Si mŕtvy - Sven Lindqvist
Si mŕtvy
14,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Tento titul bol vydaný s podporou Fondu na podporu umenia

Viac o knihe

Čo urobíme so svetom, v ktorom máme možnosť zničiť samých seba v priebehu niekoľkých minút? Stačí stisnúť jeden gombík, odpáliť zopár bômb...
Odpoveď hľadá Sven Lindqvist v dejinách nasýtených pušným prachom i oslepujúcimi zábleskami výbuchov. A zisťuje, že realita ďaleko predstihla všetky najsmelšie sci-fi romány.
Kniha Si mŕtvy - História bombardovania, to je 400 fragmentov, 400 malých výbuchov, ktoré spoločne utvárajú plastickú predstavu o dejinách bomby.
Drážďany, Hirošima, Kórea... Všade tam človek demonštroval svoju absolútnu moc rozsievaním smrti z nebeských výšin a toto konanie sa snažil ospravedlniť tými najabsurdnejšími spôsobmi. A hoci v knihe Si mŕtvy - História bombardovania čítame predovšetkým o minulosti, táto kniha je v istom zmysle aj varovaním do budúcnosti. A môžeme len dúfať, že nie je aj predpoveďou.
Dejiny sú vždy labyrint plný odbočiek, zákrut a slepých uličiek. Iná nie je ani táto kniha. Podobne ako legendárny román Julia Cortázara Nebo-Peklo-Raj, aj Sven Lindqvist nám dáva niekoľko možností, ako cez knihu prejsť, ako ju prečítať. Zároveň nám však umožňuje, aby sme si vybrali aj vlastnú cestu, aby sme v dejinách blúdili celkom slobodne.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
14,99 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
10,69 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
39,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
A History of Bombing
Počet strán
328
Väzba
pevná väzba
Rozmer
166×228 mm
Hmotnosť
684 g
ISBN
9788082031273
Rok vydania
2019
Edícia
Dejiny
Naše katalógové číslo
657123
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Absynt

i mŕtvy. História bombardovania, krutosti, hrôzy, rasizmu, pokrytectva a cynizmu. Temné, miestami aj dosť prekvapivé čítanie nad ktorým len krútite hlavou... Fakty v knihe striedajú pasáže z rôznych sci-fi futuristických knih, opisujúce rôzne scény a vízie z budúcnosti. Ostáva len dúfať, že sa nestanú, vlastne už sa dávno stali ???? Vývoj techniky sprevádza vývoj práva, ktoré rieši otázku a dilemu čo všetko je dovolené vo vojne, vznikajú medzinárodné dohody platné pre celý svet, nie však vždy je to pravda... Toto síce nechcete čítať, ale mali by ste.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

6 hodnotení

4
2
0
0
0

2
2.7.2020
Rozkúskované dejiny bombardovania
Overený nákup
Kniha je napísaná zaujímavým štýlom - je rozkúskovaná na takmer 400 drobných kapitol, medzi ktorými sa dá cestovať rôznymi skratkami. Je to zároveň aj jej najväčším problémom, pretože občas rozprávanie stráca na kontinuite, čitateľ niekedy nevie, ktorú minikapitolu už čítal. Na druhej strane obsah samotný je veľmi zaujímavý a symbolika rozdrobenia knihy na drobné kapitoly (ako keby na ňu padla bomba) dáva možnosť čitateľovi vybrať si svoj spôsob, ktorým chce knihu čítať. Udalosti, ktoré autor opisuje sú smutné, ale poučné - ako ostatne väčšina kníh od vydavateľstva absynt. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
39,98 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green