Knihy
E-knihy

Jednoducho zmizla

Nezvestné dievča, pochované tajomstvo.

Tatran, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Tatran, 2019

Deň ako každý iný. Tínedžerka Ellie sa vybrala do knižnice, no nedošla tam a odvtedy ju už nikto nevidel. Akoby po nej zľahla zem. Jej matka Laurel verí, že dcéra žije, ale kde ju má hľadať? Prejde desať rokov, traumou postihnutá...

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Deň ako každý iný. Tínedžerka Ellie sa vybrala do knižnice, no nedošla tam a odvtedy ju už nikto nevidel. Akoby po nej zľahla zem. Jej matka Laurel verí, že dcéra žije, ale kde ju má hľadať? Prejde desať rokov, traumou postihnutá rodina sa rozpadne a Laurel zostane so svojím žiaľom sama. Keď stretne sympatického Floyda, po dlhých rokoch opäť zažije šťastie. Ale je naozaj skutočné? Možno nájsť lásku vo veku päťdesiatpäť rokov? Prečo sa slávny spisovateľ zaľúbil práve do nej, do staršej neatraktívnej ženy? Keď sa Laurel prvý raz stretne s Floydovou dcérou Poppy, premkne ju zlá predtucha. Bolo ich zoznámenie naozaj náhodné? Aký človek sa skrýva za Floydovou peknou tvárou? Vzťah Floyda a jeho dcéry je zahalený tajomnosťou. Je príliš láskyplný, ideálny a dokonalý, aby mohol byť aj pravdivý. Laurel má podozrenie, že tu niečo nesedí. Naozaj ju Floyd miluje, alebo je to len pretvárka? Laurel nevie, či mu má dôverovať a či má pokračovať vo vzťahu, ktorý ju napĺňa čoraz väčšími obavami a pochybnosťami.

Strhujúci príbeh o zmiznutom dievčati je vyrozprávaný z perspektívy viacerých osôb a v rôznych časových odstupoch. Celok sa pred čitateľom odkrýva len kúsok po kúsku ako stará odlupujúca sa maľovka. Napätie je priam neznesiteľné. Nevieme, komu môžeme veriť, čo je pravda a čo nie, môžeme sa len dohadovať a chvíľami skončíme v slepej uličke. Ktovie, či život ušetrí sympatickú a milú hrdinku ďalšej nočnej mory? Román Jednoducho zmizla nie je krvák, no napriek tomu naháňa hrôzu a vyvoláva zimomriavky vďaka postavám, ktoré autorkina fantázia vzkriesila k životu, aby sa s chuťou pohrala s nervami čitateľov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jednoducho zmizla - Lisa Jewell
Placebo Ja - Baja Dolce
18,90 €
Ušetríte 9,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Then She Was Gone
Rok vydania
2019
Počet strán
304
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
612225

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Katka
2.6.2019
Recenzia
Kniha sa veľmi dobre číta, vzhľadom na krátke kapitoly z pohľadu rôznych osôb. Mala som ju prečítanú za pár hodín, lebo som bola zvedavá, ako to dopadne. Bola som však zo záveru trocha sklamaná, nakoľko to bolo zrejmé zhruba od polovice knihy, preto som stále čakala niečo, čo ma prekvapí a šokuje, aby som si po dočítaní knihy povedala, že WOW toto som nečakala - žiaľ nestalo sa tak. Každopádne, príjemná odychovka a zaujímavý dej :-)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jednoducho zmizla - Lisa Jewell
Placebo Ja - Baja Dolce
18,90 €
Ušetríte 9,50 €

„Ak knihu nemôžeme s potešením čítať znovu a znovu, potom ju netreba čítať vôbec.“

Voltaire