Knihy
E-knihy

Ink

Scholastic, 2017
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Scholastic, 2017
1. diel série
The Skin

Every action, every deed, every significant moment is tattooed on your skin for ever. When Leora's father dies, she is determined to see her father remembered forever. She knows he deserves to have all his tattoos removed and made into ...

Čítaj viac

10,44 €

Bežná cena Bežne 10,95 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Every action, every deed, every significant moment is tattooed on your skin for ever. When Leora's father dies, she is determined to see her father remembered forever. She knows he deserves to have all his tattoos removed and made into a Skin Book to stand as a record of his good life. But when she discovers that his ink has been edited and his book is incomplete, she wonders whether she ever knew him at all.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ink - Alice Broadway
Milk and Honey - Rupi Kaur
23,73 €
Ušetríte 1,17 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
390
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Scholastic
Rozmer
140×200 mm
ISBN
9781407172842
Naše katalógové číslo
269450

Čo si myslíme my

Kníhkupec
21. júla 2018

Hneď na úvod musím poukázať na krásne prepracovanú obálku, ktorú ani po bližšom preskúmaní nebudete chcieť pustiť. Aj keď sú kresby nádherné až pri čítaní si uvedomíte význam niektorých z  nich.
Pripravte sa ale na trochu morbídny začiatok, pretože autor nám vykresľuje svet plný tetovaní ale tiež aj spoločnosti, ktorá má vlastné zvyky ako si uctiť mŕtvych. Ale čo je v skutočnosti dobre a čo zlé? Pretože svet nie je biely, čierny alebo sivý. Je plný farieb, tetovaní, ktoré rozprávajú váš príbeh... Pretože ak po vás neostane vás príbeh v podobe tetovaní, kto si na vás spomenie?

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

12 hodnotení

4
5
3
0
0

K.
7.12.2018
Zdravím, druhý diel by mal vyjsť v slovenčine zhruba v prvej tretine budúceho roka, ak sa nič nezmení.
Čítaj viac
Martinus
5.12.2018
Dobrý deň, momentálne žiaľ nemáme informácie o pokračovaní série. V opačnom prípade nájdete titul ihneď v našej ponuke.
Čítaj viac
Adela
13.8.2018
Táto kniha, je najlepšia kniha, akú som kedy čítala. Je zaujímavá obsahovo a má aj prekrásny obal. Kniha ma neskutočne zaujala a už len čakám, kedy vyjde druhá časť. Je to perfektná kniha pre každého a tý, ktorý majú radi scifi/fantasy tak to je len veľké plus. Odporúčam vám knihu si prečítať, určite vás zaujme tak ako mňa.
Čítaj viac
Barbora S.
24.5.2018
V knihe sa v svete, kde už odmalička dostávate tetovania. Či už povinné ako meno, počet rokov ... alebo typické len pre vás. No nie všetky sú pozitívne - najvyšším trestom v spoločnosti, je verejné tetovanie, ktoré si vyslúžite za najhoršie zločiny. Vždy som bola zaujatá tetovaním, a tak ma predstava o svete, kde je potetovaný každý (teda skoro) úplne dostala - najmä keďže tu už dlho nebola žiadna dystópia, ktorá by ma zaujala. Kniha je plná úžasných hlbokých myšlienok, zaujímavých príbehov a trochu až zvrátenou spoločnosťou. No neznie to super? Avšak jednu hviezdičku som musela stiahnuť za pomalé tempo a nevýrazné postavy, čo sa však podľa záverečnej kapitoly môže zmeniť. Všeobecne však určite odporúčam!
Čítaj viac
4.4.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tinta nie je akčným dobrodružstvom, hoci dej v sebe skrýva dostatok nečakaných odhalení. Napriek tomu je vo svojej podstate skôr oddychovým príbehom, v ktorom sa kladie dôraz na prežívanie postáv a na ich svet. Ten je do veľkej miery ovplyvnený nielen všeobecne ustálenými názormi na to, čo je dobré a čo je zlé; ale takisto do ich životov vstupujú staré príbehy a rozprávky. Tie pripomínajú rozprávky, aké sme počúvali v detstve, to však ani v najmenšom nezmierňuje ich posolstvo.

Rozvážne a niekedy pomalé rozprávanie nám predstavuje veľmi zaujímavo vymyslený svet, ktorý je vo viacerých ohľadoch veľmi originálny a svieži. Leora, hlavná hrdinka i rozprávačka v jednom, mi veľmi detailne predstavila, ako ich spoločnosť funguje a aké ideály vyznáva. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že hlavným zámerom knihy je zobrazenie Leory, jej života a hľadanie jej vlastnej cesty. V skutočnosti je to práve Leora, ktorá len dotvára celý príbeh.

Slúži ako akýsi prostriedok, vďaka ktorému Alice Broadway predstavuje takmer až sfanatizovanú spoločnosť ľudí, ktorých celé veky učili nazerať na svet čierno-bielo. Jeho sila tkvie v tom, čo sa ukrýva medzi riadkami. O zbytočne stratených životoch tých, ktorí len túžia po zachovaní vlastného súkromia. O potenciálne deštrukčnej sile nevyslovených tajomstiev. No najmä je o tom, že bez ohľadu na to, čo nám od malička vtĺkajú do hláv, je na nás, aby sme si utvorili vlastný názor o tom, čo je správne a čo nie – a že za chybu jednotlivca nemôžeme trestať celú skupinu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ink - Alice Broadway
Milk and Honey - Rupi Kaur
23,73 €
Ušetríte 1,17 €

„Nedokážem žiť bez kníh.“

Thomas Jefferson