Vianoce
Pasáž - Simon Stålenhag
Pasáž

19,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Pasáž

Osamelá cesta postapokalyptickou krajinou

Rok 1997. Michelle a jej malý žltý robot unikajú naprieč dystopickou Amerikou. Cesty lemujú vraky obrovských vojnových dronov a všadeprítomný technologický odpad rozkladajúcej... Čítať viac

Vydavateľstvo
Lindeni, 2018
144 strán
2 hodiny čítania

Rok 1997. Michelle a jej malý žltý robot unikajú naprieč dystopickou Amerikou. Cesty lemujú vraky obrovských vojnových dronov a všadeprítomný technologický odpad rozkladajúcej sa konzumnej spoločnosti. Ako sa blížia k pobrežiu, v čoraz rýchlejšom... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Mierne opotrebovaná
  • Slovenčina
19,99 €

12,99 €

-35 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Rok 1997. Michelle a jej malý žltý robot unikajú naprieč dystopickou Amerikou. Cesty lemujú vraky obrovských vojnových dronov a všadeprítomný technologický odpad rozkladajúcej sa konzumnej spoločnosti. Ako sa blížia k pobrežiu, v čoraz rýchlejšom slede sa za nimi rúca svet, akoby sa napokon za obzorom prepadlo prázdne jadro civilizácie.

Čítať viac
Originálny názov
Passagen
Počet strán
144
Väzba
pevná väzba
Rozmer
280×250 mm
Hmotnosť
1077 g
ISBN
9788056607589
Rok vydania
2018
Vekové odporúčanie
12+
Naše katalógové číslo
433751
Štýl
napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre ženy, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
29,98 €

Hodnotenia

4,6 / 5

10 hodnotení

8
1
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
8.11.2021
(aj) vizuálne nádherná kniha
Čaro tejto knihy tkvie v tom, že sa vám najprv vynorí množstvo otázok a neskôr sa odkrývajú odpovede na ne. Nedá sa však zaručiť, že sa ku všetkým odpovediam aj dočítate. Treba hľadať nielen medzi riadkami, ale aj v sebe, vo svojich vlastných myšlienkach a postojoch.

Väčšinou som zvyknutá na to, že ilustrácie v knihách len dopĺňajú text, ktorý by bol pochopiteľný aj bez nich, tu však idú kresby s textom ruka v ruke a tvoria dokonalú symbiózu.

Po prvom prečítaní som ostala v nemom úžase a po dvoch týždňoch som si knihu prečítala znovu s tým, že som už vedela ako skončí a aj na druhýkrát to bol výnimočný zážitok. Pasáž je jednou z vizuálne najkrajších kníh, aké doma mám a jednoznačne si chcem prečítať aj autorovu Slučku. A, samozrejme, nielen prečítať, ale v prvom rade sa pokochať ilustráciami v nej.
Čítať viac
11

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight Reads
27.9.2021
Ilustrovaná dokonalosť
Knihu odporúčam : milovníkom dystópií, robotiky a postapokalyptického sveta. Ak obľubujete knihy s témou čo ak... hlbokou myšlienkou a otvoreným koncom

Knihu neodporúčam : ak nemáte radi ilustrované knihy, surové scény a fiktívnu ale realistickú budúcnosť

Začala by som asi tým, že táto kniha bola pre mňa jedno nečakané WAU. Od prvej strany ma pohltila.

Príbeh má veľmi hlbokú myšlienku a to, čo ma na ňom najviac desilo bola jeho reálnosť. Technológiám ľudstvo venuje čoraz viac času na úkor žitia v skutočnom svete. Verte mi, že po prečítaní tejto knihy prehodnotíte svoj čas strávený na nete, pri tv a videohrách.

Ilustrácie sú rozhodne silnou stránkou. Sprevádzali ma na každej strane, šokovali, trhali srdce na kúsky a následne zliepali dokopy . Úžasné a surové zároveň.

V knihe sa stretávame s dievčaťom a jej robotom. Zo začiatku jej príbeh nepoznáme, ale ako s ňou cestujeme po postapokalyptickej krajine, rozpráva nám. Spoznávame teda nielen udalosti a svet ako vyzerá po, ale aj jej príbeh. Potrebuje sa dostať k moru.... Prečo a či sa jej to podarí však zistíte, iba keď si knihu prečítate . Prečítajte si ju.
Čítať viac
11
24.9.2021
Asi prvýkrát som mala možnosť prečítať si ilustrovanú knihu (detské nerátam) a celkom sa mi to zapáčilo, bolo to také príjemné spestrenie.

Ide o veľmi jedinečný sci-fi príbeh, ktorý je na začiatku plný tajomstiev a záhad, čím si okamžite získa pozornosť čitateľa. Tajomstvá sa postupne odkrývajú pomocou kratučkých textov, pomaly, tak aby čitatelia mali stále dôvod byť zvedaví. Text sprevádzajú neskutočné ilustrácie, ktoré ma zaujali natoľko, že som pri nich strávila viac času ako pri texte samotnom. Navyše skvelo dopĺňajú príbeh, ale tak akurát, stále ostáva miesto aj pre čitateľovu predstavivosť.

V príbehu sa stretáme v podstate len s 2 postavami, ktoré som si okamžite obľúbila a chcela zistiť o nich viac a viac. No na knihe je aj tak najviac výnimičné prostredie a atmosféra, ktorá je fascinujúca, desivá, ale možno aj alarmujúca. Kniha totiž ponúka pohľad na to, ako môže ľudstvo dopadnúť a stať sa závislým na technológiách. A možno tak trochu popisuje aj realitu. Páčilo sa mi, že príbeh si vie každý prispôsobiť svojej fantázii a tak trochu vyložiť po svojom. Ponúka tiež mnoho príležitostí na zamyslenie sa nad svetom, ale aj samým sebou.

Určite odporúčam, bol to skvelý zážitok a hlavne odlišný ako má človek z “typickej” knihy. Zaujímavá téma, chytľavý príbeh a naozaj originálne spracovanie.
Čítať viac
8
O sebe - Kornel Földvári
Práve čítam
O sebe

Mgr.art,ArtD., Maliarka, Hračkárka, lektor Ateliéru Maľby, Ateliériku Octopus pre najmenších v Stromčeku, Učiteľka kresby a výtvarnej prípravy na odelení Móda a odev SŠ Tokajícka, Odborný asistent Maľby na VŠVU (11r) na Akademii umení v BB 2r., milovník divadla a tanca, knih, filmov, fotografie, dizajnu a frankofil, a tiež milovnik Indie

Michaela Rázusová Nociarová
5.3.2020
Inšpirácia.
Overený nákup
Splnil všetky moje predstavy. Vizuálne je inšpiráciou pre rôzne generácie, výzvou ako je možné vidieť svet. Čítať viac
Ivana Krekáňová
29.8.2019
Overený nákup
Originálny ponurý vizuálny svet švédskeho umelca, kde obrazy hrajú hlavnú úlohu a text je len vedľajším doplnkom (čo vôbec nie je na škodu). Alternatívnou Amerikou deväťdesiatych rokov, kde sa civilizácia pomaly rúca a ľudia sú závislí na virtuálnej sieti putuje dievča Michelle a jej žltý robot Skip krajinou hrdzavých vrakov, rozpadnutých bilboardov, opustených čerpacích staníc... nádherné dielo, ktoré vynikne vďaka veľkému formátu. Čítať viac
Štefan Korečko
3.6.2019
Skvelý počin ktorý ťahá dole nekvalitná tlač.
Overený nákup
Keď som zistil, že toto svojrázne a výnimočné dielko vyšlo v slovenskom preklade, bez váhania som si knihu objednal.

Preklad je pekný, no prevedenie tlače je veľkým sklamaním: príliš tmavá, polovica detailov splýva do čiernej. Papier je síce hrubší no drsný. Kvalita ako leták z hypermarketu (teda, horšia - v letáku sa aspoň zmôžu na kriedový papier). Pri publikácii, ktorá je primárne o ilustráciách je to obrovské mínus.
Čítať viac
Rudo
6.12.2018
Super
Všetky 3 Stalenhagove knihy mám v angličtine, som milo prekvapený, že tá posledná už vyšla aj v slovenčine.
Ide o knihu pre milovníkov krásnych ilustrácií a svojráznej znepokojujúcej atmosféry. Nejde o knihu pre tých, ktorí hľadajú komplikovaný dej a jeho rôzne zvraty.
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
29,98 €

„Ale ja nie som len zbierka symptómov. Nehoda mizerných rodičov a ešte miernejších chemických spojení. Nie som problém. Nie som diagnóza. Nie som choroba. Nie som niečo, čo sa dá zachrániť. Som človek.“

Všetky skvelé miesta - Jennifer Niven
Všetky skvelé miesta
Jennifer Niven