Adri Booklover

6

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

6
Adri Booklover

Adri Booklover prečítal knihu

11.07.2022 08:28

6
Adri Booklover

Adri Booklover prečítal knihu

11.07.2022 08:28

6
Adri Booklover

Adri Booklover prečítal knihu

11.07.2022 08:28

Lov - Elle Kennedy, 2021
Lov
  • Elle Kennedy
4,5
14,90 €
6
Adri Booklover

Adri Booklover prečítal knihu

11.07.2022 08:27

6
6

Adri Booklover napísal recenziu

11.07.2022 08:25

Myslím si, že lepšie spojenie autoriek ani nemohlo vzniknúť. Knihy od Mišky a Baji nikdy nesklamú. Sú romantické, milé a plné zaujímavých miest. V ich knihách sú prekrásne a skvelo napísané myšlienky a zápletky. Ak by tam neboli, tak to nie sú knihy od nich. Konce sú občas jasné, ale autorky nás počas príbehu vedia poriadne potrápiť.

Na tejto knihe sa mi páčilo, že bola zasadená do tejto doby. Život hlavných postáv sa točil okolo instagramu. Zároveň v nej boli zakomponované aj „riziká“ sociálnych sietí, škodlivosť, kyberšikana...

Hlavná hrdinka Lucka bola milá, nežná. Zhodou okolností sa len snažila utiecť zo sociálneho sveta. Pri úteku sa jej cesty skrížili s Jasonom. Zozačiatku pre mňa nie úplne obľúbenou postavou. Jason nechcel dať nikomu inému šancu a všetko muselo byť tak, ako si požiadal. Inak bol veľký problém na svete. Lucia ale nebola žiadne dievčatko, s ktorým si mohol zametať. Bola veľmi silná a dokázala jeho nálady strpieť.

Pri tomto príbehu som očakávala možno viac erotiky, ale nakoniec tam vôbec nechýbala. Zamilovala som sa do miest, ktoré sme mohli s hlavnými postavami navštíviť. Určite to bola cesta okolo sveta, ktorá v sebe niesla romantický príbeh dvoch ľudí plný dobrodružstva a nečakaných situácií.

Nádherná obálka, doladený každý detail...vidno, že si na tom autorky dali záležať.

Máte radi skôr slow burn romantiku a chcete zažiť dobrodružstvo? Tak berte túto knihu a čítajte.

PS: Odporúčam si pustiť aj playlist pesničiek na YouTube, pri ktorých autorky písali. Pecka.

Čítať viac

6
6

Adri Booklover napísal recenziu

19.04.2022 18:44

Toto je už moja tretia kniha od autorky. Musím povedať, že podľa mňa asi najlepšia, najviac si ma získala. Predtým som na ňu nečítala zlé recenzie, preto ma aj veľmi lákala.

Hlavná hrdinka Eliza bola sympatická, príjemná, svoju zvedavosť nevedela udržať na uzde. Milovala som jej zmysel pre humor a jej varenie.

Detektív bol tajomný, ale to k nemu patrí nie? Vždy ju ochraňoval a snažil sa o to najlepšie.

Celý príbeh bol vsadený do nádherného prostredia, palmy, pláž a more... Ak si knihu prečítate v zime, hneď by ste najradšej odcestovali na dovolenku.

Autorka do knihy zakomponovala aj tému bodypositivity. Často sa hlavne my ženy trápime pre svoju postavu, pre to ako vyzeráme. Ľutujeme sa, ale nič neurobíme pre to aby sme sa cítili lepšie. Povedzme si narovinu, ktorá z nás si ešte nedala diétu a cvičenia, ktoré po pár dňoch skrachovali. Nemyslím si, že plnšie boky a nedokonalosti sú problémom, pretože každá sme v niečom výnimočná.
Majme sa rady také, aké sme.

Kniha je plná zápletiek a nečakaných udalostí. Autorka píše pútavo a je veľmi ťažké sa od knihy odtrhnúť. Príbeh je plný tajomna, celý dej žijeme v prítomnosti a minulosť len pomaly vychádza na povrch. Hlavnú hrdinku pomaly spoznávame lepšie a lepšie. Kniha je taktiež plná krásnych myšlienok.

Konce pri Iviciných knihách sú že čo? Celý príbeh som v tom ako to skončí a nakoniec sa pekne okašlem. Skončí to ešte lepšie ako najlepšie. Naozaj.

Čítať viac

6
Adri Booklover

Adri Booklover prečítal knihu

15.02.2022 20:52

6
6

Adri Booklover napísal recenziu

15.02.2022 20:51

Začiatok bol príjemný, pomalý, ale úplne som v ňom nevidela ten svet bez cenzúry, na ktorý som čakala. Prišiel až neskôr, v druhej polovici knihy, keď sa veci pohli a príbeh začal naberať na vášni.

Cassie, mladá, sympatická, obyčajná baba, ktorá si chcela len splniť svoj veľký sen, chcela sa stať spisovateľkou. Sama netušila za akých okolností sa to stalo, a ako to všetko dopadne. Všetci okolo nej, ba aj ona sama, mali svoju druhú tvár, svoju minulosť, ktorú by žiadny čitateľ nečakal. Po poznaní pravdy som listovala stránky jednu za druhou a sama som čakal, čo príde. Vyhrali u nej city a ani nevedela ako dostala sa na zlé chodníčky. Zároveň odhalila pravdu. Pri spolupráci s Harrym sa stala úplne inou ženou, stala sa novou Cassie, ktorá vedela, čo chce.

Habibi bol muž plný tajností, mal svoje svetlé aj tmavé stránky, nedal sa chytiť do pasce a vždy mal zadné vrátka. Nie vždy sa zachoval správne, ale kým si človek uvedomí, čo je pre neho dôležité, väčšinou narobí kopec chýb. V príbehu bol dokonale opísaný, potetovaný muž s tehličkami...ooo, zaľúbila som sa.

Kniha určite nebola prvoplánová, bola premyslená, a aj keď si možno niekto povie, že jeminee zasa len nejaká klišé erotika, tak sa mýli. Príbeh nebol jednoduchý, aj keď sa to možno na prvý pohľad zdá. Bolo tam zasiahnutých množstvo ťažkých tém, ku ktorým sme sa mohli priblížiť. Ani život v tomto svete nie je prechádzka rúžovou záhradou, stačí sa raz zapliesť do niečoho a už nie je cesty späť.

Chcem veľmi oceniť aj grafickú stránku knihy, doplnenie strán o detaily, vnútro obálky ako aj samotnú obálku. Je vidieť, že si na tom dali záležať.

Koniec som si veľmi užila, hlavne preto, že nebol typický. Konečne som si odpovedala na všetko, všetko som pochopila a kniha u mňa získala ešte väčší rozmer. Odporúčam knihu prečítať až do poslednej stránky, pretože kde sa jeden príbeh končí, druhý začína.

Čítať viac

6
Adri Booklover

Adri Booklover prečítal knihu

25.01.2022 20:13

6
6

Adri Booklover napísal recenziu

06.01.2022 10:17

Na začiatku chcem povedať, že som do čítania išla s veľkými očakávaniami...Ale to, čo som čítala ma úplne odrovnalo.

Nedokázala som pochopiť, čoho všetkého sú ľudia z mafiánskeho prostredia a vo vyššej spoločnosti schopní. V knihe bolo opísaných mnoho neľahkých tém, pri ktorých som len so strachom predýchavala čo príde. Koniec som prečítala na jeden nádych a strach zo mňa pomaly opadával až pri poslednom slove. Ak sa do čítania dostanete, chytí vás to a budete sa cítiť ako keby ste ten príbeh reálne zažili.

Knihy z mafiánskeho prostredia veľmi nečítam, ale túto knihu by som čítala stále a stále dookola a vždy by som si pripadala ako keby som to nikdy nečítala. Príbeh bol neskutočne premyslený, všetky časti boli neskutočne prešpekulované a keby ste si mysleli, že hneď prídete na to aký bude záver, tak nemáte šancu. Myslím si, že si každý musí prečítať tento príbeh, aby pochopil.

Na knihe sa mi páčilo, že si postavy nedávajú servítku pred ústa, ale neskutočne to príbeh oživilo a dalo mu to takú dobrú atmosféru. Chvíľu mi trvalo, kým som si zapamätala kto je kto a ako sa volá.

Lea Soranová, žena mnohých tvárí, čo musím na sto percent potvrdiť. Nikdy som sa v nej nevyznala, a keď som si myslela, že sa ukľudnila a zhodila svoju masku, prišiel moment, pri ktorom som mala otvorené ústa. Prekvapoval ma každý jej krok, veci, ktoré urobila, aj to ako riskovala svoj život. Autorka nás s ňou riadne potrápila.

Na Levovi Soranovi sa mi veľmi páčilo aký bol ochranca, snažil sa pre všetkých robiť len to najlepšie a bol oporou, aj keď vedel, že to nie všetci vždy príjmu a budú ďalej viesť svoj boj.

Za celé čítanie som si obľúbila veľké množstvo osôb, hlavne Ema a Viki. Láska je neskutočný cit, čo pochopil aj Emo, bol veľmi milý, nežný a ochranársky - to som si na ňom extrémne vážila. A naopak, množstvo ľudí som znenávidela. Mala som na to úplný dôvod, boli to hnusní, nechutní hajzli, ktorí za to, čo vykonali, mali zvyšok života stráviť v base.

Autorke veľmi pekne ďakujem za knihu a za to, že som si mohla jej príbeh prečítať, pretože vo mne zanechal neskutočné pocity a navždy si ho budem pamätať, tak ako aj Leu Soranovú.

Čítať viac

„Nejprve myšlenka, a pak rozhodný pohyb v přímém směru po jediné koleji k určenému cíli. Může jedno dávat smysl bez druhého? Není snad zhoubné mít cíl a nekráčet k němu - nebo naopak kráčet jen tak, bez cíle? Odkud pramení zloba, která se šíří světem, která se ze všech sil snaží oddělit jedno od druhého, poštvat jedno proti druhému? “

Atlasova vzpoura - Ayn Rand, 2014
Atlasova vzpoura
Ayn Rand