Knihy
E-knihy

Nočný vlak do Lisabonu

Premedia, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Premedia, 2018
Edícia
Tichá voda

Nočný vlak do Lisabonu je filozofický román o samotárskom profesorovi klasických jazykov Raimundovi Gregoriovi, ktorý v jeden daždivý deň stretne na moste tajuplnú Portugalku. O čosi neskôr nájde v antikvariáte fascinujúce zápisky...

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 14,95 €

Ušetríte 40%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Nočný vlak do Lisabonu je filozofický román o samotárskom profesorovi klasických jazykov Raimundovi Gregoriovi, ktorý v jeden daždivý deň stretne na moste tajuplnú Portugalku. O čosi neskôr nájde v antikvariáte fascinujúce zápisky portugalského lekára a filozofa, ktoré nedokáže prestať čítať. Vďaka týmto dvom okamihom Gregorius urobí niečo celkom neočakávané a nezvyčajné – rozhodne sa zmeniť svoj život a vyberie sa na dlhú dobrodružnú cestu nočným vlakom do Lisabonu, kde pátra po stopách lekára Amadea de Prada, ktorého jediné dielo vzniklo za čias Salazarovej diktatúry. Pátranie ho privádza k ľuďom, ktorí lekára dôverne poznali a Gregorius postupne ako mozaiku skladá obraz výnimočného človeka. Zároveň je cesta do Lisabonu aj Gregoriovou cestou do jeho vlastného vnútra. Pascal Mercier ostáva aj v tomto románe verný témam, ktoré ho zaujímajú aj ako filozofa – dôstojnosť, sloboda vôle a možnosť spoznávania samého seba a ostatných, ako aj otázka, kde hranice takéhoto spoznávania ležia.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nočný vlak do Lisabonu - Pascal Mercier
Zmiznutie Felicie - Jorn Lier Horst
16,80 €
Ušetríte 11,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
431885
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

31 hodnotení

2
1
1
0
0

Elena Ťapajová
Elena Ťapajová
4.1.2019
Zlatník slov
Pôvodne som nemala chuť zahĺbiť sa do filozofického románu, s nie priam najoriginálnejšou zápletkou. Ale po dočítaní som sa nadchla nie ani tak samotným príbehom, ako spôsobom jeho rozprávania, uvažovania. Je to svojský hold slovu, myšlienke a knihám samotným. Darmo, ako sa na jednom mieste hovorí, svet sa delí na tých čo čítajú a tých druhých... Nočný vlak do Lisabonu sa stal pre mňa krásnym zážitkom. Vďaka zaň.
Čítaj viac
Daniela Reichstädterová
Daniela Reichstädterová
14.12.2018
Ešte ju nemám dočítanú, som asi v polovici, ale musím priznať, že už dávno sa mi žiadna kniha nečítala tak ťažko. Nemám na mysli to, že by text bol náročný, to nie, skôr je pre mňa nezáživný. Zatiaľ tam bolo zopár zaujímavých myšlienok, nevadí mi filozofický ráz knihy, ale asi je tam na môj vkus primálo deja. Je to skrátka kniha, ktorá niekomu sadne a niekomu nie. Zatiaľ to vyzerá tak, že mne nesadla a neviem, či ju vôbec dočítam.
Čítaj viac
Vladyk
1.12.2018
Zaujimava kniha so silnymi momentami, peknymi uvahami. Ku koncu dej bohuzial negraduje ale upada. Niektore udalosti z deja ostavaju nevyuzite, nerozpracovane, co je podla mna skoda. Chybala mi lepsia autorska zrucnost.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nočný vlak do Lisabonu - Pascal Mercier
Zmiznutie Felicie - Jorn Lier Horst
16,80 €
Ušetríte 11,10 €

„V knihách je viac bohatstva ako vo všetkých pirátskych truhliciach na Ostrove pokladov.“

Walt Disney