Nezmeškajte 5-eurovú poukážku ako darček k nákupu! Viac info Nezmeškajte 5€ poukážku k nákupu! Viac info
Šeptuchy - Alena Sabuchová
Šeptuchy
10,52 €
Knihy
E-knihy
10,52 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 12%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Región Podlasia je dodnes opradený legendami a hmlami, v ktorých žijú na prvý pohľad zvláštni ľudia - majú svoju vieru, biedu aj šeptuchy - ženy, ktoré vedia liečiť. Krajiny dospievania a ich obyvatelia nás zväčša určujú na celý ďalší život. Podlasie – rustikálny lesnatý región medzi Poľskom a Bieloruskom, je tak trochu zabudnutá zem. O to väčšie, nie celkom poznané čaro má, neopakovateľnú atmosféru zahalenú do hmiel vystupujúcich nad močiarmi. Dorota, dcéra miestneho hrobára, a jej najlepšia priateľka nasávajú všetok okolitý svet – aj s jeho zložitými medziľudskými vzťahmi, religiozitou, zanedbanosťou, krásou, šeptuchami a nadprirodzenom i tvrdou skutočnosťou. Alena Sabuchová si pre svoje jemné, no zároveň i drsné rozprávanie zvolila krásny priestor a zabývala ho výnimočnými postavami, stojacimi na hranici nielen dvoch susediacich štátov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Šeptuchy - Alena Sabuchová
Zo dna ku hviezdam - Dušan Kadlec
24,12 €
Ušetríte 4,68 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
405 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Artforum
Rozmer
135×184 mm
ISBN
9788081502781
Naše katalógové číslo
623133

Šeptuchy ?? krásny, poetický a vo svojej melanchólii úplne magický text, ktorý som s radosťou a nadšením čítal. Tešil som sa na to, podvedome som cítil, že sa mi to bude páčiť, no ono mi to zarezonovalo podstatne viac, než som očakával. Krásne, toto si pridávam na zoznam kníh, ktoré čítať pre potechu duše.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

4
7.11.2019
Mojou veľkou chybou bolo, že som ku knihe už dopredu pristupovala s očakávaniami, ktoré navodzuje názov. Očakávala som, že sa stane rozšírením sveta, ktorý pre mňa otvorili Jiří Jilík a Kateřina Tučková, vďaka ktorých knihách som sa dozvedela o svete žítkovských bohýň. Odkiaľsi som sa dopočula, že v Podlasí prežíva fenomén žien – zaklínačiek a liečiteliek, ktorý sa na Morave minulému režimu a modernej dobe podarilo vykynožiť. Preto som knihu s tajomným názvom netrpezlivo očakávala. O to väčšie bolo moje sklamanie. Ani celkom nerozumiem, prečo autorka zvolila tento názov – šeptuchy spomína len okrajovo ako akýsi emblematický symbol kraja, bez ktorého by nik netušil, že existuje. Liečiteľky a ľudí, ktorí ich navštevujú, len zosmiešňuje.
Keby som sa dokázala na knihu pozrieť bez očakávaní, asi by som napísala, že je dokumentárnou etnografickou snímkou svojrázneho Bohom zabudnutého kraja pretavenou do beletrie. Jazyk aj štýl sú skvelé (oceňujem najmä originálnu obraznosť jazyka a suchý zmysel pre humor), príbehy príjemne tragicko-poetické, ale nijako sa nedokážem zbaviť pocitu, že Sabuchová, napriek vynikajúcemu nábehu, nedokázala prekonať ten náš slovenský „krpčiarsky realizmus“.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Šeptuchy - Alena Sabuchová
Zo dna ku hviezdam - Dušan Kadlec
24,12 €
Ušetríte 4,68 €

„Na kúrenie je najlepšie staré drevo, na pitie staré víno, na dôverné rozhovory starí priatelia a na čítanie starí autori.“

Francis Bacon