Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

"Miestnosť bez kníh je ako telo bez duše."
- Marcus Tulluis Cicero

Dokonalý večer?
Kniha, Pink Floyd z gramofónu, jemný dážď za oblokom a hrnček horúceho čaju. Táto kombinácia je pre mňa ako med pre medveďe.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

"Miestnosť bez kníh je ako telo bez duše."
- Marcus Tulluis Cicero

Dokonalý večer?
Kniha, Pink Floyd z gramofónu, jemný dážď za oblokom a hrnček horúceho čaju. Táto kombinácia je pre mňa ako med pre medveďe.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2020
2019
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

7
BlackSun_Sis

Silvia M. Glatzner získal odznak Šťastných 7

25.04.2022 13:01

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

7
BlackSun_Sis

Silvia M. Glatzner získal odznak Mladé témy

25.12.2021 03:59

Existuje vôbec nejaký vek, v ktorom by sa nečítala literatúra Young Adult? Vám sme poslali už 20 titulov z tohto žánru, takže ak boli všetky pre niekoho iného, možno im skúste dať šancu aj vy :-)

7
7

Silvia M. Glatzner napísal recenziu

02.10.2021 08:01

Od série si musím dať na chvíľu pokoj a zvyšok prečítam až keď budem mať na to silu.
V podstate celú knihu sa nič nedeje, Ever iba hovorí o tom ako musí nájsť spôsob pre záchranu Damena a popritom robí stále tie isté teatralne chyby.
Už v tretej knihe je viac ako nad slnko jasné, že Haven je falošná a Ever je jej dobrá, len keď niečo chce. Rovnako i Miles.
Dávajú jej prednášky o tom, ako priateľstvo má byť o dôvere, ale stále ju na obede z niečoho obviňujú a podozrievajú.
Vravia, že priatelia berú aj dávajú. Ale kedy jej oni dvaja niečo dali? Keď sa dalo sa na ňu vykašlali, Haven ju v kuse za niečo buzeruje, je povýšenecká a sebecká.
Ever ich berie k sebe domov, kde ju vyžierajú, kúpu sa v jej vírivke a robia si tam párty ako u seba doma, a oni jej iba nadávajú aká je sebecká a lakomá.
Hovoria ako ju nikdy neopustia aj keď bude mať úplne zlý deň pod psa, ale keď ho má, si to ani nevšimnú.
Rovnako nechápem prečo všetci títo americký tínedžeri majú problém, keď si ich single člen rodiny niekoho nájde. Chápem, že je to fikcia, ale je to ešte aj vo filmoch. Príde mi to stupidné.
Samozrejme táto (rovnako ako aj druhá kniha) mohla byť už posledná, ALE hlavná hrdinka zase spravila na poslednú chvíľu takú sprostosť, že je to ešte na ďalšie 3 knihy. Hlavne že jej všetci okolo hovorili "nerob to, my nájdeme inú spôsob - nerob to!"...

Čítať viac

7
7

Silvia M. Glatzner napísal recenziu

08.09.2021 02:10

Tento príbeh je prekrásny. Aj keď je to rozprávka, pre deti to určite nie je.
Od samého začiatku je dej pútavý, dojímavý a jednoducho nádherný.
Po celý čas sledujeme príbeh viacerých postáv, hlavne sú však 3.
Príbeh je originálny, napínavý a plný mágie. Nechýbajú v ňom pekné láskavé slová plné porozumenia ale i rozumu. Často je i smutný a bolestivý, krutý a skutočne určený pre dospelých.
Kniha sa číta snáď sama. Rozhodne odporúčam!

Čítať viac

7
7

Silvia M. Glatzner napísal recenziu

08.09.2021 01:59

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Originálny príbeh dvoch milencov, nesmrteľnosti, reinkarnácii a chorobnej žiarlivosti. Po tých všetkých ľúbostných trojuholníkoch som konečne prečítala niečo kde je láska založená na sile a len na dvoch ľuďoch.
Príbeh je ale nudný a jednoliaty, často nelogický. Určený skutočne pre 15-16 ročných dospievajúcich, ktorým to príde romantické a "hot". Pre mňa ako 23 ročnú je to o nerozvážnosti mladých.
Hlavná hrdinka má pre začiatok len dve základné schopnosti: vidí auru ľudí a číta ich myšlienky. Ale časom sa dozvedáme, že Ever dokáže snáď všetko.
Damen je taká klasika: tmavé vlasy, tmavé oči, sexy, úžasný a dokonalý. Nič nové. Pri všetkých týchto knihách si tak nejak predstavujem toho istého muža. Žiaľ.
Ale ako oddychovka, keď potrebujete riešiť nezmyselné problémy a nie tie svoje, je to dobré.

Čítať viac

7
7

Silvia M. Glatzner napísal recenziu

17.08.2021 22:43

Zo záveru série mám veľmi zmiešané pocity. Bolo super, že po troch pomalých dieloch bol tento samá akcia a boj. Ale kvôli absencii v minulých častiach ho holo až moc.
Opäť musím upozorniť na autorkin štýl opisu. Veľmi ťažko som si predstavovala, čo sa mi snažila ukázať.
Už od prvej časti mi dosť nesadlo, že príbeh je postavený na legende o Artušovi. Podľa mňa si túto povesť autori vyberajú len preto, lebo nemajú vlastne nápady, resp. nemajú jadro príbehu. Ale to je asi len môj názor.
Klea mi prišla ako klasický príklad ohrdnutej a zranenej osoby, ktorá sa snaží so svojou bolesťou vyrovnať brutalitou.
Yuki mi bolo aj ľúto. Bola iba obyčajným pešiakom. Škoda, že svoju vyvinutú silu nemala čas viac využiť.
Laurel bola 90% príbehu (vo všetkých štyroch knihách) úplne useless. Jej slávna chvíľka prišla až v posledných kapitolách.
Samotný koniec veľmi lahodil mojej duši. Bol podľa mojich predstáv i s výberom partnera, i s vecami, ktoré sa mali ešte iba stať.
Koniec konca, aj po prečítaní "varovania", mi ulahodil ešte viac a presvedčil ma, že sa to skončilo správne.
Ps: nie som veľký znalec jazykov, ale ten preklad nestál za veľa. Často som mala pocit, že si prekladateľ slová vymýšľa. I tak je dosť divne keď dievčenský román určený tínedžerom prekladal muž.
Celu sériu odporúčam iba ak nečakáte nič extra.

Čítať viac

7
7

Silvia M. Glatzner napísal recenziu

17.08.2021 01:35

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Oproti prvým dvom dielom kniha bola rozhodne svižnejšia a pútavejšia. Od samého začiatku tam bolo nejaké vzrúšo.
Všimla som si, že autorka vždy vynechá jarné ročne obdobie, v ktorom udalosti opíšem
jedným odsekom a život ide ďalej. Väčšina deja sa odohráva na jeseň.
Začiatok je veľmi šokujúci: v Laurelinej škole sa z ničoho nič objaví Tamani s novým výzorom a tajomným výrazom. Spolu sním však i víla, o ktorej nikto nič nevie. K tomu podivná prosba od Klei aby na ňu Laurel dohliada.
V Crescent city sa objavuje stále viac a viac stôp po troloch ale samotný trolovia nikde.
Laurel sa konečne darí v jej experimentoch a "kúzlach" jesenných víl. Iba ma mrzí, že ich tam nieje viac.
Rozchod s Davidom ma veľmi potešil, autorka opísala úplne normálneho manipulátora so sklonmi k narcizmu. Prišlo mi ale divné, že Laurel sa hneď hodila na Tamaniho.
Ku koncu príbehu je dej veľmi napätý. Samotný koniec je otvorený a nejasný, ale konečne sa teším na pokračovanie (nie ako u prvých dvoch dieloch).

Čítať viac

7
7

Silvia M. Glatzner napísal recenziu

15.08.2021 01:44

Kniha je krásna. Nádherné ilustrácie a postačujúci opis. Veľmi sa mi páčia rôzne recepty zo starých herbarov aj recepty na rôzne kúpele, maste, čaje či lekváry.
Definície sú stručné ale plné najdôležitejších informácií. Ako herbár na domáce mastičkárstvo skutočne odporúčam.

Čítať viac

7
7

Silvia M. Glatzner napísal recenziu

14.08.2021 23:23

Možno sa vám moja recenzia bude zdať trocha prehnaná a vopred sa ospravedlňujem.
Hlavná hrdinka je strašne tupá a lezie mi na nervy! David je žiarlivý manipulátor a víly sú povýšenecké, a namyslené.
A teraz poporiadku:
Príbeh pokračuje celkom zhurta. Za prvú kapitolu hlavná hrdinka oznámi, že jej prišlo pozvanie do Avalonu a hneď na jej konci, je tam. Krajinu autorka opísala krásne, ale ľahko. Mrzí ma, že som sa nedočítala ako sa Laurel skutočne darilo študovať. Tešila som sa na rôzne prípravy elixirov, na účinky rastlín a vílie "kúzla". Ničoho čarovného som sa, žiaľ, nedočkala.
Dialógy mi stále prišli dosť plytké aj keď musím uznať, že to bolo trocha lepšie, ako v prvej časti.
Podla mňa sa prvá a druhá kniha mohli spojiť do jednej, a veľa kapitol sa mohlo odstrániť. Napríklad aj tá 10 stranová, kde sa dve 15 ročne dievčatá rozprávajú, ako milujú svojich frajerov a preto nejdú na vysnívanú školu/ vzdajú sa svojej šance stať sa plnohodnotnou vílou.
Osobne si myslím, že David Laurel neľúbi, len je ňou posadnutý, lebo je víla. Hneď ako Laurel strávi chvíľu s Tamanim, snaží sa kúpiť si ju. Podľa mňa nou jednoducho manipuluje. Neviem sa s ním stotožniť.
Zato Tamani mi po prvej knihe prírastok k srdcu a hodí sa mi k Laurel viac.
Samozrejme veľká akcia sa konala až v posledných kapitolách a teda na konci knihy. Takže väčšina knihy je o bezduchom a nezáživnom konaní hlavnej hrdinky a na konci sa to trocha rozbehne na chvíľu.
Čo ale musím uznať je, že aj túto knihu autorka zakončila dobre. I v prvom diele, aj v druhom sa mi najviac páčila posledná kapitola.

Čítať viac

7
7

Silvia M. Glatzner napísal recenziu

05.08.2021 16:10

Príbeh sa rozbiehal veľmi pomaly. Prvých 100 strán som čítala celý týždeň, lebo sa mi do toho moc nechcelo. Ale po asi polovici sa dej konečne začal zamotavat a naberať tempo. Druhú polovicu som zhltla za jeden deň.
Najprv sa čitateľ spoznáva s hlavnou hrdinkou, ktorá spoznáva samú seba.
Víli v tomto príbehu nepripomínajú rozjarené poletuchy s magickými ručičkami. V skutočnosti je to aj príjemná zmena a niečo úplne nové. Trvalo mi však dlhšie než som sa s tým stotožnila.
Ako som spomínala v druhej časti to bolo napínavejšie. Objavilo sa tam pár nových bytostí a aj nejaké "čary".  Zápletka sa mi stále zdala slabá. Dúfam, že v pokračovaní sa to rozbehne a dozviem sa viac.
Romantické časti mi moc nesedeli, keďže sa jedná o 15 ročne deti.  Skutočne niesom veľký fanúšik zamilovaných trojuholníkov a preto som bola sklamaná, keď sa v príbehu objavil tretí zaláskovaný článok.
Samotný koniec mi bol proti srsti i pre vílieho milenca, ktorý zo seba zrazu začal sypať tajomstvá minulého života hlavnej hrdinky. Skutočne nemusím, keď sú v láske traja, a keďže je to takmer všade tak mi to vždy znepríjemný zážitok z knižky. Každopádne je to môj osobný názor a preto odporúčam skôr pubertalnej vekovej kategórii a mladým dospelým ale stým, že neočakávajte nejaké obrovské dobrodružstvo. Brala by som to skôr, ako oddychovku ak si nechcete zaťažiť mozog.

Čítať viac

„Ako hviezda k svojej dráhe som celou dušou pripútaný k nej.“

Hamlet - William Shakespeare
Hamlet
William Shakespeare