Anastázia Romanovová

Romanovovcov, posledný cársky rod v Rusku, odvážajú do vyhnanstva na Sibír. Rodinu môže zachrániť sedemnásťročná Anastázia, ktorá dostane za úlohu prepašovať do zajatia zložité... Čítať viac

4,6 39 hodnotení
Vydavateľstvo
Motýľ, 2019
320 strán
4-5 hodín čítania

Romanovovcov, posledný cársky rod v Rusku, odvážajú do vyhnanstva na Sibír. Rodinu môže zachrániť sedemnásťročná Anastázia, ktorá dostane za úlohu prepašovať do zajatia zložité zaklínadlo od najchýrnejšieho ruského majstra... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023

Viac o e-knihe

Ani cárska krv nezachráni životRomanovovcov, posledný cársky rod v Rusku, odvážajú do vyhnanstva na Sibír. Rodinu môže zachrániť sedemnásťročná Anastázia, ktorá dostane za úlohu prepašovať do zajatia zložité zaklínadlo od najchýrnejšieho ruského majstra kúziel. Za pätami má však krvilačného boľševického veliteľa, ktorý je ochotný urobiť všetko, aby dostal hlavu bývalého cára a jeho najbližších.Anastázia sa čoskoro musí rozhodnúť: buď prijme pomoc príťažlivého Zaša, ktorý sa správa inak než priemerný boľševik, alebo neznáme kúzlo vypustí a bude riskovať jeho dôsledky. Puto medzi vojakom a bývalou princeznou rastie, no všetko sa zmení v okamihu, keď obaja stoja na opačných stranách popraviska. Ovládne Anastázia majstrovstvo kúziel a podarí sa jej prekabátiť boľševikov? Odpovede nájdete v príbehu mladej, tvrdohlavej a zamilovanej cárskej rebelky, ktorá v krutých ruských revolučných časoch nasleduje volanie svojej krvi. Začítajte sa podľahnite jej čaru.
Čítať viac
Originálny názov
Romanov
Počet strán
320
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
667821
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

39 hodnotení

27
8
3
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

2.2.2022
Román Anastázia ROMANOVOVÁ spisovateľky Nadine Brandes je zmesou faktov a fikcie. Dejová linka je relatívne priamočiara. Autorka sa zamerala na dve hlavné udalosti v rodine Romanovovcov - ich väznenie a následne útek. Kým prvá časť knihy je prešpikovaná faktami (väznenie), druhá časť knihy (útek) je čistá fikcia plná akčných scén a kúziel.
Kniha sa čítala veľmi dobre, takmer by som povedala, že sa čítala sama, napriek tomu, že obsahovo nie je veľmi rozmanitá. Autorka sa zamerala na bohaté vykreslenie postáv, ich vzájomné interakcie - väznení verzus väznitelia - v stiesnených podmienkach najprv v Tobolsku a potom v Jekaterinburgu.
O niektorých členoch cárskej rodiny sa dozvedáme viac, o niektorých menej. Dozvedáme sa o ich myšlienkach a pohnútkach, autorka rozpráva o ich láskavosti a dobrote. Okrem Romanovovcov v príbehu vystupujú aj ďalšie historicky reálne postavy, ako napr. lekár Botkin (tiež zavraždený) či Jakov Jurovskij, hodinár, v tom čase pracujúci ako boľševický veliteľ, väzniteľ a vykonávateľ rozsudku smrti.
Na pozadí tragických udalostí rodiny Romanovovcov môžeme sledovať i klíčiacu lásku medzi Máriou Romanovovou a Ivanom Skorochodovom, ktorý patril k boľševickým strážcom rodiny a zároveň nebol fiktívnou postavou. Ako to nakoniec dopadlo s mladou láskou? Tak to už musíte zistiť sami milí čitatelia.
Čítať viac
15
Overený zákazník
7.7.2021
Krásny príbeh
Anastázia Romanovová. Príbeh plný mágie podložený pravdivými historickými udalosťami. Príbeh plný viery, nádeje a lásky, ale zároveň aj zrady a nespravodlivosti.
Cárska rodina Romanovovcov nám v príbehu ukazujú práve ľudské hodnoty. Ukazujú nám ako je potrebné byť k ostatným ľuďom láskavý a ako je potrebné vedieť odpúšťať.
Prvá polovica knihy sa odohráva počas ich vyhnanstva na Sibíri. Spolu s Anastáziou sme tam prežívali krásne, ale aj zlé, kruté chvíle. Veľmi som si obľúbila Anastáziu, jej otca, sestru- Máriu a brata - Alexeja. Už menej som mala rada jej cárovnú, Anastázinu matku.
Ako sa blížila druhá polovica knihy udialo sa pár zvratov, ktoré som absolútne nečakala a takmer som sa pri nich rozplakala.
V druhej polovici knihy už sledujeme celkom vymyslený príbeh. Ale to neznamená, že by to bolo horšie ako prvá polovica. To vôbec nie. Práveže to bolo rovnako úžasné. Autorka má naozaj príjemný štýl písania a náš slovenský preklad sa mi veľmi páčil.
Presne takéto príbehy potrebujeme vo väčšom množstve. Je tu ukázaná ľudská láskavosť, milosť, láska k rodine, láska k priateľom a sila odpúšťania.
Myslím, že toto je kniha, ktorá chytí každého za srdce a zároveň sa pomocou nej naučí niečo z histórie prostredníctvom krásneho a silného príbehu.
Čítať viac
19.4.2021
Romanovová
Musím sa priznať, že po knihe som zatúžila až po prečítaní Zimného paláca od M.E. Hajdukovej. Bola som zvedavá ako rodinnú tragédiu Romanovovcov popíše Anastázia a bola som milo prekvapená, ako sa autorka pohrala so skutočnosťou a fikciou. Prvky fantasy príbeh naozaj okorenili a spravili ho zaujímavejším. Ak máte radi históriu s trochou nadprirodzena, tak určite odporúčam prečítať. Plus tá obálka - tá je krásna! Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
19.2.2021
zaujímavá a úžasná kniha
Už ako malá som obľubovala kreslenú rozprávku Anastázia. Túžila som sa dozvedieť viac o rodine Romanovových . Dlho som hľadala niečo , čo by upútalo moju pozornosť a hľa našla som. Táto kniha je úžasné dielo plné napätia, emócii so štipkou fantázie ktorá knihu príjemne oživila. Životy hlavných hrdinov sú plné očakávaní . Pri tejto knihe sa nebudete nudiť a dozviete sa niečo o rodine Romanovových keďže autorka uviedla na jej konci skutočné okamžiky života tejto rodiny . Odporúčam všetkým ktorý majú radi niečo z histórie spojené so štipkou fantázie. Čítať viac
20.12.2020
Po knihe som siahla aj po pozitívnom hodnotení ale aj kvôli obálke, nebudeme si klamať. A určite neľutujem! Príbeh bol magický, napínavý, povedala by som, že aj ľudský. Držal ma v napätí, čo sa stane ďalej, aký osud ich všetkých postretne. Určite môžem povedať, že som veľmi spokojná, príbeh mi učaril a istým spôsobom aj rozšíril obzory. Odporúčam! Čítať viac
3

Milovník fantasy, ktorý nepohrdne žiadnou dobrou knihou.

Zachara M.
Overený zákazník
3.12.2020
Hodnotiť knihu podľa obálky sa občas vyplatí :)
Koniec rodiny Romanovovcov ma zaujal už keď som o ňom počula prvýkrát. Preto, keď sa mi v povinnej literatúre objavil ľubovoľný historický román, môj výber bol jasný.
Nebudem klamať, táto kniha ma hneď upútala vďaka svojej nádhernej obálke. Prečítala som si anotáciu a hneď som ju mala doma Už po pár stránkach som pochopila, že príbeh v nej napísaný je minimálne rovnako nádherný ako obal.
Prvá polovica sa viac držala reálnych udalostí a dosť ma zasiahla. Celý čas to išlo na relatívne pokojnej vlne a zrazu len udalosti nabrali rýchly spád a stalo sa presne to, čo som dúfala, že sa nestane...
Druhá časť mala viac fantasy prvkov a aj ma viac bavila.
Koncu som sa obávala, ale ukázalo sa, že zbytočne. Som s ním spokojná a prijala by som aj pokračovanie. Aspoň voľné.
Hlavnú postavu Anastáziu som si veľmi rýchlo obľúbila a miestami som ju až obdivovala za to, ako dokázala klamať a zavádzať a samozrejme aj preto, čo všetko ona a jej rodina zvládli. Boľševikov som nikdy nemala rada, no presne ako napísala autorka v závere, postava Zaša mi ukázala, aký vnútorný boj sa v niektorých z nich v skutočnosti odohrával a že mnohí boli v červenej armáde len kvôli peniazom. To však neplatilo o veliteľovi Jurovskom, ktorého som znenávidela.
Spojiť Rusko, históriu a trochu tých čarov do jednej knihy bol skvelý nápad, veľmi sa mi to páčilo a pokiaľ máte radi aspoň jednu z týchto vecí, historické romány alebo sa rovnako ako ja zaujímate o rodinu Romanovovcov, tak vám ju rozhodne odporúčam!
Puto našich sŕdc...
Čítať viac
30.9.2020
Na knihu som sa tešila, dynastiu Romanovovcov som čítala už predtým v inej knihe. Páčilo sa mi, že tu boli použité historické fakty zasadené do vymysleného príbehu. Jedine, čo mi vadilo boli až moc múdre vety a názory Alexeja, ktorý mal mať v tom období iba 13 rokov. Ja osobne si myslím, že žiadne 13 ročné dieťa takto nemyslí a ani sa nevyjadruje.
Anastázia ako hlavná hrdinka úplne super, aj postava Zaša sa mu páčila, dej pekne zapletený a aspoň trochu happy end. Za mňa plný počet piatich hviezdičiek.
Čítať viac
23
Overený zákazník
19.5.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh, ktorý sa odohrával v tejto knihe mi neskutočne sadol. Už od prvej strany som si obľúbila postavy, prostredie, autorkin štýl písania a opisov,.. K tejto knihe snáď ani nemám čo dodať.
Možno sa niekomi bude zdať príbeh prehnaný alebo slabý, mne sa veľmi páčil.
Autorka v knihe krásne prepojila históriu a fantáziu. Ponúka nám akýsi hlbší pohľad na tragédiu, ktorá stála v rodine Romanovovcov v Rusku.
Pre mňa pútavá kniha, ktorú som prečítala na jeden nádych. Kniha ma bavila, pri čítaní som sa nenudila a dokonca som sa dozvedela niečo nové z histórie Ruska a spomínanej rodiny, ktorú som si obľúbila predovšetkým pre ich súdržnosť, láskavosť aj napriek všetkému, čo sa odohralo a čím si museli prejsť.
Najviac som si obľúbila hlavnú hrdinku Anastáziu a mladého boľševika Zaša. Čo som sa dozvedela až v príhovore autorky ma dosť prekvapilo. To, že postava Zaša pochádza len z autorkinej fantázie som naozaj nečakala. Bol opísaný tak reálne, že by mi nenapadlo myslieť si, že jeho postava bola vymyslená.
Anastázia, sedemnásť ročná princezná, ktorá bola veľký rebel a nezbedník celý príbeh oživila a vniesla do deja množstvo energie. Páčilo sa mi, ako sa nebála následkov, ktoré častokrát ohrozovali život celej rodiny a ich blízkych. Dokázala by obetovať všetko, len aby zachránila svoju cársku rodinu.
Takisto postava Zaša, ktorý ju sprevádzal počas celého príbehu sa mi veľmi páčila. Vzťah, ktorý medzi nimi vznikol bol krásny.
V knihe sa dá nájsť veľké množstvo emócií,  intrigy, hnev, radosť, láska, smútok..
Autorka ma touto knihou vôbec nesklamala, práve naopak. Kniha sa mi čítala ľahko, bola zaujímavá, pútavá, akčná, magická.. Knihu odporúčam všetkým milovníkov kúziel, mágie, histórie, hlavne tej ruskej - cárskej. 
Čítať viac
26.4.2020
Magické
Kniha, v ktorej čosi vyše 300 strán mi pripadalo málo... Príbeh bol kúzelný, aj keď veľmi smutný, no dokázal ma držať v napätí až do poslednej stránky. A predstava, že by sa tento príbeh po tragickej júlovej noci uberal týmto smerom, je veľmi lákavá. V tomto prípade jednoznačne platí, že nádej umiera posledná a odpustenie má cenu zlata. Odporúčam prečítať všetkým tým, ktorí si chcú oddýchnuť od dnešnej uponáhľanej doby a tým, ktorí sú obmedzení iba vlastnou fantáziou... Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Sme zrodení zo zeme, s láskou ju obrábame a ona nám na oplátku dáva všetko, čo potrebujeme. Keď zomrieme, vrátime sa do nej. Vlastne jej patríme.“

Brieždenie v Dženíne - Susan Abulhawová, 2013
Brieždenie v Dženíne
Susan Abulhawová