Zraňujúca láska
Debutový román Eleny Ferrante, autorky Neapolskej ságy, sa odohráva v Neapole a rozpráva príbeh o matkách a dcérach v komplikovanej spleti lží, citov a spoločnej minulosti, ktorá si spútala. Po matkinej predčasnej... Čítať viac
Debutový román Eleny Ferrante, autorky Neapolskej ságy, sa odohráva v Neapole a rozpráva príbeh o matkách a dcérach v komplikovanej spleti lží, citov a spoločnej minulosti, ktorá si spútala. Po matkinej predčasnej... Čítať viac
Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!
Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.
„Zraňujúca láska je psychologickým trilerom... Ferrante fascinujú momenty, keď v osobnosti, natiahnutej ako elektrické vedenie príliš ďaleko od generátora, nastane skrat a pretrhne sa.“
David Lipsky, New York Times
„Elena Ferrante prináša brutálne priamy príbeh o nebezpečnom spojení zúrivosti a túžby.“
Booklist
„Rozhodnutie Eleny Ferrante zostaťv utajení je jej najväčším darom pre čitateľky a čitateľov a pravdepodobne aj jej najodvážnejším kreatívnym gestom.“
David Kurnick, Public Books,
„Elena Ferrante vás uchváti.“
Alice Sebold
„Nikto nedokáže napísať lepšie vnútorné monológy žien ako Elena Ferrante. Sú surové, šokujúco úprimné a nemilosrdne pravdivé.“
Booklist
Elena Ferrante je pseudonym pre taliansku spisovateľku, ktorú si obľúbili spisovatelia aj kritici. Ale nepochybne najväčší úspech zožala u čitateľov a čitateliek, ktorí v jej knihách našli príbehy o ľudských vzťahoch, láske, rodine a priateľstve. Získala povesť jednej z najstrhujúcejších, najvnímavejších a najelegantnejších súčasných rozprávačiek po napísaní tzv. Neapolskej ságy. V jej románoch vystupujú výrazné ženské postavy, ktoré sa vysporiadavajú s vlastnou osobnosťou, minulosťou a zložitými vzťahmi lásky a nenávisti.
Vydavateľstvo Inaque vzniklo v roku 2012 s cieľom vydávať súčasnú svetovú literatúru. Ročne prinesie dvanásť až pätnásť prekladových titulov v štyroch základných edíciách.
Edícia Pandora sa sústredí na súčasnú tvorbu svetových autoriek reflektujúcich ženskú skúsenosť nielen vo forme románového rozprávania, ale aj v podobe memoárov, esejí, reportáží. V edícii vyšli knihy od talianskej autorky Eleny Ferrante, francúzskych prozaičiek Leily Slimani, Saphie Azzeddine, Isabelle Autissier, Christine Angot britských a amerických autoriek, ako sú Lucia Berlin, Tessa Hadley, Jamie Quatro, Kate Bolick či Zadie Smith.
V edícii La Pomme vychádzajú eseje, memoáre či reportáže od autorov a autoriek, ktorí sa venujú žurnalistike, psychológii, filozofii či literatúre. Medzi najúspešnejšie tituly edície patrí prednáška Davida Fostera Wallacea Toto je voda, zamyslenie nad nežitým životom Adama Phillipsa Čo nám uniká či rozhovor s francúzskym filozofom Alainom Badiouom Chvála lásky.
Edícia Short je verná svojmu názvu a zameriava sa na kratšie žánre – poviedky a novely. Vyšli v nej napríklad novely Andreia Makina či Roberta Bolaňa.
V edícii Apostrof vychádzajú preklady románov, ktoré získali status „súčasnej klasiky“. V roku 2017 v nej vychádza napríklad kniha Michela Houellebecqa Elementárne častice.
„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“