Xmas
A každé ráno je cesta domů delší a delší - Fredrik Backman
A každé ráno je cesta domů delší a delší
5,00 €
Knihy
E-knihy

A každé ráno je cesta domů delší a delší

Fredrik Backman

Fredrik Backman (1981) je švédsky spisovateľ a blogger. Slovenských čitateľov oslovili najmä jeho romány Babička pozdravuje a ospravedlňuje sa a Muž menom Ove. Vo Švédsku sú romány Fredrika Backmana bestsellermi a boli preložené do dvadsiatich piatich jazykov.

Host, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
1 hodina čítania
Vydavateľstvo
Host, 2018

Malý Noah s dědou chodí sedávat na lavičku a povídají si. Pod lavičkou rostou hyacinty, stejné, jaké děda kdysi pěstoval pro babičku. Děda s Noahem si můžou povídat úplně o všem. O všech otázkách spojených se životem...

Čítaj viac

5,00 €

Bežná cena Bežne 10,76 €

Ušetríte 54%

Okamžite na stiahnutie

Aj e-knihy môžete darovať

Odporúčané tituly a kolekcie

E-knihy si najlepšie vychutnáte na čítačke! Pri výbere vám pomôže čítačkový pomocník, ktorý si môžete pozrieť TU :-)

Viac o e-knihe

I loučení bolí méně, když na něj nejste sami
Malý Noah s dědou chodí sedávat na lavičku a povídají si. Pod lavičkou rostou hyacinty, stejné, jaké děda kdysi pěstoval pro babičku.
Děda s Noahem si můžou povídat úplně o všem. O všech otázkách spojených se životem a vesmírem, závažných i nicotných. Při rozhovorech s vnukem si děda vždycky vzpomene, jak se zamiloval do babičky a jak o ni ve stáří přišel. Zatím ji pořád vidí před sebou a děsí se dne, kdy si ji už nebude moci vybavit.
Cítí, že jeho svět se mění. Proto by rád zůstal s Noahem na lavičce, kde je stále ještě obklopuje pronikavá vůně hyacintů. Jenže zachytit vzpomínky je čím dál těžší a oba se musejí naučit tomu vůbec nejtěžšímu: umění se rozloučit.

Fredrik Backman v této netypické novele líčí boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomínek. Činí tak něžně a empaticky, jak to dovede jen on.
Čítaj viac
Kúpte spolu
A každé ráno je cesta domů delší a delší - Fredrik Backman
Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman
11,00 €
Ušetríte 11,93 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
80
Vydavateľstvo
Host
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
310630
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

18 hodnotení

13
3
2
0
0

1
Vzdelaná - Tara Westover
Práve čítam
Vzdelaná

Literárni nadšenci. Čítame s rôznymi stupňami frekvencie, ale s rovnakým zápalom. Pretože horíme vášňou pre literatúru. P.S.: Naše nadšenie demonštrujeme na horlivých stretnutiach raz mesačne. Val, Q, R, Bt, Luc, Z, K&K, An, RB

Plameňjak Knižný klub
13.11.2019
Hodnotenie: Z- 5 Val-4 An-4 bt-4 Q-4 R-5. Celkové hodnotenie 4.4*
Knihu hodnotíme veľmi pozitívne.
Príbeh je krátky, štýl písania magický, postavy komplexné a asi najlepšie je to, že počas čítania cítime a vidíme, kto sú vlastne naši hrdinovia.
Väčšine kŕdľa sa kniha čítala dobre a napr. Plameňjak Z musel každý odsek predýchať a utrieť plameňjačie slzy.
Tento príbeh, nie je o komplikovanosti Alzheimera, presnom opise jeho priebehu a prežívania, ani o čo najdôveryhodnejšom zobrazení vzťahov, ktoré ako vieme, vedia byť komplikované. Piliere príbehu, ktorými sú smútenie, strach a hlavne láska, dostávame prefiltrované do najčistejšej podoby a to tak, že sa môžu zdať až zidealizované. Niektorým plameňjakom prídu osudy našich hrdinov o to dojemnejšie, pretože strácajú práve niečo dokonalé, čo už nikdy nedostanú naspäť.
(Z)
Čítaj viac
Jaroslava Štrbačková
15.5.2019
Fantastické
Mam rada Backmanove knihy a preto som siahla aj po tejto. Zo začiatku to pôsobilo tak pomotane ale na konci som mala slzy v očiach. Je to fantastická kniha tak ako aj všetky ostatné jeho knihy ? Čítaj viac
Marta Kampfová
5.5.2019
Overený nákup
Tento autor ma nikdy nesklame, Muž menom Ove je v mojej TOP TEN, mám rada jeho štýl písania. Všetky jeho knihy sú prudko čitatelné. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
A každé ráno je cesta domů delší a delší - Fredrik Backman
Co by můj syn měl vědět o světě - Fredrik Backman
11,00 €
Ušetríte 11,93 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev