Knihy
E-knihy

Stratení

Gayle Forman

Gayle Formanová je úspešná americká spisovateľka a novinárka, ktorej články sa objavujú v mnohých známych publikáciách. Je autorkou bestsellerov If I Stay (Ak zostanem, Ikar 2010), Where She Went (Kam odišla) a ďalších.

Ikar, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Výrobca
Ikar, 2019
Edícia
YOLi

Ďalšie formáty

Kniha
10,90 €

V rušnom Central Parku sa za zvláštnych okolností stretnú traja mladí ľudia. Nádejná speváčka Freya, ktorá počas nahrávania debutového albumu stratila hlas a jej mama prežíva nečakanú prekážku horšie než samotná dcéra...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

7,60 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V rušnom Central Parku sa za zvláštnych okolností stretnú traja mladí ľudia. Nádejná speváčka Freya, ktorá počas nahrávania debutového albumu stratila hlas a jej mama prežíva nečakanú prekážku horšie než samotná dcéra. Harun, mladík s etiópskymi koreňmi, ktorý plánuje odísť s chlapcom, svojou láskou, pričom jeho rodičia nič netušia. Harun sa totiž bojí, že vzhľadom na ich vierovyznanie a vernosť tradíciám jeho priznanie neprijmú. A napokon Nathaniel. Ten pricestoval do New Yorku po rodinnej tragédii s jasnou predstavou, ako naloží so životom. Predtým však mieni navštíviť všetky miesta, na ktoré ho mal otec vziať, no zostalo len pri prázdnych sľuboch.
Všetci traja sa cítia nesmierne osamelí a stratení. Postupne odkrývajú svoju minulosť, pred ktorou len zatvárali oči. Príbeh, podávaný z pohľadu troch ľudí, sa odohráva počas jediného dňa a odhaľuje, že človek by mal byť úprimný predovšetkým sám k sebe a nehrať sa na niekoho, kým nie je.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

10,90 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
7,60 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Stratení - Gayle Forman
Sladké vábenie - Johanna Lindsey
15,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
I Have Lost My Way
Rok vydania
2019
Počet strán
248
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
536525
Martinus logo
Valéria Zelenayová
Kníhkupec
15. mája 2019

Kniha ma veľmi milo prekvapila. Poukázala presne to, že človek sa môže cítiť stratený aj bez toho, aby o tom vedel. Niekedy ale stačí, aby stretol niekoho nového a ten mu môže zmeniť život. Taktiež sa mi páči, aké rozdielne príbehy autorka v knihe popisuje. Ďalším plusom je pre mňa aj trochu otvorený záver, no zároveň nám je jasné, ako to bude pokračovať. ????

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,4 / 5

9 hodnotení

1
4
2
2
0

7

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️ Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Ema Hudáková
2.10.2019
Stratila som sa aj ja, ale pri čítaní...
Ááách, ako som sa na ňu len tešila, tak veľmi ma nebavila. Takže v skratke. Kniha ma sklamala a čakala som oveľa viac. Námet bola zaujímavý a dalo sa z neho vyťažiť omnoho zábavnejší príbeh, no nestalo sa, čo mi je ľúto. Knihu odporúčam pre tých, ktorí chcú niečo čítať a nemajú žiadnu inú so sebou. Inak by som po nej asi nesiahla. Čítaj viac
11
16.8.2019
?
Od tejto knihy som neočakávala absolútne nič. Preto ma veľmi príjemne prekvapila. Štýl, akým bola kniha napísaná mi veľmi sadol, zaujali ma všetky 3 hlavné postavy aj prostredie, v ktorom sa príbeh odohrával. Príbeh postupne gradoval, a tak sme sa o hlavných postavách postupne dozvedeli viac a viac, pochopili sme ich minulé činy a rozhodnutia. Ich vzťahy sa navzájom prehlbovali, aj keď sa poznali len veľmi krátko. Celkovo sa mi táto kniha čítala úžasne, nebola dlhá, zato s veľmi krásnou myšlienkou. Týmto dielom len autorka potvrdila, ako krásne vie písať a svojim príbehom zaujať čitateľov až do konca. Určite odporúčam každému Čítaj viac
15

Knižná blogerka, Humbook fest 2018, 2019 ambasádorka a milovníčka nových svetov. Od roku 2019 aj vedúca literárnej sekcie SlavConu.

Jana Paveleková
25.3.2019
Jaji bloguje hodnotí
Dejovo nevnímame len prítomnosť, ale aj sa vraciame do minulosti hlavných hrdinov. Príbeh postupne gradoval a stával sa pre mňa zaujímavejším. Zmena v postupe bola zakaždým nepatrná. Gayle Forman píše knihy, nad ktorými sa musíme zamyslieť, inak by nemalo význam ich čítať. Nemusia to byť niekoľko sto stranové romány, všetko dokáže vystihnúť na správnom počte strán. Na zbytočné omáčky, ktoré zbytočne predlžujú dej, zabudnite.

Práve preto necháva niektoré situácie nedoriešené, čo automaticky spúšťa moju nekonečnú fantáziu. Osobne nemám rada otvorené veci, ale niekedy je lepšie domyslieť si, než keby niečo dopadlo proti môjmu presvedčeniu. Gayle si tým pádom k sebe pripúta rôzne cieľové skupiny čitateľov. Čo vám poviem, vie to s nami dobre.

Teraz by som však zniesla pár strán navyše. Pokojne aj viac kníh. Tak veľmi si dobre všetko rozplánovala, že sa poistila, keby ju opustila múza. Vyprofilovala si jednotlivé charaktery a oslovila čitateľov, ktorí sa v hlavných hrdinoch dokážu nájsť.

Aj napriek prepracovanosti tých najmenších detailov mi táto kniha prišla ako keby bez duše. Uverila som jej všetko, to áno. Ak ju však porovnám s ostatnými, niečo mi v nej chýbalo.

Stratení odhaľujú životné príbehy, riešime problematiku fyzických rozdielov, homosexuálnov, náboženského vierovyznania, čo je super, že sa o tom čoraz viac hovorí. Myslím si však, že menej je niekedy viac. Nemusíme sa zameriavať na detaily, aby sme porozumeli celkovému významu odkazovaného posolstva. Najmä nie, ak má kniha 248 strán.
Čítaj viac
Dominik
8.3.2019
Ste stratení? Gayle Formanová vám pomôže sa nájsť...
Gayle Formanová patrí k mojim najobľúbenejším autorom. Získala si ma svojím jednoduchým štýlom, ktorý ma neustále nútil čítať knihu ďalej a rozmýšľať nad zápletkou aj neskôr. Získala si ma tiež postavami, ktoré vždy prepracovala do hĺbky a aj napriek tomu, že boli knihy tematicky podobné, každá sa niečím odlišovala. Už na začiatku si všimnete, že sa Stratení odlišujú od predošlých autorkiných kníh. Je to najmä troma hlavnými postavami – a štýlom, ktorým autorka rozpovedá celý príbeh. Odlišnosť od predošlých kníh spočíva v zložitosti vypovedania dejovej línie, ktorá sa prelína v troch rovinách. Takzvané points of view (POV) sa neustále striedajú, kniha sa rozdeľuje do dvanástich častí a v rámci nich do ďalších kapitol. Aj keď som s knihou miestami zápasil a čítal ju na dvakrát, neľutujem, že som sa dopracoval až do konca. Gayle Formanová nám Stratenými ukázala ďalšiu stránku svojej tvorby. Ak sa vám páčili jej predošlé knihy, určite by ste mali dať šancu aj tejto. Prajem pekné čítanie! :-) Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stratení - Gayle Forman
Sladké vábenie - Johanna Lindsey
15,90 €

„Na kúrenie je najlepšie staré drevo, na pitie staré víno, na dôverné rozhovory starí priatelia a na čítanie starí autori.“

Francis Bacon