Knihy
E-knihy

Zadná izba

Jorn Lier Horst

Jørn Lier Horst (1970) až donedávna pôsobil ako hlavný vyšetrovateľ v Larviku, študoval kriminológiu, filozofiu a psychológiu. Debutoval detektívnym románom Kľúčový svedok, ktorý bol založený na skutočnom prípade. Uviedol ním dnes už deväťdielnu sériu kníh s inšpektorom Williamom Wistingom a jeho...

Premedia, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #2
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Premedia, 2019
2. diel série
Odložený prípad
Edícia
Labyrint

Keď náhle umiera bývalý minister zahraničných vecí Bernhard Clausen, zavolá si inšpektora Wistinga samotný generálny prokurátor. V chate špičkového politika sa totiž po jeho smrti niečo našlo. Niečo, čo je v absolútnom rozpore...

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 39%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Keď náhle umiera bývalý minister zahraničných vecí Bernhard Clausen, zavolá si inšpektora Wistinga samotný generálny prokurátor. V chate špičkového politika sa totiž po jeho smrti niečo našlo. Niečo, čo je v absolútnom rozpore s tým, ako Clausen žil a pracoval. Nebol azda tým angažovaným a poctivým politikom, za akého ho všetci mali? V hre je nielen jeho povesť, ale aj povesť krajiny, a preto treba pristupovať k vyšetrovaniu diskrétne.
Tajným vyšetrovaním poveria práve Wistinga, ktorý do tímu prijme aj svoju dcéru Line. Ako novinárka sa môže pýtať na veci, na aké sa on ako policajt pýtať nemôže. Okrem znepokojujúceho nálezu v chate politika začne všetkých zaujímať predovšetkým jedna vec: Čo sa stalo s mladíkom, ktorého videli naposledy živého pri Gjerskom jazere? Po odpovedi na túto otázku pátra aj Adrian Stiller, špecialista na otváranie starých prípadov.
Wisting a Stiller rýchlo zisťujú, že nemajú na výber – ak chcú rozlúsknuť tajomstvo zadnej izby, musia spolupracovať.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zadná izba - Jorn Lier Horst
Najjasnejší súmrak - Aly Martinez
15,50 €
Ušetríte 8,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Det innerste rommet
Rok vydania
2019
Počet strán
284
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
598173

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

9 hodnotení

8
1
0
0
0

Stanislav Verešvársky
pred štyrmi dňami
Výborná detektívka s autentickou atmosférou
Jorn Lier Horst ponúka čitateľovi ďalší zo svojich pútavých príbehov s inšpektorom Wistingom. Čaro jeho príbehov spočíva v autenticite - pútavom rozprávaní vyšetrovania z prostredia, ktoré autor dôverne pozná a dokáže zaujímavo sprostredkovať. Výborná detektívka!
Čítaj viac
Milan Černák
19.5.2019
Horst ma nikdy doteraz nesklamal a najnovšia skúsenosť je rovnaká. Už teraz sa teším na jeho ďalšiu knihu... Odporúčam nielen pre jeho fanúšikov, ale ako návnadu pre tých, čo ho ešte "neskúsili".
Čítaj viac
Marta
18.5.2019
Jorn Lier Horst - Zadná izba
Kniha Zadná izba sa výborne číta. Dej je napínavý od prvej stránky až po poslednú. Autor vynikajúco vykresluje všetky postavy, či už kladné alebo záporné.
Knihy od tohto autora odporúčam všetkým čitateľom dobrých detektívok.
Čítaj viac
Vlasta Harachová
18.5.2019
Zadná izba
Výborná detektívka, vidno, že autor bol sám vyšetrovateľom a nemá kadejaké abstraktné vraždy. Veľmi dobre sa číta a hladný hrdina je sympatický. Prečítali sme ju na jeden šup!
Čítaj viac
Maťa Kušnieriková
15.5.2019
Motívom sú peniaze

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Znova sa mu to podarilo. Navnadiť ma tak, aby som knihu z rúk nepustila, kým ju nedočítam. Spočiatku som síce váhala, nakoľko politická kniha bude, rýchlo som však bola vyvedená z omylu. Postavil to na dobrých základoch, nenútene. Zločiny, ktoré Wisting musí vyriešiť, spolu zdanlivo nesúvisia, no pod drobnohľadom zisťujeme, že všetko spolu súvisí. Smrť chlapca, ukradnuté peniaze, aj politika. Keď sa do prípadu zapojí vyšetrovateľova dcéra, novinárka Line, vyšetrovanie nadobudne nový smer, pretože ona môže klásť odlišné otázky. Kvitujem toto spojenie - policajný vyšetrovateľ a novinárka - atmosféra deja je príjemne napätá. Druhý prípad série Odložený prípad otvára morálnu tému. Ako by sme sa zachovali my, keby sme mali takú príležitosť? Príležitosť získať peniaze... Cena za ne však bola príliš vysoká. Celá recenzia u mňa na blogu www.mojeknihy.com
Čítaj viac
Derek
8.5.2019
Druhýkrát a ešte lepšie
Horst sa zatiaľ - narozdiel od mnohých škandinávskych autorov - politike vyhýbal, jeho premiéra mu celkom vyšla, dej sa točí okolo zvláštneho nálezu na chate ľavicového politika, s ktorým ku koncu jeho života nebolo čosi v poriadku. Vyšlo to dobre rovnako ako celá nová séria Odložený prípad, kde sa Wisting vracia k nedoriešeným prípadom či zločinom z dávnejšej minulosti. Zadná izba má o niečo komplikovanejšiu zápletku ako prvý diel série a možno aj preto sa mi zdá ešte lepší. Nie je to prekombinované, len dobre vystavené, teším sa na ďalší diel.
Čítaj viac
Alojz Pukaj
4.5.2019
Opäť svižne prepracované viaceré vyšetrovania. Dobré sa čítalo, hlavne koniec bol už napínavý. Po úspešnom prvom diely Katharinin kód dom ale čakal viac, preto tentoraz len 4 hviezdičky.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zadná izba - Jorn Lier Horst
Najjasnejší súmrak - Aly Martinez
15,50 €
Ušetríte 8,35 €

„Ak sme po prečítaní knihy len takí, akí sme boli predtým, buď sme zlí čitatelia, alebo kniha nebola umeleckým dielom.“

Jesenská