Knihy
E-knihy

Dom 490

Zlo má novú adresu

Mark E. Pocha

Mark E. Pocha (*1981) je Charles Manson slovenskej literatúry, kontroverzný autor hrôzostrašných príbehov, dekadentný umelec života a nositeľ medzinárodnej literárnej ceny Encouragement Award. Umiestnil sa vo finále každej významnejšej českej či slovenskej literárnej súťaže, vrátane Ceny Karla...

Artis Omnis, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2018
Edícia
Margo

Psychologický triler s výraznými prvkami hororu. Príbeh, z ktorého tuhne krv v žilách! Román v štýle filmov Amityville Horror, Paranormal Activity a kníh Žiarenie a Exorcista...

Čítaj viac

4,90 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 51%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Psychologický triler s výraznými prvkami hororuPríbeh, z ktorého tuhne krv v žilách! Román v štýle filmov Amityville Horror, Paranormal Activity a kníh Žiarenie a Exorcista.Zuzana už dávno vedela, aký zavádzajúci je pojem „materská dovolenka“. Akáže dovolenka! Byť doma s deťmi sama, to nemá s oddychom nič spoločné. Je to robota, dokonca viac než to. Hotová rehoľa. Najmä keď sa vám muž túla po Slovensku a vy ste na všetko sama. Je to o nervy. Je to akoby vás spúšťali do studenej čiernej jamy, čoraz hlbšie a hlbšie a vy si idete pľúca vykričať, no nikto nepočúva...Ju trápi materstvo, on sa neúspešne borí s novým románom. No problémy, o akých sa im ani nesnívalo, ešte len prídu... Spisovateľ Martin Lutziak sa s manželkou Zuzanou a dvoma malými deťmi presťahuje z rušnej Nitry do nenápadnej stredoslovenskej obce Kriváň. Manželom neprekáža, že v ich novom príbytku kedysi umreli štyria ľudia – z duchárskych historiek predsa dávno vyrástli. Sotva sa však do domu nasťahujú, začnú sa diať zvláštne veci. Prebúdzajú sa tiene minulosti, ktoré mali ostať navždy pochované. A život mladej rodiny už nikdy viac nebude ako predtým...Autorom psychologického trileru s výraznými prvkami hororu v štýle Stephena Kinga je slovenský spisovateľ Mark E. Pocha (*1981 v Komárne). Svojimi knihami (Krajina kanibalov, Kontakt, Na Dušičky zomrieš) je známy predovšetkým v kruhoch priaznivcov literárnej fantastiky. Keď sa práve nevenuje tvorbe strašidelných príbehov, trávi čas s manželkou a svojimi dvoma malými dcérami. Akúkoľvek ďalšiu podobnosť s Martinom Lutziakom, hlavným hrdinom románu Dom 490, však absolútne vylučuje...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dom 490 - Mark E. Pocha
Kontrakt - Melanie Moreland
9,80 €
Ušetríte 15,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
615991
Rok vydania
2018

Čo si myslíme my

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
25. marca 2019

Táto kniha určite nie je určená pre ľudí s citlivou povahou. Horor s prvkami Žiarenia od Kinga a loziacim dievčatkom po stene patrí medzi klasiku. V knihe nečakajte romantiku, tej sa nedočkáte. Ponurá atmosféra, strach, krv a sex. Všetko, čo by ste od takéhoto románu očakávali.
Knihu prečítate rýchlo, ide to samé, zmestí sa aj do malej dámskej kabelky.
Najhrôzostrašnejšie na mňa pôsobilo to, že hlavná postava románu sa v jednom našom kníhkupectve zapozerá to tajomnej dievčiny.... Ako to skončí, nebudem prezrádzať.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?


Najužitočnejšie recenzie

PS
5
24.11.2018
Dalo by se říci, že Mark dal literatuře znovu opravdu řádně na prdel! V tom dobrém samozřejmě.

Už dříve zvládnutá psychologie postav se mu povedla jestě víc, takže postavy jsou vlastně reálné až živé. Každý zná nějaký takový pár, jaký v příběhu vystupuje, nebo ne, čímž si vlastně lže do kapsy, protože to prostě nechce vidět. A to v tom lepším případě, neboť v tom horším je sám součástí podobného disfunkčního vztahu. A kdo by něco takového chtěl vidět, dokud neprasknou poslední opory a zničující tragédie se přes toho dotyčného nepřevalí.

Samotný příběh mapuje průměrný mladý pár v krizi, kterou nezachránilo ani narození dvou dětí a změna prostředí, jak v to oba doufali. Ba právě naopak. Samotný nadpřirozený faktor příběhu je pouze katalizátorem této krize, který ji jen urychlí a zavede do absurdně tragických hlubin, pro milovníka hororů tak vyhledávaných.

Vždyť jde jen o sondu do sociálně psychologické problematiky povrchních vztahů dnešní doby, kdy už by jsme mohli říci, že jsme moudřejší a máme všechny prostředky pro její řešení, jak vidno opak je pravdou. Nezralost a nedostatek empatie dnešního západního člověka dosáhla už takové krize, že na to musí upozornit i autor "okrajového" uměleckého žánru, s největší pravděpodobností zkušeností z vlastního života.

A světe div se, ono to nádherně funguje, zapadá do sebe a navíc je to opět okořeněné popkulturními odkazy, kterých je na autorův standart o dost méně v poměru k počtu stran a nejsíš právě o to více fungují.

Shrnul bych to tím, že jde o autorovo zatím nejvyzrálejší dílo a opět jak je mým zvykem:" Jen tak dál Marku!"

Za mne jednoznačně palec hore...
Čítaj viac
Juraj
1
17.12.2018
slabúčko napísaný zošitok s vykradnutým dejom. ploché postavy, hlúpučký príbeh, nič originálne. sloh na úrovni stredoškoláka. z hodnotení som čakal kvalitný román, ale nie je to román ani kvalita. asi budú od kamarátov. neodporúčam.
Čítaj viac
Tibor Turanský
8.2.2019
Dom 490
Málo originálna, málo atraktívna, infantilný dej, knihu som nedočítal. Jednoducho veľké sklamanie. Kniha podľa mňa pre pätnásťročných slaboduchých čitateľov. Turanský.
Čítaj viac
Virpi
19.1.2019
Super
Za mňa 5.
Kniha sa podarila, dej bol napínavý až do konca. Dufam, že aj ďalšie knihy budú také vydarené. Vôbec mi neprišlo že je to slabučko napísaný zošitok s vykradnutým dejom a hlúpim príbehom ako som sa tu dočítala. Knihu odporúčam určite nesklame.
Čítaj viac
Lenka
18.1.2019
srandovné a zastarané
Kniha sa mi dostala do rúk v knižnici náhodou, horory nečítam, len tie od Kariku, lebo od Kariku čítam všetko. Tohto autora som nepoznala, nevedela som čo ho viedlo k tomu napísať horor a týmto štýlom. Možno si všimol Karikov úspech po jeho hororových dielach a tak mu napadlo, že slovenský čitateľ je na toto pripravený a tak mu ponúknem mix všetkého. A tak pozhŕňal to najlepšie z americkej hororovej kinematografie za posledných 20 rokov, vybral z toho to, akože, najdesivejšie, zasadil to do slovenského vidieka s typicky slovenskou rodinkou a záhadným domom... to majú ľudia radi, úspech zaručený. Mňa to však neuchvátilo. Dokonca horory ani nepozerám, ale takmer všetko som poznala s filmov (to bola asi najväčšia záhada pri čítaní). Zbytočne preafektované strašidelné scény, ktoré ma mali vyľakať... mňa to rozosmialo. Pri Karikovi som sa bála ísť v noci na záchod, ale pri tejto knihe som sa pri čítaní ani nezľakla, ani nič desivé som necítila. Začiatok sľuboval desivý dej, ale zaklincoval to orgiami počas 2.svetovej vojny... ako sorry, už vidím ako takéto kraviny riešia v tej dobe, sekta - nesekta. Ďalej mi tam prekážalo a myslím, že to bolo totálne navyše, tie podrobné erotické scény, vrátane dĺžky v cm a masturbácie. Zbytočne podrobné. Dej to nikam neposunulo, keby to tam nebolo, nechýbalo by to tam. Predsa tieto scény sa dajú napísať aj omnoho elegantnejšie, aby nepôsobili tak lacno a vulgárne v tomto žánre... S čím sa mohol ešte autor pohrať (ale však načo, s tým by bolo roboty) bol dej. V novodobých hororoch a pri dostupných informáciách by hrdina mal zo zlom aj trošku bojovať... čakala som, že budú po minulosti a záhadách domu pátrať, hľadať riešenia ako sa zachrániť, čakala som nejakú konfrontáciu s temnom, namiesto toho sa len "viezli". Ale tak to mohol autor rýchlejšie ukončiť a voalá, kniha je na svete... Takže lacný, hlúpy a typický záver hororov z 90tich rokov. Keby bola kniha takto napísaná o 30 rokov skôr... ale teraz je to len zastaraný mix všetkého... Ale autor má dobrý štýl písania, za to dve hviezdičky, možno by som mu odporúčala spoločenský žáner s rodinného prostredia s nejakou reálnou zápletkou, tak sa môže vybúriť aj v erotických scénach, keď ho to tak baví. Do hororu nech už radšej nejde, alebo len s upozornením: pre mladšieho a nenáročnejšieho čitateľa.
Čítaj viac
Alena Precechtelová
16.1.2019
Strhujúco napínavá
UF práve som dočítala knižku DOM 490, ktorú napísal slovenský spisovateľ Mark E. Pocha. Teda táto knižka ma poriadne dostala . Ešte teraz mi chodia zimomriavky po tele . Mark ďakujem za napísanie tejto knižky a za Tvoju fantáziu pri písaní . Lebo to nie je iba ako si hovoril na krste knižky na bibliotéke o rodinách ktoré majú problémy vo vzťahoch . Až teraz po prečítaní som pochopila to krstenie zemou . Knižka je úžasná napínavá a strašidelná . Odporúčam ju všetkým čitateľom milujúcim napätie
Čítaj viac
Zana
10.1.2019
Vykradnuté thrillery
Knihu som prečítala s nechuťou.
Mala som pocit, že autor vykradol pár hororov / thrillerov a vyskladal knihu.
Nepáčil sa mi ani štýl písania, štylizácie nasilu, bez širšieho kontextu.
Čítaj viac
LS
1.1.2019
suhrn
dobra kniha doslova na 3, no cakal som viac. taky rychly povrchny pribeh, inspirovany mixom konjuringom, amitvilom, exorcistom a japonskym hororom. cakal som iny pribeh viac svojsky nie skopirovany. kniha sa citala dobre malo to spad mierne napatie. kedze poznam vsetky horory aj staru skolu tak ma to velmi nevzrusovalo ale kniha ma drzala a to je dobre. predstava domu a pribehu presne ako z filmov, co je na skodu veci. dufam, ze autor bude vymyslat vlastny scenar a nekopirovat/instpirovat sa uz znamym stylom. podorujem nasich autorov, uvidime co prinesie dalej.
Čítaj viac
Juraj
17.12.2018
slabota
slabúčko napísaný zošitok s vykradnutým dejom. ploché postavy, hlúpučký príbeh, nič originálne. sloh na úrovni stredoškoláka. z hodnotení som čakal kvalitný román, ale nie je to román ani kvalita. asi budú od kamarátov. neodporúčam.
Čítaj viac
Zuzana
15.12.2018
Úprimne ma prekvapilo, že nie je tak hrubá(v zmysle násilia ako napríklad "Krajina kanibalov" či "Na dušičky zomrieš"") ale určite stojí za to. Rozhodne odporúčam aj túto, aj všetky ostatné.
Dej je perfektne dramatický a verím, že nie som jediná ktorá sa do toho tak veľmi vcítila.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dom 490 - Mark E. Pocha
Kontrakt - Melanie Moreland
9,80 €
Ušetríte 15,56 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth