Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Prežila som svet - Miroslava Varáčková, Elist, 2017

8,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Prežila som svet - Miroslava Varáčková, Elist, 2017
Prežila som svet - Miroslava Varáčková, Elist, 2017

Prežila som svet

Volám sa Ela a som jedna z tých, čo prežili. Prišla som o svoju rodinu, priateľov, susedov a vo svojich sedemnástich rokoch som ostala celkom sama. Kedysi som chodila do školy,... Čítať viac

4,5 38 hodnotení
Vydavateľstvo
Elist, 2017
220 strán
3 hodiny čítania

Volám sa Ela a som jedna z tých, čo prežili. Prišla som o svoju rodinu, priateľov, susedov a vo svojich sedemnástich rokoch som ostala celkom sama. Kedysi som chodila do školy, so spolužiačkami do kina, či len tak sa flákať mestom... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

8,95 €

Posielame do štyroch dní
Kniha je dostupná v 13 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach
Ďalšie knižné vydania
Prežila som svet - Miroslava Varáčková, Motýľ, 2011
Pevná väzba
Slovenčina, 2011
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Nič ma nezlomí - David Goggins, Motýľ, 2023

Viac o knihe

Volám sa Ela a som jedna z tých, čo prežili. Prišla som o svoju rodinu, priateľov, susedov a vo svojich sedemnástich rokoch som ostala celkom sama. Kedysi som chodila do školy, so spolužiačkami do kina, či len tak sa flákať mestom. Dýchala som čistý vzduch a jedla čerstvé rožky. Teraz väčšinu času trávim v starej stuchnutej pivnici a deň, kedy mám plný žalúdok, môžem pokojne nazvať šťastným. Volám sa Ela a som jedna z tých, čo prežili...

Napínavý príbeh zakázanej lásky, ktorá sa rodí v čase úpadku civilizácie. Svet je v ruinách, budúcnosť neistá, boj o život neúprosný. Podľahne Ela nádeji a túžbe milovať? Vráti jej ukrývaný vzťah do duše svetlo, alebo ju uvrhne do ešte väčšieho zúfalstva? A... prežije Ela vôbec najbližšie svitanie?
Čítať viac
Počet strán
220
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
120×170 mm
Hmotnosť
210 g
ISBN
9788081970276
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
277383
Štýl
napínavý, tragický, mysteriózny, erotický, romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Elist
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Prežila som svet - Miroslava Varáčková, Elist, 2017
Na rozhraní dvoch svetov - Michal Škombár, Elist, 2017
17,90 €

Hodnotenia

4,5 / 5

38 hodnotení

24
9
4
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

3.9.2023
Prežila som svet

Autorka: Miroslava Varáčková
Počet strán: 216
Opäť som mala možnosť si prečítať knihu z pera mojej obľúbenej autorky Mirky.

Keďže si nečítam anatóciu kníh, nevedela som, do čoho sa púšťam.

Po prečítaní prvých strán som ale vedela, že toto bude silná kniha.

Boj o prežitie, strata milovaných ľudí.

Predstavte si, jeden deň máte všetko. Chodíte do školy, máte rodinu, kamarárov a behom pár sekúnd nemáte nič. Zrazu žijete v úkryte, tme, bez denného svetla. Bojujete o svoj život. Tá bezmocnosť a strach, čo bude ďalej. Kladiete si otázku: budem mať čo jesť, uvidím najbližšie svitanie, či zapadajúce slnko?

Kto Ele pomôže, aby mohla toto celé prežiť? Zrodí sa počas krutého obdobia LÁSKA a bude opäť šťastná?

Príbeh sa odohráva v roku 2034. Svet po vojne, kde sa k moci dostali ,,ČISTÝ” jedinci. Len vyvolení môžu žiť čistý život, iní sú uväznení a prežívajú všetko zlé.
Dúfam, že k nám sa nič také nedostane. Príbeh je vymyslený, ale poviem Vám, mala som strach, zimomriavky, lebo toto by sme nechceli nikto zažiť. Veľmi dobre spracovaný príbeh.

Kniha sa čítala sama, príbeh bol dynamický a pútavý. Žiadne hluché miesta a do príbehu sa vcítite. Aj slzičky Vám vybehnú ako mne. To aká bola Ela silná a odvážna. Ja by som toto nedala, keby to mám prežiť na vlastnej koži.

V knihe bolo veľa krásnych myšlienok na zamyslenie.
Čítať viac
10.5.2023
Recenzia
Knihu som prečítala celkom rýchlo. Napriek tomu, že knihy s vojnovým prostredím veľmi nečítam, prvá stránka ma hneď vtiahla do deja. Príbeh sa odohráva v roku 2034. Hlavná hrdinka Ela mi prišla sympatická. Oceňujem jej priebojnosť, čo máme aj spoločné. Prežívala som s ňou celý príbeh. Alexovi som spočiatku neverila. Vždy som v kútiku duše však dúfala, že má Elu naozaj rád. Keď som si myslela, že sa konečne situácia upokojila, prišiel ďalší zvrat, ktorý opäť zmenil celé dianie. Dynamickosť teda určite nechýbala. Najradšej som mala asi dialógy medzi Alexom a Elou, ktorým som (napriek tomu, že by som za Alexa ruku do ohňa nedala) od začiatku fandila.

Chýbalo mi možno väčšie oboznámenie s “Čistými” (geneticky čistými jedincami), o ktorých som sa chcela dozvedieť viac. Asi dvakrát sa mi zdalo, že sa nič nedeje a dej zastal, ale to už skôr záleží od čitateľa.


V knihe sa nachádzalo veľa krásnych myšlienok (pozri nasledujúci príspevok), ktoré som si musela vyznačiť a prečítať každú z nich viackrát. Často sú to veci, na ktoré v bežnom živote zabúdame napriek tomu, že sú veľmi dôležité a ukrývajú nádherné posolstvá.
Čítať viac
Adriána Kovalčíková
Overený zákazník
24.11.2021
Príbeh zakázanej lásky
Táto spisovateľka je jedna z najobľúbenejších hlavne z dôvodu, že sa nebojí chytiť neľahkých tém. V niektorých je to šikana, v inej zase problémy v rodine a v tejto to bolo obdobie vojny. Samozrejme ako všetky iné knihy od autorky ani táto nebola výnimkou a určite odporúčam si ju prečítať. Možno si poplačeš (ako ja, keď som zistila, že kniha už je na konci a ja som to prečítala tak rýchlo, že som sa na koniec nestihla pripraviť) ale určite sú v knihe veľmi poučné vety a samotný dej mi do života vložil veľa. Hlavnú myšlienku, ktorú som si ja osobne vzala k srdcu je, že si život treba vážiť a užívať, pretože nikdy nevieme kedy sa môže zo sekundy na sekundu zmeniť. Čítať viac
22.11.2021
Kniha sa mi čítala pomerne ľahko a rýchlo. Osobne som sa ťažšie prekopávala začiatkom, ale postupne som sa začítala a úplne vžila do hlavnej postavy Ely a prežívala som s ňou celý príbeh. Príbeh má originálnu myšlienku spracovanú veľmi aktuálne a pútavo. Už po štvrtine knihy som sa od nej nevedela odtrhnúť.

Bolo to napínavé, energické a vo mne s každou stranou rástla zvedavosť. Napriek tomu, že to bol smutnejší príbeh, o to viac bol silnejší. Bolo tu naozaj veľa zvratov a ja som sa nestihla ani spamätať z jedného a už sa dialo niečo iné, vďaka čomu to bolo dynamické a pútavé.

Nachádzalo sa tu toľko krásnych myšlienok ?, až som si ich niekedy musela prečítať aj viackrát a zamyslieť sa nad nimi. Pretože v nich boli krásne posolstvá, úvahy ale aj domnienky.

Postavy mi boli sympatické a o to viac ešte tie hlavné. Na Ele sa mi páčilo aká bola priebojná, opatrná ale zároveň aj citlivá a láskavá. Nenechala si skákať po hlave a vojnou sa naučila nikomu nedôverovať.

Alex. Veľmi sympatická a priebojná postava. Doslova som si užívala, keď prišiel na scénu on, pretože vždy vo mne zanechal aspoň kúsok pozitívn. Obaja mali spoločné nikdy sa nevzdať aj keď nevidia svetlo na konci tunela. A práve to ich spájalo a zároveň zlučovalo. Až z toho vznikla „zakázaná“ láska, ktorej som celý príbeh veľmi fandila.

Zvrat na konci príbehu som absolútne nečakala a bola som z neho mierne prekvapená. Knihu som si náramne užila a určite by som po nej siahla opäť.
Hodnotím /5
Čítať viac
Helena
Neoverený nákup
11.11.2021
Stojí zato
Ak neviete čo čítať, siahnite po knihách tejto spisovateľky. Prežila som svet nesklame. Málokedy sa dá medzi slovenskými knihami nájsť tento žáner a ešte aby aj bavil. Tu sa to podarilo. Za mňa odporúčam. Čítať viac
Radka Berecová
Neoverený nákup
27.6.2021
Prekvapila...
Moja reakcia na knihu? Páni, wau!

Aj keď som zo začiatku pristupovala veľmi opatrne- prostredie povojnového/vojnového sveta a ja nie sme úplne najväčší kamaráti- no nakoniec som bola veľmi príjemne prekvapená.

Ela ako hrdinka bola veľmi príjemná osoba. Sama som s ňou prežívala celý príbeh: smútila som keď smútila ona a zároveň som mala motýle v bruchu, keď aj ona bola zamilovaná.

Alexovi som trochu zo začiatku neverila (neviem asi to bol len môj zlý vnútorný pocit), no postupne ako som o ňom čítala viac a viac, stúpalo spolu s počtom stránok aj moje bodové hodnotenie sympatie.

Dej plynul výborne, nenašla som tu až na jeden alebo dva momenty hluché miesta a jednoducho som knihu veľmi rýchlo ( u mňa doslova prečítala na jedno posedenie) prečítala.

Celý bol totiž naplnený dialógmi, ktoré boli veľmi príjemné a dobre pri nich plynuly stránky- zároveň tu však bolo presne akurát opisov, takže sme neboli ani ochudobnení o informácie.

Po prečítaní môžem povedať, že knihu nepovažujem za nič prevratné, čo sa týka obľúbenosti u mňa, no ako vybočenie z môjho obvyklého čítacieho zamerania bola skvelá.

Presne takto vám ju budem aj odporúčať- kniha podľa mňa nie je nič prevratné vo svojom žánri, no je napísaná tak zaujímavým štýlom, že určite stojí za to si ju prečítať aj keď nemusíte knihy z tohto dystopicko-vojnového žánru.

Je príjemná oddychovka, ktorá stojí za pozornosť.

4,5/5 Kedže to je príjemná oddychovka, ktorá stojí za pozornosť. U mňa si však nezískala väčšie sympatie.
Čítať viac
11
Dievča v hmle - Barbora Bernátová, 2020
Práve čítam
Dievča v hmle

Môj instagram: simona_jaros Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
Overený zákazník
11.6.2021
Dobré čítanie
Príbeh sa odohráva v roku 2034, keď sa vo svete začala vojna, keď sa k vláde dostali "Čistý" geneticky čistí jedinci. Tento nápad na napísanie knihy mi pripomína niečím dejiny z 2 sv. vojny. Kedy sa Hitler snažil vytvoriť Árijsku rasu. Aj napriek tomu, že je príbeh vymyslený, tak som pri niektorých častiach stuhla, napríklad pri tých kde sa popisovali tábory. Autorka krásne opísala emócie hl. hrdinky Ely. Mala som pocit, že ja sama sa tak cítim či už smutne, či sa bála alebo či cítila motýliky v bruchu, keď bola so svojou láskou. V tejto útlej a malej knižke som nenašla žiadne (pre mňa) problémy, ktore by ma odradzovali od čítania príbehu. Nebolo tam veľa zbytočných opisov okolia, prírody alebo postáv. Všetko bolo v príbehu dokonalé vyvážené, všetko do seba krásne zapadlo a tvorilo výborný a napínavý príbeh Ely, ktorá bojuje sama o svoj život. Vďaka tomu autorka podá čitateľovy nebazudnuteľný zažítok z čítania.

Moje recenzie nájde aj na instagrame simona_jaros
Čítať viac
22

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Malá
Overený zákazník
30.3.2021
Autorka má skvelý štýl písania. Kniha sa mi veľmi dobre čítala a prečítala som ju celkom rýchlo.
Nenašla som v príbehu žiadne hluché miesto, kde by som sa nudila. Príbeh bol dynamický a skvelo sa vyvíjal. Na konci príbehu som bola s nervami v koncoch, ako nakoniec príbeh dopadne.
Príbeh bol smutný, ale predsa sa v ňom nachádzali miesta plné lásky, šťastia a priateľstva.
Obe hlavné postavy sa mi páčili. Ela, ktorá bola neskutočne odvážne dievča, ktoré si v mladom veku prežila zlé veci a okúsila svet po vojne.
Alex, ktorý mi bol od začiatku veľmi sympatický, si ma svojou nehou a láskou získal počas čítania ešte viac.
Príbeh sa odohrával po roku 2034, keď sa svet zmietal v stave po vojne, keď sa k moci dostali "Čistý" teda geneticky čistý jedinci. Tento nápad bol zaujímavý a originálny.
Pri niektorých častiach príbehu mi behali zimomriavky po tele, najmä časti, kde sa popisovali tábory. Modlím sa, aby naša ani žiadna iná generácia, takéto zlo nezažila.
Čítať viac

Miroslava Varáčková

Čítať viac

Vydavateľstvo Elist

Čítať viac
Kúpte spolu
Prežila som svet - Miroslava Varáčková, Elist, 2017
Na rozhraní dvoch svetov - Michal Škombár, Elist, 2017
17,90 €

„Keď mám na to náladu, dokážem ju rozosmiať, vtedy sa smeje najmä na sebe, čo je akýsi druh lásky, pretože som tým ocenil niečo v nej.“

Intimita - Hanif Kureishi, 2017
Intimita
Hanif Kureishi