Knihy
E-knihy

Ako som sa stal sám sebou

Pamäti psychiatra

Novinka
Vydavateľstvo
Premedia, 2018
Edícia
Tichá voda

Psychiater Irvin D. Yalom sa preslávil tým, ako sa dokázal ponoriť do životov iných. Vo svojej dlho očakávanej autobiografii sa zameral na samého seba a vzťahy s ľuďmi, ktorí ho formovali ako človeka, ale aj ako odborníka a spisovateľa. Syn...

Čítaj viac

12,42 €

Bežná cena Bežne 13,95 €

Ušetríte 11%

Predobjednávka. Vychádza 2.4.2018

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Psychiater Irvin D. Yalom sa preslávil tým, ako sa dokázal ponoriť do životov iných. Vo svojej dlho očakávanej autobiografii sa zameral na samého seba a vzťahy s ľuďmi, ktorí ho formovali ako človeka, ale aj ako odborníka a spisovateľa.
Syn emigrantov z východnej Európy, ktorí sa usadili v Amerike, vyrastal v pomerne chudobných pomeroch. Aby sa dostal z tohto prostredia, rozhodol sa stať lekárom. Mal šťastie na ľudí aj na dobu, kultúrne premeny šesťdesiatych rokov urýchlili jeho kariéru a poznanie, že odpovede na otázky o ľudskej duši treba hľadať aj mimo odboru. Priťahovala ho nielen psychiatria, ale aj filozofia a beletria, všetky tri skĺbil vo svojich literárnych dielach.
Yalom opisuje svoju revolučnú prácu v oblasti skupinovej psychoterapie aj vzťah k existenciálnej psychoterapii, metóde, ktorá využíva poznanie veľkých mysliteľov naprieč storočiami. Vysvetľuje, čo bolo inšpiráciou jeho známych kníh ako Láska a jej kat, Keď Nietzche plakal a ďalších. Príbehy jeho najznámejších pacientov sa striedajú s príbehmi z jeho manželstva, memoáre ponúkajú detailný pohľad na Yalomovu terapeutickú techniku, proces písania aj rodinný život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako som sa stal sám sebou - Irvin D. Yalom
Keď Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom
26,62 €
Ušetríte 2,28 €

Recenzie, kritiky

„Vždy som chcel vedieť, ako každý čitateľ, viac o vzťahu medzi Yalomovým profesionálnym a súkromným životom a akú alchýmiu používa pri svojom písaní. Odpoveď máme v rukách, nádherné, presvedčivé a hlbokomyseľné čítanie.“
Abraham Verghese

„Irvin Yalom je psychiater, ktorý rozmýšľa ako filozof a píše ako talentovaný spisovateľ, ktorým v skutočnosti aj je.“
Rebecca Newberger Goldstein

„Úprimná a hlboká spoveď jedného z najdôležitejších svetových znalcov ľudskej duše.“
Daniel Menaker

Už dlhé roky som Yalomov fanúšik a čítanie jeho memoárov bol zážitok. Je to kniha, na ktorú som dlho čakal, putovanie do hlbín jeho vlastnej duše.“
Jay Parini

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
352
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Premedia
Väzba
pevná väzba s prebalom
ISBN
9788081595660
Naše katalógové číslo
304524
Rozmer
140×210 mm
Predbežný dátum vydania
2.4.2018

Recenzie

Vydavateľstvo PREMEDIA patrí medzi menšie vydavateľstvá a zostať malým je aj jeho zámer. Vydáva široké spektrum kníh, ktorých spoločným menovateľom by malo byť, aby ich čítanie nebolo stratou času. Postupne sa vyprofilovali viaceré edície, ako napríklad TICHÁ VODA zameraná na svetovú beletriu, CIVILIZÁCIA prinášajúca knihy o spoločenských zmenách, či edícia LABYRINT venovaná detektívkam. Vydavateľstvo zároveň prinieslo množstvo kníh zo psychológie a populárnej ekonómie, silná je jeho edícia venovaná modernej histórii - od Súostrovia Gulag až po knihy Timothyho Snydera a ďalších súčasných autorov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako som sa stal sám sebou - Irvin D. Yalom
Keď Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom
26,62 €
Ušetríte 2,28 €