Zázraky padlých svätých - Maggie Stiefvater

11,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zázraky padlých svätých

Maggie Stiefvater, ktorej séria Havraní chlapci si získala srdcia čitateľov po celom svete, prináša ďalšiu knihu plnú snovej mágie, osudovosti a nečakaných zvratov. Všetci... Čítať viac

Vek
15+
Vydavateľstvo
Slovart, 2019
280 strán
4 hodiny čítania

Maggie Stiefvater, ktorej séria Havraní chlapci si získala srdcia čitateľov po celom svete, prináša ďalšiu knihu plnú snovej mágie, osudovosti a nečakaných zvratov. Všetci hľadajú zázrak. Ale zázraky nikdy nie sú také, aké čakáte... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,95 €

Posielame do štyroch dní
Ďalšie knižné vydania (2)
All the Crooked Saints - Maggie Stiefvater
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Na sklade
-3 %

10,64 €


All the Crooked Saints - Maggie Stiefvater
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Všetci hľadajú zázrak. Ale zázraky nikdy nie sú také, aké čakáte. Návštevník mestečka Bicho Raro v Colorade tu nájde krajinu temných svätcov, zakázaných lások, snov o vede, zázrakmi posadnutých sov, jednu či dve siroty a oblohu plnú vnímavých púštnych hviezd. V srdci tohto mesta žijú Soriovci, ktorí majú dar konať nezvyčajné zázraky. A srdcom tejto rodiny sú traja ľudia s túžbou zmeniť jej budúcnosť: Beatriz, dievča bez pocitov, ktoré sníva iba o slobode zahĺbiť sa do vlastných myšlienok; Daniel, svätec z Bicho Raro, ktorý robí zázraky pre každého okrem seba; a Joaquin, ktorý po nociach prevádzkuje pirátske rádio Diablo Diablo.

Maggie Stiefvater, ktorej séria Havraní chlapci si získala srdcia čitateľov po celom svete, prináša ďalšiu knihu plnú snovej mágie, osudovosti a nečakaných zvratov.

Komu sa kniha môže páčiť: Čitateľom, ktorí pristúpia na hru, že zázraky sú možné aj v našom skutočnom svete. A, samozrejme, fanúšikom Havraních chlapcov.
Čítať viac
Originálny názov
All the Crooked Saints
Počet strán
280
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
217 g
ISBN
9788055637440
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
301681
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
23,90 €

Hodnotenia

4,3 / 5

14 hodnotení

8
3
2
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14
15.12.2021
Meggie Stiefvater mám ako autorku veľmi rada a hlavne jej Havraní cyklus. Táto kniha bola ale pre mňa krok vedľa. Vôbec ma nebavila a dokonca som ju ani nedočítala. Určite je pre veľa čitateľov zaujímavá podľa recenzií, ale môj prípad to rozhodne nie je. Postavy boli síce sympatické, dobre opísané len ten dej... Škoda, veľmi som sa na ňu tešila. Čítať viac
11
17.8.2020
Magicky krásny príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh sa točí okolo rodiny Soriovcov, konkrétne okolo dvoch bratrancov a sesternice, najmladšej generácie Soriovskej rodiny, ktorá vykonáva zázraky a začne sa zamýšľať nad tabu. Pútnici im už v mestečku Bicho Raro trčia až z uší, pretože nedokážu prekonať svoju temnotu a vyliečiť sa.
Daniel, najstarší z bratrancov a sesterníc, sa zúfalo zaľúbi do pútničky Marisity a rozhodne sa jej pomôcť, aj keby mal na seba privolať temnotu. V rovnakú noc prichádzajú do mestečka dvaja muži – pútnik Tony a mladý Pete, ktorý nestojí o zázrak, chce si len odpracovať dodávku. Pete ale netuší, že jeho vytúženú dodávku používajú mladý Soriovci ako pirátske rádio. Joaquin Soria by sa chcel stať skutočným dídžejom, píše si svoje vlastné šou a ani len netuší, že na jeho pirátskom rádiu bude záležať oveľa viac, než by si bol myslel. Betriz Soriová miluje hádanky a ku všetkému sa stavia príliš racionálne. Keď ale spozná Peta, uvedomuje si, že emócie neodídu iba preto, že druhý ľudia tvrdia, že ich nemáme.
Kniha je vtipná, písaná s poriadnou dávkou ostrovtipu, sprvu sa mi príbeh javil ako parádna komédia, ale netrvalo dlho a dej začal byť máličko vážnejší, avšak nie príliš. Bolo to tak akurát, aby sme mladých Soriovcov a ich osudy brali vážne a smiali sa s nimi a nie z nich. Kniha bola milou, príjemnou oddychovkou so sympatickými postavami. Mne osobne sa veľmi páčila a určite ju odporúčam všetkým čitateľom magického realizmu, ale aj tým, ktorí si chcú na chvíľu oddýchnuť od všetkých vážnych kníh a zamyslieť sa nad ťažkou témou bez toho, aby ste si lámali hlavu.
Čítať viac
Nikola
Neoverený nákup
3.10.2019
Maggie, ako ju poznáme
je tu niečo, čo na Maggie oceňujem najviac - nádherný lyrický štýl písania, ktorý sa číta rýchlo a ľahko.. jej hra s metaforami je taká dokonalá, že čítanie brzdí asi iba to, keď sa musím na chvíľu zamyslieť nad tým, ako sa jej opäť podarilo prísť na niečo také skvelé. literatúru pre mládež, ktorú už často nečítam, posúva na úplne inú hranicu a to je dôvod, prečo je to stále moja najobľúbenejšia autorka, už od čias Vlkov z Mercy Falls, čo už je nejaký ten rok :) postavy v tejto knihe nie sú len postavami, ale aj nositeľmi "temnôt", ktoré prebývajú aj v nás. to je na tom to realistické. všetko, čo Maggie napíše, je uveriteľné a to aj v prípade, že čítate dielo, kde sa to mágiou hemží na každej strane. opäť výborná, teším sa na ďalšiu. a keďže to tu nebýva často, veľmi oceňujem vydarený slovenský preklad. Čítať viac
6

bookstagram: everr_reads tea lover, book reader, tv shows and movies addict

Jarka Sariková
Overený zákazník
6.9.2019
Skvelá jednohudbka
Zázraky padlých svätých bola moja druhá kniha, ktorú som prečítala od Maggie Stiefvaterovej, takže som nevedela presne do čoho idem. Obálka a anotácia ma zaujali, takže som vedela, že si ju raz chcem prečítať.

Knihu by som nazvala jedohubkou, ktorá sa dá zhltnúť za zopár dní, aj keď mne osobne to trvalo dva týždne. Bolo to kvôli osobným záležitostiam, nie kvôli tomu, že by kniha bola nudná. Práve naopak. Bola ľahká, miestami zábavná, očarujúca, príjemná, no radí sa medzi tie knihy, ktoré vás po prečítaní okúzlia, poviete si, že postavy boli zaujímavé, ale po niekoľkých mesiacoch či roku už si na nich nespomeniete. Opísala by som ju ako knihu, ktorá vás bude sprevádzať, sprestrí Vám dni a váš čas, ale potom ju dočítate a príde iná kniha.

Autorkin štýl písania som si veľmi obľúbila. Keď milujete lyrický štýl, tak táto kniha je určite pre vás. Maggie vie písať veľmi pútavo, čarovne a myšlienka tohto príbehu bola skutočne krásna. Jediná vec, ktorá mi prekážala bolo to, že bolo tam veľmi málo priamej reči, čiže väčšinu príbehu opisoval rozprávač.

S postavami ste sa mohli zoznámiť hneď na prvých stranách. Poskytli Vám pohľad na Bicho Raro, pútnikov, svätcov a rodinu Soriovcov, čím vás už zaujali hneď od začiatku. Nenašla som ani jednu postavu, čo by mi nejakým spôsobom vadila alebo sa mi nepáčila. Ja som mala najradšej Beatriz a jej inteligentnú povahu a Beatrizinho otca Francisca. Ich vzťah bola jedna z najkrajších vecí na tomto príbehu.

Jediné, čo mi teraz po prečítaní napadá je, že chcem viac. Chcem vedieť viac o ich životoch, viac o ich vzťahoch, o Bicho Raro. V niektorých pasážach išla Maggie do hĺbky, no napriek tomu by som sa chcela dočítať o tom viac.
Čítať viac
6
13.7.2019
Klobúk dole
,,Po zotmení počuť zázraky na diaľku." Po tejto vete som tušila, že Maggie ma opäť nesklame. A nesklamala. Ak by som mala napísať jedno slovo, ktoré vystihuje knihu ,,Zázraky padlých svätých", použila by som ,,nádherná", alebo ,,čarovná", no neviem, či sú tieto slová dostačujúce... Kým totiž neokúsite výnimočný štýl písania Maggie, nepochopíte. Myslím, že Stiefvarter by krásne spracovala skutočne hociakú tému - a to doslova. Je neuveriteľné, ako sa v každej knihe (vrátane tejto) vie zahrávať s metaforami, či personifikáciami, až sa pri čítaní niekedy musím zastaviť a rozmýšlať nad tým, či je vôbec možné, aby bol niekto tak veľmi talentovaný. ,,Zázraky padlých svätých" je naozaj neobyčajná a výnimočná kniha plná zázrakov, a ja som sa pri niektorých vetách musela zamyslieť nad tým, či bola veta myslená metaforicky, alebo doslovne, no potom som prišla na to, že išlo o tú druhú možnosť, v malom mestečku Bicho Raro sa totiž aj nemožné stáva skutočným. Ľúbim Maggiin humor, ľúbim jej štýl písania a bezpochýb ľúbim túto knihu. Áno, Maggiin humor, ďalšia téma, ktorú by som tu mohla ospevovať. Myslím, že každý čitateľ odcení prežívanie emócii počas čítania a pri tejto knihe to bolo ako na húsenkovej dráhe. Začiatok knihy je ,,kľudný", potom sa udeje niekoľko nečakaných zvratov, ktorých riešenia sa v deji celý čas prepletajú s romantikou, humorom a zázrakmi no a ku koncu je to výbuch emócii. Strach, nádej a obava o životy postáv vás budú zvierať až do poslednej stránky. Doslova. Napísala by som, že každý, komu sa páčil Havraní cyklus by nad touto knihou nemal váhať, ale nenapíšem, pretože fanúšik, nefanúšik, na tom nezáleží, váhaním prichádza o veľký zážitok. Ja totiž rozdeľujem autorov do 2 skupín: tí z 1. skupiny píšu diela z ktorých budete mať neutrálny dojem a nič vo vás nezanechajú, zatiaľ čo tí ostatní spisovatelia sa s vašimi emóciami prostredníctvom kníh zahrávajú a ich štýl písania vás fascinuje čoraz viac, preto máte po dočítaní pocit, že na danú knihu nezabudnete hádam nikdy. Maggie Stiefvarter patrí k druhej skupine a ja by som knihu ,,Zázraky padlých svätých" tiež označila ako jednu z tých, na ktoré tak skoro nezabudnete. Mohla by som ešte pokračovať a ďalej chváliť toto dielo, no ja budem radšej veriť, že toto nie je posledná recenzia, ktorú píšem ohľadom Maggiinej knihy a že sa od tejto skvelej spisovateľky dočkáme ešte nejednej knihy aj v slovenskom jazyku. Čítať viac
27
14.3.2019
Zázraky padlých svätých je v prvom rade nesmierne nádherne napísaná kniha. Autorka sa na stránkach úplne ponorila do magického realizmu a využila na to nielen svoj nesmierne lyrický štýl, ale aj rôzne metafory. Oba tieto prvky sú pritom pre knihu kľúčové, ale je to práve tá metaforickosť, ktorá na mňa najviac zapôsobila. Tá sa nedotýka len prostredia a príbehu, ale aj samotných postáv. Tie sú niekedy úplne bežné a inokedy trochu výstredné, no každá z nich vo svojej podstate reprezentuje iný problém a ich prostredníctvom v príbehu ožívajú rôzne témy, akými sú napríklad aj predsudky, neschopnosť nájsť vlastný hlas, ale najmä strach v mnohých podobách.

Tieto témy sa do popredia dostávajú aj vďaka vykonaným zázrakom. Ľudia, ktorí prídu do mestečka Bicho Raro, hľadajú pokoj a uzdravenie. Niekto z rodiny Soriovcov z utrápeného človek vytiahne temnotu, čím vykoná prvý zázrak. Táto temnota sa však zhmotní vždy v nečakanej podobe, no v skutočnosti ide len o metaforu toho, čo dotyčného najviac desí alebo trápi. Ale uzdraviť sa môže len tak, že túto svoju temnotu porazí, pričom niekedy je tento zápas dlhý a náročný, pretože podstatou často býva prijať samého seba v celej svojej nedokonalosti.

Táto kniha teda nie je len nádherne napísaná, ale má aj rovnako krásny obsah a mnohovrstevné posolstvo. To zabezpečuje, že každý čitateľ si v knihe nájde niečo iné, čo ho osloví. Ja osobne som hltala každé slovo, užívala som si ten výnimočný poetický štýl a pritom som sa zamýšľala niekedy nad každodennými problémami, a inokedy zase nad oveľa pálčivejšími témami. A hoci som si čítanie nesmierne užila, obávam sa, že slovami aj tak nikdy nebudem schopná vyjadriť skutočnú krásu tejto knihy.
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
23,90 €

„Úspech je ísť od jedného neúspechu k druhému a nedať sa odradiť.“

Mysli ako génius - Philippe Brasseur
Mysli ako génius
Philippe Brasseur