Nezmeškajte 5-eurovú poukážku ako darček k nákupu! Viac info Nezmeškajte 5€ poukážku k nákupu! Viac info
Fašizmus - Jakub Drábik
Fašizmus
12,90 €
Knihy
E-knihy

Fašizmus

Premedia, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #30
Vydavateľstvo
Premedia, 2019
Edícia
Civilizácia

Za fašistov už boli označení takmer všetci. Termíny „fašizmus“ a „fašista“ patria k najpoužívanejším termínom druhej polovice 20. storočia a okrem iného v našom slovníku plnia funkciu univerzálnej nadávky.

Čítaj viac

12,90 €

Bežná cena Bežne 24,90 €

Ušetríte 48%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Za fašistov už boli označení takmer všetci. Termíny „fašizmus“ a „fašista“ patria k najpoužívanejším termínom druhej polovice 20. storočia a okrem iného v našom slovníku plnia funkciu univerzálnej nadávky. Historik Jakub Drábik vo svojej knihe objasňuje, čo fašizmus v skutočnosti je, ako ho definovať, koho možno za fašistu označiť, ako sa fašizmus navonok prejavuje i čo z toho všetkého vyplýva.

Rôzne národné mutácie fašizmu sa objavili v každej európskej krajine, milióny ľudí fašistov volili v slobodných a demokratických voľbách. Mnohým sa zdala fašistická vízia a sľubovaný nový poriadok lákavé. Nedokázali rozkódovať nevyhnutne genocídnu podstatu fašizmu. Prvá veľká kniha svojho druhu v slovenskom jazyku vysvetľuje dôležité pojmy aj konkrétne prejavy fašizmu.

Objasňuje motivácie a ideológiu fašistov a vysvetľuje, ako je možné, že milióny ľudí vábeniu fašizmu podľahli a žili, poslúchali, pracovali, obetovali sa, bojovali a umierali v službách jednej z najzhubnejších ideológií ľudských dejín. Na príklade štyroch európskych krajín (Taliansko, Nemecko, Spojené kráľovstvo a Československo) ukazuje, ako fungovali historické fašistické hnutia a režimy a v rozsiahlej samostatnej kapitole vysvetľuje i peripetie a transformáciu fašizmu po druhej svetovej vojne až po dnešok.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Fašizmus - Jakub Drábik
Čierny kruh: Koniec mafie - Jozef Karika
23,30 €
Ušetríte 16,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
648
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
677855
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Martin Chudík
4.11.2019
Kvalitná, prehľadná štúdia zohľadňujúca najnovšie zdroje z oboru a používajúca prelomový pohľad a teórie britského profesora Rogera Griffina.

Príklady hnutí a režimov uvádzané v knihe sa každopádne obmedzujú iba na Taliansko, Nemecko, Britániu a Československo. Takže širší prehľad chýba. Plusom je ale aj prehľad povojnového vývoja fašizmu.

Ale inak vynikajúca kniha, vysoko prevyšujúca všetko ostatné čo je dostupné na našom trhu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Fašizmus - Jakub Drábik
Čierny kruh: Koniec mafie - Jozef Karika
23,30 €
Ušetríte 16,50 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia