Knihy
E-knihy

Cesta za mesačného svitu

4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2018
Edícia
Pevný bod

Román Cesta za mesačného svitu je príbeh mladého muža, ktorý na svadobnej ceste v Taliansku prichádza na to, že ešte nie je pripravený vzdať sa svojich mladíckych ideálov. Ako v tranze opúšťa mladú manželku a vydá sa po stopách svojej mladosti...

Čítaj viac

14,50 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román Cesta za mesačného svitu je príbeh mladého muža, ktorý na svadobnej ceste v Taliansku prichádza na to, že ešte nie je pripravený vzdať sa svojich mladíckych ideálov. Ako v tranze opúšťa mladú manželku a vydá sa po stopách svojej mladosti, ktorá je nenávratne preč.

„Praktický život je mýtus, bluf, ktorý si pre vlastnú útechu vymysleli tí, ktorí nie sú schopní venovať sa duchovným veciam. Lenže ty máš viac rozumu, než aby si im na to skočil.“
Čítaj viac
Kúpte spolu
Cesta za mesačného svitu - Antal Szerb
Saviours - Kliatba Kortského lesa - Mary Roe
23,49 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Journey by Moonlight
Rozmer
124×173 mm
ISBN
9788089761296
Naše katalógové číslo
305194
Počet strán
282
Hmotnosť
325 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Zelený kocúr

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

7
14.5.2019
Krásny existenciálny román

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Hlavná postava románu Mihály sa v úvode knihy vyberá na svadobnú cestu s manželkou Erszi do Ríma. Ako neskôr vyplynie, vydatá Erszi žijúca klasický spokojný malomeštiacky život v Budapešti podľahla Mihálovej nezvyčajnej osobnosti. Sľubujúc si vytrhnutie zo stereotypu neváhala opustiť starostlivého a milujúceho manžela, aby sa vzápätí vydala za čudáka Mihályho. Mihály si naopak od sobáša sľuboval vnútorne ukotvenie a nájdenie si svojho miesta v živote. Ale už počas cesty do Talianska sa uňho nástojčivo vynárajú rozrušujúce spomienky na detstvo, v ktorom ho silno poznačilo priateľstvo s nekonvenčnými súrodencami Ulpiovcami. Ďalší dej je plný zvratov, ale viac ako dej, je v tejto knihe pútavý vnútorný svet hlavného hrdinu, jeho útek pred životom a hľadanie riešenia. Kto má rád Hermana Hesseho, bude románom istotne očarený.
Čítaj viac
Renáta Kiovská
28.11.2018
zaujímavá

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha je napísaná vynikajúco, žiadna udalosť, opis, či slovo nie je navyše. No napriek tomu mám z knihy zmiešané pocity, miestami pôsobila na mňa depresívne ,hlavná postava má v sebe toľko strachov, obáv a predstáv, že je ťažko určiť, či neprekročí hranicu šialenstva... aj ostatné postavy sa vymykajú normálu, snáď okrem mladomanželky. Páčilo sa mi cestovanie miestami a koniec, ktorý vlastne nemohol byť iný.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Cesta za mesačného svitu - Antal Szerb
Saviours - Kliatba Kortského lesa - Mary Roe
23,49 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth