Fašizmus - Jakub Drábik
Fašizmus
21,24 €
Knihy
E-knihy
21,24 €

Bežná cena Bežne 24,90 €

Zľava 15%
platí do 6. 11. 2019

Predobjednávka,
vychádza 30.10.2019

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Za fašistov už boli označení takmer všetci. Termíny „fašizmus“ a „fašista“ patria k najpoužívanejším termínom druhej polovice 20. storočia a okrem iného v našom slovníku plnia funkciu univerzálnej nadávky. Historik Jakub Drábik vo svojej knihe objasňuje, čo fašizmus v skutočnosti je, ako ho definovať, koho možno za fašistu označiť, ako sa fašizmus navonok prejavuje i čo z toho všetkého vyplýva.

Rôzne národné mutácie fašizmu sa objavili v každej európskej krajine, milióny ľudí fašistov volili v slobodných a demokratických voľbách. Mnohým sa zdala fašistická vízia a sľubovaný nový poriadok lákavé. Nedokázali rozkódovať nevyhnutne genocídnu podstatu fašizmu. Prvá veľká kniha svojho druhu v slovenskom jazyku vysvetľuje dôležité pojmy aj konkrétne prejavy fašizmu.

Objasňuje motivácie a ideológiu fašistov a vysvetľuje, ako je možné, že milióny ľudí vábeniu fašizmu podľahli a žili, poslúchali, pracovali, obetovali sa, bojovali a umierali v službách jednej z najzhubnejších ideológií ľudských dejín. Na príklade štyroch európskych krajín (Taliansko, Nemecko, Spojené kráľovstvo a Československo) ukazuje, ako fungovali historické fašistické hnutia a režimy a v rozsiahlej samostatnej kapitole vysvetľuje i peripetie a transformáciu fašizmu po druhej svetovej vojne až po dnešok.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Fašizmus - Jakub Drábik
Alexander Mach - Anton Hruboň
40,25 €
Ušetríte 4,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
648
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Premedia
Väzba
pevná väzba
ISBN
9788081597817
Naše katalógové číslo
538589
Rozmer
170×240 mm
Predbežný dátum vydania
30.10.2019

Recenzie

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Fašizmus - Jakub Drábik
Alexander Mach - Anton Hruboň
40,25 €
Ušetríte 4,60 €

„Kto číta, ten myslí, kto myslí, ten uvažuje.“

Victor Hugo