Priemerný index šťastia - David Machado
Priemerný index šťastia
11,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Priemerný index šťastia

3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Portugalský inštitút, 2019

Ďalšie formáty

E-kniha
9,00 €

Na stupnici od 0 po 10, ako ste spokojný so svojím životom? Daniel má plán, niečo ako denník budúcnosti. Občas v ňom urobí pár zmien, ale inak má všetko, čo si predsavzal prácu, domov, rodinu. Daniel je šťastný. Potom sa však stane niečo, s čím vo....

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Na stupnici od 0 po 10, ako ste spokojný so svojím životom?

Daniel má plán, niečo ako denník budúcnosti. Občas v ňom urobí pár zmien, ale inak má všetko, čo si predsavzal prácu, domov, rodinu. Daniel je šťastný. Potom sa však stane niečo, s čím vo svojom pláne nepočítal. Portugalsko zasiahne hospodárska kríza a Daniel spolu s tisíckami ďalších ľudí príde o prácu. Akoby toho nebolo dosť, jeho najlepší kamarát skončí vo väzení, manželka s deťmi sa odsťahujú k svokrovcom, rodina príde o dom a Daniel si prejde doslova peklom. Napriek tomu sa nevzdáva, verí, že ak sa bude naozaj snažiť, všetko sa vráti do starých koľají. No keď mu kamarát Xavier medzi rečou spomenie priemerný index šťastia, Daniel začne pátrať po tom, akú hodnotu má jeho vlastné šťastie.

Román Priemerný index šťastia nie je žiadnym návodom k šťastiu ani motivačnou literatúrou. Je to realistický pohľad do duše Daniela, ktorý zvádza boj s tým, po čom túži a čo ovplyvniť nedokáže, a ktorý sa vo fiktívnom rozhovore s kamarátom Almodóvarom zamýšľa nad tým, akú nádej prenechávame budúcim generáciám.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
11,00 €

Posielame do šiestich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
9,00 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Priemerný index šťastia - David Machado
Štvrť - Gonçalo M. Tavares, Rachel Caiano (ilustrátor)
22,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
215
Hmotnosť
399 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Portugalský inštitút
Rozmer
155×215 mm
ISBN
9788097316020
Naše katalógové číslo
592037

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

5

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
6.11.2019
Keby sa mi táto kniha nedostala do rúk, bolo by moje čitateľské srdce ochudobnené o skvelý zážitok. Hlavnými motívmi sú šťastie, kríza osobnosti a nádej. Hlavný hrdina Daniel dostal poriadne naložené! A predsa sa cíti šťastne...zatiaľ. Je bez práce a jeho kamoš Almódovar z väzenia neodpovedá. No je tu ešte ďalší kamoš - Xavier, ktorý sa po dvanástich rokoch rozhodne vyjsť z bytu. Dobrodružstvo plné humoru, sviežosti, ale aj vážnosti a nejakých tých absurdných situácií sa môže začať. Hoci je ústredným motívom najmä šťastie, autor upozorňuje aj na poklesnutú morálku spoločnosti. Cez hlavného hrdinu si kladie otázku: Aký svet zanecháme svojim deťom?
Ja som sa na strastiplnej ceste Danielovým peklom a očistcom až do raja bavila. Machado sa ukázal nielen ako brilantný rozprávač, ale tiež ako vtipkár. To by na dobrý príbeh možno aj stačilo, no verte, že to nie je všetko. Autor je navyše veľmi empatický a dokáže brnknúť aj na clivú strunu. Zažila som emócie všetkého druhu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Priemerný index šťastia - David Machado
Štvrť - Gonçalo M. Tavares, Rachel Caiano (ilustrátor)
22,00 €

„Pamätajme, že kto píše pre hlupákov, nájde vždy široký okruh čitateľov.“

Lev Nikolajevič Tolstoj