Hradba západu

Uhorské vojsko utrpelo drvivú porážku pri Parkáne. Hordy osmanských bojovníkov pod vedením samotného veľkovezíra prekročili Dunaj a obkľúčili pevnosť Újvár - Nové Zámky. Tú v... Čítať viac

4,7 141 hodnotení
5. diel série
Dobrodružstvá kapitána Báthoryho
Vydavateľstvo
Slovart, 2018
520 strán
7-8 hodín čítania

Uhorské vojsko utrpelo drvivú porážku pri Parkáne. Hordy osmanských bojovníkov pod vedením samotného veľkovezíra prekročili Dunaj a obkľúčili pevnosť Újvár - Nové Zámky. Tú v kresťanskom svete nazývajú Hradba západu a vedia, že a Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Hradba západu - Juraj Červenák, Brokilon, 2018
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2018
Ihneď na stiahnutie

9,30 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v kolekcii za skvelú cenu.

Uhorské vojsko utrpelo drvivú porážku pri Parkáne. Hordy osmanských bojovníkov pod vedením samotného veľkovezíra prekročili Dunaj a obkľúčili pevnosť Újvár - Nové Zámky. Tú v kresťanskom svete nazývajú Hradba západu a vedia, že ak padne, bude ohrozená celá ríša. Obrancovia sú odhodlaní bojovať do posledného dychu, no čelia mnohonásobnej presile. Na múroch otriasajúcich sa pod tureckou delostreľbou stojí aj kapitán Kornel Báthory. Viac než o pevnosť sa však obáva o osud svojho syna Michala, priateľa Voronina a milovanej Juliany. Tí sa stratili kdesi v kraji zachvátenom nepriateľským drancovaním. Navyše ich stopu zachytila obávaná barónka Rónayová prezývaná Vlčica.

Skúsený autor Juraj Červenák v spletitom románe o najkrvavejšej vojne, aká sa kedy odohrala na území dnešného Slovenska, uzatvára príbeh viacerých postáv z epickej ságy o dobrodružstvách kapitána Báthoryho. Alebo aj nie?
Čítať viac
Počet strán
520
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
434605
Štýl
historický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
5. diel série
Dobrodružstvá kapitána Báthoryho
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

141 hodnotení

113
18
5
2
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Prvé tri knihy o kapitánovi Báthorym boli napínavé príbehy, počas ktorých sa odohrávala vojna s Osmanmi. Štvrtá časť bola už viac zameraná na samotnú vojnu, no a táto posledná časť, zavŕšenie série, je už čistý masaker na každej strane, v každej vete. Ani na chvíľu som si nemohla vydýchnuť, vkuse sa viedli napínavé rozhovory, lietali vnútornosti po strelách z kolubrín a Turci útočili na raveliny zámockej pevnosti. Áno, krviprelievania tu bolo viac, než mi bolo príjemné. A áno, knihu by som nevedela dočítať bez stiahnutého obrázku, kde je popísané ako sa volali rôzne časti pevnosti a na čo slúžili. Takže trošičku ťažšie čítanie, ktoré bolo naozaj hrôzostrašne napínavé. Na druhej strane, aj osudy postáv sa vyvýjajú a mihnú sa tu aj také, o ktorých sme dlho nepočuli, takže zďaleka to nebola nuda. Kapitán a Miško si k sebe cestu len nachádzajú, a nie a nie zasadnúť spolu k teplému rodinnému krbu. Ich spoločná krv sa nezaprie a rozuzlenie ich vzťahu nie je také jednoduché, ako by som dúfala.
Je to rozhodne výnimočné dielo, ktoré bude mať navždy čestné miesto na mojej poličke. Pár sklamaní, ktoré som v závere zažila, vyplývajú len z toho, že pri takom rozsiahlom diele sa neviem odbremeniť od vlastných predstáv, aké finále by si zaslúžili niektoré postavy. Tento štýl autora je však výnimočný a teším sa na jeho ostatné príbehy.
Viem si predstaviť aj kúpu tejto knižky bez predchádzajúcich dielov, ak niekoho vyslovene zaujíma príbeh pevnosti Nové Zámky a celkovo téma uhorsko-tureckých vojen. Samozrejme najviac poteší čitateľov predchádzajúcich častí série, ktorí na ňu trpezlivo čakali.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

3
Fire and Blood - George R.R. Martin, Doug Wheatley (ilustrácie), 2018
Práve čítam
Fire and Blood

Baví ma čítať knihy ktoré sú dobré. Ostatné väčšinou skončia neprečítané na poličke. Zároveň milujem fantasticky vymyslené svety a tiež komiksové vesmíry.

david cisár
Overený zákazník
29.11.2021
Veľdielo na knižnom poli
Kniha sa vydáva trochu iným smerom, ako prvé tri diely, ale ponúka nám famózny pohľad na obliehanie Nových Zámkov a presvedčuje ma v tom, že Báthory je stále ešte človek s ľudskými problémami. 10/10 Čítať viac
7

Zanietený milovník kníh vo všetkých smeroch (čitateľ, zberateľ, amatérsky autor). Najviac mi imponujú žánre ako fantasy a sci-fi, občas zabrdnem aj do hororu. Láska k fantasy sa neodmysliteľne prekrýva s láskou k histórií, a tak rád siaham aj po historickej literatúre, v podobe historických románov či faktografie.

Roman Bátovský
Overený nákup
9.4.2021
Spoznávame históriu slovenských miest. Vedeli ste, že Nové Zámky boli kedysi....
Áno, áno a ešte raz áno. Poctivá kresťansko-turecká rúbanica, slovenské Thermopyly, novozámocké Alamo! . Čítať viac
20.9.2019
Prvé časti boli super v tom, že hlavná postava mala zvláštne schopnosti, bála som sa, že teraz séria pre mňa stratí na zaujímavosti a bude to ďalší nudný historický román. To som však očividne ešte nepoznala autora. Po trochu ťažšej 4. časti je táto kniha možno najlepšia zo série, napriek vojnovým a bojovým častiam, ktoré pre mňa za mňa tam vôbec nemuseli byť.
Kvalita, dúfam, že to bude pokračovať čoskoro
Čítať viac
Jaroslav Kocmánek
Neoverený nákup
8.8.2019
Opäť nesklamal
Musím zložiť poklonu Jurajovi Červenákovi, ktorý dokázal v piatej časti ešte o čosi pozdvihnúť kvalitu príbehu, čo sa nie vždy pri dlhších knižných sériách darí. Považujem ju za najlepšiu. Preto autora prosím a zároveň dúfam, že piata časť o kapitánovi Bathorym nie je posledná a kapitán Báthory spolu so svojím autorom ešte v ďaľšej časti vyženú "turka" nadobro z Uhorska. Čítať viac
16.7.2019
nevídané
Veľmi chválim, asi jediný autor, ktorý sa poriadne ponoril do histórie. Zo všetkým, čo k tomu patrí. Samozrejme, že postrehy šermiarov, historikov a ľudí znalých a venujúcich sa histórii patria k veci, dej z nábojom má tým pádom nielen charakter, ale aj hlavu a pätu. Jednoducho unikátne dielo, klobúk dole. (aj keď občas uletené, ale to patrí k veci) Čítať viac

Juraj Červenák

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Ak sa sústredíte na pozitívne veci, začnete v sebe rozvíjať pozitívne emócie.“