Knihy
E-knihy

Kirké

Madeline Miller

Americká spisovateľka sa narodila v Bostone a študovala na Brownovej univerzite, kde získala bakalársky a magisterský diplom z klasickej filológie. Po promócii učila latinčinu a gréčtinu a viedla shakespearovský seminár na strednej škole. Na Chicagskej univerzite získala diplom PhD a na Yalovej...

Tatran, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Tatran, 2019

Heliovi, bohu Slnka a najmocnejšiemu z Titanov, sa narodí dcéra. Nymfa Kirké je zvláštne dieťa, má žlté oči a čudesný tenký hlas, no inak po svojom majestátnom otcovi ani pôvabnej zvodnej matke Perse nezdedila nič pozoruhodné...

Čítaj viac

12,90 €

Bežná cena Bežne 18,90 €

Ušetríte 32%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Úchvatný príbeh vyžarujúci rovnakú mágiu ako kúzla obávanej čarodejnice z Odysey. Heliovi, bohu Slnka a najmocnejšiemu z Titanov, sa narodí dcéra. Nymfa Kirké je zvláštne dieťa, má žlté oči a čudesný tenký hlas, no inak po svojom majestátnom otcovi ani pôvabnej zvodnej matke Perse nezdedila nič pozoruhodné. Ako najslabšia zo všetkých bohýň je vystavená ustavičným posmeškom súrodencov, preto hľadá spoločnosť vo svete ľudí. Čoskoro v sebe objaví netušenú moc – ovláda čary, ktoré dokážu premeniť sokyne na príšery a ohroziť samotných bohov.
Zeus ju z obavy pred jej nepredvídateľnými schopnosťami vyženie na opustený ostrov, kde Kirké rozvíja svoje tajomné umenie, krotí divé zvery a stretáva mnohé významné postavy z gréckej mytológie vrátane Daidala, jeho nešťastného syna Ikara, napoly človeka, napoly býka Minotaura, krvilačnej Medeie a, samozrejme, prefíkaného Odysea vracajúceho sa z trójskej vojny. Neželaných či dotieravých hostí s potešením premieňa na prasce, no vie im opäť vrátiť ľudskú podobu. Iných si zasa obľúbi a na istý čas sa stávajú jej milencami. Lenže osamelým ženám často hrozí nebezpečenstvo a rozmarná Kirké na seba nechtiac privolá hnev bohov aj ľudí. Napokon musí čeliť jednej z najdesivejších a najpomstychtivejších božstiev celého Olympu. Ak chce ochrániť svojich drahých, musí pozbierať všetku odvahu a raz a navždy si vybrať miesto – buď medzi bohmi, ktorí jej dali život, alebo smrteľníkmi, ktorých sa naučila milovať.

Vďaka nezabudnuteľným postavám, podmanivému štýlu a strhujúcemu deju je Kirké skutočné majstrovské dielo – očarujúci epos o rodinnom súperení, palácových intrigách, láske i strate, ktorý vyzdvihuje silu nezlomnej ženy vo svete, kde dominujú muži.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kirké - Madeline Miller
Radodajka - Radodajka
18,89 €
Ušetríte 6,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Circe
Rok vydania
2019
Počet strán
304
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
612227

Kikré je vynikajúco napísaný epos z čias bájnych gréckych bohov a Titanov. Zachytáva životnú cestu mladej a odstrkovanej dcéry Titana Hélia - čarodejnice Kirké. V príbehu vystupujú mnohé legendárne postavy antických bájí so svojimi spletitými osudmi. Kniha by určite nemala chýbať v knižnici priaznivcov historických románov.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

25 hodnotení

20
4
1
0
0

7
pred piatimi dňami
Kniha, ktorá ma vrátila do detstva
Kniha, ktorá ma vrátila do detstva, ale s rozumom, pocitmi a poznaním dospelej ženy. Stotožnila som sa s hrdinkou a celý čas som vedela, že toto je život človeka dnešných dní, ktorí žili “bohovia starých gréckych bájí” PRE MŇA ÚPLNE TOPKA POSLEDNÝCH DNÍ
Čítaj viac
Michaela
11.8.2019
Pre mňa trošku sklamanie. Kniha bola už pred vydaním hodnotená ako skvelý bestseller. Ak by som sa po prečítaní mala rozhodnúť znovu, už si ju nekúpim. Prečítať sa dala, na chvíľu zabavila, ale ničím extra nepodnietila moju čitateľskú dušu. Môže to byť zaujímavá kniha pre niekoho, kto nepozná grécke báje, ak ich ale poznáte, nebude sa Vám veľmi páčiť.
Čítaj viac
Jana Morávková
9.8.2019
Kirké
E-knihy mám rada preto, že chodia všade so mnou, krátia mi čas čakania, odvedú mňa do deja knihy. Nemusím strácať čas opatrným uložením knihy do tašky.
Kirké je veľmi pekným, pokojným čítaním, prečítajte si, istotne Vás poteší.
Čítaj viac
4
6.8.2019
Výborná
Nemala som veľké očakávaniana, napriek tomu som dostala úžasný príbeh o silnej žene. Napíšem to bez akéhokoľvek preháňania, že toto jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala. A Kirké sa stala mojou obľúbenou ženskou hrdinkou. Ak sa bojíte tej gréckej mytológie, tak sa nebojte. Na zadnej strane máte vypísané postavy - Titani, obludy, smrteľníci aj Olympskí bohovia, ktorí sa v knihe nachádzajú. Zo začiatku mi to pomohlo, potom som to už nepotrebovala. Príbeh sa točí hlavne okolo Kirké a jej návštevníkov, ktorí prídu na ostrov. Odporúčam!
Čítaj viac
9
26.7.2019
Viac než len kniha
Tento príbeh som prečítala na jeden šup behom piatkového poobedia. Nemohla som ju pustiť z ruky, príbeh Bohyne ma úplne dostal, lapala som po dychu a neverila vlastným očiam. Kirké si počas svojho dlhého života prešla mnohými štádiami vývoja, od malého naivného dievčatka až po silnú ženu. Dlho som nečítala knihu s takou silou, akú vo mne vyvolala táto. Odporúčam aj tým, čo neobľubujú antickú mytológiu, príbeh vás zaujme a už nepustí!
Čítaj viac
Alexandra
17.7.2019
úžasná kniha
túto knihu som prečítala za dva večery a nemohla som ju pustiť z rúk, svet gréckej mytológie a Homérových Ilias a Odysea očami bohyne Kirké, a predsa to bolo také ľudské.
Čítaj viac
6
24.6.2019
Výborná
Priznám sa, že už dlho som si nekúpila nič, čo by sa týkalo mytológie a tak som bola veľmi zvedavá na túto knihu. A nesklamala. Naozaj sa dobre číta a prináša zaujímavé informácie o živote čarodejnice Kirké. Dokonca také, o ktorých som ani len netušila. Som rada, že som si ju kúpila a môžem odporúčať tým, čo majú radi mytológiu
Čítaj viac
Michal
19.6.2019
Úžasná kniha
Ešte nikdy som sa nezamotal do príbehu tak ako teraz. Príbeh je absolútne úžasný a určite sa tam nájde každý. Spoznať svoje zlé aj dobré stránky a napraviť ich . Jediná nevýhoda tejto knihy je, že nie je dlhšia
Čítaj viac
4

Študentka informatiky a vášnivá čitateľka, ktorá preferuje romantické, fantasy a sci-fi knižky. Knihy nielen rada číta, ale rada o nich aj píše.

Magdaléna Ondrušková
4.6.2019
Kirké nie je len obyčajná dcéra boha Slnka...je to čarodejnica z ostrova Aiaia
Tak táto kniha bola absolútna pecka. Neskutočne silná a zaujímavá hlavná hrdinka, ktorá sa nebála a bojovala si za svoj cieľ. Grécka mytológia, ktorou sa autorka inšpirovala bola veľmi dobre spracovaná a veľmi oceňujem, že na konci knihy sa nachádzal akýsi prehľad niektorých postáv a oblúd.
Po tejto knihe siahnite ak:

Máte radi (grécku) mytológiu
Máte radi silné ženské hrdinky
Máte radi kvalitný prepracovaný príbeh
Máte radi príbeh, v ktorom sa nachádza veľa postáv
Máte radi príbeh, ktorý zachytáva dlhší časový úsek života hlavnej postavy
Nevadia vám dlhé odseky a pomalší spád príbehu
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kirké - Madeline Miller
Radodajka - Radodajka
18,89 €
Ušetríte 6,00 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia