Spoločenstvo

Zrod vlčej bojovníčky

Raine Zair je v podstate celkom obyčajné a nenápadné sedemnásťročné dievča, ktoré študuje, brigáduje, zbožňuje svojich bratov a o láske zatiaľ len sníva. Jej pomerne všedný... Čítať viac

4,4 39 hodnotení
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim, 2018
256 strán
4-5 hodín čítania

Raine Zair je v podstate celkom obyčajné a nenápadné sedemnásťročné dievča, ktoré študuje, brigáduje, zbožňuje svojich bratov a o láske zatiaľ len sníva. Jej pomerne všedný život sa však v okamihu obráti hore nohami... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Raine Zair je v podstate celkom obyčajné a nenápadné sedemnásťročné dievča, ktoré študuje, brigáduje, zbožňuje svojich bratov a o láske zatiaľ len sníva. Jej pomerne všedný život sa však v okamihu obráti hore nohami. V jednu noc sa z nej stane výnimočná vlčica. Musí opustiť rodinu, odrazu na jej pleciach leží obrovská zodpovednosť za celú svorku a rieši aj otázku, koho si zvoli za životného partnera.

Číha na ňu množstvo nebezpečenstiev, mnohí usilujú o jej život a na jej pleciach je záchrana nielen vlčieho sveta...

Dokáže sa toto dievča vzdať toho, čo miluje najviac, aby zachránilo životy svojich najbližších? Dokáže vraždiť, aby prežilo?

Fantasy román plný vášne, nebezpečenstva a lásky si vás určite podmaní.
Čítať viac
Počet strán
256
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
315533
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

39 hodnotení

26
8
3
0
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

2
3.3.2022
Najlepšie slovenské fantasy
Tento diel som prvýkrát čítala pred skoro dvomi rokmi, ale aj tak som si ho pamätala veľmi dobre (čo je u mňa vždy známkou kvality), takže som sa na niektoré časti tešila, zatiaľ čo iné by som najradšej preskočila (hlavne začiatok 2. časti), ale chápem, že príbeh by sa bez nich nezaobišiel a mohla som si viac všímať detaily.
Dej je zo začiatku pomalší a pamätám si, že predtým ma aj nudil, no teraz som si ho užívala. Na konci 1. časti nastane jeden veľký zvrat, začne to byť dosť akčné a vy budete len otáčať stránky, aby ste sa dozvedeli ako to skončí. U mňa to teraz tak úplne nebolo, ale aj tak som celú knihu prečítala na jednu šupu.
Koniec je pekný, možno trošku predvídateľný a otvorený takým štýlom, že nebudete autorku preklínať, ale po pokračovaní siahnete.
Na novom fantasy svete zasadenom do toho nášho sa mi páčilo, ako sme ho spoznávali spolu s hlavnou hrdinkou, teda postupné dávkovanie informácii. Samozrejme bol aj skvelo vymyslený a proste vlky (no musím sa priznať, že nad niektorými vecami o nich som trošku privierala oči).
Hlavná hrdinka Raine bola odvážna a silná s typickým "obyčajné dievča sa stane vyvolenou" si podľa mňa poradila dobre, nefňukala a zostala sama sebou až do konca. Jej vzťah s ...... mám rada, ale nedokázala som mu 100% uveriť. Vedlajšie postavy až tak veľa priestoru nedostali, ale keďže je kniha tenká a stane sa v nej toho dosť, tak sa to dá pochopiť a na 1. diel série to vôbec nebolo zlé. Práveže tento príbeh považujem za najlepšie slovenské fantasy, aké som zatiaľ čítala.
Čítať viac
2

Na instagrame ma nájdete pod @knihomolka.lenka Som romantická duša. Milujem new adult romance a fantasy.

Lenka @friendsfromthebooks
15.11.2021
Spoločenstvo zrod vlčej bojovníčky
Prvý diel pripravovanej série Spoločenstvo. Kniha ma veľmi milo prekvapila. Číta sa veľmi ľahko a rýchlo. Autorka ma ihneď vtiahla do deja. Stále som musela čítať, aby som zistila čo sa bude diať ďalej.

Hlavnú postavu Raine si má získala svojou povahou. Nie je ufňukaná ako bežné hrdinky. Dokázala som sa vcítiť do jej prežívania. Obdivovala som jej odvahu, ako sa rozhodla ich za svojim cieľom. Ako bojovala za rodinu, priateľov a lásku. Ostatné postavy ako Adam, Josh a iných som si veľmi obľúbila. Autorka výborne vykreslila postavy a ich vývoj. Taktiež bolo zaujímavé sledovať a zoznamovať so svetom spoločenstva.

Príbeh je originálny, tajomný plný lásky, priateľstva, rodiny, nebezpečenstva, napätia, strachu a boji o život. Strhujúca kniha s prekvapeniami a zvratmi. Autorka ma všetko kvalitne, dokonale premyslené až postupne nám odkrýva tajomstvá. Vďaka ním je príbeh viac prepletený. Postupne začne všetko zapadať na svoje miesto. Ďalším veľkým plusom je, že príbeh dokázala precítiť. Všetko, čo prežívala Raine som prežívala s ňou. Od polovičky som preplakala a bolo mi jej ľúto. Nechcem vám bližšie opisovať dej, aby ste neprišli o čaro príbehu. Je zaujímavé, keď neviete do čoho idete.

Prvá polovica je jemná, romantická.. Páčilo sa mi, ako sa im vyvíjal vzťah. Ale v polke stane obrovský nečakaný zvrat a dejová línia sa mení na drsnejšiu, krutú, neľútostnú. Dej sa neustále vyvíja a mení do samého konca. Nevedela som odhadnúť, čo sa bude diať.
Knihu určite odporúčam každému milovníkovi fantasy, ale aj romantickým dušiam. Toto si musíte prečítať! musthave Moje hodnotenie 5/5. Ich príbeh som si zamilovala. Teším sa na pokračovanie. -----viac recenzií nájdete na instagrame @friendsfromthebooks
Čítať viac
20

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet
22.9.2021
Tento fantasy príbeh sa skladá z dvoch zaujímavých časti, ktoré do seba krásne zapadajú. Autorka má príjemný štýl písania, ktorý mne osobne sadol už od prvých strán. Je jednoduchý, oddychový, pri čítaní ma nerušili žiadne zbytočné či zdĺhavé opisy, ktoré by boli v príbehu na zvyš. Každá zápletka, každý opis prostredia bol na mieste. Dokázala som si ľahko predstaviť miesta, na ktorom sa dej odohráva, rovnako aj predstaviť postavy, ktoré nás príbehom sprevádzajú.
Celý príbeh bol jedna veľká jazda. Raz hore, raz dole. Keď sa zdá, že sa niektoré veci už vyriešili a je čas si vydýchnuť, prídu iné, ktoré celý príbeh zamotajú o čosi viac.
Dej postupne naberá na napätí, potrebnej akcií, ktorá ma neustále poháňala v čítaní. Najviac som si užila tajomstvá a dobrodružstvá, pri ktorých som miestami čakala celá napätá, ako sa celá situácia nakoniec vyvinie.
Samozrejme, našlo sa tu aj zopár scén, od ktorých som sa nevedela ďalej pohnúť, pretože ich význam nebol práve správny, taktiež sa našli aj časti v texte, ktoré ma miestami rušili (bolo ich málo, ale zopár sa ich tu našlo).
Celkovo by som knihu odporúčila mladším ročníkom (napr. pre dievčatá vo veku 17 rokov, teda vo veku hlavnej hrdinky), no podľa svojich pocitov z knihy môžem povedať, že knihu som si užila rovnako odhliadnuc od veku. Milovníci fantasy si tu jednoducho prídu na svoje.
Čítať viac
5
24.3.2021
Vhodné pre mladšie ročníky, oddychovka. Prečítaná za približne tri dni. Všetky prvky romantiky nájdete práve pod rúškom vlčej žienky...napätie, láska, rodinné vzťahy, škola a cesta za svojím cieľom. Zaujal ma obal knihy, vlčia tématika a z popis na prebale...Nesklamalo! Odporúčam :) Čítať viac
8
Zore - Alexandra Adornetto
Práve čítam
Zore

"Miestnosť bez kníh je ako telo bez duše." - Marcus Tulluis Cicero Dokonalý večer? Kniha, Pink Floyd z gramofónu, jemný dážď za oblokom a hrnček horúceho čaju. Táto kombinácia je pre mňa ako med pre medveďe.

Silvia M. Glatzner
14.11.2020
Očakávala som trocha viac
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ako začať...
Prvú polovicu som sa celkom nudila, už som si myslela, že to bude len o dvoch zamilovaných vlkoch, ktorý veľmi radi jedia. Naozaj. Každú chvíľu tak niekto jedol a ja som bol z toho celkom hladná už (haha). Ale Musím uznať, že romantické časti sa mi páčili.
Na druhú stranu z chodu celého spoločenstva som bola dosť zmätená. Pre mňa to nebolo dosť vysvetlené. Chcela som sa dozvedieť viac. Našťastie sa kniha čítala rýchlo a ľahko, ani som sa nenazdali a bola som v polke.
Keď som si hovorila "dobre, dočítam to, keď som už začala" , začalo to byť dobré. Prišla som k časti 2. Čakala som tam síce širší opis ako bol, nevadí. Každopádne dlhý pobyt v zajatí bol vlastne i cez očakávanie dosť krátky. Hneď potom sa to vrátilo späť na romantickú vlnu.
Ale druhu časť knihy som si užila rozhodne viac ako prvú.
I keď ma príbeh nenadchol úplne, som zvedavá na pokračovanie
Čítať viac
3

Instagram: @1dreamworld0 Knihy sú moja láska. Čítam už od detstva. Milujem fantasy a horory.

Andrea Žalobínová
11.6.2020
Túto fantasy knihu s prvkami romantiky odporúčam najmä čitateľom v tínedžerskom veku. Pokiaľ hľadáte niečo, čo vás nadchne krásou úplne nového sveta, v ktorom vás čakajú napäté chvíle aj dojímavé scény, siahnite po tejto dvesto päťdesiat stranovej knižke. Aj keď v tlačenej podobe sa nachádza viacero preklepov, ktoré rušia daný dej, mňa najviac zaujal spôsob písania, nie vždy sa podarí dobrú knihu v prítomnom čase. Milovníci Divergencie alebo série Škola Noci si prídu na svoje, celý svet Vlkov a iných bytostí je postavený podobne. Taktiež sa mi niekoľkokrát podarilo vcítiť sa do kože hlavnej hrdinky Raine, keď prekonávala rôzne situácie ako boj za svoju rodinu, priateľov a lásku. Pocity tejto dievčiny sú verne zachytené v rôznych momentoch a dôveryhodne opísané. Nechýba ani večný súboj dobra so zlom, takisto aj riešenie obyčajných problémov, ktorým sa nevyhne žiadny dospievajúci. V niektorých chvíľach sa zdá, akoby autorka poskytovala čitateľovi priam až idealistický pohľad na svet, no v iných ho rozoberá do hĺbky a viac približuje skutočnosti. Rozhodne pri tejto knižke s otvoreným koncom bolo veľa zábavy a dúfam, že sa autorke podarí napísať aj pokračovanie. Čítať viac
1

23 y.o./CZ /fantasy lover Instagram: @princ_a_listicka

Danuše Víšková
1.6.2020
Must-read!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Věřte mi, že opravdu nepřeháním, když říkám, že jsem tuhle knihu nečetla naposled. Už dlouho jsem z žádné knihy neměla takové pocity, jako z téhle.

Na začátku příběhu se ocitáme v takovém normálním městě, které je ale obydlené ne až tak úplně obyčejnými obyvateli. Mezi normálními studenty na zdejší škole najdete spoustu šedookých. Nejsou to samozřejmě ledajací studenti - jsou součástí společenstva tří kmenů, které již celé věky žijí bok po boku. Vlci, Myši a Havrani.

Když přijdou do puberty, podstoupí rituál zařazení a stanou se plnohodnotnými členy komunity, kteří se umí proměnit ve zvířata. Naše hlavní hrdinka, sedmnáctiletá Raine Zair, se narodí jako Myš. O to větším je pak překvapení, když je při rituálu zařazení označena Vlčí ochránkyní a stane se z ní Vlčice - a dokonce rovnou Alfa, neboli vůdkyně celé smečky.

Kniha je rozdělena na dvě části - v té první se seznamujeme s celou Vlčí komunitou, s jednotlivými členy Raininy smečky, prožíváme jejich každodenní problémy i radosti a máme dostatek času si na všechny postavy vytvořit svůj názor. V některé nejmenované recenzi jsem četla, že dotyčného čtenáře tato první část tak trochu nudila a knížka stála za to jen asi kvůli 70 stranám, na kterých byla akce. Jenže to je právě to, co mě osobně na souste současných Young adult knížkách vadí - autoři se snaží do děje nacpat co nejvíce akce, super moderní techniky a soubojů. Ve výsledku to nepůsobí přirozeně a je to spíše přehnané.
Raine má za úkol si vybrat svého doživotního partnera - Je jí sice teprve 17, ale u Vlků už to tak prostě chodí. Po proměně si vyberou partnera, se kterým bok po boku prožijí celý život. (Což se mi mimochodem moc líbí.) Samozřejmě, že to pro naše hrdiny není v jejich věku jednoduché, ale musím říct, že se s tím poprali velice statečně.

Nebudu říkat, koho si Raine nakonec vybere, nechci nikomu zkazit překvapení. Jen můžu říct, že jejich romantická linka je naprosto dokonalá. Není to žádné trapné puberťácké flirtování, ale opravdová láska. A přijde i na žádost o ruku.

V druhé polovině knihy se Raine Musí postavit odvěkým nepřátelům Vlků - Venatorům, kteří se je snaží vyhubit. Projde si opravdu nepěknými situacemi, které jsem spolu s ní intenzivně prožívala.

A i když konec knížky vypadá až do posledního odstavce jako Happy End, během posledních pár řádků se to změní a já nemůžu jinak než se co nejdříve pustit do dalšího dílu.

Samozřejmě, že kniha měla některé menší nedostatky, jako například tyto:
Raine na sebe až příliš často překvapeně zírala do zrcadla.
Někdy se děj během jedné nebo dvou stránek posunul i třeba o týden nebo dva a chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala.
Občas docházelo k absenci mezer mezi slovy, převážně vlastními jmény.

Ale to jsou opravdu drobnosti, které je člověk ochotný výměnou za kvalitní příběh přehlédnout. Nikdo není dokonalý.

Myslím, že je to must-read pro všechny milovníky fantasy a vlků!
Čítať viac
4

Knihomol, ktorý číta všetko čo mu príde pod ruku

Radka Berecová
20.5.2020
Krásna oddychová kniha
Túto knihu som začala čítať hlavne kvôli motívu vlkov, ktorých ja proste milujem. Musím povedať, že kniha má krásne vystavený svet aj časť zo zaradením je veľmi pekná. Páčilo sa mi, že sa neriešila iba otázka záchrany sveta ale tiež úplne všedný život a problémy aké by malo riešiť každé dievča. Miestami bol dej ale trochu predvídateľný a už som približne tušila čo sa stane. Avšak našli sa aj momenty keď som si hovorila Fiiiha. Občas mala kniha až idealitický dej ale to len miestami. ( Keď pominieme to že sa to odohráva vo vlčom svete). Inak si myslím že táto kniha rozhodne stojí za prečítanie. Čítať viac
7
20.4.2020
Úžasné slovenské fantasy
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
V poslednej dobe narážam na samé skvelé knihy od slovenských autorov. A ani táto nebola výnimkou. Autorkin štýl písania mi neskutočne sadol a veľmi ma bavil. Dej bol rýchly, čiže žiadne zbytočne rozsiahle opisy, hlavná postava sa počas deja naozaj vyvíjala. Chvíľku som sa obávala ľúbostného trojuholníka, no našťastie sme sa mu vyhli. Ten svet.... okamžite by som sa nasťahovala k Vlkom. Určite odporúčam Čítať viac

Čítať viac

„V Prahe a ešte na niektorých iných miestach som sa naučil byť sám. Byť sám sebou som sa doteraz nenaučil. Sám viem byť aj v dlhom rade na kapry. Ide to bez námahy, nemusím sa na to ani sústredí - pokiaľ si ma nevšímajú, na množstve ľudí okolo nezáleží. No na to, aby sme boli sami sebou, potrebujeme druhých.“

RAJc je preč - Pavel Vilikovský
RAJc je preč
Pavel Vilikovský