Silvia Panenková

10

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

10
Silvia Panenková

Silvia Panenková prečítala knihu

27.09.2022 12:48

10
10

Silvia Panenková napísala recenziu

20.09.2022 10:23

Kniha je písaná formou otázok a odpovedí, pričom sa jedná o rozhovor medzi autorom a samotným Bohom. Vzhľadom na to, že už som prečítala rôzne knihy na podobnú tému, vo všetkých nachádzam určitú podobnosť. Keď čítam predchádzajúce recenzie, tak sa nečudujem. Odpovede v knihe sa v mnohom rozchádzajú s cirkevným učením, aspoň s tým, v ktorom som bola ja vychovaná. Ale čím viac duchovnej literatúry čítam (a meditujem, modlím sa, vzdelávam), tým viac rozumiem, že vo svojej podstate je každé duchovné učenie rovnaké a že máme všetci rovnakú cestu - návrat k Zdroju (k Bohu, Pravde...). Aj vďaka takejto literatúre, keď dnes chytím do rúk Bibliu, viem v nej nájsť rovnakú hlbokú múdrosť. 

Čítať viac

10
10

Silvia Panenková napísala recenziu

20.09.2022 10:04

Mooji-ho som prvý raz videla na videu, kde na mňa veľmi zapôsobil svojim vystupovaním pred ľuďmi. Nabádal ľudí k návratu k vlastnému Zdroju pomocou techniky sebaspytovania. A tak som si zakúpila knihu, aby som sa dozvedela viac. V knihe autor okrem svojej životnej cesty, podrobne popisuje techniku sebaspytovania - ako sa vrátiť k svojej podstate a ako nájsť svoj Zdroj a žiť Pravdu. Všetko to striedavo podkladá príbehmi pre lepšie pochopenie. Rozhodne odporúčam prečítať, a nielen raz.

Čítať viac

10
10

Silvia Panenková napísala recenziu

20.09.2022 09:58

OSHO v knihe pojednáva - ako už nadpis hovorí - o živote a smrti. Nabáda čitateľa naplno prežívať prítomnosť, odbúrať strach zo smrti a  byť v strehu, aby nezmeškal ten najčarovnejší okamih - okamih smrti. V knihe autor odpovedá na rôzne otázky týkajúce sa nielen samotného života a smrti, ale aj vzťahu ku chorobám, či ako pomôcť zomierajúcim a smútiacim pozostalým.

Čítať viac

10
10

Silvia Panenková napísala recenziu

20.09.2022 09:31

Útla kniha, v ktorej autor podrobnejšie popísal to, čo spomína už v knihe Dohoda s chorobou - teda ako si správne pozitívne stanoviť svoj zámer na dosiahnutie želaného stavu a ako komunikovať so svojím podvedomím. Týka sa to nášho zdravotného stavu, rovnako ako vzájomných vzťahov, či finančnej situácie. Ak nie sme s niečím spokojní, zmena musí prísť od nás a potom sa zmení svet, v ktorom žijeme.

Čítať viac

10
10

Silvia Panenková napísala recenziu

20.09.2022 09:16

Miška patrí medzi moje TOP obľúbené autorky, najmä jej romány s inou, než vojnovou tematikou, mám v obľube. Som pri nich zvyknutá na jej štýl písania, kde prepája životy, minulosťou s prítomnosťou. Tento román bol však iný, takmer ako biografia a ja som si hovorila, že presne takto mohol vypadať život čachtickej grófky. Dej bol veľmi pútavý a autorka sa držala všetkých dostupných faktov. Už Jakubiskova verzia ma prekvapila a pri čítaní tohto románu som si potvrdila, že v tých temných časoch, keď ľudia žili a boli ovládaní strachom, nebolo nezvyčajné obviniť kohokoľvek z čohokoľvek. A tak si hovorím, že sa to kľudne mohlo stať presne tak, ako v tejto knihe. Ďakujem za ďalší čitateľský zážitok.

Čítať viac

10
10

Silvia Panenková napísala recenziu

20.09.2022 09:14

Tento román mi bol odporučený spolu s románom Zasvätenie, ako duchovná beletria, ktorá by ma mohla zaujať. Ak by som tieto dve knihy mala porovnať, tak Červený lev sa mi čítal o niečo ťažšie. Autorka má zvláštny svojský štýl písania a hoci je veľmi pútavý a vtipný, miestami som sa pri čítaní strácala, miestami som si hovorila, že to je riadna divočina.
Román nás prevedie niekoľkými životami hlavného hrdinu, ktoré boli (rovnako ako pri Zasvätení) dôležité pre jeho postup duše. Od ťažkého zločinu, až po život vedomého muža, ktorý zdoláva posledné úlohy potrebné pre oslobodenie od všetkého, čo nás púta k hmote a životu na Zemi.
Netuším, odkiaľ autorka čerpala, či je to len jej bohatá fantázia, alebo sa román zakladá na pravde, ako druhý spomínaný. Každopádne fanúšikom duchovnej literatúry rozhodne odporúčam prečítať.

Čítať viac

10
10

Silvia Panenková napísala recenziu

20.09.2022 09:13

Vtipným ostrým spôsobom autor "cepuje" každého lenivého čitateľa, aby ho nakopol na vytúženú cestu ku zdraviu. Oceňujem tento štýl písania, aj autorov humor, ja sama často so sebou bojujem, aby som sa dotlačila k nejakej akcii. Okuliare nenosím, zrak som ešte neskúšala liečiť, ale pohybové cviky sú u mňa na každodennom poriadku. Knihu určite odporúčam.

Čítať viac

10
Silvia Panenková

Silvia Panenková prečítala knihu

17.09.2022 23:46

10
Silvia Panenková

Silvia Panenková prečítala knihu

08.09.2022 19:05

„Samota je nezávislosť, túžil som po nej a za dlhé roky som ju získal. Bola studená, to áno, ale bola aj tichá, nádherne tichá a veľká ako studený tichý vesmír, v ktorom sa otáčajú hviezdy.“

Stepný vlk - Hermann Hesse
Stepný vlk
Hermann Hesse