Knihy
E-knihy
13

Jaji bloguje

Moje odznaky

2019
2018
2017
2019
2018
2017
2016
Zobraziť viac

Moje aktivity

Jaji bloguje

Jana Paveleková napísala recenziu

16.05.2019 17:53

Střípky času ma bavili, ale niečo mi v knihe chýbalo. Poznáte ten pocit, keď vás kniha tak baví, že s ňou aj zaspíte a minimálne jeden deň je vaším najvernejším priateľom? Tak presne tu mi ten pocit chýbal. V mnohých dejových ohľadoch mi príbeh pripomínal Grafitové dievča od Miroslavy Varáčkovej. Odmyslime si fantasy líniu a zostane nám dievča, ktoré bolo nútené kradnúť, aby prežilo a neznámy jej ponúkne prácu, ktorá jej zmení život. Aj napriek tomu, že Střípky času sú iné, táto podobnosť ma vyrušovala po celý čas čítania. Najhoršie je, ak porovnávate a presne to som robila podvedome tu. Veľmi som chcela, aby sa mi kniha páčila, ale za mňa je to taký priemer, v ktorom sa často nachádza klišé a naivita Jany ma neustále prekvapovala. Proste… wtf? Magický svet (konkrétne cestovanie časom) a prepracované pravidlá ma však veľmi bavili. Podľa mňa, ak by sa Petra Slováková zamerala viac do hĺbky práve na túto časť a opisy by neboli povrchné, kniha by si ma viac získala. Super je aj to, že dej sa odohráva v Ostrave. Takže ak hľadáte fantasy príbeh z domáceho či blízkeho prostredia a humorné hlášky, skúste sa mrknúť po tejto kráske a vyriešiť veľký prípad.

Jaji bloguje

Jana Paveleková napísala recenziu

16.05.2019 17:31

Písať o reálnych postavách je veľmi ťažké, pretože sa autor musí dodržiavať stanovené pravidlá a snažiť sa naplniť očakávania čitateľov. Tie bývajú často rôzne a môžu byť ovplyvnené predsudkami, ktoré si so sebou môžeme nosiť skutočne už od základnej školy. Ja som našťastie mala super učiteľku dejepisu, ale od mojich kamarátok viem, že nie vždy majú všetci rovnaké šťastie. Vďaka tomuto drobnému detailu nielen zanevrú na spoznávanie histórie ako takej, ale aj čítaniu literatúry s historickými prvkami. Nepriznaná je kniha, ktorá vás obálkou možno na prvý pohľad nezaujme, ale skrýva sa v nej omnoho viac, než si myslíte. Autorka opäť nesklamala a aj tu využila svoju typickú dejovú líniu, na ktorú sme zvyknutí. Hoci vždy môžeme predpokladať, čo sa asi tak môže stať a že sa nejakým spôsobom ocitneme (napríklad) v minulosti, vôbec mi to neprekážalo. Naopak, tešila som sa na osobné stretnutie s Ľudovítom Štúrom. Páči sa mi, keď autor vkladá do tvorby svoju dušu a osobnosť. Originalita, na ktorej sa to odrazí, dodá knihe pridanú hodnotu. Príbehom Nepriznaná nás sprevádza Adela Ostrolúcka. Konečne bola pre mňa ľudskejšia, než ako ju vykresľujú učebnice. Dalo by sa povedať, že sme ju spoznali ako kamarátku. Z opisov a rozhovorov sme zistili, aký mala všeobecný rozhľad, ako rada diskutovala, ako ju priťahovali nové a nepoznané situácie. Odhaľovala nám svoje najtajnejšie túžby a priania. Hoci Hajdúková pustila uzdu svojej fantázii, dávala si záležať aj na tých najmenších detailoch. Veľmi obdivujem a chválim, ak nás chce autor nielen knihou pobaviť, ale aj niečo nové naučiť. My sme pričuchli k zaujímavej histórii nášho národa, ktorá nám bola podaná pútavým spôsobom. Primárne nejde o historickú knihu, takže v popredí je skôr romantická zápletka.

Jaji bloguje

Jana Paveleková získala odznak Šťastných 7

09.05.2019 07:28

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Jaji bloguje

Jana Paveleková napísala recenziu

05.05.2019 13:04

Keď som dočítala Chybnú vedela som, že nutne potrebujem pokračovanie. Autorku môžete poznať z kníh S láskou, Rosie alebo P.S. Milujem ťa. Táto séria je ale úplne niečo iné a úprimne, bola som veľmi milo prekvapená. Vďaka povrchnejšej romantickej dejovej línii (aj keď láska je v príbehu veľmi dôležitá a posúva hranice odvahy hlavnej hrdinky na inú úroveň) sa dostáva do popredia napätie a akcia. Nebudem klamať ak poviem, že sa Dokonalá čítala sama a za jeden večer. Veľmi sa mi páčili myšlienky, ktoré v sebe príbeh ukrýval. Niektoré boli povedané na rovinu, iné sme museli vycítiť. Myslím, že práve kvôli tomu by sa kniha mohla páčiť aj iným cieľovkám, než mladým slečnám.

Jaji bloguje

Jana Paveleková napísala recenziu

01.05.2019 19:04

Vi Keeland nikdy nesklame. Čím viac kníh od nej čítam, tým mám pocit, že sa mi viac a viac páčia. Opäť sa stretávame s pikantným príbehom, v ktorom nejde len o sex. Nechýba ani štipka romantiky, ale aj iné komplikácie, ktoré trápia našich hlavných hrdinov. Nat a Hunter boli dokonalí a hoci som sa dosť knihy bála (názov je podľa mňa minimálne kreatívny a skôr odradzujúci), tým viac si knihu neviem vynachváliť. Číta sa ľahko, strany sa otáčajú samé, nechýba humor, Hunter je drzý a príťazlivý... no čo viac si môžeme priať. Možno iba viac prekladov od tejto autorky.

Jaji bloguje

Jana Paveleková napísala recenziu

14.04.2019 14:00

Jedna z NAJ kníh, aké som kedy čítala - a že ich bolo veľa. V 508 stranovej kráske sa toho skrýva veľa a pritom pre dychtivého čitateľa tak málo. Príbeh je o futbalistke Sal, ktorá sa nevzdáva. Podporuje všetkých naokolo, snaží sa s každým dobre vychádzať, miluje svoju rodinu a je platonicky zamilovaná do Kultiho - futbalovú ikonu. Práve ten sa stane jej trénerom a všetko sa začne poriadne zamotávať. S Kultim sa skamarátia a tak, ako on sa musí naučiť dôverovať ľuďom, naša hrdinka sa musí naučiť trochu sebeckosti. Kniha je o priateľstve, o láske, o športe, o sklamaniach a pádoch a o tom, že osud všetko vždy zariadi. Zbožňujem Sal a jej myšlienkové pochody, humor, ktorý bol v knihe po celý čas a aj ten tvrdý slovník či erotické scény, ktoré v správnej romanťárne nemôžu chýbať. Mariana Zapata je ďalšia z TOP autoriek, od ktorej chcem čítať omnoho viac, než len jednu knihu.

Jaji bloguje

Jana Paveleková napísala recenziu

07.04.2019 19:28

Super kniha plná tipov pre tých, čo chcú dlhodobo cestovať alebo sa živiť pomocou digitálnych technológií <3 Silvia nám rozpovie svoj príbeh, kde nebude riešiť len tie milé a dokonalé veci. Pre mňa bola kniha veľmi motivujúca a mala som pocit, akoby mi to rozprávala kamarátka a nie neznáma žena. Odporúčam všetkým, ktorí potrebujú alebo chcú zmenu, iba sa jej boja. Taktiež by mohla zaujať cestovateľov a blogerov, ktorí chcú monetizovať svoju prácu. Krásne fotografie sú už len pridaný bonus, ktorý dotvára plnohodnotný celok.

Jaji bloguje

Jana Paveleková získala odznak Máte čitateľský profil

07.04.2019 18:04

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Jaji bloguje

Jana Paveleková získala odznak Môj názor pomáha

07.04.2019 10:47

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Jaji bloguje

Jana Paveleková napísala recenziu

07.04.2019 10:47

Akonáhle som knižku, alebo vlastne komiks uvidela, vedela som, že celý príbeh zhltnem jedna radosť. A vážne - akoby prešiel okamih a bol tu koniec. Jednoduché, no úžasne spracované ilustrácie vás dokážu rozosmiať, ale aj zarmútiť. Spojenie stredovekého štýlu (hrady, poddaní, draci) s modernou dobou (technika, videohovory, banky) mi občas pripadalo až komicky, ale bez týchto drobností by som si príbeh ani nevedela predstaviť. Nimonu som si hneď zamilovala, spolu aj s jej šialenými účesmi, ktoré počas deja niekoľko krát zmení.Veľké plus u mňa má komiks aj za stvárnenie hlavnej postavy s reálnymi črtami - Nimona nie je žiadna modelka, či typická akoby marvelovská hrdinka. Široké boky a na polovicu oholená hlava jej dodávajú istý charakter a robia ju zaujímavejšou.

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka