jej kníh si nájdu to svoje. Pasáže s Ninou ma zo začiatku až tak veľmi nebavili ale našla som si k nim cestu. Celá kniha je príjemná oddychovka a je to určite povinné čítanie pre každého Grishaverse fanúšika. Čítať viac
11

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Karolína Ondrušová
Overený zákazník
18.11.2022
Lepšia než Griša séria
Leigh Bardugo má neskutočnú fantáziu. To, čo vytvorila pri sérii Griša sa nedá porovnať s inými fantasy sériami....A napriek tomu si i tak myslím, že potenciál jej prvej série nebol maximálne využitý. Preto som sa oveľa viac tešila na toto pokračovanie série pod jednou z mojich obľúbených postáv, ktorá jediná zachraňovala celú jej sériu- Nikolai.

Osobne si myslím, že dať priestor tejto postave bolo to najlepšie, čo mohla Leigh urobiť. Bolo to vtipné, miestami napínavé, rýchlo sa to čítalo a zanechala vo mne mnoho pozitívnych pocitov. Obľúbila som si tu viacero vedľajších postáv ako napríklad Ninu Zenik. Veľmi dobre dotvárala atmosféru celého príbehu a na jej vlastný príbeh si od teraz takisto brúsim zuby!

Čo ma však trocha nepotešilo bolo, že autorka opäť ,,nezažiarila“. Malo to veľa hluchých nezaujímavých miest, menej akcie než som očakávala. Úplne celé sa to rozbehlo asi tak za polovicou, no dovtedy som niektoré kapitoly už fakt nevedela vydržať. Niektoré časti boli vyslovene rajom omáčok, ktoré keď preskočíte, tak o nič neprídete.

No i keď ma kniha nedostala do kolien, páčila sa mi viac ako Griša séria, no stále čakám kedy od autorky dostanem niečo VIAC. Niečo, čo mi odpáli dekel a budem rozdýchavať ďalšie dva dni. Zatiaľ sa to nestalo ani pri jednej, ale dúfam, že raz sa jej to u mňa podarí.

Mimo týchto chybičiek krásy, ktoré som spomenula vyššie a zaradzujem ich ešte stále medzi tie prežiteľné, mám z nej dobrý celkový dojem. Už keď sa to rozbehlo, tak to letelo ako na horskej dráhe a preto si myslím, že stojí za pozornosť pre každého fanúšika Griše a určite by ste si ju nemali nechať újsť! Teším sa na ďalšiu časť a som zvedavá s čím autorka príde v pokračovaní.
A na záver: Nikolai je a aj bude navždy moja jediná láska!
Čítať viac
15

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
9.10.2022
Dalsia skvelá duológia od Bardugo
Odporúčam : Ak máte prečítanú prvú Grisha trilógiu Tieň kosti a duológiu Vrania šestka. Ak milujete postavu Nikolaia, Niny a neznášate postavu Zoji. Verte mi, zmeníte na ňu názor.

Neodporúčam : ak vás Grisha trilógia nezaujíma, nemáte ju radi a ak nemáte prečítané predchádzajúce časti

Absolútne som nečakala, že táto kniha bude taká dobrá. V mojich čitateľských očiach tam naozaj nič nechýbalo. Vďaka postave Nikolaia a suchého humoru Zoyi som sa prvú tretinu knihy neustále rehnila. V knihe sa striedajú kapitoly viacerých postáv, ktoré majú každá svoju cestu. Takisto sa dozvedáme viac o svätých a božstvách tohto sveta. A záver ? neuveriteľné prekvapil. Pokiaľ je niekto z vás Darkling pozitív, budete veľmi milo prekvapení. Rozhodne povinná jazda milovníkov Grishaverse. Mne sa veľmi páčila.
Čítať viac
21.8.2022
Kniha ma zaujala svojim obsahom a páčila sa mi aj napriek tomu, že som nečítala predošlé časti. Dej je dynamický a zaujímavý, ľahko som sa do neho dostala, aj keď bolo pre mňa jeho prostredie úplne nové a neznáme. Kniha sa mi čítala ľahko a rýchlo, rovnako tak som si veľmi obľúbila všetky jeho postavy. Tento príbeh mi otvoril dvere do nového sveta, o ktorom chcem vedieť úplne všetko. Určite si prečítam aj predošlé knihy :) Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Myslela som si, že každý kráčame po vopred určenom priamom chodníku - ale vyzerá to tak, že nie je vôbec žiaden chodník. Samotné kráčanie je tým chodníkom.“

Perelandra - C.S. Lewis, 2016
Perelandra
C.S. Lewis