Knihy
E-knihy

Kurandera

Motto, 2013
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Motto, 2013

Podle dávné andské tradice v sobě mají ženy neobyčejnou energii, která je schopna vnést do světa rovnováhu a mír. Příběh peruánské dívky Kantu ukazuje, že každý člověk v sobě může nalézt sílu změnit svůj osud.

Čítaj viac

7,35 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Podle dávné andské tradice v sobě mají ženy neobyčejnou energii, která je schopna vnést do světa rovnováhu a mír. Příběh peruánské dívky Kantu ukazuje, že každý člověk v sobě může nalézt sílu změnit svůj osud. Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů – přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě – se nikdy nezajímala.Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení své obrovské vnitřní energie. Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kurandera - Hernán Huarache Mamani
Hadí žena - Hernán Huarache Mamani
15,09 €
Ušetríte 8,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Vydavateľstvo
Motto
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
458065
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

21 hodnotení

17
3
1
0
0

Dajana Kováčová
29.3.2019
Kurandera
Od prvej chvíle ako otvoríte knihu vás čaká veľmi zaujímavé ,poučné , inšpiratívne čítanie , úplne iný pohľad na ženskú silu a statočnosť = ktorú my (niektoré ) väčšina z nás žien by sme si mali želať , aby nás tá naša jedinečná ženskosť priťahovala ako magnet
Čítaj viac
Hana
30.1.2019
Keby som nevedela od známej o čom kniha je určite by som ju prestala čítať hneď na začiatku...ale keď som sa "prekúsala k podstate veci" čítala som určité úseky aj dva krát a tiež sa k nej určite viac krát vrátim.Očakávala som iný koniec :) ale to už je jedno, lebo tá podstata mi pomohla doplniť moje vedomosti o ženskej sile a že to, čo intuitívne cítim je teda v každej z nás...
Čítaj viac
Alena
2.11.2018
Úžasná kniha :) čítala som ju na viackrát aby som ju vedela vstrebať. Určite ostane doma odložená aby som sa k nej mohla vracať. Odporúčam každej žene!!!!!! Uvedomenie si akú veľkú silu v sebe máme.
Čítaj viac
Júlia
14.11.2016
Kurandera
Silný príbeh, silné poučenie.. Momentálne čítam 2 a budem sa k obom určite vracať.. ...Hodne vylepšila môj pohľad na vzťahy.. Naučila ma chápať rôzne súvislosti,ktoré som dovtedy nevidela.. Kniha je akoby taký návod.. na usporiadanie pocitov.. myšlienok.vyrovnanie emocionality.. U hlavnej hrdinky cez rozne skúšky.. u nás aspoň takto z pohodlia domova si jednotlivé situácie možme predstaviť..a poučenie aplikovať v bežnom živote... Učí,čo je vo vzťahu škodné, čo naopak potrebné... Velmi dobrá práca. ...
Čítaj viac
18.10.2016
Kurandera
Je to kniha vysokej hodnoty, s veľmi hlbokými myšlienkami, obrovská inšpirácia ako žiť v súlade s prírodou, ako nájsť svoju vnútornú silu, ktorú každá v sebe máme, len život ktorý poväčšine žijeme nám ju nedovoľuje prebudiť a teda ani využívať ju. Kniha ma veľmi inšpirovala a budem sa snažiť niektoré poznatky preniesť aj do svojho života. Určite sa k tejto knihe budem opakovane vracať. Ďakujem autorovi knihy za príjemne stravené chvíle pri čítaní Kurandery.
Čítaj viac
Veronika Majerová u Palatinus
8.10.2016
hodnotná
Pre mňa hodnotmá, oceňujem, hlboko sa ma dotkla, rezonujem s myšlienkami v nej. Zozačiatku som sa nudila - ľúbostný príbeh - ja ho chcem, on mňa nie. Ku koncu však také krásne a hlboké myšlienky učenia, ktoré by som sama chcela obsiahnuť. Som presvedčená, že túto knihu si nechám a budem sa k nej opakovane vracať a inšpirovať sa, dokím nebudem schopná aplikovať poznatky a postoje v praxi tak, ako hlavná hrdinka.
Čítaj viac
Zuzana
27.9.2016
Názor čitateľa
Kurandera alebo kurandero je osoba, ktorá má v krajinách južnej Ameriky funkciu prírodného liečiteľa a šamana. Väčšinou je to vážený človek, ktorého pomoc vyhľadávajú ľudia z rôznych dôvodov. Pôvodní obyvatelia z Ánd si ešte aj dnes svoje prírodné tajomstvá dokážu zachovať a posúvať ďalej. Hoci záujem o ne postupne upadá. Práve o tom je knižka Kurandera, hoci som asi čakala trochu iné podanie. Motív mladej ženy stať sa kuranderou vychádzal z povrchných príčin a to bolo pre mňa sklamaním. Inak je kniha zážitkom najmä kvôli tomu odlišnému chápaniu sveta u nás a "u nich".
Čítaj viac
Monika
18.9.2016
skvelá kniha
Kurandera je úžasná kniha s pútavým a silným príbehom o duchovnej ceste zasvätenia mladej ženy. Odporúčam všetkým ženám /pokojne aj mužom/ ktoré sa zaujímajú o svoje ženstvo, svoju vnútornú silu a zacelenie.
Čítaj viac
MiMo
16.9.2016
odporúčam každej žene prečítať :)
Kniha je písaná vo výbornom formáte, keďže je to na báze príbehu dievčaťa. Veľmi dobre sa číta a veľmi krásne sú vysvetlené vnútorné myšlienkové pochody, ktoré v mnohých prípadoch potrebuje každá žena/dievča vyriešiť. Vo mne to viac osvojilo moje vnútorné ja, moju intuíciu. Odporúčam každej žene prečítať, aby pochopili svoju veľkú silu a energiu, ktorú všetky v sebe máme.
Čítaj viac
Yaya
2.8.2016
Kurandera
Krasna kniha, ktora zmeni zivot kazdej prebudenej zeny. Velmi odporucam, kazda zena, dievca ktora bazi po zmene sa v nej najde..My zeny, to mame vo svojich rukach, len to musime objavit :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kurandera - Hernán Huarache Mamani
Hadí žena - Hernán Huarache Mamani
15,09 €
Ušetríte 8,75 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia