Knihy
E-knihy

Ďalšie formáty

9,70 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Život nám nepatrí. Život nami prechádza.

Na Sicílii blízkej budúcnosti, zdevastovanej epidémiou a obrovskými požiarmi, sa tvrdohlavé a veľmi odvážne trinásťročné dievča vyberie hľadať mladšieho brata, ktorého uniesli. Počas dramatického putovania po vypálených poliach a tajuplných lesoch, pomedzi rozvaliny veľkých nákupných centier, naprieč opustenými mestami a mestečkami, cez obrovské priestory znovu postupne pohlcované prírodou stretáva iba zdivené hordy rovesníkov, ktorí prežili. Jej jediným sprievodcom je zošit s pokynmi. Napísala ich mama v období, keď už bolo očividné, že záhadnú, rýchlo sa šíriacu chorobu neprežije, tak ako ju neprežije nikto z dospelých. Dospievajúca Anna sa každým dňom bolestne presviedča, že niekdajšie pravidlá rýchlo prestávajú platiť. Je nútená stanovovať si nové a presadzovať ich medzi tými, s ktorými sa stretáva pri úpornom hľadaní lepšieho sveta a lásky.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

13,90 €

Posielame do troch dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
9,70 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Anna - Niccollo Ammaniti
Zlodej duší - Sebastian Fitzek
18,65 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Anna
Rok vydania
2019
Počet strán
296
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
581791

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,2 / 5

4 hodnotenia

1
0
2
1
0

6

Knihomoľka, lovkyňa antikvariátnych pokladov a milovníčka ilustrácií

Irisa Krížiková
11.10.2019
Boh múch na sicílsky spôosob
Ak ste čítali román Boh múch od Williama Goldinga, Anna Vám túto knihu určite pripomenie. Tak ako v Bohovi múch, aj v Anne autor predstavuje dystopický svet, v ktorom si vládnu deti. Tie postupne zabúdajú na etické a morálne princípy a ich jedinou snahou je prežiť za každých okolností. Krutosť a ľahostajnosť voči životu tých druhých sa stane ich druhou prirodzenosťou.
Túto smutnú víziu autor zhmotnil do pomerne krátkeho príbehu zasadenom na Sicíliu blízkej budúcnosti. Jeho opisy zdevastovaného prostredia sú veľmi realistické a obrazotvorné. Dej plynie chronologicky, s občasnými odbočkami v spomienkach hrdinov k časom pred apokalypsou.
Samotný námet má potenciál a zaujme určite každého milovníka dystopického žánru. Pri čítaní som však ja osobne pendlovala medzi nadšením a zhnusením. Miestami sa mi kniha naozaj páčila, miestami bola nepríjemná až nechutná. Iste, samotná téma a autorovo spracovanie si priam pýtali drsné scény. Mala som však dojem, že autor priveľmi tlačí na pílu a že niektoré veci a pričasté opakovanie už spomenutého si mohol odpustiť. Menej je niekedy predsa viac.
Zároveň ma kdesi v hlave stále hlodala myšlienka, že toto mohol napísať jedine chlap. Podľa mňa sa autorovi nepodarilo vystihnúť vnútorný svet dospievajúceho dievčaťa vierohodne, a preto niektoré scény pôsobia rušivo.

Kniha mne osobne príliš nesadla, avšak nezatracujem ju. Mne osobne v knihe chýbalo nejaké jasné posolstvo a aj nápad by si síce zaslúžil hlbšie spracovanie, ale pre fanúšikov žánru to môže byť zaujímavé osvieženie.
Čítaj viac
15
28.6.2019
Na túto knihu musíte mať náladu
Táto kniha nie je pre každého. Keď niekto očakáva post-apokalypticky príbeh plný zvratov a napätia s vyvrcholením na konci , nedočká sa. Je to síce príbeh ktorý sa odohráva po tom co, horúčka vyhladila všetkych dospelých a na svete ostali len deti, ktoré sa správajú viac než detinsky .. Ale je to v prvom rade o ceste za lepším zajtrajskom, o dospievaní a o nestracani nádeje. Od tejto knihy som očakávala niečo absolútne iné, ale prekvapila ma..v pozitívnom zmysle. Autor používal naturalistický a drsný jazyk a celkom ma dostalo ako opisoval také javy ako menštruácia, dospievanie chlapcov a hlavne smrť(... "prines dva čierne vrecia, hlavne aby nemali v sebe diery..").. Pretože to opísal celkom Realisticky. Čítaj viac
5
31.3.2019
Originálne, ale...
Odeon knihy mám rada, takže pre mňa nebolo dlhou úvahou, či si prečítam, aj najnovšiu Annu. Dlho-predlho som žiadnu dystopiu nečítala, tak som sa aj celkom tešila na osvieženie a celkovo... kniha znela sľubne. Avšak musím s veľkou ľútosťou uznať, že s touto knižkou sme si nesadli už veľmi skoro. Od prvých stránok som necítila nadšenie a bola som nemilo prekvapená prvkami a naturalizmom, ktorým autor v príbehu nešetril. O to viac som sa cítila nepríjemne, keď hlavnými hrdinami boli deti a áno, aj keď som si vedomá toho, že išlo o príbeh, v ktorom trebalo prežiť a prebojovať sa... Nepáčilo sa mi to. Autorovi musím uznať jeho originalitu, pretože vymyslieť niečo nové, nie je práve jednoduché, to sa týka, aj jeho prevedenia. Škoda však, že mne to nesadlo. Som však presvedčená, že napriek všetkým prvkom, ktoré prekážali mne, si Anna nájde svojich čitateľov, ktorým sa zapáči jej úprimnosť a priamosť. Čítaj viac
Neliss
29.3.2019
Svojské čítanie
Táto kniha neprináša očarujúci, povznášajúci príbeh plný nádeje. Nie je to ani bežná príbehová dystópia, ktorá vás strhne svojou dynamikou a nepustí do poslednej strany. Na pomerne malom počte strán dostanete akýsi výsek zo života mladého dievčaťa v katastrofickej budúcnosti. Autor síce postupne odhaľuje nové skutočnosti, dodáva potrebné informácie a rozhodne sa treba pripraviť na viacero šokujúcich zvratov, no bola by chyba očakávať vyslovenú príbehovosť či jednoznačné rozuzlenie. Nefunguje to tak ani v skutočnom živote, ani v tejto knihe. Autor sa rozhodol svoj realistický náhľad posunúť ešte o úroveň vyššie – vôbec nešetril nepríjemnými detailmi. Zatiaľ čo v primeranom množstve by na mňa zapôsobili, takto som bola po čase otrávená. Okrem toho sa podľa mňa autor toľko snažil provokovať, až to šlo na úkor hĺbky postáv. Minimálne pri hlavnej postave Anne by som očakávala, že jej charakter bude pôsobiť trojrozmernejšie. Navyše by som uvítala jednoznačnejšiu pointu. Možno mi ju mala nahradiť celá kopa podnetov na zamyslenie a zaujímavých myšlienok (ktoré v knihe rozhodne nájdete), ibaže nestalo sa. Aby som to zhrnula, ide o svojské zaujímavé čítanie, ktoré má svoje silné stránky a určite si získa množstvo čitateľov, u mňa však celkom nezabodovala. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Anna - Niccollo Ammaniti
Zlodej duší - Sebastian Fitzek
18,65 €

„Nikdy nepožičiavaj knihy, pretože ti ich nikto nikdy nevráti. Všetky knihy v mojej knižnici sú tie, ktoré mi požičali iní...“

Anatole France