Knihy
E-knihy
8,79 €

Bežná cena Bežne 12,50 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Dostupné aj v zaujímavej kolekcii za výhodnú cenu! Nečakajte! Akcia je obmedzená a platí len do 31.12.2016.

Keď sa Alec Valcourt, londýnsky učiteľ tanca, ocitne v role hlavy rodiny, presťahuje sa spolu s matkou a sestrou do zapadnutej dedinky v grófstve Devonshire, aby tu začal nový život. Čaká ho však nepríjemné prekvapenie: vedúca osobnosť dediny, lady Midwinterová, z istých dôvodov, ktoré sú pochované hlboko v jej minulosti, tanec zakázala. Alec nečakane nachádza spojenca v jej dcére. Hoci si spočiatku od koketnej Julie Midwinterovej udržiava odstup, postupne zisťuje, že pod smelým zovňajškom sa skrýva zraniteľná duša. Julia si napriek matkinmu nesúhlasu pekného učiteľa tanca hneď obľúbi, no nedokáže pochopiť, prečo odišiel z Londýna a vyhýba sa otázkam týkajúcim sa jeho minulosti. Podarí sa Julii s Alecovou pomocou odhaliť staré tajomstvá a vniesť do pochmúrnej dedinky a do matkinho uboleného srdca nový život? Vďaka Učiteľovi tanca vám pred očami ožije zaujímavé povolanie, ktorého cieľom bolo mladým dámam a džentlmenom vštepiť spoločenské zručnosti zvyšujúce šancu nájsť si „dobrú partiu“ – majetného partnera. Kniha obsahuje aj otázky na skupinovú diskusiu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Učiteľ tanca - Julie Klassen
Maliarova dcéra - Julie Klassen
17,58 €
Ušetríte 7,42 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Dancing Master
Rok vydania
2019
Počet strán
434
Vydavateľstvo
i527.net
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
538961

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

22 hodnotení

16
4
1
1
0

Ivet
8.4.2019
Júlia Klassen ma nikdy nesklame. Všetky knihy ma zaujali a nemohla som sa dočkať konca.
Teším sa na ďalšie knihy, ktoré napísala. Dúfam, že budú postupne vydávané.
Čítaj viac
Marieta
26.5.2016
Názor čitateľa
Veľmi pekná a zaujímavá kniha - počnúc príbehom, opisom postáv, jednotlivých charakterov, až po výstižnú a elegantnú obálku...Pútavý, stále gradujúci dej, citlivé spracovanie zaujímavej témy a hlavne zvýraznenie potreby odpustenia a zmierenia v našom živote, presadzovanie skutočných hodnôt. Milo ma prekvapila prezentácia čistej lásky až do manželstva, to bolo asi najkrajšie na tomto diele a veľmi to oceňujem.Určite odporúčam!
Čítaj viac
Mária Poláčková
13.5.2016
výborná
Krásna kniha. Zhltla som ju za jeden večer. Spočiatku som váhala, romantická kniha, kde je hlavnou postavou muž mi veľmi nesedela, ale od prečítania prvej strany som sa od knihy nemohla odtrhnúť. Možno by bolo dobré upraviť anotáciu. Prečítala som všetky knihy, ktoré autorke na SK vydali, sú krásne, no táto je zatiaľ moja najobľúbenejšia. Dej sa nevliekol, ale súvisle plynul. Určite odporúčam, kniha je veľkým zážitkom. Teším sa na ďalšie knihy od J. Klassen.
Čítaj viac
Kristy
17.4.2016
Výborná :)
Úžasná kniha :). Autorku Julien Klassen mám čoraz radšej! Má úžasný štýl písania, skvelé nápady a aj ked svoje knihy píše v 21. storočí, nie je pre ňu problémom preniesť svojich čitateľov do čias krásnych rób a zdvorilostných fráz. J.Klassen sa pridala k mojim najobľúbenejším autorkám. Som veľmi rada, že na Slovensku sa postupne vydávajú aj jej ďalšie knihy :). Odporúčam :)!
Čítaj viac
annu
31.3.2016
Odporúčam.
Výborne napísaný príbeh, knihu som prečítala jedným dychom. Malinkou chybičkou krásy bola pre mňa len postava Julie, ktorú autorka vytvorila podľa typického klišé - sladká tvárička, blond kučery a ľahkovážna povaha. Našťastie hlavný hrdina sa vyznačuje rozumnosťou, rozvážnosťou a sympatickou vytrvalosťou v uskutočňovaní svojho plánu - postarať sa o rodinu a venovať sa svojmu povolaniu. Tiež sa mi páčilo, že všetky tajomstvá sa neodkryli hneď na desiatej strane, takže kniha si až do konca zachovala napätie.
Čítaj viac
Martina Troppová
25.5.2015
Názor čitateľa
Táto kniha sa mi čítala lepšie ako predchádzajú kniha od tej istej autorky Učiteľova dcéra. Do deja vstupuje viac postáv, a tým je to zaujímavejšie aj komplikovanejšie. Čo robiť, aby predsudky z minulosti neovplyvňovali našu prítomnosť a budúcnosť? Ako pomôcť ľuďom, ktorých máme radi, aby vedeli prekročiť svoj tieň?
Čítaj viac
Lucia Vašutová
13.5.2015
skvela autorka
Konečne som si našla autorku jak vyšitú pre mňa. A zistila som, že niekto píše aj slušné historické romány. Veľmi sa z toho teším. A teším sa, že hádam sa postupne dočkáme aj jej ďalších kníh.
Čítaj viac
6.1.2015
Odporúčam!
Tak, ako aj prvá kniha, ktorú som od Julie Klassenovej čítala (Učiteľova dcéra), ma aj táto nesmierne nadchla a absolútne nesklamala. Krásny príbeh s hlbokým posolstvom. O odpustení, hľadaní samého seba, o odhodlanosti....a samozrejme o láske. O skutočnej láske. Nie o takej, s akou sa dnes bežne stretávame a obhajujeme ju. Je to láska, ktorá prichádza postupne, spoznávaním sa, láska čistá až do manželstva. A to sa mi na týchto Klassenovej historických románoch asi najviac páči... Je to naozaj kniha s hodnotami...
Nechýba tu ani zápletka či tajomstvá, ktoré sa pomaly odhaľujú. Veľmi sa mi páčia aj autorkine opisy- či už opisy okolia alebo postáv. (Už pri prvom opise Aleca som si hrýzla do pery... :D )
Neostáva mi nič iné, len ju vrelo odporúčať dúfajúc, že úžasné vydavateľstvo i527.net vydá aj ďalšie knihy od tejto autorky. :)
Čítaj viac
Marieta
26.5.2016
Názor čitateľa
Hodnotenie, s ktorým sa úplne stotožňujem ... " skutočná láska, nie taká , s ktorou sa bežne stretávame a obhajujeme ju"
Čítaj viac
slavka
19.12.2014
môj názor na knihu
Dej sa odohráva ešte na začiatku 19. storočia, keď dámy nosia krásne šaty a z mužov sú džentlmeni. Autorka sa snažila čitateľovi čo najviac priblížiť toto obdobie. Použila pri tom rôzne opisy, no aj úryvky, ktoré sa vyskytovali pri každej kapitole. Svojim štýlom to pripomína diela Jane Austenovej, no spôsob písma je už novší a ľahšie sa číta.

Hlavné postavy Julia a Alec čitateľovi hneď prirastú k srdcu. Julia aj keď pôsobí veselo, má v sebe smútok, ktorý sa spája s jej otcom, ktorý nikdy o ňu neprejavil záujem a topí sa v pochybnostiach . Alec zas nesie na pleciach hanbu rodiny, za ktorú si môže veľa vytrpieť. I keď je v knihe hlavná pozornosť venovaná im, nie je to úplne hlavnou myšlienkou knihy. Do deja je zahrnutá zápletka plná intríg z minulosti. Hlavní aktéri týchto intríg sa cez ňu musia "prekusať" a nájsť k sebe opäť cestu. Nie je ľahké uznať porážku a zahodiť vlastnú pýchu. Odpustiť niekomu, kto zabil je veľmi ťažké, no nie nemožné.

434 strán krásneho a príjemného čítania. Mňa kniha úplne očarila svojou jednoduchosťou a posolstvom odpustenia. Pritom bol vymyslený historický dej so zaujímavou zápletkou. Pre milovníkov historických románov je kniha správnou voľbou, ktorá ich určite nesklame.
Čítaj viac
Zuzana
5.12.2014
Ucitel tanca

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Pekna kniha, hoc viac ma zaujali vedlajsie postavy - lady Amelia a jej zivot a jej ucitel tanca :-) V porovnani s Ucitelovou dcerou sa mi zdal dej menej dynamicky. Ale urcite odporucam vsetkym citatelom, ktori maju radi tento typ literatury. Su tam postavy mladych dospievajucich - niekedy lahkovaznejsie a beztarostne, niekedy rozvaznejsie, ale napriek tomu citlive, nesuce so sebou zodpovednost za chyby/absenciu svojich rodicov. V knihe najdete pekne surodenecke a priatelske vztahy. Vzajomnu pomoc, sudrznost vs. silu pasti a namyslenost. Dosledky lahkovaznych klamstiev, zamotanost rodinnych vztahov. Teplo rodinneho krbu Allenovcov vs. lahostajnost Juliinho otca lorda Midwintera k nej aj svojej manzelke. Vztah mama-dcera, podriadeny/nadriadeny, vinny/nevinny, predsudky aj pochopenie, odpustenie aj dobry koniec :-)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Učiteľ tanca - Julie Klassen
Maliarova dcéra - Julie Klassen
17,58 €
Ušetríte 7,42 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev