Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

From the New York Times bestselling author of A Man Called Ove, My Grandmother Asked Me To Tell You She's Sorry, and Britt-Marie Was Here, comes a poignant, charming novel about a forgotten town fractured by scandal, and the amateur hockey team that might just change everything. Winning a junior ice hockey championship might not mean a lot to the average person, but it means everything to the residents of Beartown, a community slowly being eaten alive by unemployment and the surrounding wilderness. A victory like this would draw national attention to the ailing town: it could attract government funding and an influx of talented athletes who would choose Beartown over the big nearby cities. A victory like this would certainly mean everything to Amat, a short, scrawny teenager who is treated like an outcast everywhere but on the ice; to Kevin, a star player just on the cusp of securing his golden future in the NHL; and to Peter, their dedicated general manager whose own professional hockey career ended in tragedy. At first, it seems like the team might have a shot at fulfilling the dreams of their entire town. But one night at a drunken celebration following a key win, something happens between Kevin and the general manager's daughter—and the next day everything seems to have changed. Accusations are made and, like ripples on a pond, they travel through all of Beartown, leaving no resident unaffected. With so much riding on the success of the team, the line between loyalty and betrayal becomes difficult to discern. At last, it falls to one young man to find the courage to speak the truth that it seems no one else wants to hear. Fredrik Backman knows that we are forever shaped by the places we call home, and in this emotionally powerful, sweetly insightful story, he explores what can happen when we carry the heavy weight of other people's dreams on our shoulders.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
418
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Simon & Schuster
Rozmer
155×235 mm
ISBN
9781501176357
Naše katalógové číslo
276849

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

21 hodnotení

14
1
0
0
0

Neliss
27.7.2018
(Ne)typický Backman
Medveďovce sú príbehom celého mesta, takým, v ktorom spolu všetko súvisí a v ktorom jediný hokejový zápas dokáže zmeniť životy. Kniha je rozoznateľne backmanovská a absolútne jedinečná zároveň. Nechýba ani Backmanov stručný, prudko čitateľný štýl písania a náhľad do vnútra viacerých postáv. Toto v Medveďovciach posunul ešte ďalej než obyčajne – možno dokonca priďaleko. Jednotlivé pohľady sa striedajú dosť rýchlo, takže mi chvíľu trvalo, kým som sa zorientovala. Nehovoriac o tom, ako dlho bolo treba čakať, kým sa načrtnú prvé prepojenia. Výsledok našťastie napriek tomu stojí za to. Medveďovce sú pestrofarebnou a bolestivo pravdivou výpoveďou o živote a o ľudských povahách. Autor vám podstrčí najrôznejšie osudy, otázky aj témy. Hoci sa nevyžíva v idealizovaní sveta či jeho obyvateľov, jeho doterajšie knihy boli vyrovnane trpko-sladké. Medveďovce sú predovšetkým trpké. Nepotešil ma ani častý výskyt tajomných dramatických viet naznačujúcich ďalšie udalosti. Aby som to zhrnula, Medveďovce sú skvele premyslené dielo, ktoré stojí za prečítanie, no oproti Backmanovým iným knihám boli na môj vkus príliš ťaživé, trošku rozťahané a predramatizované.
Čítaj viac
Michaela Adami
31.1.2018
Dokonalosť
Neviem,ako to ten Backman robí.Jeho knihy sa nečítajú,ale prežívajú...čo veta,to stiahnutie žalúdka, slová sa mi zapisujú do srdca. Pred každou jeho novou knihou si poviem,nech nie som sklamaná,veď nemôže mať každú skvelú...ale ona je ,každá je geniálna , dokonalá....čo dodať “milujem Backmana”
Čítaj viac

Čítaj viac

„Hneď za veľkým básnikom je ten, kto mu dokáže porozumieť.“

Henry Wadsworth Longfellow