Jaji bloguje

19

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knižná blogerka, Humbook fest 2018, 2019 ambasádorka a milovníčka nových svetov. Od roku 2019 aj vedúca literárnej sekcie SlavConu.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knižná blogerka, Humbook fest 2018, 2019 ambasádorka a milovníčka nových svetov. Od roku 2019 aj vedúca literárnej sekcie SlavConu.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Môj názor pomáha
2020
Môj názor pomáha
2019
Môj názor pomáha
2018
Môj názor pomáha
2017
Pravý knihonaut
Drozdajka
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2016
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

19
Jaji bloguje

Jana Paveleková získala odznak Šťastných 7

07.10.2022 06:02

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
19
Jaji bloguje

Jana Paveleková získala odznak Šťastných 7

18.05.2021 09:51

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
19
19

Jana Paveleková napísala recenziu

14.05.2021 07:29

Kniha plná múdra, inšpirácie a motivácie možno niečo zmeniť. Som veľmi rada, že som si ju kúpila. Prečítaná síce za jeden večer, ale rada sa k nej vrátim vždy, keď to budem potrebovať.

Čítať viac

19
Jaji bloguje

Jana Paveleková získala odznak Horúce novinky

08.11.2020 23:19

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

Horúce novinky
19
19

Jana Paveleková napísala recenziu

04.11.2020 20:17

3,5/5 Jak hacknout zlomené srdce. Neskutočne som sa na tejto knihe zasmiala. Myslím si, že je skôr pre staršie čitateľky, aj určite môže osloviť aj násť ročné slečny. Príbeh mi okrajovo pripomínal formáty ako Sex v meste alebo Denník Bridget Jonesovej. Životné situácie, nepríjemnosti, trápnosti, trampoty ale aj zaláskovania žien vo veľkomeste. Už mi chýbal len vankúš, pohár vína, čokoláda a kopec kapesníkov, pretože veľakrát som sa do našej hlavnej hrdinky vedela vcítiť.

Kristin Rockaway rozoberala (aj) genderovú nerovnosť v IT sfére. Myslíte si, že muži programátori to majú jednoduchšie, než ženy programátorky? Spoločnosť aj dnes v mnohých oblastiach robí rozdiely medzi mužmi a ženami. Neviem, či to prebieha zrovna tak, ako to autorka opisovala, ale chválim, ako detailne riešila dopad týchto rozdielností na ženy z hľadiska ich pracovného ale aj osobného života. Mel vierohodne ukázala, ako utrpelo jej ego, sebavedomie a v neposlednom rade aj nálada, lojalita k podniku a motivácia pracovať naplno.

Mel sa snaží nájsť lásku (minimálne) svojho mesiaca cez internetovú zoznamku, no vždy to končí sklamaním. Nakoniec toho pravého stretne v práci, ale onlinové pozadie v nej stále vyvoláva pocity nedôvery a obáv. To všetko rozoberá so svojimi vernými kamarátkami. Presne tieto časti som milovala. No namiesto toho, aby ju vedeli upokojiť, naša hlavná hrdinka sa do jej klamstiev, podozrievaní a drám vtipnými líniami zamotávala ešte viac. Až som niekedy Alexa ľutovala. To, či to tento na prvý pohľad dokonalý pár prekoná, si už musíte prečítať sami.

Čo vám však prezradím je to, že pri tejto knihe sa zabavíte a aj oddýchnete. Nejde o typickú plytkú romantiku okorenenú sexom. Jak hackovat zlomené srdce je priateľkou na chladné večery, kedy nechcete byť sami. Číta sa dobre a aj sama. V mnohom ma prinútila premýšľať, zvoľniť a mimo iného ma neustále nabádala - ale potom si choď naozaj zacvičiť a to víno odlož na nabudúce.

Som veľmi rada, že som si ju mohla prečítať a hoci v IT sfére nepôsobím, vedela som Mel pochopiť, že v práci to môže mať často ťažké. Preto sa naozaj neoplatí hovoriť o svojich krokoch vpred, pretože potom zaslúžená odmena nemusí byť taká sladká.

Čítať viac

19
19

Jana Paveleková napísala recenziu

25.10.2020 19:18

Vi Keeland je overená klasika dobrého romantického čítania pre ženy. Čím viac jej kníh čítam, tým viac mám pocit, že sú to príbehy ako cez kopirák. Veríte, že mi to vôbec neprekáža? Autorkin štýl mi neskutočne sedí a teším sa na každú jej novú knihu či už na slovenskom alebo českom trhu.

Teraz sa stretávame s Grayom a Laylou. Zoznámili sa za nezvyčajných podmienok, no vďaka nim sa lepšie poznali ich duše. Chémia a iskrenie bol len bonus. Ich životné cesty sa rozdelili, ale nie nadlho. Osud sa proste nedá obísť, nech sa akokoľvek môžete snažiť. Naši hlavní hrdinovia sa opäť stretávajú a teraz sa Gray svojej druhej šance tak ľahko nevzdá.

Napätie medzi nimi by sa dalo krájať. Neskutočne som si ich spoločné chvíle užívala, či už zo strany rozprávača alebo ich dialógy. Samozrejme - Gray je totálny alfa samec, na ňom si oči nechá asi každá. Myslíte si, že Layla bude žiarliť?

O tom, že naši dvaja zamilovaní k sebe patria, nemusíme pochybovať. Skôr môžeme pozorovať, ako spolu zvládnu prekážky, pretože hoci sa zdá byť všetko v poriadku, nie je tomu tak. Oliver, zoznam puntičkárskej právničky a minulosť, ktorá na seba nenechá dlho čakať. Bolo to napínavé sledovať, ako sa so všetkým vysporiadajú. Pre lásku sa niekedy trpí. Niekedy plače. Ale ak stojí za to, vždy sa musí bojovať.

Nahá pravda je super vianočný darček pre milovníčky jemnej erotiky a romantiky. Pre tie, ktoré veria v dobré konce a radi si pri knihe oddýchnu.

Čítať viac

19
19

Jana Paveleková napísala recenziu

27.09.2020 11:51

Mona Kasten jej séria Znovu je zárukou dobrého romantického čítania. Autorka nás o svojej kvalite presvedčila už dávno, tu netreba pochybovať. Avšak ja ako čitateľka sa vždy teším, čo nové si pre nás pripraví. A že tu, v knihe Doufat znovu, toho bolo.

Everly mi ako hlavná hrdinka veľmi nesadla. Niekedy boli podľa mňa jej reakcie nemiestne, zbytočne prehnané, vygradované. A prečo vlastne. Niesla si so sebou problémy a minulosť, s ktorou sa nie tak úplne vedela vyrovnať. Je pravda, že aspoň urobila viditeľný progres od začiatku príbehu až po koniec… ale aj tak.

V tejto časti som veľmi fandila Nolanovi. Ukážkový typ knižnej postavy, ktorého si všetky hneď zamilujeme. Krásne telo, krásna duša. On učiteľ, ona študentka. Zápletka sa môže začať.

Trochu som očakávala, že ich vzťah bude kvôli ich úlohám na univerzite búrlivejší, ale Everly všetko pokazila. Bola čitateľná ako otvorená kniha, že každému muselo všetko hneď dôjsť. Nie, pardon, o nej a Nolanovi to všetci nevedeli, ale potom nerozumiem, kde mali oči.

Nič to nemení na tom, že som si pri knihe výborne oddýchla. Čítala sa sama. Častou témou bolo písanie a pripomienkovanie kníh a samozrejme - nachádza sa tu aj kopec romantiky a elegantnej erotiky.

Za mňa je toto jedna z najlepších sérií, aké na našom trhu sú.

Čítať viac

19
19

Jana Paveleková napísala recenziu

19.09.2020 12:24

Presne toto je kniha, ktorú som potrebovala dočítať. Kedykoľvek a kdekoľvek. Príbeh začal zľahka, no čoraz viac gradoval. A ten koniec... ten ma dostal! Sage utiekla pred svojou minulosťou, aby mohla žiť aspoň trochu normálny život. Osud jek však hádzal polená pod nohy, no s novými kamarátmi sa všetko zvládlo lepšie. Strach ju však prenasledoval na každom rohu, často žila vo svojich myšlienkách a negatívnych pocitoch. To všetko zmenil Luca. Brat najlepšej kamarátky, kamarát, ochranca, milovník kníh a mladý muž, ktorý si postupne získaval dôveru. Poviem vám, obľúbila som si ho. Nebol dokonalý a ani sa na žiadneho bezchybného nehral. Nedotýkej se me od Laura Kneidl je milá romantická kniha zo života. Obľúbila som si univerzitu, handmadr podnikanie, tipy na seriály, každý riadok, vďaka ktorej bol tento príbeh tak prudko čitateľný. Každá strana sa čítala ľahko. Hoci je kniha trochu hrubšia, ani nebudete vedieť ako a ste na konci. Niekedy som Sage ľutovala. Niekedy nenávidela. Ale verím, že sa všetko vyrieši.

Čítať viac

19
19

Jana Paveleková napísala recenziu

11.09.2020 13:25

Erotický príbeh s príchuťou tajomna? A prečo nie. Rudá galerie je iná kniha. Tvrdá, úprimná, iná. Tiffany Reisz si servítku pred ústa vôbec nedala a pre čitateľky napísala nezabudnuteľný príbeh, ktorý sa vyhol všetkým stereotypom a klišé častiam. Knihu som prečítala na jedno posedenie a s nadšením budem hovoriť o nej ďalej do sveta. Nemusí sa páčiť každej, nachádzajú sa v nej vulgarizmy a detailné sexuálne scény ako z filmu pre dospelých. Príbeh je určený pre náročné čitateľky, pre ktoré romantika nie je priorita a nejakú tú erotickú literatúru majú už za sebou. Páči sa mi aj prostredie galérie, prepracované dialógy o rôznych dielach a zakomponované detailné informácie z dejín umenia. Vkusná červená obálka je len bonus.

Čítať viac

19
19

Jana Paveleková napísala recenziu

03.09.2020 16:57

Príbeh je romantický, erotický a krásny. Jeho idea ma hneď dostala. Samozrejme, že sa všetko netočí len okolo červenej línie, ale rieši sa aj problematika straty rodičov, kontroly nad sebou samým, zodpovednosti a opatrovníctva. Samozrejme tu nesmie chýbať ani humor. Hlavných hrdinov si jednoducho zamilujete. Od autorky som ešte nič nečítala, toto bola moja prvá kniha, ale určite jej dám ešte šancu. Som rada, že som si mohla príjemne oddýchnuťpri čítaní.

Čítať viac

„Jediné, čo som dostal od života zadarmo, boli ovčie kiahne. Na všetko ostatné som si poctivo zarobil vlastnými rukami.“

Mafiánska poprava? - Peter Šloser, 2019
Mafiánska poprava?
Peter Šloser